Nawigacja

 • REKORD POBITY!!! 27. FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY ZA NAMI!

  REKORD POBITY!!! 27. FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY ZA NAMI!

  W niedzielę 13 stycznia 2019 roku już po raz trzynasty zagraliśmy z Orkiestrą Jurka Owsiaka. Wolontariuszom oraz całemu Sztabowi przyświecał zasadniczy cel 27. Finału WOŚP:
              „ GRAMY DLA DZIECI MAŁYCH I BEZ FOCHA NA ZAKUP SPRZĘTU
                       DLA SPECJALISTYCZNYCH SZPITALI DZIECIĘCYCH”.

  Sztab składający się z 25 wolontariuszy przy naszej szkole rozpoczął
  27. Finał WOŚP od samego rana. Nasi uczniowie jako wolontariusze prowadzili przez cały dzień zbiórkę pieniężną na terenie Borowej, Glin Małych i Górek.

  Oto oni:

  Karolina Rucka 
  Gabriela Pazdro 
  Marlena Serafińska
  Weronika Stachowicz 
  Aleksandra Jachym
  Patrycja Banaś
  Magdalena Drożdż 
  Milena Serafińska
  Monika Adamczyk
  Agnieszka Wyzina
  Angelika Kalicka 
  Emilia Peret 
  Klaudia Leśniak
  Maja Serafin
  Wiktoria Miłoś
  Klaudia Polak
  Joanna Sapała
  Maksymilian Kapinos 
  Dawid Szczerba 
  Wiktoria Zofia Miłoś
  Natalia Majewska 
  Zuzanna Nieć 
  Julia Kalicka
  Julia Szczucińska
  Agata Działowska
              

      Ponadto w  przeddzień 27. Finału WOŚP w piątek w naszej szkole zorganizowaliśmy Licytację Gadżetów WOŚP! Pieniądze uzyskane za zakupione w wyniku licytacji przedmioty  wypełniły puszki naszych wolontariuszy i tym samym zasiliły konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy kwotą  975 złotych.

  Podsumowania tegorocznego finału WOŚP dokonali członkowie Sztabu   w składzie:

  Ilona Drozdowska-Nieć – Szef Sztabu
  Alicja Polak 
  Edyta Gawżyńska 
  Michał Opałacz

  W tym roku zebraliśmy  łącznie:
  10 517 złotych
  6,01 EUR
  10 GBP
  50 NOK

  To nasz kolejny sukces w tej szlachetnej Akcji!

  Pieniądze te przekazaliśmy na konto Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej
  Pomocy.

  Szef  Sztabu serdecznie dziękuje Dyrektorowi Szkoły Podstawowej w Borowej Pani Kazimierze Smoleń, Dyrektorowi Mieleckiej Szkoły Biznesu Panu Januszowi Kotarbie,członkom Sztabu, wszystkim wolontariuszom za poświęcenie swo jego, wolnego czasu oraz  rodzicom uczniów  i mieszkańcom naszej gminy za zaangażowanie w tę akcję.
                           Gramy do końca świata i o jeden dzień dłużej!

 • LICYTUJEMY GADŻETY WOŚP!

   LICYTUJEMY GADŻETY WOŚP!

  Ilona Drozdowska - Nieć
  W przeddzień 27. Finału WOŚP w piątek w naszej szkole zorganizowaliśmy Licytację Gadżetów WOŚP! Był to wspaniały czas. W licytacji wzięli udział nasi uczniowie i nauczyciele. Zebraliśmy 975 złotych!
          
  W tym dniu również przypomnieliśmy sobie historię naszego Sztabu, który w tym roku po raz trzynasty zagra z Jurkiem Owsiakiem! Obejrzeliśmy wspólnie galerię zdjęć z wszystkich, naszych finałów. Było wzruszenie... :) 

