• W CZERWCU  W ŚWIETLICY SZKOLNEJ

W MAJU  W ŚWIETLICY SZKOLNEJ

Pierwszy tydzień maja upłynął nam w świetlicy na rozmowach na temat patriotyzmu oraz symboli narodowych. Z klocków powstały flagi Polski, a za pomocą farb i kropek - kontury naszego kraju. Kolejny tydzień maja przywitał nas przepiękną, słoneczną pogodą, dlatego dużo czasu spędzaliśmy na zewnątrz. Uczniowie chętnie brali udział w grach zespołowych, których zwieńczeniem był Turniej Sportowy. Wybraliśmy się na łąkę w poszukiwaniu jej małych mieszkańców – ślimaków, mrówek, motyli oraz różnych gatunków roślin. Maj był też wypełniony omawianiem różnych ciekawych wydarzeń tj. Dzień Bez Śmiecenia, Dzień Muzeów, Dzień Ślimaka. Uczniowie przygotowywali się także do Dnia Mamy – śpiewali piosenki, recytowali wiersze oraz stworzyli piękne laurki. Wiosenna atmosfera pozwoliła nam także na zorganizowanie mini sesji zdjęciowej, do której uczniowie sami przygotowali kolorową ramkę.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

MARZEC W ŚWIETLICY SZKOLNEJ

ŚWIATOWY DZIEŃ KOTA

17 lutego obchodzony jest Światowy Dzień Kota. Z tej okazji na świetlicy też zagościły koty. Dzieci oglądały albumy z ilustracjami kotów, oraz czytały ciekawostki na temat kocich zwyczajów. Poznały różne rasy kotów. Nie zabrakło też wesołych kocich zabaw. Na koniec dzieci zrobiły wystawę swoich prac.

JAK KARNAWAŁ TO ZABAWA!

Z okazji zbliżającego się końca karnawału w odświętnie przystrojonej świetlicy odbył się bal. Dzieci uczestniczyły w różnorodnych zabawach przy muzyce. Zabawa karnawałowa to świetna okazja do integracji grupy świetlicowej. A jak wspaniale się bawili, wystarczy popatrzeć – nic dodać, nic ująć.

LUTY W ŚWIETLICY SZKOLNEJ

Chociaż luty to najkrótszy miesiąc w roku, miesiąc ten upłynął w naszej świetlicy pod znakiem wielu ciekawych zajęć. Świętowaliśmy: Walentynki, Dzień Listonosza, Tłusty Czwartek, Dzień Bezpiecznego Internetu, Dzień Kota oraz Dzień mówienia sobie miłych słów. Jak się okazało był to najbardziej zimowy miesiąc, dlatego uczniowie uczyli się pomagać ptakom w czasie mrozu. Wykonali piękny karmnik, a także makiety zabaw na śniegu. Odbyła się walentynkowa sesja zdjęciowa, a także Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. W Dniu Bezpiecznego Internetu uczniowie rozmawiali o bezpieczeństwie w sieci. Nie zabrakło gier zespołowych oraz wspaniałej zabawy w rytmie karnawałowych przebojów. W czasie pobytu w świetlicy powstało wiele pięknych i oryginalnych prac artystycznych, które można podziwiać w naszej galerii. Nasza świetlicowa drużyna z utęsknieniem oczekuje już pierwszych oznak wiosny.
                        Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

STYCZEŃ W ŚWIETLICY SZKOLNEJ

Po długiej przerwie wróciliśmy do szkoły pełni sił i nowych pomysłów. Czas w świetlicy upłynął nam na zajęciach w większości związanych z obecną porą roku. Uczniowie wykonali wiele prac plastycznych ukazujących uroki zimy. Wzięli także udział w warsztatach na temat śniegu oraz konkursie wiedzy o śniegu. Były wesołe zabawy i tańce w tygodniu karnawału.

Z kolei, z okazji Dnia Babci i Dziadka śpiewaliśmy dla nich oraz wykonaliśmy piękne laurki. Odbył się także konkurs najciekawszych budowli z klocków.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć!

PORANKI W ŚWIETLICY SZKOLNEJ

OBEJRZYJ GALERIĘ:

DZIEŃ  JĘZYKA MIGOWEGO

JESIENNY TEATR

DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA W ŚWIETLICY SZKOLNEJ

Świetlica szkolna przyłączyła się do akcji Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania. Uczniowie czytali na głos swoje ulubione książki. Sami zaprojektowali także okładki dla książek.

DZIEŃ KROPKI

15 września grupa świetlicowa obchodziła Międzynarodowy Dzień Kropki. W ramach tego święta odbyła się projekcja filmu o małej dziewczynce Vashti, zabawy z kropką w roli głównej. Powstało także drzewo naszych talentów, które narysowaliśmy na dużych kropkach.