• DLA UCZNIA

• Konkurs – „Rywalizacja na słowa”

Etap konkursu edukacyjnego „Bezpiecznie Tu i Tam”

Jak wziąć udział w konkursie?

Przygotuj pracę na jeden z poniższych tematów i przekaż ją do pani Ewy Lubery. Pamiętaj, że praca powinna być przygotowana w formie:

- bajki, opowiadania lub wierszyka – w przypadku tematów numer 1 i 2,

- oraz wierszyka lub treści regulaminu – w przypadku tematu numer 3.

Konkurs dla uczniów klas: I-III oraz IV-VI.

Na prace czekamy do 31 października 2016 roku.

Powodzenia!

Tematy zadania konkursowego:

1. Wyobraź sobie, że przekroczyłeś czas korzystania z komputera wyznaczony przez rodziców i dosłownie… wpadłeś/-łaś do internetu. Spróbuj się z niego wydostać.

Napisz bajkę, krótkie opowiadanie lub wierszyk o tym, jakie przygody Cię tam spotkały, jak udało Ci się bezpiecznie wrócić do prawdziwego świata i co opowiedziałeś/-łaś rodzicom.

1. Zły czarnoksiężnik wyłączył internet wszystkim dzieciom na świecie.

Napisz krótkie opowiadanie lub wierszyk o tym jak zapukałeś/-łaś do jego drzwi i, wymieniając wszystkie plusy korzystania z internetu, chciałeś/-łaś przekonać go do zmiany decyzji. Nie zapomnij napisać czy Ci się udało smiley

1. Wyobraź sobie, że założyłeś/-łaś z przyjaciółką nowy portal społecznościowy dla dzieci. Reklamujecie się jako najbezpieczniejsze miejsce w internecie. Stwórz krótki, najlepiej rymowany, regulamin korzystania z Waszej strony.