Nawigacja

 • TURNIEJ UNIHOKEJA

  Tomasz Pierzchała
  21 kwietnia w sobotę odbył się Turniej Unihokeja w Gawłuszowicach z okazji 30-lecia nadania Szkole imienia Władysława Jasińskiego oraz 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości. W zawodach uczestniczyło 12 drużyn dziewcząt i chłopców ze szkół podstawowych oraz drużyny z oddziałów gimnazjalnych - w sumie ponad 80 osób, które rywalizowały między sobą. I miejsce w Turnieju w grupie młodszej zajęli uczniowie dz.i chł. z Glin Małych, II miejsce z S.P. Gawłuszowice a III z  S.P. w Borowej....natomiast w grupie starszej I miejsce zajęła drużyna Borowa – Pławo, II miejsce Gliny Małe a III - Gawłuszowice. Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe puchary a najlepsi zawodnicy i bramkarze nagrody rzeczowe. Na koniec turnieju na wszystkich uczestników czekała smaczna pizza.

 • WYCIECZKA DO STRAŻY POŻARNEJ

  Jolanta Kapała
  Dbanie o swoje bezpieczeństwo, a także innych, to jedne z celów podstawy programowej. Dziecko powinno wiedzieć jak zachować się w sytuacji zagrożenia, pożaru, do kogo ma się zwrócić o pomoc. Aby zrealizować te cele
  19 kwietnia klasa I a i I b wraz ze swoimi wychowawczyniami odwiedziły OSP w Borowej. 

  Zostali  życzliwie i z uśmiechem powitani przez pana Zygmunta Filanowskiego, który opowiedział dzieciom o  bardzo odpowiedzialnej i jednocześnie niebezpiecznej pracy strażaka. Wyjaśnił, że służba strażaka nie polega tylko na gaszeniu pożarów, ale także na pomocy w trakcie powodzi,  usuwaniu skutków wypadków i połamanych wichurą drzew. Uczniowie z zainteresowaniem oglądali wozy strażackie. Ponadto mieli okazję zobaczyć sprzęt gaśniczy i strój, w jaki ubierają się strażacy do akcji. Dużo emocji wzbudziła możliwość założenia prawdziwego strażackiego stroju i zajęcie miejsca  w wozie strażackim. Dodatkową atrakcją była możliwość samodzielnego rozwinięcia i zwinięcia węża do gaszenia pożaru.  Na zakończenie wycieczki dzieci otrzymały pamiątkowe długopisy z logo OSP Borowa. Bardzo serdecznie dziękujemy panu Zygmuntowi Filanowskiemu za poświęcony czas, wyrozumiałość i anielską cierpliwość.

 • SZKOLNY KONKURS BIBLIJNY

  ks. Stansław Stachoń
  W Tygodniu Biblijnym w naszej szkole odbył się Finał Konkursu z Ewangelii św. Mateusza. Tydzień wcześniej odbyły się eliminacje w klasach IV – VI, z których do finału dostały się po dwie osoby. 
   Finał konkursu odbył się 18 kwietnia 2018 roku. Celem konkursu było pogłębienie znajomości nauczania Pana Jezusa  oraz zachęcenie uczniów do czytania Pisma św.

  Wyniki konkursu:

  Miejsce  1:
  Paweł Stafiej kl. IV a,  Julia Dziekan kl. VI 
  Józef Jurkowski kl. VI

  Miejsce 2:
  Kinga Rucka  kl. IV a 

  Miejsce 3:
  Łukasz Tomaszek kl. IV b,  Gabriela Gaj kl. V b  
  Witold Walas kl. V a

  Miejsce 4:
  Piotr Kusek  kl. IV a,  Mateusz Swół  kl. V b

  Miejsce 5:
  Aleksandra Groele z kl. V a
   

  Konkurs przeprowadził ks. Stanisław Polek, ks. Zbigniew Kruczyński i ks. Stanisław Stachoń. Za pomoc w konkursie dziękujemy także Pani Dyrektor Teresie Czerwiec.

