• Umundurowanie

Mundur określa przynależność do ZHP a tym samym przynależność do określonego kręgu wartości i zasad. Mundur kształtuje poczucie przywiązania do tradycji ale też dumy z tego, że harcerstwo już ponad 100 lat podejmuje się wyzwania kształtowania przyszłych pokoleń.

Zuchowy mundur dziewczynek to bluza zuchowa w kolorze szarym, czarna spódniczka lub spodnie.

Zuchowy mundur chłopców to bluza w kolorze zielonym, czarne bądź granatowe spodnie.

Całości dopełnia chusta w kolorze zielonym, skórzany pierścień z lilijką i pas parciany z klamrą ZHP. Na mundurze przypięty jest znaczek zucha. Znajdująca się na znaczku główka białego orła symbolizuje odwagę. Słońce – to radość, a czyste niebo – pogoda ducha.
          Napis ZUCH informuje, że właściciel znaczka jest zuchem, członkiem Związku Harcerstwa Polskiego.