PRACA LOGOPEDY AKTUALNOŚCI KIEDY DO LOGOPEDY PORADY DLA RODZICÓW ĆWICZENIA KONKURSY GALERIA

PRACA LOGOPEDY

Gabinet logopedyczny przy Szkole Podstawowej w Borowej

GABINET TERAPII  LOGOPEDYCZNEJ

NAUROLOGOPEDA Ewa Lubera

GODZINY PRACY:

Poniedziałek 8.45 - 12.30

Wtorek 8.00 - 12.30

Środa 8.00 - 12.30

Czwartek 7.45 - 11.30

Piątek 8.00 -  11.30

Zadania logopedy:

• Diagnozowanie logopedyczne, w tym prowadzenie badań przesiewowych w celu ustalenia stanu mowy oraz poziomu rozwoju językowego uczniów.
  • Prowadzenie zajęć logopedycznych dla uczniów oraz porad i konsultacji dla rodziców i nauczycieli w zakresie stymulacji rozwoju mowy uczniów i eliminowania jej zaburzeń.
  • Podejmowanie działań profilaktycznych zapobiegających powstawaniu zaburzeń komunikacji językowej we współpracy z rodzicami uczniów.
  • Wspieranie nauczycieli, wychowawców grup wychowawczych i innych specjalistów w:
    rozpoznawaniu indywidualnych potrzeb rozwojowych i edukacyjnych oraz możliwości psychofizycznych uczniów w celu określenia mocnych stron, predyspozycji, zainteresowań i uzdolnień uczniów oraz przyczyn niepowodzeń edukacyjnych lub trudności w  funkcjonowaniu uczniów, w tym barier i ograniczeń utrudniających funkcjonowanie ucznia i jego uczestnictwo w życiu przedszkola, szkoły i placówki,
  • Udzielanie pomocy psychologiczno-pedagogicznej.