AKTUALNOŚCI DLA UCZNIA DLA RODZICA KONKURSY

Bezpiecznie Tu i Tam

Poniżej link do strony, gdzie obejrzeć można serię kreskówek "Owca w sieci",
które w zabawny sposów ukazują niewłaściwe zachowania

ZASADY REALIZACJI  ZADANIA KONKURSOWEGO -

RYWALIZACJA NA MULTIMEDIA

Termin zgłaszania prac przez uczniów: 20 lutego 2017r. do wychowawcy lub Ewy Lubery, Eweliny Wiącek- Sasor

W Zadaniach konkursowych uczniowie przygotowują̨ prace indywidualnie.

Przygotuj pracę na jeden z poniższych tematów i przekaż ją Wychowawcy. Pamiętaj, że praca powinna być przygotowana w formie nagrania wideo lub nagrania dźwiękowego.

Tematy zadania konkursowego.

1. Wyobraź sobie, że masz młodszego brata lub siostrę i mama powierzyła Ci zadanie nauczenia go/ją podstawowych zasad bezpiecznego korzystania z internetu. Postanowiłeś/-aś zrobić mini poradnik, składający się z rysunków, obrazków lub zdjęć w ciekawy sposób pokazujących zasady bezpiecznego korzystania z internetu. Poradnik powinien zawierać co najmniej 4 zasady bezpieczeństwa, których nauczyłeś się podczas zajęć. Pokaż swój poradnik na krótkim wideo, trwającym nie dłużej niż 2 minuty. Pamiętaj, aby filmować tylko poradnik, nie siebie.

2. Wyobraź sobie, że jesteś znanym specjalistą w dziedzinie bezpiecznego korzystania z internetu i zaproszono Cię na wywiad do radia. Nagraj krótką audycję lub wywiad, podczas którego radzisz swoim rówieśnikom, co powinni robić, żeby być bezpiecznymi w sieci. Jeśli zdecydujesz się na wywiad, poproś rodzica lub nauczyciela o zadawanie pytań, na które mógłbyś udzielić odpowiedzi. Nagranie nie może być dłuższe niż 2 minuty.

3. Wyobraź sobie, że zostałeś/aś zaproszony do wzięcia udziału w konkursie muzycznym „Rapowanie – Rymowanie”. Wyzwanie polega na tym, aby w rymowanej formie wymienić lub zaśpiewać zasady bezpiecznego korzystania z internetu, które poznałeś podczas zajęć z nauczycielem. Nagraj krótkie nagranie dźwiękowe z Twoją odpowiedzią na wyzwanie. Nagranie nie może być dłuższe niż 2 minuty.

Oto wybór zasad, z których możesz skorzystać przygotowując pracę . Możesz zaprezentować również inne, zaproponowane przez Ciebie, zasady bezpieczeństwa online.

Zasady: a) Chronię swoje dane w sieci.

b) Nie ufam osobom poznanym w internecie.

c) Dbam o wizerunek w online.

d) Nie hejtuję, szanuję innych internautów.

e) Kontroluję czas spędzony w internecie.

f) Korzystam z gier i aplikacji uzgodnionych z rodzicami.

g) Nie odbieram wiadomości z nieznanego źródła.

h) Mówię rodzicom i nauczycielom, jeśli coś w internecie jest nie tak.