Nawigacja

 • OGNISKO KLASY VI B

  OGNISKO KLASY VI B

  Marta Jędrzejowska
  W minionym tygodniu klasa VI b wraz z wychowawcą i rodzicami celebrowała dwa święta podczas wspólnego ogniska tj. „Święto Pieczonego Ziemniaka” oraz obchody  Dnia Chłopaka. Zabawa miała miejsce na terenie naszej szkoły przy boisku. W przepięknej scenerii jesiennej przy dźwiękach trzaskającego ogniska i zapachu pieczonej kiełbaski, chleba oraz ziemniaków odbył się konkurs „profesjonalnego make up-u” zarówno w wykonaniu chłopców jak i dziewcząt z VI b. Zwycięzcy i wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni gromkimi brawami, a wydarzenie to zostało upamiętnione sesją fotograficzną. Podczas wspólnej zabawy nie zabrakło również rozgrywek piłki nożnej, śpiewów i popisów tanecznych. Uwieńczeniem spotkania było wspólne pieczenie przy ognisku pianek i konsumowanie ich zatopionych w chrupiących herbatnikach.

   

 • EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW

  EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW

  Katarzyna Antoń
  Europejski Dzień Języków obchodzony jest 26 września w całej Europie. Nasza szkoła również włączyła się w tą akcję. W tym roku Europejski Dzień Języków obchodziliśmy 5. października. Ten wyjątkowy dzień był okazją, aby podkreślić znaczenie języków obcych we współczesnym świecie oraz zachęcić uczniów do nauki języków. 
  Pod opieką nauczycieli anglistów i germanistów uczniowie klas szóstych i siódmych przygotowali stragany z typowymi potrawami z Polski, Anglii, Niemiec, Francji i Włoch. Była to znakomita okazja, aby spróbować typowych polskich proziaków, pierogów i faworków, czy też angielskiego ciasta apple pie i carrot pie oraz kanapeczek english sandwiches. Grupa z Niemiec oferowała niemieckie precle, pierniki, czekoladę Ritter Sport i znane żelki Haribo. Grupa uczniów reprezentująca Włochy zaproponowała pizzę, bruschettę i deser tiramisu. Na straganie z Francji pojawiły się natomiast typowe francuskie ciasteczka makaroniki, rogaliki croissant oraz bagietka z szynką. Wszystkie potrawy i przekąski cieszyły się ogromną popularnością wśród smakoszy.
  Z okazji obchodów Europejskiego Dnia Języków w całej szkole pojawiły się dodatkowo praktyczne zwroty w dwóch językach: angielskim i niemieckim, dzięki którym uczniowie utrwalili niektóre zwroty grzecznościowe, nazwy głównych sal i pomieszczeń w szkole. Miało to na celu poszerzenie zasobu słownictwa i oswojenie z językami obcymi.Europejski Dzień Języków był okazją do pokazania uczniom, iż uczenie się języków pomaga nam wzajemnie się zrozumieć, pokonać bariery i otworzyć się na świat, a przy okazji dobrze się bawić.

 • POMÓŻ ŁUKASZOWI CHODZIĆ

  POMÓŻ ŁUKASZOWI CHODZIĆ

  Jolanta Kapała
  W dniach 10. 09 do 17.09. 2018 r. Samorząd Uczniowski przeprowadził akcję charytatywną „Szkoło pomóż i Ty” orgaznizowaną przez Fundację na rzecz osób niewidomych i niepełnosprawnych „Pomóż i Ty”. Celem tegorocznej akcji była pomoc 15-letniemu Łukaszowi Flis. Koszt sprzętu to około 10 000 zł, dlatego od ofiarności i wrażliwości ludzi zależy ułatwienie Łukaszowi utrzymania równowagi i prawidłowego chodu.
  Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w to przedsięwzięcie. Akcję przeprowadziły Aleksandra Adamczyk i Zuzanna Czaja. Zebraliśmy kwotę 435 złotych, która została wpłacona na konto fundacji. W naszej szkole propagujmy wartości najważniejsze w życiu każdego człowieka: otwartość,  życzliwość i dobro.

