• „Rozwiązujemy języki” - Szkolny Konkurs Recytatorski

03.04.2022

21 marca obchodziliśmy  Światowy Dzień Poezji.

Z tej okazji 28 marca 2022 r. odbył się finał Szkolnego Konkursu Recytatorskiego „Rozwiązujemy języki” w kategorii klas II – III, zaś 30.03.2022 r. w kategorii klas IV – VI.

Głównym celem konkursu była popularyzacja literatury pięknej oraz odkrywanie i rozwijanie uzdolnień artystycznych wśród uczniów.

W konkursie wzięło udział 14 najlepszych recytatorów, wyłonionych podczas eliminacji klasowych. Konkurs przebiegał w miłej atmosferze. Występom uczniów towarzyszyły wielkie emocje. Wybór laureatów był niełatwy, ponieważ wszyscy uczestnicy prezentowali wysoki poziom.

Zmagania z trudną sztuką recytacji oceniała Komisja Konkursowa, która wyłoniła zwycięzców.

W kategorii klas II – III:

I miejsce – Oliver Pietrzak kl. III a

II miejsce – Natalia Wolak kl. III b

III miejsce – Julia Majocha kl. III a

Wyróżnienie – Zuzanna Trela kl. III b, Kacper Kazimierski kl. II b, Maja Jędrzejowska kl. II b

W kategorii klas IV – VI:

I miejsce – Julia Stefanowicz kl. IV

II miejsce – Kornelia Moryto kl. IV

III miejsce – Kamil Adamczyk kl. V b

Wyróżnienie – Magdalena Basztura kl. IV, Natalia Komońska kl. IV, Wiktoria Wolak kl. V a, Jakub Miłoś kl. VI b

Nagrodę otrzymała również Aleksandra Opałacz, uczennica klasy VII a, która jako jedyna wystąpiła w kategorii klas VII – VIII.

Laureaci konkursu otrzymali nagrody książkowe i dyplomy.
            Wszystkim uczestnikom gratulujemy i dziękujemy za wspaniałe doznania artystyczne.