Aktualności Szkolna Kasa Oszczędności Regulamin SKO Konkursy GALERIA

Szkolna Kasa Oszczędności

SUKCES SKO - BOROWA

I MIEJSCE NA SZCZEBLU REGIONALNYM

UWAGA, UWAGA drodzy SKO - wicze !

W mijającym roku szkolnym zajęliśmy I miejsce na Podkarpaciu w konkursie ''Oszczędzanie w SKO procentuje w Banku Spółdzielczym".Zakończyła się V edycja Programu TalentowiSKO Banków Spółdzielczych.W siedzibie Banku BPS wręczone zostały nagrody w Programie TalentowiSKO Banków Spółdzielczych.

W poniedziałek, 11 czerwca, w siedzibie Banku Polskiej Spółdzielczości w Warszawie wręczono  nagrody zwycięzcom krajowego etapu konkursów w Programie TalentowiSKO. W uroczystości wzięło udział ponad 120 gości. Do centrali Banku BPS przybyli laureaci pierwszych miejsc regionalnego etapu szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z całej Polski. Towarzyszyli im dyrektorzy szkół, nauczyciele, opiekunowie SKO i przedstawiciele Banków Spółdzielczych Zrzeszenia BPS. Do siedziby Banku BPS przybyli także reprezentanci instytucji, które wspierają Program TalentowiSKO: Fundacji Rozwoju Spółdzielczości Uczniowskiej, Towarzystwa Przyjaciół Dzieci, Krajowego Związku Banków Spółdzielczych. Gospodarzem spotkania był Pan Zdzisław Kupczyk, Prezes Zarządu Banku Polskiej Spółdzielczości.

Program TalentowiSKO powstał w 2013 r. Rozwija ideę Szkolnych Kas Oszczędności prowadzonych przez Banki Spółdzielcze. Uczy systematycznego oszczędzania, gospodarowania finansami, pokazuje pozytywne wzorce przedsiębiorczych postaw. Co roku w ramach Programu najmłodsi mierzą się w konkursie „Oszczędzanie w SKO procentuje w Banku Spółdzielczym”, podczas którego m.in. wystawiają przedstawienie o oszczędzaniu i sprawdzają swoją wiedzę na temat finansów w turnieju.

GRATULUJEMY CZŁONKOM SKO W BOROWEJ

Góra grosza

Od 04.12.2017 roku w naszej szkole rusza akcja Góra Grosza.
Każda klasa zbiera monety do przygotowanych przez siebie puszek  od 04.12. 2017 do 02.01.2018 roku.  Po zakończeniu zbiórki trzeba posortować pieniądze, policzyć ilość monet i każdy nominał spakować do osobnego woreczka.

Posortowane, spakowane i policzone pieniądze oraz uzupełnioną tabelą należy przekazać do 05.01.2018 pani Maziarz lub  pani Jędrzejowskiej.

Trzy klasy, które uzbierają największą ilość monet zostaną nagrodzone.

Zapraszamy na naszego bloga    http://www.talentowisko.pl

Z Bankiem Spółdzielczym talenty uczniów procentują!
Rok szkolny 2017/2018 – Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza
w Borowej po raz kolejny przystępuje do Programu TalentowiSKO.

Program TalentowiSKO jest rozszerzeniem dotychczasowych działań Banków Spółdzielczych realizowanych w ramach Szkolnych Kas Oszczędności. Jego celem jest rozwijanie talentów wśród dzieci i młodzieży poprzez promowanie dobrych nawyków w zakresie oszczędzania i przedsiębiorczości. Program uczy również pozytywnego myślenia o pieniądzu.

Objęci są nim uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych w całej Polsce.

Talentowisko wspiera dzieci w rozwijaniu talentów.

To Program kierowany do uczniów w każdym wieku, od szkoły podstawowej po maturzystów. Program został przygotowany tak, żeby uczniowie odkryli  w sobie talenty, rozwijali je i przekuli w swój życiowy sukces.

Co dzięki Programowi zyskuje dziecko?

Program:

Rozwija w nim umiejętności społeczne i wyposaża w wiedzę niezbędną do dobrego funkcjonowania w społeczeństwie kierującym się zasadami wolnorynkowymi

Wyrabia w nim szacunek do pracy zarobkowej i uczy dobrego gospodarowania pieniędzmi

Rozwija w nim umiejętność dostrzegania swoich talentów i wykorzystywania ich do realizacji zakładanych celów

Dlaczego jest to tak ważne?

• Ponieważ poznając podstawy finansów, dziecko:
  • Uczy się, jakie umiejętności są mu potrzebne, by w przyszłości osiągnąć sukces
  • Wierzy w siebie i potrafi oceniać bilans życiowych zysków i strat
  • Umie w przyszłości znaleźć pracę także tam, gdzie jest to trudne
  • Uczy się oszczędzać
  • Nauczy się mądrze zarządzać swoim domowym budżetem
  • Uczy się, że pieniądze umożliwiają realizację marzeń, ale jednocześnie jest świadome, że by je zarobić niezbędne jest wykonanie pracy
  • Uczy się szacunku do pracy
  • Aktywności podejmowane w ramach Programu TalentowiSKO
  • W ramach Programu przygotowaliśmy dla Twojego dziecka wiele atrakcji:
  • Inspirujące i aktywizujące lekcje w szkołach, prowadzone w oparciu o scenariusze zajęć przygotowane przez doświadczonych metodyków
  • Konkursy lokalne i ogólnopolskie dla dzieci ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, promujące pozytywne postawy związane z zarabianiem pieniędzy i przedsiębiorczością