 • WYCIECZKA KLAS III - ICH DO ZABAJKI I JASIONKI

  WYCIECZKA KLAS III - ICH DO ZABAJKI I JASIONKI

  Elżbieta Wieczerzak, Alicja Mazur
  4 października  uczniowie klas trzecich uczestniczyli w w wycieczce do Ludowego Klubu Jeździectwa w Zabajce oraz do Portu Lotniczego Rzeszów - Jasionka. Pierwszym etapem naszej wycieczki była Zabajka. Dzieci udały się do mini ZOO, które znajduje się na terenie klubu. Obejrzały w nim takie zwierzęta jak: kucyki, lamę, osiołka, kozy kameruńskie, owce św. Jakuba, strusia emu. Każde z tych zwierząt miało swoje imię i wzbudziło zachwyt dzieci. Atrakcją pobytu w klubie była przejażdżka bryczką po okolicznym lesie, podczas której można było podziwiać piękną,  złotą jesień i oddychać świeżym powietrze. Po przejażdżce czekała na nas pieczona kiełbaska i gorąca herbata. Nie zabrakło też wspólnej zabawy na terenie obiektu. Kolejnym etapem wycieczki lotnisko w Jasionce. Tu  przywitała nas pani przewodnik  i wręczyła każdemu dziecku specjalne przepustki, dzięki którym swobodnie można było poruszać się po lotnisku. Zwiedziliśmy punkt obsługi bagaży i podróżnych, gdzie dzieci dowiedziały się w jaki sposób należy przygotować się do podróży  samolotem. Następnie udaliśmy się na taras widokowy skąd obserwowaliśmy start i przylot samolotu. Byliśmy również w punkcie kontroli podróżnych. Tam  każde dziecko oraz opiekunowie musieli przejść przez bramki, które dosyć często piszczały. W związku z tym niektóre dzieci oraz wychowawcy byli poddawani kontroli, jak prawdziwi pasażerowie. Kolejnym etapem był pokaz straży pożarnej. Pan strażak opowiadał o pracy na lotnisku, pokazał ogromne pojazdy służące do gaszenia pożarów w samolocie oraz ratowania ludzi. Na koniec wycieczki pani przewodniczka rozdała wszystkim drobne upominki, które będą przypominały dzieciom o pobycie w Porcie Lotniczym Rzeszów - Jasionka.

   

 • RODZICE CZYTAJĄ DZIECIOM

  RODZICE CZYTAJĄ DZIECIOM

  Małgorzata Sierpina
  Dlaczego warto czytać dzieciom? Na to pytanie jest wiele odpowiedzi. Dla dziecka czytanie książek to nie tylko poznawcza przygoda. Czytanie rozwija wyobraźnię, wzbogaca słownictwo, wspiera rozwój psychiczny, intelektualny i moralny. Uczy samodzielnego myślenia, koncentracji, kształtuje pozytywne postawy, zachowania, uwrażliwia i przynosi jeszcze wiele innych korzyści. 26 września 2018 r. w oddziałach przedszkolnych O „a” i O „b” rozpoczęliśmy akcję pod hasłem „Dzień głośnego czytania. Rodzice- dzieciom”. Zaprosiliśmy Mamy z obydwóch grup do wspólnego czytania bajek i baśni. Dzieci były najpierw zaskoczone wizytą naszych gości, a później z wielkim zainteresowaniem słuchały bajek, oglądały piękne ilustracje i chętnie o nich opowiadały. Dziękujemy Mamom za przyjęcie zaproszenia i odwiedziny w oddziałach przedszkolnych.

 • DZIEŃ CHŁOPAKA W VIII A

  DZIEŃ CHŁOPAKA W VIII A

  Milena Serafińska
  27 września 2018 r. w naszej klasie odbył się Dzień Chłopaka.  Z tej okazji dziewczyny przygotowały chłopcom liczne niespodzianki. Odbył się konkurs klasowy „SUPER CHŁOPAK 2018”. Konkurencje oceniało jury, w skład którego wchodzili: pani Edyta Gawżyńska, Emilka Peret, Agnieszka Wyzina oraz  Martyna  Kamuda.            

  Pierwszą konkurencją było robienie warkoczy dziewczynom. Obydwaj chłopcy poradzili sobie wyśmienicie z tym zadaniem. Następnym wyzwaniem było pomalowanie koleżankom paznokci. Dawid użył kolorów czarno-czerwonych, a Piotrek postawił na barwy żółto-fioletowe. Efekt końcowy był bardzo zaskakujący. Trzecim zadaniem było wypicie soku z cytryny. Okazało  się ono bardzo zabawne i widowiskowe. Wszyscy się śmiali, ponieważ Piotrek robił komiczne miny. Ostatnią konkurencją było zrobienie profesjonalnego makijażu  modelkom. Modelką Dawida była Klaudia, a Piotrka Angelika. Chłopcy bardzo przyłożyli się do tego zadania. Dziewczyny wyglądały po prostu „szałowo”. Walka o zwycięstwo w konkurencjach była bardzo wyrównana i zacięta. Ostatecznie jury ogłosiło remis pomiędzy naszymi mężczyznami. W nagrodę obydwaj chłopcy otrzymali statuetki „SUPER CHŁOPAK 2018” oraz słodkie niespodzianki.

