Szkolna Kasa Oszczędności Aktualności Regulamin SKO Konkursy GALERIA

Szkolna Kasa Oszczędności

W Polsce idea oszczędzania pieniędzy przez dzieci znana jest od czasów Komisji Edukacji Narodowej w 1773 roku. Pierwsze SKO rozpoczęły działalność już w 1927 roku.
O korzyściach płynących z umiejętności oszczędzania nie trzeba nikogo przekonywać. Wiemy, że nie jest to łatwa sztuka. Dlatego w naszej szkole dzieci uczą się jej od najmłodszych lat. Zaoszczędzone, mniejsze bądź większe pieniądze, zamiast na słodycze lub inne łakocie, mogą wpłacać na konto SKO.

Szkolna Kasa Oszczędności działająca w naszej szkole zrzesza 175 członków, działa pod patronatem Banku Spółdzielczego w  Borowej. Tam przekazujemy zaoszczędzone pieniądze. Mamy w nim, jako szkoła, konto. Bank pamięta o naszych małych podopiecznych. Za systematyczne oszczędzanie i udział uczniów w konkursach SKO, obdarowuje ich  upominkami, które na koniec roku wręczają opiekunowie SKO.
Każdy uczeń, który chce oszczędzać otrzymuje własną książeczkę oszczędnościową. Wpłatami i wypłatami środków finansowych zajmują się opiekunowie SKO – Iwona Maziarz i Anna Podraza

Zachęcamy do oszczędzania!!!