• Konkurs recytatorski

• 3. Przeprowadzenie przedszkolnego konkursu recytatorskiego pod hasłem „Brzechwa
          i Tuwim dzieciom”

Dnia 21.04.2016r. w ramach projektu „Przedszkole talentów” odbył się konkurs recytatorski pt. „Brzechwa i Tuwim dzieciom”. Organizatorami konkursu były nauczycielki
           z oddziałów przedszkolnych 3,4 i 5-latków.
          Celem konkursu było rozwijanie zdolności recytatorskich, popularyzowanie twórczości J. Brzechwy i J. Tuwima, zainteresowanie uczniów poezją, zachęcanie do występów na scenie, prezentacja umiejętności dzieci oraz uczenie rywalizacji w przyjaznej atmosferze.  Komisja konkursowa składała się z dyrektora, rodziców i przedstawicielki publicznej biblioteki.
          Do konkursu  zgłoszonych zostało 19 uczestników w tym pięcioro 3-latków, ośmioro 4-latków i czworo 5-latków. Każde dziecko występowało w bajkowym kostiumie pasującym do recytowanego wiersza. Dzieci zaprezentowały takie wiersze jak: „Lokomotywa”, „Pomidor”, „Katar”, „Tańcowała igła z nitką”, „Skarżypyta”, „Kotek” i inne.Przedszkolaki wspaniale zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie i aktorskie. Po burzliwej dyskusji jury wyróżniło po 3 osoby z każdej grupy wiekowej. Pozostali otrzymali nagrody pocieszenia.