• Dzień Gier Planszowych

• Gry planszowe są doskonałym sposobem spędzania wolnego czasu, alternatywą dla telewizji, komputera czy smartfona.Świetliczaki z wielką ochotą grali nie tylko w  różnego rodzaju gry planszowe, ale także  bierki, szachy czy warcaby. Tego dnia w naszej świetlicy trwały również emocjonujące rozgrywki. Remisem zakończył się turniej szachowy dla Olivera Spyry i Ernesta Trzpisa. Natomiast Hania Knap stworzyła wspaniałą grę planszową, która cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Gratulujemy wszystkim uczestnikom dzisiejszej zabawy 😊

• Dzień Kota

• Jak co roku 17 lutego 2024 w świetlicy szkolnej świętowaliśmy  Dzień Kota, który ma na celu podkreślić znaczenie naszych małych przyjaciół w życiu człowieka. W ramach zajęć świetlicowych mówiliśmy o kocich zwyczajach, jak wygląda typowy koci dzień, jakie są rasy kotów. Dzieci poznały ciekawostki o kotach, słuchały jak należy opiekować się kotem. Świetliczaki wykonały prace plastyczno-techniczne techniką origami oraz ,,kocie” rysunki  według własnej inwencji twórczej. Na koniec został stworzony plakat z powstałych prac.

Towarzyszyła nam wesoła atmosfera oraz radość ze wspólnych zajęć.

• Warsztaty bożonarodzeniowe

• Święta zbliżają się wielkimi krokami, czas więc rozpocząć przygotowania i zadbać o to, by były wyjątkowe. W naszej świetlicy odbyły się w grudniu warsztaty, na których uczniowie ozdabiali styropianowe bombki. Świąteczna atmosfera udzieliła się wszystkim, zaangażowanie w produkcję bombek było ogromne, a efekty pracy naszych uczniów można podziwiać w galerii.

• Poranki w świetlicy

• Andrzejki w świetlicy

• 30 listopada świętowaliśmy w naszej świetlicy Andrzejki. Nie zabrakło wróżb andrzejkowych, które okazały się dla każdego bardzo pomyślne. Wykonaliśmy również rysunki woskiem, które po pokryciu farbą ukazały niezwykłe dzieła.

• Światowy Dzień Origami

• Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

• 28 września w świetlicy świętowaliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania połączony z Ogólnopolską Akcją Czytelniczą „Czytamy z sercem”. W tym dniu starsi uczniowie przeczytali młodszym kolegom piękną „Bajkę o sercu”. Wszyscy dowiedzieliśmy się jak zbawienny wpływ na nasz organizm ma właśnie głośne czytanie. Aby choć trochę pobudzić wyobraźnię słuchaczy, uczniowie usłyszeli jedną z historii detektywistycznych z serii „Detektyw Pozytywka” napisanych przez Grzegorza Kasdepkei przeczytanych przez panią Kasię. Mamy nadzieję, że akcja czytelnicza zachęciławszystkich do kolejnych lektur.

• Bądź bezpieczny na drodze