PRACA LOGOPEDY AKTUALNOŚCI KIEDY DO LOGOPEDY PORADY DLA RODZICÓW ĆWICZENIA KONKURSY GALERIA

PRACA LOGOPEDY

Gabinet logopedyczny przy Szkole Podstawowej w Borowej

GABINET TERAPII  LOGOPEDYCZNEJ

NAUROLOGOPEDA Ewa Lubera

Godziny pracy:

10.00-12.30

12.35-13.35

10.00-13.30

8-13.30

Diagnozowanie logopedyczne, w tym prowadzenie badań przesiewowych w celu ustalenia stanu mowy oraz poziomu rozwoju językowego uczniów.

Zadania logopedy:

• Prowadzenie zajęć logopedycznych dla uczniów oraz porad i konsultacji dla rodziców i nauczycieli w zakresie stymulacji rozwoju mowy uczniów i eliminowania jej zaburzeń.
  • Podejmowanie działań profilaktycznych zapobiegających powstawaniu zaburzeń komunikacji językowej we współpracy z rodzicami uczniów.
  • Wspieranie nauczycieli, wychowawców grup wychowawczych i innych specjalistów w:
    rozpoznawaniu indywidualnych potrzeb rozwojowych i edukacyjnych oraz możliwości psychofizycznych uczniów w celu określenia mocnych stron, predyspozycji, zainteresowań i uzdolnień uczniów oraz przyczyn niepowodzeń edukacyjnych lub trudności w  funkcjonowaniu uczniów, w tym barier i ograniczeń utrudniających funkcjonowanie ucznia i jego uczestnictwo w życiu przedszkola, szkoły i placówki,
  • Udzielanie pomocy psychologiczno-pedagogicznej.

• 17 5815594 - budynek szkoły w Borowej (kl. 0 - 6)
    17 5815357 - budynek szkoły w Pławie (kl. 7 - 8)
    17 2230345 - budynek przedszkola w Borowej