   

   

 • MALUCHY NA WYCIECZCE W WIEJSKIM GOSPODARSTWIE

  Anna Struzik
  Wiosna na dobre już zagościła. Obserwujemy ją w otaczającej przyrodzie: kwitnących drzewach, kwiatach, przydomowych ogródkach a także na wiejskim podwórku. Ciekawość co tam słychać zaprowadziła nas do gospodarstwa państwa Pazdrów. Jest to gospodarstwo specjalizujące się w hodowli krów mlecznych i uprawie zbóż. To co zobaczyliśmy przerosło nasze oczekiwnia, a mianowicie nowoczesne technologie przy pozyskiwaniu mleka (całkowita technika bez udziału człowieka przy dojeniu). Dzieci miały okazję zobaczyć jak karmione są krowy i jak wygłąda dojenie za pomocą robota. Maluchy były bardzo zainteresowane sprzętem znajdującym się w gospodarstwie i nawet zadawały dużo pytań właścicielowi dotyczących wykorzystania  tego sprzętu w praktyce. Wycieczka bardzo się udała, dzieci  niechętnie chciały wracać do przedszkola (szczególnie chłopcy). Bardzo polecamy wizytę w tym gospodarstwie i zapraszamy do galerii zdjęć.

 • SPEKTAKL "SMERFNE PRZYGODY"

  Elżbieta Wieczerzak
  6 kwietnia przedszkolaki oraz uczniowie klas młodszych naszej szkoły udali się do Gminnego Ośrodka Kultury gdzie  zawitali aktorzy z teatru Blaszany Bębenek z Trzebinii z przedstawieniem „Smerfne przygody”. Był to energiczny, pełen humoru spektakl, którego bohaterami były znane wszystkim maluchom Smerfy. Inscenizacja okazała się bardzo ciekawa, gdyż uczniowie mogli aktywnie w niej uczestniczyć, współtworząc dzięki temu  akcję dziejącą się w wiosce oraz okolicznym lesie. Na małych bohaterów czyhało wiele niebezpieczeństw, którym musieli stawić czoło. Dzieciom podobała się wartka akcja, często zmieniająca się kurtyna oraz utwory śpiewane przez bohaterów. Aktorzy stworzyli wesołą atmosferę. Spektakl był dla najmłodszych żywą lekcją teatru.

 • WIELKI  SUKCES UNIHOKEISTÓW - III  MIEJSCE  W  WOJEWÓDZTWIE !!!

  Tomasz Pierzchała
  Bardzo ciekawy turniej finałowy za nami.  Na parkiecie pięknej hali PWSZ w Sanoku walczyli unihokeiści w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Łącznie w turnieju padło 43 bramki, a zawodnicy pokazali duże umiejętności. Nasza drużyna rozegrała najwięcej meczów – 6 – walcząc w grupie ( 2 miejsce ) – barażach ( 1 miejsce ) – i w finale głównym zajmując ostatecznie III miejsce na 120 drużyn startujących w tej kategorii wiekowej w województwie.

  Kolejność drużyn:

  1. SP Nr 3 Sanok

  2. SP Nr 2 Sanok

  3. SP Borowa

  4. SP Nr 1 Żurawica

  5. SP Straszęcin

  6. SP Stara Wieś

  7. SP Brzeźnica

  8. SP Laszki

  9. SP Wielkie Oczy

 • POMAGAMY NASZEMU KOLEDZE

  Anna Struzik
  „Tyle człowiek wart,ile drugiemu może pomóc”.
    Julian Aleksandrowicz
  Tuż przed Świętami Wielkanocnymi w przedszkolu zorganizowaliśmy kiermasz kartek świątecznych wykonanych przez dzieci z pomocą ich wychowawców. Dochód ze sprzedaży tychże kartek przekazaliśmy na potrzeby związane z rehabilitacją naszego kolegi z grupy trzylatków na ręce jego rodziców. Do tej akcji włączły się wszystkie grupy z naszego przedszkola wraz z wychowawczyniami. Rodzice Miłosza dziękują za zaangażowanie nauczycieli i ofiarność kupujących. A my ze swojej strony możemy zapewnić, że ponownie przy najbliższej okazji postaramy się zorganizować dalszą pomoc 

