• Pożegnalne ognisko klas ósmych

            22.06.2023

            W środę, 21 czerwca miało miejsce ostatnie, wspólne, pozalekcyjne spotkanie uczniów ósmych klas naszej szkoły. Przy palącym się ognisku, na świeżym powietrzu, w cudownych okolicznościach przyrody, młodzież piekła kiełbaski, wspominała miniony czas spędzony w murach szkoły. Chłopcy grali w piłkę, dziewczęta spacerowały po lesie. Odbyła się również próba występu pożegnalnego, który przygotowywany jest przez uczniów na zakończenie roku szkolnego.

          • „Liczymy na przedmiotach przyrodniczych”

            22.06.2023

            Pod takim hasłem został zorganizowany konkurs matematyczno- przyrodniczy. Zadania konkursowe zawierały treści matematyczne, biologiczne, chemiczne, geograficzne i fizyczne. Każdy uczeń musiał wykazać się dużą wiedzą z tych przedmiotów. Do konkursu przystąpiło 10 uczniów z klas VII – VIII. Uczniowie wykazali się wiedzą na wyrównanym poziomie.

            Wyniki:

            I miejsce- Patryk Krzyżek, Filip Stala VIII b,

            II miejsce- Aleksandra Trela oraz Roksana Rucka VIII a,  Kacper Kamuda VIII b

            III miejsce- Karol Skop VIII b

          • Mali architekci

            20.06.2023

            Uczniowie klasy IIIa w środę 6 czerwca poznali pałac w Baranowie Sandomierskim. Pan przewodnik opowiedział wiele ciekawych historii z nim związanych, a między innymi kto zaprojektował i ile czasu trwała budowa. Uzyskane  informacje stały się zachętą do  zaprojektowania i budowy zamków i pałaców w naszej klasie.  

          • Wycieczka klasy 3 a

            20.06.2023

            20 czerwca zastęp uczniów klasy 3a wraz z opiekunami udał się na upragniona wycieczkę. Celem tej wycieczki było poznanie pracy drukarzy i funkcjonowania drukarni Gajek w Mielcu. Dzięki uprzejmości właścicieli i pracowników  dzieciaki poznały proces produkcji książek, informatorów itp. Poznalismy też historię  druku od  epoki kamiennej aż do dnia dzisiejszego. Następnie udaliśmy się na film do kina Ciemna w Mielcu. Po projekcji filmowej odbył się spacer po galerii mieleckiej. W doskonałych humorach po udanych zakupach pojechaliśmy do Maca gdzie ,,zatankowaliśmy puste żołądki,,😀

            Wszystko co fajne szybko się kończy i wróciliśmy do domu.

            Bardzo dziękujemy wszystkim którzy przyczynili się do zorganizowania wyjazdu, to dzięki Państwa głosom w konkursie sklepu ,,Delikatesy Centrum" i zajęciu I miejsca mogliśmy świetnie się bawić na tym wyjeździe.

          • Podsumowanie projektu edukacyjnego „Wróbelka Elemelka poznajemy, z nim przygody dzielić chcemy”

