• Drodzy Rodzice i Uczniowie dla Was w szkole jest do dyspozycji psycholog szkolny- Aneta Duszkiewicz-Sypek. Serdecznie zapraszam do kontaktu.

Psycholog szkolny dokłada wszelkich starań w celu zapewnienia uczniom właściwej pomocy psychologicznej na terenie szkoły oraz wspiera rodziców w procesie wychowania. W naszej szkole pokój psychologa to miejsce, gdzie uczniowie, a także rodzice w ciepłej, spokojnej atmosferze znajdą zrozumienie, akceptację i uzyskają pomoc w potrzebie.

Dla Ucznia:

• rozpoznawanie i wspieranie mocnych stron ucznia;
          • diagnoza trudności emocjonalnych ucznia;
          • prowadzenie indywidualnych lub grupowych zajęć terapeutycznych z uczniami;
          • prowadzenie zajęć warsztatowych w klasach;
          • rozmowy, spotkania w razie potrzeb;
          • przeciwdziałanie niepowodzeniom szkolnym;
          • podejmowanie działań mediacyjnych w sprawach wychowawczych

Dla Rodzica:

• indywidualne rozmowy z rodzicami uczniów;
          • udzielanie porad i konsultacji w sprawach wychowawczych;
          • udzielanie wsparcia w trudnych sytuacjach, pomoc w skierowaniu rodziców do specjalistycznych placówek;
          • udzielanie informacji zwrotnych na temat rozwoju, postępów i funkcjonowania dziecka, ukierunkowywanie oddziaływań rodzicielskich;
          • działania o charakterze psychoedukacyjnym (dni otwarte, ulotki, gazetka ścienna)