 • DBAMY O PTAKI ZIMĄ

  DBAMY O PTAKI ZIMĄ

  Anna Struzik
  Zima to trudny czas dla zwierząt i ptaków, które pozostają u nas. Co roku przedszkolaki dokarmiają ptaki żerujące w pobliżu naszego przedszkola. Jest to okazja aby wyjść na zewnątrz mimo chłodu i śniegu. Dzieci potrzebują codziennej dawki świeżego powietrza. Dzięki temu poprawia się ich odporność, lepiej też śpią. Zabawa na dworze sprawia, że mają większy apetyt i wyładowują nagromadzoną energię podczas pożytecznej dla zdrowia aktywności fizycznej. Tegoroczna zima pozwala na taką aktywność, należy tylko zadbać o odpowiednie ubranie i obuwie aby dzieci doświadczyły zabaw na śniegu i samodzielnie mogły dokarmiać ptaki. Maluchy chętnie bawią się śniegiem oczywiście pod bacznym okiem opiekunów i w granicach zdrowego rozsądku. Jest to dla nich wielka radość i niesamowite przeżycie.

 • WIZYTA W OREW W WOLI PŁAWSKIEJ

  WIZYTA W OREW W WOLI PŁAWSKIEJ

  Ewa Lubera
  Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas, w którym każdy z nas odczuwa ogromną potrzebę dzielenia się z innymi. Nasza szkoła od kilku lat wspiera Ośrodek Rehabilatycyno-Edukacyjno-Wychowawczy w Woli Pławskiej.  W tym roku podopieczni ośrodka przesłali list do Świętego Mikołaja. Odzew społeczności szkolnej i lokalnej nie był zaskoczeniem. Dzięki zaangażowaniu uczniów, rodziców i nauczycieli udało zgromadzić się artykuły i produkty niezbędne wychowankom do terapii i stymulacji, zabawki oraz środki higieny osobistej. Równolegle zbiórka prowadzona była w  sklepie Hitpol w Borowej dzięki inicjatywie mamy ucznia naszej szkoły p. Katarzyny Piątkowskiej.

  W dniu 8 stycznia klasa IIa i VIb wraz z opiekunami p. Jolantą Kapała, p. Izabelą Cynar i p. Ewą Lubera przedstawili w OREW Jasełka. Wizycie w ośrodku zawsze towarzyszą wielkie emocje. Przedstawienie zakończyło się gromkimi brawami.  Po przedstawieniu pani dyrektor i opiekunowie pracujący w ośrodku  pokazali  nam placówkę  i to jak  się uczą. Chętni mogli poćwiczyć m. in. w Sali światła. Na koniec  mieliśmy możliwość degustacji pysznego piernika, który jest specjalnością tej  placówki. Podczas spotkania uczniowie przekazali wszystkie zebrane produkty. Dzieciom ta wizyta dostarczyła wiele wrażeń oraz  pokazała jak wiele  wysiłku musi włożyć w naukę dziecko  niepełnosprawne. Dziękujemy Państwu Tomaszowi i Krystynie Działowskim - właścicielom sklepu Hitpolw Borowej za włączenie się do akcji.

 • ODKRYWAMY NASZE TALENTY

  ODKRYWAMY NASZE TALENTY

  Alicja Polak
  Wiktoria Zych jest uczennicą klasy VI a. Jest to osoba spokojna, raczej małomówna. W wolnych chwilach lubi rysować. Interesują ją spokojne, statyczne kompozycje inspirowane naturą o łagodnych, smukłych liniach. Tematem jej prac są zarówno zwierzęta, jak i krajobrazy. Kredki to jej ulubiona technika choć lubi także posługiwać się farbami. Prace Wiktorii są odzwierciedleniem jej charakteru i duszy – spokojne, stonowane, ale nie brak im mocnych akcentów.

  Aleksandra Groele jest uczennicą tej samej klasy co Wiktoria Zych – VI a. Ola, to dziewczynka uśmiechnięta, można powiedzieć, że rozgadana, choć nie zawsze. W jej oczach palą się ogniki. Jest energiczna i lubi sport. Lubi też rysować. Przelewa wtedy swoje wzburzone emocje na papier, płyty gipsowe i inne powierzchnie. Ulubioną techniką Oli jest graffiti rysowane markerami i farbą. Dziewczęta przygotowały wystawę swoich prac na tablicy ściennej na korytarzu szkolnym. Ich prace można również oglądnąć w galerii zdjęć  na naszej stronie.