 • NIEMIECKI DZIEŃ W ZERÓWKACH

  Leokadia Polak
  W marcu dzieci z oddziałów zerowych rozpoczęły wędrówkę po krajach Unii Europejskiej przygotowaną przez wychowawczynię „Żabek”. Pierwszy dzień poświęcony był naszemu zachodniemu sąsiadowi- Niemcom. Wszystkie dzieci przyszły ubrane w narodowe kolory Niemiec- czarny, czerwony i żółty. Przez cały dzień „Motylki” i „Żabki” zdobywały wiedzę o tym kraju. Na początku wskazywały Niemcy na mapie Europy. Poznały flagę, godło, stolicę  oraz najbardziej znany symbol Berlina- Bramę Brandenburską i wysłuchały hymnu państwowego Niemiec. Poznały także różne zwyczaje i ciekawostki pochodzące z tego kraju, np. tradycja „Świątecznego Drzewka” czyli choinki bożonarodzeniowej, pierwsza drukowana książka była w języku niemieckim, zwyczaj „trzymania kciuków”, itp. Dużą atrakcją, szczególnie dla chłopców było poznanie niemieckich samochodów dobrych marek. Dzieci dopasowywały samochody do wskazanego znaczka marki: Audi, BMW, Mercedes, Opel, Volkswagen. Przedszkolaki dowiedziały się również, że niektóre ich ulubione bajki zostały napisane przez niemieckich pisarzy- braci Grimm. Słuchając klasycznej muzyki wielkich kompozytorów Beethovena i Bacha dzieci malowały niemieckie flagi. Na zakończenie w grupach budowały z klocków Bramy Brandenburskie, sugerując się ilustracją zabytku. Do naszej podróży zaprosiliśmy także panią nauczycielkę języka niemieckiego z naszej szkoły, która przygotowała dla dzieci bardzo ciekawą prezentację multimedialną o Niemczech. Pani Marcelina zapoznała dzieci również z prostymi słowami w języku niemieckim: Guten Morgen, Guten Tag, Auf Wiedersehen, danke, bitte, entschuldigung. Podróż do Niemiec przygotowana i zaprezentowana w takiej formie bardzo podobała się naszym zerówkowiczom. Mamy nadzieję, że wiele zdobytych wiadomości o naszym niemieckim sąsiedzie pozostanie w ich pamięci. Ten dzień uświadomił przedszkolakom, że Polska jest częścią większej całości i że jesteśmy członkami Unii Europejskiej.

 • SZKOLNY DZIEŃ PROFILAKTYKI

  Anna Podraza, Ewelina Wiącek - Sasor
  "Bezpieczny Internet" to przewodnie hasło Dnia Profilaktyki, który obchodziliśmy
  w naszej szkole dnia 28 marca 2018r. Spotkanie to było zarazem podsumowaniem obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu 2018 - Tworzymy Kulturę Szacunku
  w Sieci. 
  Nasza szkoła podjęła szereg działań związanych z Dniem Bezpiecznego Internetu. W działania te zaangażowani byli wszyscy uczniowie klas I-VII z wychowawcami oraz rodzice. Koordynatorami byli pedagog szkolny i bibliotekarz, którzy opracowali i przedstawili harmonogram inicjatyw uczniom i wychowawcom  oraz zachęcili do ich podjęcia. 
  Podjęliśmy następujące inicjatywy:

  • Każda klasa przygotowała gazetkę ścienną pod hasłem „Bezpieczny Internet” oraz transparent z hasłem – rymowanką, który został zaprezentowany podczas apelu.
  • We wszystkich klasach wychowawcy przeprowadzili zajęcia na temat zagrożeń w Sieci i bezpiecznego korzystania z niej. Tematyka ta została również poruszona na lekcjach informatyki ( wykorzystano materiały ze strony saferinternet.pl).
  • Chętni uczniowie wzięli udział w konkursach:

  "Model wirusa komputerowego" (klasy I – III) – plastyczny - praca przestrzenna,

  "Logo bezpiecznego Internetu" (klasy IV – V),

  Prezentacja multimedialna „Blaski i cienie Internetu” (klasy VI – VII).

  • Wychowawcy klas I-III zorganizowali ciekawe gry i zabawy.

  Podczas apelu gościliśmy także policjantów z Rewiru Dzielnicowych w Borowej, którzy systematycznie wspierają nas w działaniach profilaktycznych. Tym razem przypomnieli uczniom zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz odpowiedniego zachowania się podczas przejazdu autobusem szkolnym. 

  Każda klasa przyniosła swój transparent i zaprezentowała widniejące na nim hasło.
  Podsumowano konkursy, uczniowie zostali nagrodzeni dyplomami i upominkami.