   

   

 • PRZYJACIELA MAM

  PRZYJACIELA MAM

  ks. Stanisław Stachoń
  Dnia 1 października br. uczniowie z Oddziałów Przedszkolnych wraz z wychowawcami uczestniczyli w Dniu Anioła Stróża zorganizowanym przesz Księdza Katechetę Stanisława Stachonia. Liturgiczne obchody tego święta stały się inspiracją do zorganizowania tej katechezy w terenie a ściślej mówiąc w kościele parafialnym w Borowej. Celem tego edukacyjnego spotkania było  przekazanie wiedzy dotyczącej Aniołów Stróżów, oraz zaprezentowanie przez uczniów swoich zdolności muzycznych, poprzez śpiew piosenek religijnych  oraz recytację wierszy.

 • DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

  DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

  Anna Podraza
  Okazji do czytania dzieciom jest wiele. Jedną z nich jest  Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania,  obchodzony 29 września. W tym roku również aktywnie włączyliśmy się w obchody tego święta. 28 września o godzinie 8.55 każda lekcja rozpoczęła się od głośnego czytania fragmentu książki wybranej przez klasę. Czytali nauczyciele i chętni uczniowie. Klasy przygotowały również na tę okazję hasła związane z czytelnictwem. Uczniowie klas I – III poznali przygody Gangu Słodziaków na podstawie książki Renaty Piątkowskiej „Co się stanie na leśnej polanie, czyli wesołe przygody Gangu Słodziaków”.Tym samym przystąpiliśmy do konkursu edukacyjnego „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków” organizowanego przez sieć sklepów Biedronka, którego celem   jest budowanie nawyku codziennego czytania wśród uczniów klas I – III. Przygody sympatycznych zwierzątek zaprezentowała również bibliotekarka dzieciom z oddziałów przedszkolnych, które wraz z wychowawcami zostały zaproszone do biblioteki szkolnej. Dodatkową atrakcją było przedstawienie  pluszowych maskotek, które można było dotknąć i przytulić. 
                          

   

 • DZIEŃ CHŁOPAKA W VIII B

  DZIEŃ CHŁOPAKA W VIII B

  Ilona Drozdowska - Nieć
  4 października 2018 r. w naszej klasie świętowaliśmy Dzień Chłopaka. O dobrą zabawę tego dnia zadbały tradycyjnie wszystkie dziewczyny: Klaudia, Wiktoria Zofia, Maja, Ola, Joasia i Wiktoria. Tym  razem świat naszych chłopaków został podzielony na dwie drużyny: „Stefanków” reprezentowanych przez: Patryka, Kubę, Mateusza, Kamila Cz., Piotrka oraz drużynę „Orzeszków”, do której należeli: Dawid Sz., Dawid Rz., Kamil W., Maksymilian, Dawid P. Chłopcy tego dnia mieli do wykonania kilka zadań. Dużo uśmiechu wywołało rozpoznawanie smaków różnych przypraw, warzyw i owoców. Chłopcy z zamkniętymi oczami świetnie poradzili sobie z rozpoznaniem pieprzu, soli, czosnku, ogórka, papryki, pomidora czy cytryny. W tej konkurencji nasze drużyny zremisowały! Dużo uśmiechu wywołał pokaz damskiej mody w wykonaniu reprezentantów drużyn: Patryka i Dawida P. Chłopcy wykazali się dużą sprawnością i wytrzymałością spacerując po klasie w wysokich szpilkach! Tu też nie wyłoniono zwycięzcy! Drużyny naszych „Stefanków” i „Orzeszków” zajęły ex aequo I miejsce! W nagrodę za wszystkie trudy tego dnia chłopcy otrzymali ciekawe, symboliczne prezenty: coś do pisania, coś do jedzenia i wypicia oraz coś do pielęgnacji swojej twarzy! A na koniec usłyszeli od dziewczyn tradycyjne „Sto lat..”  Tu też nie wyłoniono zwycięzcy! Drużyny naszych „Stefanków” i „Orzeszków” zajęły ex aequo I miejsce! W nagrodę za wszystkie trudy tego dnia chłopcy otrzymali ciekawe, symboliczne prezenty:  coś do pisania, coś do jedzenia i wypicia oraz coś do pielęgnacji swojej twarzy! A na koniec usłyszeli od dziewczyn tradycyjne „Sto lat..” 