 • ZAJĘCIA OTWARTE W ZERÓWCE

  ZAJĘCIA OTWARTE W ZERÓWCE

  Małgorzata Sierpina 
  9 stycznia 2019 r. w oddziale przedszkolnym „Słoneczników” gościliśmy rodziców na zajęciach otwartych . Mimo mroźnej pogody wielu rodziców chętnie przybyło do nas w tym dniu. Tematem zajęć była opieka nad naszymi skrzydlatymi przyjaciółmi w czasie zimy, co bardzo zainteresowało przedszkolaków. Wszyscy bardzo starali się aktywnie uczestniczyć w zajęciach i prawidłowo wykonywać zadania edukacyjne. Dzieci często były nagradzane brawami od swoich rodziców , szczególnie za piękny taniec i śpiew. Integracja z rodzicami dostarczyła nam wszystkim bardzo miłych wrażeń.

 • KLASY ZEROWE W FABRYCE BOMBEK

  KLASY ZEROWE W FABRYCE BOMBEK

  Aneta Duszkiewicz-Sypek 
  Tuż przed samymi Świętami Bożego Narodzenia, 20.12.2018 r., starsze przedszkolaki odwiedziły Fabrykę Bombek w Staszowie. Wycieczka ta okazała się bardzo dobrym dopełnieniem przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia. Dzieci poznały cały proces tworzenia bombek od wydmuchiwania, srebrzenia, aż po dekorowanie ich w ciekawe i niepowtarzalne wzory. Każde dziecko mogło także samodzielnie udekorować swoją bombkę. Przedszkolaki z pełnym zaangażowaniem ozdabiały je, jak najpiękniej potrafiły. Pracy tej towarzyszyła atmosfera radości, tym bardziej, że później każdy zabrał bombkę do domu. Na pewno była to niezwykła ozdoba choinki. Pełni wrażeń i pozytywnych emocji dzieci wróciły do szkoły.

 • DZIEŃ PATRONA SZKOŁY

  DZIEŃ PATRONA SZKOŁY

  Lucyna Wal
  Ostatni dzień przed świętami – 21 grudnia 2018 roku – przebiegał tradycyjnie jako Święto Patrona Adama Mickiewicza.

  Po uroczystym wprowadzeniu sztandaru szkoły i odśpiewaniu hymnu narodowego nauczyciele i uczniowie zebrani w sali gimnastycznej obejrzeli niesłychanie ciekawą część artystyczną. Dzięki niej oczyma wyobraźni ujrzeli miejsca bliskie sercu poety i poznali osoby, które wywarły znaczący wpływ na kształtowanie się osobowości wieszcza narodowego oraz rozwój jego talentu. Najpierw uczniowie klasy IV a zaprezentowali inscenizację niezapomnianej bajki „Przyjaciele” z ciągle aktualnym morałem ,„Prawdziwych przyjaciół poznajemy w biedzie”. Z kolei wystąpili uczniowie z klasy IV b i V b, którzy w humorystycznych scenkach ukazali Adama Mickiewicza jako chłopca płatającego figle w szkole dominikańskiej i pilnego studenta Uniwersytetu Wileńskiego. W recytowanych utworach „Odzie do młodości” i „Pieśni Filaretów” sugestywnie oddali sens młodzieńczych ideałów poety. Następnie dwoje uczniów z klas IV doskonale wcieliło się w role Adama i Maryli, aby przedstawić dzieje ich nieszczęśliwej miłości. Dopełnieniem tej scenki było przepiękne wykonanie utworu „Niepewność” przez utalentowane dziewczynki z klasy V a. Zgromadzonej publiczności nadzwyczaj spodobała się oryginalna inscenizacja ballady „Pani Twardowska”. Swoimi aktorskimi umiejętnościami pochwalili się uczniowie z klasy V a w kostiumach z epoki romantyzmu przygotowani pod kierunkiem pani wicedyrektor Teresy Czerwiec. Dobitnie wypowiadane słowa tekstu, starannie dobrane efekty dźwiękowe i wspaniała choreografia świetnie współgrały ze sobą, przekazując przesłanie jednego z bardziej znanych utworów Adama Mickiewicza. Sztuka teatralna tak oczarowała widzów, że gromkim brawom nie było końca. 
  Święto Patrona Szkoły stało się również okazją, aby wyróżnić uczniów, którzy brali udział w Szkolnym Konkursie Wiedzy o Adamie Mickiewiczu. Pani dyrektor Kazimiera Smoleń wręczyła dyplomy i nagrody książkowe następującym laureatom:

  • I miejsce – Julia Dziekan – klasa VII a
  • II miejsce – Dawid Burghardt – klasa IV a
  • III miejsce – Michał Rucki – klasa V a

  Później dokonano podsumowania konkursu plastycznego na ilustrację do wybranego utworu Adama Mickiewicza. Najwięcej prac wykonali uczniowie z klasy 1 a, 1 b i 3 a. To właśnie oni otrzymali słodkie upominki, które umiliły im obchody Dnia Patrona Szkoły. Na końcu uroczystości głos zabrała pani dyrektor Kazimiera Smoleń, która podziękowała wszystkim uczniom za zaangażowanie się w przygotowanie uroczystej akademii. W słowach pełnych uznania i życzliwości podkreśliła, że postać oraz dorobek literacki Adama Mickiewicza są wzorem do naśladowania.

 • KONKURS POEZJI I PIEŚNI RELIGIJNEJ

  KONKURS POEZJI I PIEŚNI RELIGIJNEJ

  Alicja Mazur, Michał Opałacz
  Pod koniec grudnia w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Borowej odbył się Gminny Konkurs Poezji i Pieśni Religijnej „Usłysz, Panie moje słowa”. 

  Głównym jego założeniem była popularyzacja utworów lirycznych  o treściach religijnych, pielęgnowanie estetycznych wartości języka ojczystego oraz rozwijanie zdolności i zainteresowań poetyckich wśród młodzieży. W rywalizacji udział wzięli uczniowie szkół podstawowych z terenu naszej gminy. Konkurs obejmował dwie kategorie wykonawcze: recytację i śpiew.

  Po wysłuchaniu wszystkich utworów jury przyznało nagrody za najlepsze recytacje uczniom naszej szkoły – Kamili Mazur i Karolinie Proczek (kl. Va) oraz  Mateuszowi Gawżyńskiemu (kl. VIIb).

   

  Dzień później w zmaganiach konkursowych rywalizowali najmłodsi z klas I-III. Po wysłuchaniu blisko 75 utworów komisja przyznała nagrody i wyróżnienia następującym osobom z naszej szkoły:

  Kategoria wykonawcza: recytacja

  Nagroda:

  Martyna Kamuda ( kl. I a) 
  Magdalena Gnida ( kl. III b)
  Kamil Borowiec- Wróbel ( kl. II b)
  Maja Rusek ( kl. I a)
  Natalia Fuksa ( kl. III a)
  Mateusz Leśniak (kl. III a)

  Wyróżnienie:

  Emilia Brzezińska ( II b)
  Kacper Gnida ( I b)
  Izabela Miłoś ( kl. III b) 
  Zuzanna Karkosza ( kl. III b)

  Kategoria wykonawcza: piosenka

  Nagroda:

  Aniela Moryto ( kl. II a )
  Gabriela Proczek  ( kl. II a )

  Wyróżnienie:

  Oliwia Krawczyk, Emilia Chlebowska, Katarzyna Ciepła ( kl. III a) 
  Izabela Miłoś, Zuzanna Karkosza ( kl. III b)

  Serdecznie gratulujemy wszystkim nagrodzonym i życzymy kolejnych sukcesów artystycznych.