   

  "Logo bezpiecznego Internetu"

  I miejsce - Igor Wójtowicz kl. IV a

  II miejsce -  Proczek Karolina kl. IV a

  III miejsce - Rucka Kinga kl. IV a

   

  Model wirusa komputerowego

  I miejsce - Majocha Kamil kl. I a

  II miejsce -  Kilian Arkadiusz kl. I b

  III miejsce - Urbaś Laura kl. I b

                 Karol Skop kl. III b

   

  Wyróżnienia:

  Pęgiel Nikola kl. II a

  Paluch Oliwier kl. III a

  Kalicki Bartosz kl. I b

   

  Blaski i cienie Internetu - prezentacja multimedialna

   

  I miejsce  - Pazdro Kacper kl. VI

                Jurkowski Józef kl. VI

  II miejsce - Wiącek Kamil kl. VII b

  III miejsce - Drożdż Magdalena kl. VII a 
   

  Na zakończenie klasa VI zaprezentowała  przedstawienie profilaktyczne pt. „Bezpieczny Internet”, na podstawie którego pod koniec apelu został przeprowadzony krótki quiz z nagrodami.

   

 • KLASA IB SZUKA WIOSNY

  Jolanta Kapała
  Klasa I b przywitała wiosnę inscenizacją pod tytułem "Witaj wiosno!”. Dzieci  w strojach przygotowanych przez rodziców wystąpiły w roli kwiatów, motylków i zwierzątek. Pięknie prezentowały się Słońce, Wiatr i Deszcz oraz Emilka w przebraniu Pani Wiosny. Reakcja widowni pokazała, że występ bardzo się podobał. Gromkie brawa otrzymali od wszystkich klas, w których gościli w tym dniu, zapraszając do wspólnej zabawy.

 • TURNIEJ WIEDZY "WIOSENNA PRZYRODA"

  Małgorzata Sierpina
  27 marca 2018 r. w oddziałach przedszkolnych 0 „a” i 0 „b” odbył się turniej wiedzy „Jestem mądrym sześciolatkiem” pod hasłem „Wiosenna przyroda” zorganizowany przez wychowawczynię „Motylków”. Wiosenne potyczki przedszkolaków miały na celu utrwalenie wiadomości o aktualnej porze roku ze zwróceniem uwagi na ochronę środowiska naturalnego oraz rozwijanie zdrowej rywalizacji w trakcie działań grupowych. Dzieci uczestniczyły w ośmiu konkurencjach turniejowych. Każda drużyna starała się udzielać prawidłowych odpowiedzi i dobrze wykonywać zadania, które były oceniane punktami- „uśmiechniętymi buźkami”. Wszystkie dzieci z wielkim zaangażowaniem zdobywały punkty dla swojej drużyny, choć wcale nie było tak łatwo. Przedszkolakom towarzyszyły niesamowite emocje. Wielką atrakcją turnieju była prezentacja „przyjaciół pani Wiosny”. Chętne dzieci wystąpiły w pięknych, pomysłowych i kolorowych strojach. Zaprezentowały się swoim rówieśnikom przy dźwiękach wiosennych melodii. Wszyscy zostali nagrodzeni oklaskami. Później każda drużyna wykonała ciekawe plakaty na temat „Witaj wiosno!”, które ozdobią nasze sale przedszkolne. A na koniec, jak to zawsze bywa, podsumowanie wyników turnieju. Każda drużyna skrupulatnie policzyła zdobyte punkty. Wyłoniono zwycięzców, którzy zdobyli najwięcej „uśmiechniętych buziek”. Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali dyplomy i symboliczne nagrody. Dodatkowe upominki otrzymały dzieci, które przygotowały wiosenne przebrania. Naszym zerówkowiczom gratulujemy wiedzy o wiosennej przyrodzie i wspaniałych umiejętności.
  Zapraszamy do galerii!    