  Wszystkiego najlepszego chłopaki!
   

 •  DZIEŃ CHŁOPAKA W KLASIE VII A

   DZIEŃ CHŁOPAKA W KLASIE VII A

  Lucyna Skop
  W dniu 26.09.2018r w klasie VII a, chłopcy obchodzili swoje święto czyli ,,Dzień Chłopak” Na początek, dziewczęta powitały ich piosenką „Sto lat”, złożyły życzenia i obdarowały prezentami, z których bardzo się cieszyli. Później odbyły się ciekawe konkurencję prowadzące do wyłonienia najlepszego z nich. Podczas pierwszej konkurencji chłopcy musieli wykazać się znajomością przypraw i innych dodatków kuchennych, a w drugiej wykonać jak najwięcej kapek. Trzecia polegała na podrzucie hula hop,  tak aby wróciło do rzucającego. W czwartej konkurencji nasi niezawodni chłopcy musieli wykazać się sprawnością prowadzenia piłki do unihokeja na czas. Należało wykonać slalom między pachołkami, i strzelić gola. Dziewczęta na koniec zsumowały przydzielane punkty i wyłoniły trzech najlepszych zawodników. Najlepszy okazał się Kacper Pazdro, drugie miejsce zajął Kamil Pstrąg, a trzecie Józef Jurkowski. Uroczystość przysporzyła wszystkim wielu wrażeń.

 • DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA Z PANIĄ SOWĄ

  DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA Z PANIĄ SOWĄ

  Anna Struzik
  20 września obchodzony jest Dzień Przedszkolaka. Święto to zostało wprowadzone by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej i przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego. W oddziałach przedszkolnych obchodziliśmy go w piątek 5 października połączone z pasowaniem na przedszkolaka i nadaniem nazw poszczególnym grupom. Wychowawczynie wraz z rodzicami przygotowały wspaniałe przebrania dla dzieci oraz dekoracje sal. Każda grupa przedszkolna od maluchów po starszaki zaprezentowała swoje umiejętności oraz rozwiązała powierzone zagadki pani Sowy. Przedszkolaki złożyły Ślubowanie i otrzymały nazwy grup: pięciolatki zostały bratkami, czterolatki-stokrotkami natomiast trzylatki makami. Dzieci wspólnie z wychowawczyniami i Panią Sową bawiły się i tańczyły przy przedszkolnych przebojach. Na koniec Pani Sowa częstowała pysznymi owocami. Dzień ten minął w miłej i wesołej atmosferze i na długo pozostanie w naszej pamięci.
   

 • ZABIERZ ŚMIECI Z LASU!

  ZABIERZ ŚMIECI Z LASU!

  Alicja Mazur, Elżbieta Wieczerzak
  Zabierz śmieci z lasu! Z taką gotowością poszli na spacer do lasu uczniowie klas trzecich. Uzbrojeni w rękawice i worki radośnie spacerowali po naszym borowskim lesie, oddychając leśnym powietrzem, wypatrując grzybków i słuchając  ptaków, ale również  wypatrując śmieci, które wyłaniały się równie często jak grzyby. Obserwowali przyrodę i zachodzące wczesną jesienią zmiany. Poznali warstwową budowę lasu, nazywali drzewa i rozpoznawali je po liściach. Las za zebrane butelki plastikowe obdarzył uczniów pięknymi smacznymi borowikami, podgrzybkami i maślakami.  Pogoda i humor  dopisały. Zmęczeni, ale uśmiechnięci wrócili po spacerze  do szkoły. Wesołe miny na zdjęciach i pełne worki świadczą o udanym i owocnym spacerze. Z pewnością go  powtórzymy.

 • DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA W ZERÓWKACH

  DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA W ZERÓWKACH

  Leokadia Polak
  20 września – to dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce, bowiem Sejm przyjął uchwałę ustanawiającą ten dzień Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka. Święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci. Klasy 0a i 0b obchodziły ten dzień bardzo uroczyście. Dzieci uczestniczyły we wspólnej zabawie, konkursach i grach zespołowych. Było wesoło i kolorowo. Wspólnie śpiewaliśmy przedszkolne piosenki. Wtedy też naszym grupom zostały nadane nowe nazwy. W tym roku szkolnym tematem wiodącym  są kwiaty, i tak grupa 0a  przyjęła nazwę ,,Różyczek’’, a grupa 0b  ,,Słoneczników’’. Wszystkim Różyczkom i Słonecznikom życzymy wszystkiego dobrego w nowym roku szkolnym.         

