• Wycieczki

1. Zorganizowanie wycieczki po okolicy pn.: „Poznaję swoje otoczenie”, która ma na celu wyuczenie nawyku wynajdywania charakterystycznych punktów, mogących ułatwić odnalezienie się w różnych miejscach.

Podczas codziennych spacerów nasze przedszkolaki uczyły się rozpoznawać charakterystyczne obiekty w naszej miejscowości: budynek przedszkola, kościół, stadion sportowy, Urząd Gminy, szkoła podstawowa, Gminny Ośrodek Kultury, urząd pocztowy, bank spółdzielczy, ośrodek zdrowia (apteka, gabinet stomatologiczny). Dzięki temu nauczyły się określać najważniejsze miejsca oraz nabyły umiejętność odnajdywania się w różnych punktach w pobliżu przedszkola.Utrwaliły także pojęcia dotyczące orientacji w przestrzeni, dowiedziały się w jakim kierunku należy pójść aby dojść do wybranego celu.