            20.06.2023

            W ciągu całego roku szkolnego 2022/2023 przedszkolaki z grupy 3-latków, 4-latków, 4,5-latków oraz 0b realizowały projekt edukacyjny „Wróbelka Elemelka poznajemy, z nim przygody dzielić chcemy”. Projekt miał na celu promowanie dawnej literatury dziecięcej oraz wzbudzenie zainteresowania czytelnictwem dzieci, a także zwrócenie uwagi na rolę wróbli w naszym życiu. Projekt opierał się na książce Hanny Łochockiej „O Wróbelku Elemelku”. Dzieci wykonały szereg ciekawych zadań, dzięki którym polubiły tytułowego bohatera. We wrześniu poznały wróbelka, nauczyły się piosenki projektowej. Następnie zimą wspólnie z rodzicami zbudowały karmnik i dbały o ptaki. Został zorganizowany Dzień Ptaków. Nawiązaliśmy współpracę z przedszkolami i szkołami: Szkołą Podstawową nr 359 w Warszawie, Przedszkolem w Ząbkowicach Śląskich, Niepublicznym Przedszkolem Bursztynek w Pruszczu Gdańskim oraz Przedszkolem Samorządowym nr 42 w Krakowie. Dzięki tej współpracy wymieniliśmy się samodzielnie wykonanymi kartkami świątecznymi. Dzieci w okresie wielkanocnym wykonywały pisanki oraz ciekawe prace plastyczno-techniczne na styropianowych jajkach. Wymyślały gry matematyczne, tańczyły do popularnych piosenek, poznały Pomorze i środki transportu, a na koniec degustowały czereśnie, kompot oraz wykonały pracę plastyczną ‘strach na wróble’. Przygody małego Elemelka nie tylko bawiły, ale także uczyły dzieci właściwych zachowań. Wesoły ptaszek na pewno pozostanie na długo w pamięci małych czytelników.

          • Piknik rodzinny w II A „Powitanie Lata”

            20.06.2023

            W poniedziałkowe popołudnie 19 czerwca uczniowie klasy II A wraz z rodzicami i wychowawcą powitali lato. Piknik zorganizowano w ośrodku „Bażant” w Sadkowej Górze. Dziewczynki zaprezentowały układ taneczny, a następnie cała klasa zaśpiewała piosenkę „Lato, lato”. Wtórowali im rodzice, gdyż piosenkę  znają ze swoich szkolnych lat. Kolejnym punktem programu była rywalizacja sportowa uczniów i grup mieszanych z rodzicami. Wyścigi, przeciąganie liny, gra w piłkę i inne aktywności dostarczyły wszystkim wiele radości. Po wysiłku fizycznym przyszedł czas na posiłek, o który zadbali rodzice. Były kiełbaski, gofry i różne napoje. Tutaj należą się szczególne podziękowania rodzicom, którzy wzięli na siebie wysiłek organizacyjny. Na koniec wszyscy byli zgodni, że należy powtórzyć tak wspaniałe, integracyjne spotkanie.

          • Bezpieczne wakacje

            20.06.2023

            Harcerze przypomnieli młodszym kolegom z klas I-III o zasadach bezpieczeństwa na wakacjach. W czasie prezentacji mówili o odpowiednim zachowaniu nad wodą, w górach, w lesie oraz w domu. Nie zabrakło również porad jak ustrzec się niebezpieczeństwa w sieci. Była to dobra okazja aby wszyscy przypomnieli sobie numery alarmowe. Na koniec wszyscy życzyli sobie udanego wypoczynku.

          • "Skąd się biorą produkty ekologiczne”

            19.06.2023

            "Skąd się biorą produkty ekologiczne” -  to ogólnopolski program edukacyjny dla przedszkoli opracowany wspólnie z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

            Celem programu jest zwiększanie świadomości i wiedzy na temat rolnictwa ekologicznego, oraz budowanie właściwych nawyków żywieniowych od najmłodszych lat.

            W tym roku w naszej szkole w programie uczestniczyło dwie grupy, klasa 0 a i 0b. Dzieci które przystąpiły do udziału w projekcie na początku obejrzały animowany film. Ich zadaniem było zaobserwowanie skąd pochodzą różne produkty. Usłyszały, że EKO oznacza naturalne, czyli takie, które nie ma żadnych sztucznych, niezdrowych dodatków. Dowiedziały się  jak wygląda dzień rolnika, i że za wykonywaną pracę w gospodarstwie ekologicznym rolnik otrzymuje certyfikat na swoje produkty. Produkty takie można kupić w sklepach ze zdrową żywnością odpowiednio oznakowaną lub bezpośrednio w gospodarstwie ekologicznym.

          • Kolejne „Bilety powrotne do biblioteki” – skasowane!