 • PRZEDSZKOLAKI WSPIERAJĄ W POTRZEBIE

  PRZEDSZKOLAKI WSPIERAJĄ W POTRZEBIE

  Kinga Maziarz
  „Nie liczy się to ile posiadasz, ale ile dajesz innym i jak się z nimi dzielisz”

  Okres świąteczny jest szczególnym czasem skłaniającym do refleksji nad potrzebami innych. W oddziałach przedszkolnych 3, 4 i 5-latków zorganizowaliśmy kiermasz świąteczny, który miał charakter charytatywny. Dochód ze sprzedaży wykonanych kartek przeznaczyliśmy na wsparcie w rehabilitacji naszego kolegi Miłosza z grupy 4-latków. Przedszkolaki włączyły się również we wsparcie zbiórki dla podopiecznych OREW Wola Pławska gromadząc zabawki, materiały sypkie czy artykuły papiernicze. Cały czas trwa też zbiórka nakrętek dla chorej Wiktorii. Bardzo dziękujemy rodzicom za ofiarność i wsparcie tych wszystkich inicjatyw. Na pewno nie były to ostatnie akcje charytatywne przedszkolaków.

 • SPOTKANIE ŚWIĄTECZNE

  SPOTKANIE ŚWIĄTECZNE

  Jolanta Kapała 
  18 grudnia odbyło się w naszej szkole spotkanie bożonarodzeniowe. W świąteczny nastrój wprowadziła nas pani Izabela Cynar grając na wiolonczeli kolędę ,,Lulajże Jezuniu”. Na tle pięknej scenografii wykonanej przez panią Martę Załucką i Renatę Leśniak zaprezentowały się dziewczynki z klas drugich w tańcu ,,Jingle bells”. Następnie wszyscy z ogromnym zainteresowaniem obejrzeli jasełka na wesoło w wykonaniu uczniów klasy VI b. Aktorzy zachwycili nie tylko pięknymi kostiumami przygotowanymi przez rodziców, ale przede wszystkim grą sceniczną. Przedstawienie było niekiedy śmieszne, wesołe, ale też pouczające, ukazujące odwieczną walkę dobra ze złem. Bawiły komiczne dylematy diabłów i współczesnych ludzi wykonujących ciężką i odpowiedzialną pracę, jak np. policjant, lekarz, murarz, wójt czy nauczyciel. W finale usłyszeliśmy takie oto przesłanie ,, Jeden wielki Polak mądry, kto go słucha, by odnowić ziemię wezwał kiedyś ducha. A my mu pomóżmy w tej wielkiej potrzebie i odnowę ziemi zacznijmy od siebie.”  Gra aktorów zyskała uznanie widzów, którzy nagrodzili występ głośnymi brawami.

  W przygotowaniu spektaklu debiutującym aktorom pomagały panie: Ewa Lubera, Izabela Cynar i Jolanta Kapała.

  Po zakończonym spektaklu ksiądz proboszcz odmówił modlitwę i udzielił wszystkim zebranym błogosławieństwa. Następnie głos zabrała  dyrektor szkoły pani Kazimiera Smoleń, która podziękowała uczniom za występ oraz złożyła wszystkim życzenia świąteczne. Do życzeń dołączyli się również zaproszeni goście: wójt Gminy Borowa pan Stanisław Mieszkowski, przewodniczący Rady Gminy Borowa – pan Mieczysław Wiącek oraz  przewodnicząca Rady Rodziców – pani Bożena Opałacz. Wśród zaproszonych gości był również przewodniczący Komisji Oświaty w Gminie Borowa – pan Norbert Stala, wicedyrektor naszej szkoły pani Teresa Czerwiec, ksiądz prałat Józef Mróz, przewodnicząca sekcji emerytów pani Zofia Krawczyk oraz dyrektor Banku Spółdzielczego w Borowej pan Mariusz Dąbrowski.

  Samorząd Uczniowski złożył najserdeczniejsze życzenia bożonarodzeniowe Pani dyrektor, nauczycielom, pracownikom szkoły oraz rodzicom i zaproszonym gościom. Składamy gorące podziękowania rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie kostiumów i rekwizytów. Po jasełkach, już kameralnie, każda klasa ze swoim wychowawcą uczestniczyła w Wigilii klasowej. Był to bardzo miły dzień przeżyty w ciepłej, świątecznej atmosferze.                

  Wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie tej uroczystości serdecznie dziękujemy.