 • SZKOLNE OBCHODY DNIA CHŁOPAKA

  SZKOLNE OBCHODY DNIA CHŁOPAKA

  Lucyna Skop
  Z okazji Dnia Chłopaka została zorganizowana przez Samorząd Uczniowski i jego opiekunów dyskoteka dla klas IV- VII. Przybyli na nią uczniowie bawili się przy rytmach disco. Wspólna zabawa przyniosła wszystkim wiele wrażeń i radości. Nad bezpieczeństwem swoich pupilów oczywiście czuwali  wychowawcy poszczególnych oddziałów klasowych. Chłopcom życzymy wszystkiego najlepszego w dniu ich święta! 

 • ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

  ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

  Iwona Maziarz
  Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia to bezpłatna akcja edukacyjna.  Odbyła  się ona 28 września 2018 roku. W wydarzeniu tym brały udział szkoły  z różnych stron świata. VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia obył się pod hasłem „Młodsi sprawdzają czy starsi tabliczkę mnożenia znają”. W akcji brali udział uczniowie z klas III – VII oraz nauczyciele. Przeprowadzili ją uczniowie klasy Vb pod opieką swoich wychowawców, którzy czuwali nad poprawnością przeprowadzanych egzaminów. Każdy uczestnik miał za zadanie odpowiedzieć na pięć pytań z losu. Bezbłędna odpowiedź uprawniała do uzyskania znaczka Ekspert Tabliczki Mnożenia. Egzaminatorzy przepytali sto trzydzieści osoby.

  Klasy uzyskały następujące wyniki:

  Klasa VI a   – 75%

  Klasa III a   – 57%

  Klasa V b    –  57%

  Klasa III b   – 56%

  Klasa IV a   – 53%

  Klasa V a    –  50%

  Klasa VI b   –44%

  Klasa VII b – 43%

  Klasa IV b   – 40%

  Klasa VII b – 17%

  Gratulujemy wszystkim Ekspertom Tabliczki Mnożenia i zachęcamy do ciągłego doskonalenia jej znajomości.

   

 • MIELECKIE BIEGI ULICZNE

  MIELECKIE BIEGI ULICZNE

  Alicja Mazur
  28 września 2018r. na stadionie w Mielcu odbyły się XXIV  Ogólnopolskie Uliczne Biegi.
   W ramach imprezy rozegranych zostało  13 biegów w różnych kategoriach wiekowych w tym bieg główny na 3km. Celem imprezy była popularyzacja biegania jako najprostszej formy aktywności ruchowej oraz upamiętnienie 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości. Naszą szkołę godnie reprezentowali uczniowie klas młodszych, którzy wystartowali w biegu na 500 m chłopcy: Hubert Piątkowski, Piotr Pazdro, Olaf Leśniak oraz dziewczęta:  Zofia Lubaszewska, Angelika Pazdro, Izabela Miłoś, Kamila Mazur również na dystansie  500 m.  Nasi zawodnicy rywalizowali z rówieśnikami w licznej, bo około 50 osobowej grupie startujących w każdej kategorii. Nie zajęli  punktowanych miejsc, ale dopingowani przez swoich rodziców dzielnie dobiegli do mety  w czołówce  startujących młodych biegaczy. Emocje piątkowego  wieczoru długo będą pamiętali i dzieci i rodzice.

  Dziękuję rodzicom  naszych  zawodników: pani Paulinie Lubaszewskiej,  pani Alicji Piątkowskiej, pani  Małgorzacie i Karolowi Leśniak, panu Marianowi Miłoś  i panu Krzysztofowi Pazdro za współzorganizowanie wyjazdu  małych sportowców.

