• Witajcie Drodzy Czytelnicy!
        Przed nami nowy rok szkolny, nowe wyzwania, również te czytelnicze. Zachęcam Was serdecznie do ich podjęcia, tj. uczestnictwa w konkursach, które zostaną rozstrzygnięte w czerwcu 2024 roku.
        Czekają na Was wspaniałe nagrody!!

• Konkursy

• „SUPER CZYTAJĄCA KLASA",„SUPER CZYTELNIK"

konkurs czytelniczy dla klas I - VIII  o miano najlepiej czytającej klasy i najlepszego
          czytelnika roku szkolnego 2023/2024

Zasady konkursu

1.W przypadku najlepszego czytelnika o zwycięstwie zadecyduje ilość przeczytanych książek w ciągu roku szkolnego.

2. Najlepiej czytającą klasą zostanie ta klasa, w której średnia przeczytanych książek przypadających na jednego czytelnika będzie najwyższa (liczbę przeczytanych książek dzielimy na ilość uczniów w danej klasie).

3.
          Ocenie konkursowej będzie również podlegać terminowość oddawania książek oraz dbałość czytelnika o wypożyczone książki.

4. Nad przebiegiem konkursu czuwać będzie bibliotekarz, rejestrując  i analizując wypożyczenia czytelników. Wyniki zostaną ogłoszone w czerwcu 2024 r. Zwycięzcy otrzymają dyplom i nagrodę.

„MÓJ LEKTURNIK”

konkurs czytelniczy dla klas I - III

Zasady konkursu

1.Uczestnik konkursu po przeczytaniu książki prezentuje ją w założonym zeszycie, zwanym „Lekturnikiem”.

2. Lekturnik powinien zawierać: imię i nazwisko ucznia, klasę.

3. W lekturniku powinny się znaleźć informacje o przeczytanej książce: tytuł, imię i nazwisko autora (lub tłumacza).

4. Lekturnik należy uzupełnić jednym lub kilkoma elementami z poniższych propozycji:

- narysuj ilustrację do przeczytanej książki,

- przepisz fragment, który Ci się najbardziej podoba,

- wymień najważniejszych bohaterów książki,

- napisz, co Ci się w tej książce najbardziej podobało.

5.  Przy ocenie będzie brane pod uwagę :
           - liczba przeczytanych i opisanych książek,
           - prezentacja pisemna książki,
           - ilustracja do opisanej książki, (samodzielność, pomysłowość),
           - ogólne wrażenie (staranne pismo, dokładność w kolorowaniu wykonanego rysunku,
             czystość i dbałość zeszytu) jakie pamiętnik wywiera na odbiorcy,
           - systematyczność prowadzenia pamiętnika,
           - samodzielność w pisaniu i w rysowaniu,
           - bezbłędność w pisemnej prezentacji książek,
           - umieszczanie wszystkich wymaganych informacji o książce.

6. Zwycięzcami zostaną uczniowie, których lekturniki najlepiej spełnią wymagania ustalone
          w regulaminie konkursu i otrzymają najwięcej punktów.
          7.  Prace będą oceniane w trzech kategoriach wiekowych: klasy I, II oraz III.
          8. Nagrody i wyróżnienia przyznawane będą w każdej grupie wiekowej.
          9. Uczniowie mogą zamieszczać w lekturniku wszystkie przeczytane przez siebie książki, bez względu na to, czy są to książki wypożyczone z biblioteki, czy własne.

10. Lekturniki przynosimy do biblioteki szkolnej do końca maja 2023 roku. Wyniki zostaną ogłoszone w czerwcu 2024 r. Zwycięzcy otrzymają dyplom i nagrodę.

„KLASOWE DRZEWO CZYTELNICZE”

konkurs czytelniczy dla klas II - III

Zasady konkursu

1. Każda klasa otrzyma swoje „drzewo czytelnicze”
          2. Uczniowie po przeczytaniu książki wypożyczonej z biblioteki szkolnej zapisują jej tytuł, autora oraz swoje imię i nazwisko na przygotowanych szablonach. Jesienią będą to listki, zimą – płatki śniegu, wiosną – kwiaty. Następnie szablony te wieszają na drzewie.
          3. Konkurs będzie trwał cały rok szkolny.
          4. Po każdej edycji, tzn. jesiennej, zimowej, wiosennej nastąpi przeliczenie szablonów, które znajdą się na „czytelniczym drzewie”i  wyłonienie ucznia, który miał ich najwięcej.
          5. Zwycięzcy z poszczególnych klas otrzymają nagrody i pamiątkowe dyplomy.