• Konkursy

• Szkolny konkurs „Oszczędzamy i dbamy o środowisko”

W obecnych trudnych czasach każdy człowiek już od najmłodszych lat powinien się uczyć oszczędności.

Jaki co możemy oszczędzać?

- energię elektryczną, wodę czy opał, by zmniejszyć rachunki,

- papier, by chronić lasy,

- planować zakupy, by nie wyrzucać żywności,

- segregować śmieci, by chronić przyrodę

To tylko kilka przykładów.

Zapraszam wszystkich członków SKO do wzięcia udziału w konkursie

„Oszczędzamy i dbamy o środowisko”

Zadaniem każdego uczestnika jest wykonanie plakatu promującego oszczędzanie. Maon mieć format A4, powinien zawierać hasło oraz rysunek wykonany dowolną techniką. Prace prosimy składać u opiekunów SKO do 31 stycznia 2023. Najlepsze prace zostaną nagrodzone.

Zapraszamy wszystkich uczniów do udziału w konkursie pt. „Nowe życie butelki”.

Konkurs ma na celu wykorzystanie niepotrzebnych opakowań plastikowych lub szklanych i stworzenie z nich skarbonki na „monety”.

1. Konkurs będzie trwał do 25 października 2022 r.
          2. W konkursie może wziąć udział każdy uczeń.
          3. Prace mogą być wykonywane indywidualnie lub grupowo np. cała klasa może wykonać jedną pracę.
          4. Komisja oceniająca prace będzie brać pod uwagę pomysłowość i estetykę wykonania skarbonek.
          5. Technika prac jak i ich wielkość dowolna.
          6. Pracy należy nadać tytuł i podpisać.
          7. Wyróżnione prace zostaną nagrodzone.

Całoroczne konkursy i akcje:

- Przystąpienie szkoły do konkursu organizowanego przez Bank Spółdzielczy „Dziś oszczędzam w SKO – jutro w Banku Spółdzielczym”  - „Talenty dodajemy”

- Międzyklasowy  i indywidualny konkurs oszczędzania

- Zbiórka i sprzedaż surowców wtórnych

- Zbiórka makulatury na rzecz rodzinnych domów dziecka pod hasłem „Przywróćmy dzieciom uśmiech”

- Zbiórka plastikowych nakrętek na rzecz chorych dzieci.

Zachęcamy do udziału!