• W ŚWIETLICY

• Nasza świetlica jest jak pudełko kredek:

Każdy z nas jest inny,
          ale razem możemy stworzyć dzieło sztuki.

Świetlica w naszej szkole dysponuje przestronną salą, w której jest miejsce na zabawę i odrabianie zadań domowych. Pomieszczenie wyposażone jest w liczne pomoce dydaktyczne, zabawki tematyczne, klocki konstrukcyjne tak uwielbiane przez dzieci, gry planszowe, puzzle, książki, a także sprzęt sportowy. Sala posiada również bogaty zestaw pomocy do twórczości artystycznej. Wszystkie zabawki , pomoce dydaktyczne znalazły miejsce w nowych szafach.  Do dyspozycji dzieci jest także plac zabaw, sala gimnastyczna oraz boisko sportowe.

Uczniowie naszej świetlicy mogą miło spędzić czas   po lekcjach w oczekiwaniu na autobus i rodziców. Staramy się, aby każde dziecko w świetlicy czuło się dobrze i z przyjemnością do nas wracało! Każdy uczeń jest dla nas wyjątkowy i podchodzimy do niego w sposób indywidualny. Kładziemy nacisk na integrację grupy świetlicowej oraz na rozwijanie postaw prospołecznych. W grupie uczniów naszej świetlicy, dzieci znajdują wielu przyjaciół oraz uczą się wzajemnej pomocy, serdeczności i tolerancji.

Organizujemy ciekawe zajęcia, realizujemy projekty, które rozwijają zarówno zainteresowania jak i zamiłowania każdego dziecka. W naszej świetlicy odbywają się zajęcia plastyczne, muzyczne, czytelnicze z nauką  języka migowego oraz teatralne, które kształtują w młodych ludziach zamiłowanie do kreatywnego spędzania czasu wolnego. Ponadto zwracamy szczególną uwagę na postawy społeczno-moralne, nawiązujemy do tradycji i świąt obchodzonych w naszym kraju.  Dzieci dużo czasu spędzają na świeżym powietrzu, przy sprzyjających warunkach atmosferycznych.

Nauczyciele prowadzący zajęcia w świetlicy szkolnej w roku szkolnym 2023/2024

Lucyna Wal  - kierownik świetlicy

Wychowawcy świetlicy I:
          Alicja Mazur

Wychowawcy w świetlicy 2:

Katarzyna Antoń
          ks. Stanisław Stręk