 • POWITANIE WIOSNY W ODDZIAŁACH PRZEDSZKOLNYCH

  Ewa Cybulska
  21 marca przedszkolaki obchodziły tradycyjnie Pierwszy Dzień Wiosny. Do dzieci przybyła Pani Wiosna, która zapoznała wszystkich z symbolem zimy – Marzanną i symbolem wiosny – Gaikiem. Dzieci wznosiły okrzyki na powitanie wiosny. Z wielką radością przedszkolaki zaprezentowały wiersze, piosenki, tańce i rozwiązywały zagadki związane z wiosną. Następnie odbył się przepiękny pokaz wiosennych przebrań. Kolorowe stroje dzieci sprawiły, że sala przedszkolna przeobraziła się w prawdziwą wiosenną łąkę. Pani Wiosna rozdała nagrody wszystkim dzieciom uczestniczącym w pokazie. Na koniec przemaszerowaliśmy wraz z Marzanną i Gaikiem w barwnym korowodzie. Impreza zakończyła się wyjątkowym tańcem, prowadzonym przez Panią Wiosnę, przy wtórze muzyki A. Vivaldiego. Mamy nadzieję, że Wiosna doceni nasze zaangażowanie i na dobre zagości wśród nas.

 • Leokadia Polak, Małgorzata Sierpina

  Bo zima, bo zima 
  każdemu obrzydła,
  niech wiosna da jej
  pstryczka w nos …

  Wszystkie dzieci wiedzą, co oznacza data 21 marca. Chociaż w tym roku pogoda zrobiła nam psikusa, my i tak postanowiliśmy przywitać wiosnę w tradycyjny sposób. Kilka dni wcześniej niektóre dzieci przy dużej pomocy rodziców zrobiły w domu piękne kukły Marzanny, które przyniosły do szkoły. W tym dniu także w strojach obowiązywały wiosenne barwy- przede wszystkim kolor zielony. Dekoracja sal przedszkolnych zmieniła się z zimowej na wiosenną. Powstały „ogródki” z cebulką, a w wazonach pojawiły się piękne bazie kotki. W galerii przedszkolaków nie zabrakło też prac plastycznych, dotyczących pierwszych zwiastunów wiosny. Dzieci śpiewały piosenki o wiośnie, rozwiązywały zagadki, rebusy, tańczyły przy wiosennych rytmach oraz uczestniczyły w grach i zabawach nawiązujących do tej pory roku.Na koniec barwnym korowodem przeszły przez wieś, grając na instrumentach i śpiewając „Marzanno, Marzanno, ty zimowa panno, my ciebie żegnamy, bo wiosnę witamy…”. Nie zabrakło również wesołych okrzyków „Żegnaj zimo, witaj wiosno!”. Tegoroczne nadejście wiosny świętowaliśmy w zimowej aurze, ale dzięki przedszkolakom sale w tym dniu przepełnione były kolorowymi strojami i okazjonalnymi rekwizytami. Wszystkim obecnym dopisywały wspaniałe humory, tworząc miły, wiosenny nastrój. Pierwszy dzień wiosny przyniósł przedszkolakom wiele radości i zabawy. A teraz czekamy na cieplejsze dni wiosenne.

 • POWIATOWY  TURNIEJ  PIŁKI  SIATKOWEJ  KLAS VII

  Tomasz Pierzchała
  Duże emocje towarzyszyły meczom w ramach Powiatowego Turnieju Siatkówki Klas VII.
  Zawody przeprowadzono w sali gimnastycznej SP w Tuszowie Narodowym. 
  W turnieju grały drużyny z : SP Borowa, SP Malinie, SP  Czajkowa oraz SP Tuszów Narodowy. „Czarnym koniem” zawodów okazał się zespół gospodarzy wygrywając wszystkie mecze - zdobywając I miejsce.

  Wyniki meczów:

  1. SP Tuszów Nar. – SP Malinie  2:0
  2. SP Borowa – SP Czajkowa  2:0
  3. SP Tuszów Nar. – SP Borowa  2:0
  4. SP Malinie – SP Czajkowa  2:0
  5. SP Tuszów Nar. – SP Czajkowa  2:0
  6. SP Malinie – SP Borowa  2:1

  Tabela końcowa:

  1 miejsce SP Tuszów Narodowy

  2 miejsce SP Malinie

  3 miejsce SP Borowa

  4 miejsce SP Czajkowa

  Drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy a najlepsze zawodniczki i najlepsi zawodnicy z poszczególnych zespołów nagrody rzeczowe.