 • OGNISKO KLASY III B

  OGNISKO KLASY III B

  Alicja Mazur
  19 września uczniowie z klasy 3 b spotkali się przy ognisku. Dzieciaki bawiły się i aktywnie odpoczywały.  Na szkolnym boisku,  w miejscu wyznaczonym na ognisko oprócz pieczenia kiełbasek odbyły się wspólne zabawy i gry rodziców i dzieci. Trzecioklasistom towarzyszyła radość i swoboda. Ognisko było okazją do wspólnej zabawy, rozmów, spędzenia czasu w gronie rówieśników. Aura tego dnia sprzyjała zabawie na świeżym powietrzu. Wszyscy bawiliśmy się naprawdę dobrze. Czas mijał nieubłaganie szybko, a my już planujemy następne takie spotkanie. Na koniec uczniowie nie zapomnieli posprzątać terenu po zabawie.

  Dziękujemy rodzicom, którzy aktywnie włączyli się w przygotowanie całej imprezy i akty wnie brali w niej udział.

 • PUCHAR WÓJTA I GŁÓWNA NAGRODA 1500 ZŁOTYCH ZDOBYTE!

  PUCHAR WÓJTA I GŁÓWNA NAGRODA 1500 ZŁOTYCH ZDOBYTE!

  Tomasz Pierzchała
  28 września 2018 r.miał miejsce  Turniej o Puchar Wójta Gminy Borowa. Odbywał się równocześnie na sali gimnastycznej w Glinach Małych gdzie mecze rozgrywały dziewczęta i boisku przyszkolnym, na którym zacięte spotkania rozgrywali chłopcy. Nasza szkoła wygrała turniej we wszystkich kategoriach przed drużynami z Górek  i  Glin Małych. Wójt Gminy Władysław Błażejowski ufundował pamiątkowe puchary i nagrody pieniężne o wartości 1500 zł. - I miejsce   1300 zł. - II miejsce i 1200 zł. - III miejsce.

 • DZIEŃ CHŁOPAKA W VII B

  DZIEŃ CHŁOPAKA W VII B

  Krystyna Oskroba
  26 września 2018 r. w klasie VII b odbył się Dzień Chłopaka. Imprezę zorganizowały dziewczęta, zapewniając swoim kolegom dobrą zabawę. Na początek usłyszeli gromkie „100 lat”. Następnie poddani zostali sprawdzianowi, uczestnicząc w konkurencjach przygotowanych przez  koleżanki z klasy. Jeden z konkursów polegał na sprawdzeniu wiedzy z  poszczególnych przedmiotów, z matematyki,  języka polskiego i innych. Okazało się, że nauka nie jest im obca. Wiadomo, że są dobrymi sportowcami, były więc potyczki sportowe. Rzeczywiście w tej dziedzinie  również nieźle im poszło. Były też konkurencje ze znajomości spraw niezwykle ważnych   dla kobiet: wykonywanie makijażu i chodzenie na szpilkach. Trzeba przyznać, że makijażu dopiero się uczą, a szpilki… no cóż, chodzili, a może raczej próbowali to robić… Chyba już wiedzą, że być  dziewczyną nie jest wcale łatwo… Oczywiście otrzymali również upominki, takie szczere, słodkie, „od serca”, wyrażające sympatię, jaką darzą ich koleżanki z klasy.

  Na zakończenie podsumowano wszystkie konkurencje. Tytuł najbardziej sympatycznego chłopca uzyskał Bartosz Bogdan, drugie miejsce zajął Mateusz Gawżyński, a trzecie Kamil Kwiatkowski.  

  Kochani Chłopcy, kiedy będziecie dorośli pamiętajcie, aby zawsze była w Was nutka szalonego chłopca…

 • WESOŁO, BEZTROSKO, CZYLI OGNISKO KLAS SIÓDMYCH

  WESOŁO, BEZTROSKO, CZYLI OGNISKO KLAS SIÓDMYCH

  Krystyna Oskroba
  20 września 2018 r. na terenie Koła Łowieckiego „Bażant” w Sadkowej Górze odbyło się ognisko klas siódmych. Organizacją spotkania zajęli się rodzice. Przygotowali dla swoich pociech kiełbaski i napoje. Wszystko było pyszne, a na świeżym powietrzu smakowało wyjątkowo. Zarówno dziewczęta, jak i chłopcy świetnie się bawili, uśmiechnięci, zadowoleni, pełni energii i humoru. Dopisała pogoda, piękna, wręcz upalna, nietypowa, jak na tę porę roku. Najważniejsze, że uczniowie określili imprezę „było super”. O to właśnie chodziło…

  Serdeczne podziękowania dla naszych kochanych rodziców za niezwykłe zaangażowanie w przygotowanie imprezy!

   

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Borowej
  39-305 Borowa 248
 • 175815594

Galeria zdjęć