            17.06.2023

            Klasy drugie wzięły udział w akcji czytelniczej „Bilet powrotny do biblioteki”, której inicjatorem jest miesięcznik „Biblioteka w Szkole”. Była ona formą zabawy, ale wymagała od uczniów zaangażowania i systematyczności. Każdy drugoklasista otrzymał bilet z zaznaczonymi kategoriami książek, które musiał wypożyczyć z biblioteki szkolnej i przeczytać. Zakończenie udziału w akcji następowało po „skasowaniu” całego biletu. Uczniowie, którzy pomyślnie ukończyli zadanie to: Izabela Twardy i Ernest Trzpis z klasy II b. Otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody. Gratulujemy!

          • Sukces plastyczny Zuzanny Trzpis

            17.06.2023

            Uczennica naszej szkoły, Zuzanna Trzpis z klasy IV a została wyróżniona w XIII Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym dla Dzieci „Bezpiecznie na wsi mamy, niebezpiecznych substancji unikamy” organizowanym przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

            Tematem konkursu było zapobieganie skutkom niewłaściwego stosowania w gospodarstwie rolnym niebezpiecznych substancji, m.in. środków ochrony roślin, nawozów, paliw. Praca plastyczna Zuzi reprezentowała powiat mielecki w etapie wojewódzkim tego konkursu.
            Oprócz Zuzi prace wykonały również Alicja i Zofia Lubaszewskie, Gabriela i Zuzanna Strugała i Krystian Dziewit.

            Gratulujemy sukcesu!

          • Znamy wyniki XI edycji Ogólnopolskiej Olimpiady z CHEMII!

            17.06.2023

            W marcu br. ośmioro uczniów z klas 7 – 8 wzięło udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie

             z Chemii zorganizowanej przez Olimp School. Oto uczestnicy olimpiady wraz z zajętymi przez nich miejscami w Polsce ( na 218 uczniów) :

            • Zuzanna Strugała kl. 7b  - 19 miejsce
            • Amelia Stala kl. 7b – 20 miejsce
            • Bartłomiej Pietras kl. 8b – 24 miejsce
            • Roksana Rucka kl. 8a – 24 miejsce
            • Zuzanna Karkosza kl. 7b – 24 miejsce
            • Zofia Lubaszewska kl. 7b – 24 miejsce
            • Mateusz Pęgiel kl. 7a – 28 miejsce
            • Nicola Pęgiel kl. 7a – 30 miejsce

            Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!

          • PTASI ALBUM klasy 4a!

            17.06.2023

            Przedstawiciele klasy 4a: Hanna Kasprowicz, Wiktor Kapinos i Olivier Pietrzak wzięli udział w  Ogólnopolskim Konkursie zorganizowanym przez Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe Ptasi Album. Zadanie polegało na przygotowaniu klasowego, ptasiego albumu składającego się ze zdjęć i opisów stworzonych przez poszczególnych uczniów. Nasza trójka czwartoklasistów sfotografowała szpaka, ziębę, wróbla, kawkę, bociana, cukrówkę oraz gęś! Album zawiera zdjęcia ptaków, ich naturalne odgłosy oraz wiele cennych informacji o budowie, czynnościach życiowych i występowaniu tych ptaków w naszym rejonie.

            Hani, Wiktorowi i Olivierowi gratulujemy pomysłowości!

            Zapraszamy do obejrzenia albumu!

          • Ogólnopolski Konkurs Chemiczny ALCHEMIK!

            17.06.2023

            W marcu br. nasi ósmoklasiści wzięli udział w OgólnopolskimKonkursie Chemicznym ALCHEMIK. Znamy już wyniki!  Nasi uczniowie:

            • Bartłomiej Pietras
            • Roksana Rucka
            • Patrycja Wolak
            • Aleksandra Trela
            • Aleksandra Opałacz
              osiągnęli dobre wyniki.Największa liczbę punktów przyznano Bartłomiejowi Pietrasowi – 22 punkty! (dyplom wyróżnienia przyznawany był od 23 punktów). Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy!

            Wszystkim konkursowiczom serdecznie gratulujemy!

          • Lekcja przyrody w terenie!