 • WIOSNA NA PARAPECIE

  Leokadia Polak, Małgorzata Sierpina
  Zgodnie z przedszkolną tradycją kilka dni przed rozpoczęciem kalendarzowej wiosny dzieci z oddziałów zerowych sadziły cebulę w doniczkach. Chociaż za oknem pogoda zimowa tak jak mówi przysłowie „W marcu jak w garncu”, przedszkolaki postanowiły założyć zielony ogródek w salach. Panie wychowawczynie przygotowały doniczki, ziemię i sadzonki cebulek oraz przedstawiły kolejne etapy wykonywania pracy. Dzieci z wielkim zaangażowaniem przystąpiły do sadzenia cebuli i dobrze wykonały powierzone zadanie. Teraz będą podlewać i dbać o swoje sadzonki. Przedszkolaki nie mogą się już doczekać efektów swojej pracy. Każdego dnia będą obserwować swoje roślinki. Kolorowe doniczki z cebulkami ozdobiły sale przedszkolne i wprowadziły nas w wiosenny nastrój. A kiedy szczypiorek urośnie na pewno wykorzystamy go do przygotowania zdrowych i smacznych kanapek.

 • DZIEŃ KOBIET W KLASIE VI

  Dnia 8 marca 2018 roku chłopcy klasy VI zorganizowali Klasowy Dzień Kobiet. Na początku, przedstawiciele płci męskiej złożyli dziewczynom życzenia, zaśpiewali „Sto lat” i wręczyli prezenty – zdjęcie klasowe oprawione w ramkę. Wychowawczyni dostała koszyk wiosennych kwiatów. Dalszą część spotkania prowadzili Kuba Rządzki i Mateusz Szymuś, którzy wśród płci pięknej przeprowadzili zawody. Pierwszą konkurencją była „Jaka to melodia”, która wypadła bardzo dobrze, a nasze koleżanki udowodniły, że znają różne piosenki. Drugą konkurencją były pytania ze sportu i z poszczególnych przedmiotów, na które dziewczęta odpowiadały fenomenalnie. Dalsza część, to fitness prowadzony przez Kacpra Pazdro, który udawał Ewę Chodakowską. Dziewczyny rozciągały się, robiły pajacyki, przysiady itp. Potem, niektóre kręciły hula hoopem, ćwiczyły swoją celność i rzucały hula hoopem na pachołek, ale można też było rzucić na głowę jednego z jurorów. Ćwiczenia bardzo rozbawiły wszystkich zgromadzonych. Na koniec nasze koleżanki dostały po tulipanie i ogłoszono wyniki konkursu. Trzecie miejsce zajęła Natalia Lewicka, drugie Julia Dziekan, a pierwsze Zuzia Czaja. Dziewczyny bardzo dobrze się bawiły i były bardzo szczęśliwe.

 • KONKURS "ŚPIEWAJ RAZEM Z NAMI"

  Joanna Gil
  6 marca uczennica naszej szkoły Klaudia Polak brała udział w Eliminacjach Powiatowych XXVIII Podkarpackiego Festiwalu Piosenki „ Śpiewaj razem z nami”, którego głównym organizatorem jest Centrum Kulturalne w Przemyślu.
  Eliminacje odbyły się w Domu Kultury Samorządowego Centrum Kultury w Mielcu. Nasza reprezentantka wystąpiła w kategorii klas VII i  gimnazjum jako jedna z 52 wokalistów. Zadanie nie było więc proste. Niestety, nie udało się otrzymać nominacji do Przemyśla. Ale sukces osiągnęła otrzymując wyróżnienie komisji artystycznej z SCK
  w Mielcu. 
  Gratulujemy i życzymy sukcesów w innych konkursach. 

