• Kontynuujemy budowę robota SPIDER X2

• Milena Wójcik z klasy 5a pod opieką pani Ani Kasprowicz i nauczyciela informatyki pani Lucyny Skop kontynuuje budowę robota Spider X2

• Budujemy robota SPIDER X2.

• Laboratoria Przyszłości to największy program edukacyjno-technologiczny skierowany do szkół podstawowych. Jego celem jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów. W naszej szkole uczniowie klasy VI na zajęciach informatyki rozpoczęli budowę robota SPIDER X2.

• Eksperymentowanie z aparatem fotograficznym

• Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech. w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Wspólną misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

Takie właśnie zajęcia zostały przeprowadzone na plastyce w klasach siódmych. Uczniowie budowali kompetencje przyszłości tzw. kierunki STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). Tutaj były to lekcje sztuki, na których młodzież mogła uczyć się poprzez eksperymentowanie z aparatem fotograficznym umieszczonym na statywie i zdobywać w ten sposób praktyczne umiejętności robienia zdjęć portretowych. Urozmaiceniem zajęć były drobne rekwizyty, które wprowadzały do lekcji elementy humoru i dobrej zabawy.

• Wypatrujemy wiosny – Genibot.

• Marzec, to miesiąc, w którym zaczynamy wypatrywać wiosny. Po długich zimowych miesiącach szukamy słonka, odrobiny zieleni i pierwszych, nieśmiało wydostających się spod resztek śniegu kwiatów. Na zajęciach uczniowie klasy I a rozmawiali o pierwszych oznakach wiosny. Wykonali zadanie, w którym zaprogramowali GeniBota w taki sposób, żeby przesunął kolorowe kubki na pola wskazane na materiale pomocniczym, zaprezentowali stworzony program i jazdę próbną robotów. W ten sposób powstał kształt przypominający krokusa.

• PREZENTACJA SUMOBOTA

• Konstruowanie SUMOBOTA zakończone sukcesem

• Uczniowie klasy VII b budują robota WIATRACZEK

• Abilix Krypton 6 to zestaw pozwalający na stworzenie nawet 36 zróżnicowanych konstrukcji, z których każda pozwala na rozwijanie innych umiejętności. Roboty edukacyjne Abilix z serii Krypton pozwalają na naukę programowania na różnych poziomach zaawansowania. Przystępne i przejrzyste, multimedialne instrukcje obsługi, budowania i programowania, oraz przyjazny wygląd, czynią zabawę ciekawa i interesującą.

Uczniowie klasy 7b pod opieką Pani Lucyny Skop zbudowali robota WIATRACZEK

• Mikołajki

• Relacja ze szkolnych Mikołajek, zdjęcia wykonane aparatem zakupionym w ramach programu Labolatoria Przyszłości.

• Kolejne zmagania przy budowie SUMBOTA

• Uczniowie klasy Va podczas kolejnej lekcji informatyki budowali robota SUMBOTA. Mają oni za zadanie skonstruować prostego robota, a potem za pomocą algorytmów, zaprogramować go tak, aby wykonywał określone czynności. Najmłodsi uczą się, jak skonstruować robota oraz w jaki sposób wprawić go w ruch. To przede wszystkim kreatywna zabawa, która uczy logicznego myślenia, a ponadto pokazuje zależności między poszczególnymi działaniami.

• Budujemy Sumobota

• Zestaw małego naukowca, zakupiony w ramach programu Laboratoria Przyszłości jest prawdziwym laboratorium, w którym można zbudować naprawdę wyjątkowego robota sumo, który nigdy nie spadnie z żadnej krawędzi! Po postawieniu na stole ten zaawansowany robot porusza się, wykrywając otwartą przestrzeń poniżej. W razie wykrycia przez gumowe kółka, że podłoże nagle się urywa, robot zatrzymuje się i samoistnie zmienia kierunek ruchu. W niedługim czasie zakończymy prace konstrukcyjne i zaprezentujemy możliwości Sumobota.

• Kolejny etap w budowania robota

• Uczniowie klasy V a podczas kolejnej lekcji informatyki budowali robota XC SUMOBOTA. Bardzo chętnie przystąpili do kolejnych kroków i świetnie się przy ty bawili poznając tajniki robotyki.

• Laboratoria Przyszłości

• Przyszłość to roboty, komputery i automatyzacja, dlatego uczniowie klasy Va podjęli się na zajęciach informatyki zbudować z kolorowych klocków robota XC SUMOBOTA wykonującego określone zadania i pokonujące przeszkody. Dzieci zaprogramują go przy użyciu tabletu i łatwego do opanowania, ale dającego duże możliwości języka.

• 30. edycja Akcji Sprzątanie Świata

• Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w działaniach terenowych zorganizowanych w ramach obchodów 30. edycji Akcji Sprzątanie świata- Polska. Hasło przewodnie tegorocznej edycji brzmi „Sprzątanie świata łączy ludzi”. Wykorzystując aparat fotograficzny z programu Laboratoria Przyszłości wykonano fotorelację z tego wydarzenia.

• Otwarcie przedszkola w Pławie

• Wykorzystując aparat fotograficzny z funkcją nagrywania oraz gimbala nagrany został film z uroczystości otwarcia przedszkola w Pławie. Urządzenie to jest elementem wyposażenia Laboratoriów Przyszłości.
          ink do filmu poniżej

• Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2023/2024

• W ramach programu Laboratoria Przyszłości nasza szkoła zakupiła aparat fotograficzny z akcesoriami, który wykorzystany jest do uwiecznienia różnych uroczystości szkolnych. Jedną z nich było uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego