• W NASZEJ DRUŻYNIE - rok szk. 2023/2024

• Projekt BohaterON.

• Przystąpiliśmy do realizacji projektu BohaterON – włącz historię! to ogólnopolska kampania o tematyce historycznej mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku.

• Narodowe Święto Niepodległości.

•  Z okazji Narodowego Święta Niepodległości harcerze przygotowali gazetkę patriotyczną pt. „Kodeks Małego Patrioty”. Uczestniczyli w gminnych obchodach Święta Niepodległości.

• Śladami historii

• W listopadzie harcerze uczestniczyli w lekcji historii w terenie. Była to znakomita okazja do poznania nazwisk powstańców styczniowych spoczywających na miejscowym cmentarzu.

• Harcerze pamiętają.

• Harcerze uporządkowali groby poległych w czasie II wojny światowej. Wyrazem ich pamięci i szacunku były złożone wiązanki i zapalone znicze.

• 250 lat Komisji Edukacji Narodowej

• Harcerze czynnie włączyli się w przygotowanie akademii z okazji 250 lecia Komisji Edukacji Narodowej.

• Sprzątamy dla Polski

• 4 października 2023 roku harcerze i uczniowie klas młodszych wzięli udział w sprzątaniu skwerów i terenów zielonych w pobliżu szkoły w ramach akcji Sprzątamy Dla Polski.

• 17 września

• Harcerze wraz z uczniami klas trzecich udali się  pod pomnik  na borowskim rynku upamiętniający ofiary bombardowania podczas II wojny światowej, by przyłączyć się do obchodów 84 rocznicy napaści Związku Radzieckiego na Polskę.

• Harcerze uczcili pamięć poległych w czasie II wojny światowej.