 • Z WIZYTĄ W SZKOLE MUZYCZNEJ

  Leokadia Polak, Małgorzata Sierpina
  13 marca 2018 r. najstarsze grupy przedszkolne „Żabki”, „Motylki” i „Pszczółki” oraz uczniowie klas trzecich udali się  na koncert do Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Mielcu. Koncert ten odbył się w przepięknej i urokliwej sali królewskiej, która znajduje się w budynku szkoły. Celem naszego wyjazdu było poznanie szkoły, rozwijanie zainteresowań muzycznych, wprowadzenie dzieci w świat muzyki klasycznej oraz umożliwienie jej odbioru na żywo. Przedszkolaki i uczniowie klas trzecich po raz pierwszy wzięli udział w koncercie zorganizowanym i przygotowanym specjalnie na nasz przyjazd przez dyrekcję, nauczycieli oraz wychowanków szkoły muzycznej. Podczas koncertu uczniowie grali na: fortepianie, skrzypcach, gitarze, trąbce, waltorni, kontrabasie i fletach. Jednym z wykonawców był uczeń naszej szkoły, z czego jesteśmy bardzo dumni. Po każdym występie uczniów pan wicedyrektor tamtejszej szkoły dokładnie i bardzo interesująco opisywał kolejne instrumenty. Wszystkie dzieci były zafascynowane umiejętnościami młodych artystów i nagradzały ich gromkimi brawami. Koncert dostarczył naszym wychowankom wielu pozytywnych wrażeń, przeżyć artystycznych i niepowtarzalnych emocji. Kto wie, być może za kilka lat i nasze dzieci zostaną uczniami szkoły muzycznej. Za zorganizowanie koncertu wszystkim zaangażowanym osobom serdecznie dziękujemy. Dodatkową atrakcją naszego wyjazdu był pobyt w McDonaldzie oraz zwiedzanie Pałacyku Oborskich przez starsze dzieci. Wycieczka była udana i bardzo ciekawa.      

 • KONKURS Z CHEMII DLA UCZNIÓW KLAS VII

  Ilona Drozdowska - Nieć
  13 marca br. uczniowie klas VII wzięli udział w ogólnopolskim konkursie z chemii organizowanym przez OLIMP SCHOOL.


  Uczestnicy konkursu:

  • Wiktoria Miłoś
  • Klaudia Polak
  • Wiktoria Zofia Miłoś
  • Maja Serafin
  • Dawid Szczerba
  • Patryk Stefanowicz
  • Kinga Przebięda
  • Monika Adamczyk
  • Dawid Basztura
  • Angelika Kalicka
  • Emilia Peret

  Główne cele konkursu:

  • rozwijanie wyobraźni i wyzwalanie aktywności twórczej uczniów
  • pobudzanie uczniów do poszukiwania, porządkowania i przedstawiania informacji
  • stworzenie uczniom możliwości sprawdzenia swoich umiejętności
  • promowanie osiągnięć uczniów
  • podniesienie samooceny uczniów.

  Zakres materiału obejmował następujące działy tematyczne:

  • Substancje i ich przemiany
  • Składniki powietrza i rodzaje przemian, jakim ulegają
  • Atomy i cząsteczki
  • Łączenie się atomów.

  Konkurs miał formę testu składającego z 15 pytań ( 5 pytań jednokrotnego wyboru, 10 pytań otwartych). Udział  w tym konkursie to możliwość sprawdzenia wiedzy chemicznej naszych uczniów! Wyniki konkursu poznamy w kwietniu!

  Trzymamy kciuki!

 • KONKURS Z BIOLOGII "TAJEMNICE DOKTORA FRANKENSTEINA"

  Ilona Drozdowska - Nieć
  12 marca br. uczniowie klas VII wzięli udział w ogólnopolskim konkursie z biologii pt. „TAJEMNICE DOKTORA FRANKENSTEINA” organizowanym przez OLIMP SCHOOL.

   

  Uczestnicy konkursu:

  • Angelika Kalicka
  • Dawid Basztura
  • Magdalena Drożdż
  • Wiktoria Miłoś
  • Joanna Sapała
  • Kinga Przebięda
  • Monika Adamczyk
  • Emilia Peret

  Główne cele konkursu:

  • rozwijanie wyobraźni i wyzwalanie aktywności twórczej uczniów
  • pobudzanie uczniów do poszukiwania, porządkowania i przedstawiania informacji
  • stworzenie uczniom możliwości sprawdzenia swoich umiejętności
  • promowanie osiągnięć uczniów
  • podniesienie samooceny uczniów.

  Zakres materiału dotyczył budowy i fizjologii organizmu ludzkiego ( układ krwionośny, nerwowy, pokarmowy, dokrewny, wydalniczy, oddechowy, narządy zmysłów, układ ruchu, skóra ). Konkurs miał formę testu składającego z 15 pytań ( 5 pytań jednokrotnego wyboru, 10 pytań otwartych). Nasi uczniowie mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę z anatomii i fizjologii człowieka na tle całego kraju. Wyniki konkursu poznamy w kwietniu!

  Trzymajmy kciuki za naszych uczniów!

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Borowej
  39-305 Borowa 248
 • 175815594

Galeria zdjęć