 • PRZYGOTOWANIA DO ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA

  PRZYGOTOWANIA DO ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA

  Jolanta Kapała, Ewa Lubera
  Grudzień jest jedynym, szczególnym miesiącem w roku, który skłania nas do refleksji i zadumy nad naszym postępowaniem. Jest to czas przebaczenia i wzajemnej miłości. Chcemy by te wartości uczyły się również dzieci w naszej szkole. Uczyły się dobrego traktowania kolegi i koleżanki oraz swoich najbliższych w domu rodzinnym. W naszej szkole dbamy o szczególny nastrój w tym czasie. Chcemy aby uczniowie nie tylko w domu ale również w szkole czuli magię świąt, aby szkoła była ich drugim domem. Stałym elementem Świąt Bożego Narodzenia jest pieczenie pierników. Również w tym roku uczennice klas V-VII przygotowały przepyszne pierniki. Ich korzenny  zapach przywołujący najmilsze wspomnienia świąteczne,  unosił się wszędzie, a niezwykły smak wprowadzał wszystkich w ciepły i serdeczny nastrój świąt. Wypieki odbyły się pod czujnym okiem pani Ewy Lubery i pani Eweliny Wiącek-Sasor. Wśród uczennic wysokie zdolności kulinarne i zaangażowanie pokazały: Skopińska Iwona, Natalia Lewicka, Aleksandra Adamczyk, Oliwia Kopacz i Rusek Iwona.

  Również chłopcy wspaniale pomagali przy wypiekach: Mateusz Działowski, Kacper Pazdro i Józef Jurkowski.

  W okresie przedświątecznym Samorząd Uczniowski złożył życzenia lokalnym instytucjom, sołtysom, radnym gminnym i przyjaciołom szkoły wręczając świąteczne stroiki i kartki bożonarodzeniowe wykonane pod kierunkiem pań: Eweliny Wiącek-Sasor, Ewy Lubery i Alicji Polak. Serdecznie dziękujemy za okazaną pomoc i serce. 

 • OCZEKIWANIA NA BOŻĄ DZIECINĘ

  OCZEKIWANIA NA BOŻĄ DZIECINĘ

  ks. Stanisłąw Stachoń
  13 grudnia to dzień kiedy w kalendarzu liturgicznym wspominamy św. Łucję. Ten dzień w Przedszkolu był dniem poszukiwania Bożej Dzieciny z lampionami w ręku. Patronka dnia, jest w tym dniu szczególnie czczona w Szwecji, gdzie z tej okazji organizuje się pochody światła. Dzieci z lampionami w ręku i głośnym śpiewem piosenek religijnych na ustach wyruszyły  w procesji, by w ten sposób przygotować się na Boże Narodzenie czyli przyjścia Światłości na ziemię.

 • PRZYGOTOWANIA DO ŚWIĄT W ODDZIAŁACH PRZEDSZKOLNYCH

  PRZYGOTOWANIA DO ŚWIĄT W ODDZIAŁACH PRZEDSZKOLNYCH

  Ewa Cybulska
  Święta to wspaniała okazja do przekazywania dzieciom bożonarodzeniowych tradycji i obyczajów. Przedszkolaki z grupy „Bratków”, „Maków” i „Stokrotek” z wielkim zapałem przygotowywały się do tych wyjątkowych i magicznych chwil. Widać to było nie tylko w motywach prac plastycznych, ale i w dekoracji pomieszczeń przedszkolnych. Wiele radości sprawiło dzieciom wspólne strojenie choinki, któremu towarzyszyło śpiewanie tradycyjnych kolęd. Aby poczuć magię świąt, własnoręcznie przygotowywaliśmy pyszne pierniczki oraz ozdoby choinkowe. Wspólnie z ks. Stanisławem zorganizowaliśmy „Spotkanie opłatkowe” pełne  wzruszeń i wzajemnych życzeń. Odwiedziliśmy też p. Dyrektor oraz wójta Gminy Borowa, aby podzielić się opłatkiem i złożyć świąteczno-noworoczne życzenia. Niezwykły klimat zbliżających się świąt  zachęcił przedszkolaków do wzięcia udziału w konkursie bożonarodzeniowym organizowanym przez GOK oraz zmobilizował do przygotowania przedstawienia jasełkowego, które będzie okazją do rozwijania talentów plastycznych i aktorskich. Życzymy wszystkim WESOŁYCH ŚWIĄT I SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU 2019!