            17.06.2023

            Uczniowie klasy IV a lekcję przyrody spędzili w terenie! Były to pobliskie łąki i pola. Są to miejsca, które porastają różne trawy ( w tym zboża)  i inne rośliny zielne. To również środowisko życia wielu zwierząt! Czwartoklasiści mieli okazję się o tym przekonać! Rozpoznawali różne gatunki roślin oraz mieli okazję przyjrzeć się z bliska mrówkom, pająkom, ślimakom…

          • Dzień Mamy i Taty w oddziałach przedszkolnych

            17.06.2023

            Nadszedł długo wyczekiwany przez dzieci i rodziców dzień. Uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty to wspaniały czas dla całej rodziny. Swoją obecnością zaszczycił nas Wójt Gminy Borowa – P. Stanisław Mieszkowski oraz Przewodniczący Rady Gminy – P. Mieczysław Wiącek. Dzieci z grupy 5-latków, oraz dwóch grup 6-latków przygotowały dla swoich rodziców  program artystyczny. Przedszkolaki ubrane w stroje pięknie recytowały wiersze, śpiewały piosenki, tańczyły i składały życzenia. W wyjątkowej atmosferze dzieci wspaniale prezentowały swoje umiejętności. Niejednemu rodzicowi łza zakręciła się w oku. Była to bardzo wyjątkowa uroczystość pełna uśmiechu, radości i dumy. Na zakończenie części artystycznej dzieci wręczyły swoim rodzicom  własnoręcznie wykonane prezenty i laurki oraz zaśpiewały „Sto lat”. Po części oficjalnej na rodziców i dzieci czekał słodki poczęstunek.

          • Dzień Rodziny w grupach 3, 4 i 4,5-latków

            15.06.2023

            Czwartek, 15 czerwca, był wyjątkowym dniem w grupach przedszkolnych 3, 4 i 4,5-latków. Świętowaliśmy Dzień Rodziny w formie pikniku. W montażach słowno-muzycznych przedszkolaki zaprezentowały wierszyki, piosenki oraz tańce będące wyrazem podziękowania i miłości dla swoich rodziców. Zaproszeni goście: Dyrektor Szkoły Podstawowej w Borowej pani Kazimiera Smoleń oraz Wójt Gminy Borowa pan Stanisław Mieszkowski, również podziękowali Rodzicom oraz złożyli im życzenia. Po występach dzieci wręczyły Mamie i Tacie upominki. Wesołej atmosferze towarzyszyło wspólne grillowanie, malowanie twarzy, pamiątkowe zdjęcia w fotobudce, malowanie kredą, zabawy integracyjne oraz loteria fantowa. Dochód z loterii przeznaczymy na pomoc w rehabilitacji Olka Czai. Warto wspomnieć, że wszyscy spisali się na medal i udało się zebrać kwotę w wysokości 1020zł. Był to radosny czas pełen uśmiechu i zabawy.

            Dziękujemy Drukarni Gajek oraz Urzędowi Gminy Borowa za podarowanie fantów na loterię. Podziękowania składamy również Samorządowi Uczniowskiemu i jego opiekunom za pomoc w przeprowadzeniu pikniku.

          • Hodowla kryształów soli!

            17.06.2023

            Uczniowie klas 7 na lekcjach chemii w ramach realizowanego działu: Woda i roztwory wodne poznali proces krystalizacji. Każdy uczeń w domu założył hodowlę kryształów chlorku sodu! Piękne okazy kryształów soli zostały ywyeksponowane w pracowni fizyczno – chemicznej!

    • Kontakty

      • Zespół Szkolno - Przedszkolny Borowej
      • 17 5815594 - Szkoła Podstawowa 17 5815357 - Przedszkole Adresy elektronicznych skrzynek podawczych Szkoły Podstawowej im. A. Mickiewicza w Borowej na portalu ePUAP: /SP_BOROWA/skrytka /SP_BOROWA/SkrytkaESP
      • Szkoła Podstawowa - Borowa 248 Przedszkole - Pławo 73 A Poland
    • Logowanie