 • W OCZEKIWANIU NA ŚWIĘTA

  W OCZEKIWANIU NA ŚWIĘTA

  Małgorzata Sierpina, Leokadia Polak

  Gdy w pokoju wyrośnie choinka

  łańcuszkami, bombkami zaświeci

  to znaczy, że już święta,

  że już blisko kolęda .....

  Grudzień to niezwykły miesiąc w roku, kiedy wszystkie dzieci z niecierpliwością czekają najpierw na mikołajkowe prezenty, a później na narodziny Dzieciątka w Betlejem. Przedszkolaki z zerówek w oczekiwaniu na święta również zaczęły przygotowania. Najpierw wybraliśmy się do sklepu z różnymi ozdobami i upominkami, gdzie Pani sprzedawczyni pokazała nam ciekawe sposoby pakowania prezentów na różne okazje. Było to bardzo interesujące i przydatne, ponieważ potem, już w szkole każde dziecko samodzielnie wykonało upominek dla najbliższych i ładnie zapakowało w ozdobny papier. W naszych salach pojawiły się także choinki, okazjonalne kąciki oraz inne kolorowe ozdoby, które przybliżają nam Święta Bożego Narodzenia. Chętnie śpiewamy kolędy i pastorałki. Wszyscy jesteśmy w świątecznych nastrojach i staramy się jak najlepiej przeżyć ten czas. 13 grudnia odwiedziliśmy także Gminną Bibliotekę Publiczną w Borowej. Tam Panie bibliotekarki przygotowały dla przedszkolaków świąteczne niespodzianki. Najpierw dzieci posłuchały opowiadania o Bożym Narodzeniu, a później wesołe wierszyki i zagadki przybliżyły dzieciom zwyczaje świąteczne. Wspólnie śpiewaliśmy znane kolędy. Każde dziecko otrzymało w prezencie symboliczną choinkę. Poczęstowaliśmy się także piernikami. Na zakończenie spotkania dzieci wręczyły Paniom bibliotekarkom piękny stroik. Wszyscy złożyliśmy sobie życzenia świąteczno- noworoczne. Wesołych Świąt !!!

   

 • SPOTKANIE Z HIGIENISTKAMI STOMATOLOGICZNYMI W PRZEDSZKOLU

  SPOTKANIE Z HIGIENISTKAMI STOMATOLOGICZNYMI W PRZEDSZKOLU

  Anna Struzik
  7 grudnia oddziały przedszkolne odwiedziły higienistki stomatologiczne. Panie opowiedziały dzieciom o swoim zwodzie i o tym jak wygląda ich praca. Zaprezentowały także bajkę profilaktyczną „W krainie Zębolandii” na podstawie której przeprowadziły pogadankę na temat higieny jamy ustnej. Następnie pokazały dzieciom jak należy myć zęby i język oraz jakich produktów żywnościowych unikać aby mieć zdrowe zęby. Przedszkolaki także uczyły się w praktyce na modelach szczęk jak prawidłowo myć zęby. Każde dziecko otrzymało Dyplom obrońcy Zębolandii. Była to wspaniała lekcja higieny i dbania o własne zdrowie. Dziękujemy rodzicom za zaproszenie pań do naszego przedszkola.

 • MIKOŁAJKOWE POTYCZKI SPORTOWE

  MIKOŁAJKOWE POTYCZKI SPORTOWE

  Marta Załucka Renata Leśniak
  6 grudnia w klasach pierwszych odbyła się lekcja otwarta dla rodziców. Uczniowie i rodzice zebrali się w sali gimnastycznej, aby wspólnie uczestniczyć w lekcji wychowania fizycznego. Gościem specjalnym była Pani Dyrektor Kazimiera Smoleń oraz Pani Wicedyrektor Teresa Czerwiec. Uczestnicy potyczek mieli do wykonania różne zadania, nad którymi czuwało jury.  Większość konkurencji nawiązywało do czynności wykonywanych przez Mikołaja. Był bieg slalomem, pakowanie prezentów do worka Mikołaja, układanie postaci Mikołaja z puzzli, przeciskanie się przez komin. Jednak najwięcej frajdy dostarczyła dzieciom konkurencja z zaprzęgami. Zarówno dzieci jak i dorośli z wielkim zaangażowaniem wykonywali wszystkie zadania, doskonale się przy tym bawiąc. Nie zabrakło również piosenki o Mikołaju. Wiele radości sprawiło dzieciom przybycie Mikołaja, który obdarował upominkami wszystkich uczestników. Wspólnie spędzony czas z dziećmi był wspaniałym prezentem mikołajkowym dla dzieci i rodziców.

   

 • SZKOLNE MIKOŁAJKI

  SZKOLNE MIKOŁAJKI

  Jolanta Kapała
  6 grudnia tradycyjnie obchodziliśmy w naszej szkole Mikołajki.  Tego dnia, kto mógł ubrał się na czerwono i założył mikołajkową czapkę. Dzień ten obfitował w atrakcje przygotowane przez Samorząd Uczniowski. Uczniowie klas siódmych Kuba Rządzki i Natalia Lewicka z ogromnym zaangażowaniem  przygotowali i przeprowadzili zabawy na sali gimnastycznej dla zerówek i klas I-III. Były zabawy ze śpiewem, tańce, klasowe przeciąganie liny. Nie zabrakło piosenek o Świętym Mikołaju. Największą atrakcją, nie tylko dla dzieci, ale również nauczycieli,  była nauka tańca ,,Belgijka” poprowadzona przez starszych kolegów z klasy siódmej. Na koniec wszystkie dzieci otrzymały od pomocników Świętego Mikołaja smakołyki w postaci ciasteczek zbożowych i owoców. Było zdrowo, sportowo i tym razem czerwono.

  Przejęte i uradowane buźki tych najmłodszych dzieci, ale również starszej młodzieży świadczyły o tym, ile radości i pozytywnych emocji przyniósł wszystkim ten dzień.

 • NIEZWYKŁE SPOTKANIE Z MIKOŁAJEM

  NIEZWYKŁE SPOTKANIE Z MIKOŁAJEM

  Leokadia Polak
  W środę 5 grudnia 2018 r w ramach prezentu mikołajkowego dzieci z zerówek wyruszyły na wycieczkę do sali zabaw Kulkoland w Mielcu. W przeddzień wycieczki przedszkolaki zostały zapoznane z zasadami zachowania się podczas pobytu w sali zabaw i przestrzeganiem  ich, by zapewnić sobie i innym bezpieczeństwo.Celem wycieczki było rozwijanie i doskonalenie sprawności ruchowej, umiejętność współdziałania i integracji w grupie rówieśniczej poprzez wspólną zabawę. Dwie godziny zabawy w tunelach, na zjeżdżalniach i w basenach z kolorowymi piłkami minęły bardzo szybko. Niezwykłą frajdą okazało się spotkanie z Mikołajem, który obdarował każde dziecko słodką paczuszką.  Pełni niezapomnianych wrażeń i emocji przedszkolaki pożegnały się z tym bajkowym światem i nieco zmęczone wróciły do szkoły.

 • MIKOŁAJKI W VIII b!

  MIKOŁAJKI W VIII b!

  Ilona Drozdowska - Nieć 
  6 grudnia uczniowie klasy VIII b zorganizowali wraz z wychowawcą Klasowe Mikołajki! Jest to ulubione święto naszych uczniów! Wcześniej odbyło się losowanie osoby, której należy podarować upominek. W klasie panowała wspaniała atmosfera. Wszyscy świetnie się bawili. Tego dnia przewodnicząca naszej klasy Klaudia Polak wcieliła się w rolę Mikołaja. I to z jej rąk każdy otrzymywał prezenty. Zanim jednak paczka trafiła do właściciela, nasz Mikołaj każdemu przydzielał zadanie. Do wykonania było zaśpiewanie piosenki, recytacja wiersza, wykonanie przysiadów, skłonów, pompek i słynnych „krokodyli!” Po tych zmaganiach wreszcie każdy mógł się nacieszyć swoimi prezentami! 

  Do zobaczenia za rok Święty Mikołaju!

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Borowej
  39-305 Borowa 248
 • 175815594

Galeria zdjęć