Nawigacja

 • GROMADA ZUCHOWA POŻEGNAŁA LATO

  22 września 2020 roku Gromada Zuchowa pożegnała lato. Całą gromadą wyruszyliśmy do lasu. Wzięliśmy ze sobą lupy i obserwowaliśmy osobliwości przyrodnicze. Nasłuchiwaliśmy odgłosów lasu. Rozpoznawaliśmy gatunki drzew. Niektórym udało się znaleźć grzyby. Potem bawiliśmy się w podchody. W drodze powrotnej śpiwaliśmy piosenki. Z wyprawy wróciliśmy zmęczeni, ale bardzo zadowoleni.

 • SZKOLNE  KOŁO  ROWEROWE

  Szkolne Koło Rowerowe  w każdy wtorek września organizowało wycieczki dla uczniów naszej szkoły do Połańca. Chętnych do kręcenia było wielu. Ostatni wyjazd zgromadził prawie pięćdziesięciu uczestników. Mamy nadzieję, że pogoda pozwoli nam  na jeszcze niejedną rowerową przygodę w tym roku.

 • MŁODZI PRZYRODNICY W AKCJI

  Prawdziwy przyrodnik chce poznawać przyrodę i chronić ją przed zanieczyszczeniem. Uczniowie klas IV a i IV b jako wzorowi przyrodnicy podjęli się wyzwania obserwacji przyrody, biorąc udział w klasowym projekcie "Tulipan". Obserwując wpływ soli na kwiaty, wyciągnęli wnioski iż sól w wodzie powoduje obumieranie roślin.

  Jednak młodzi przyrodnicy nie zaprzestali na tym. Walcząc z coraz większym zanieczyszczeniem wód podjęli się programu edukacyjnego "Badacze Wody". Ich pierwsze wyzwanie brzmiało: W jaki sposób możemy uzdatnić brudną wodę do picia? Jak się okazało, nie mieli z tym najmniejszego problemu.

 • ZABIERZ ŚMIECI Z LASU!

  Zabierz śmieci z lasu! Z taką gotowością uczniowie klas drugich udali się na spacer do lasu. Uzbrojeni w rękawice i worki radośnie spacerowali po naszym borowskim lesie, oddychając leśnym powietrzem, wypatrując grzybków i słuchając  ptaków, ale również  wypatrując śmieci, które wyłaniały się równie często jak grzyby. Obserwowali przyrodę i zachodzące wczesną jesienią zmiany. Poznali warstwową budowę lasu, nazywali drzewa i rozpoznawali je po liściach. Las za zebrane butelki plastikowe obdarzył uczniów swoimi darami: żołędziami, szyszkami, kolorowymi liścmi i świeżym powietrzem. Pogoda i humor  dopisały. Zmęczeni, ale uśmiechnięci wrócili po spacerze  do szkoły. Wesołe miny na zdjęciach i pełne worki świadczą o udanym i owocnym spacerze. Z pewnością go  powtórzymy.

 • DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

  21.09.2020r. wszystkie przedszkolaki świętowały uroczyście Dzień Przedszkolaka. Każde dziecko w tym dniu przybyło do przedszkola ubrane w kolorach związanych z nazwą grupy. Zanim nastąpiło ślubowanie, przedszkolaki prezentowały swoje wiadomości i umiejętności, aby pokazać,  że w pełni zasługują na miano „Prawdziwego Przedszkolaka”. Pochwaliły się znajomością zasad właściwego zachowania (Kodeks Przedszkolaka), w różnorodnych zabawach ujawniły swoje talenty wokalne, taneczne, plastyczne  i ruchowe. Były też wesołe zabawy na świeżym powietrzu, a po nich nastąpiło uroczyste pasowanie na przedszkolaka. W tym roku dzieci przyjęły imiona spośród warzyw:
  3-latki – RZODKIEWKI
  4-latki A – CEBULKI
  4-latki B – FASOLKI
  5-latki – DYNIE
  6-latki A – POMIDORKI
  6-latki B – MARCHEWKI
  Przyjęcie takiego imienia zobowiązuje do promowania zdrowego odżywiania, każdy przedszkolak dobrze wie, co należy robić, aby być zdrowym.

  To był radosny, pełen niezapomnianych wrażeń i dobrej zabawy dzień, którego ideą jest podkreślenie wagi edukacji przedszkolnej w rozwoju dziecka.

 • ROCZNICA NAPAŚCI ZSRR NA POLSKĘ

   17 września 1939 roku Armia Czerwona wkroczyła na ziemie Polski  walczącej   od 1 września z hitlerowskim okupantem, wspomagając tym samym niemiecką armię. Społeczność uczniowska naszej szkoły upamiętniła to wydarzenie i przyłączyła się do obchodów 81. rocznicy napaści ZSRR  na Polskę.    

         Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego, Aleksandra Trela, wraz z przedstawicielkami klasy VIa udały się pod pomnik  na borowskim rynku upamiętniający ofiary bombardowania podczas II wojny światowej, by odmówić wspólną modlitwę i złożyć znicz pamięci o ofiarach tych tragicznych wydarzeń.

 • DZIEŃ KROPKI W ODDZIAŁACH PRZEDSZKOLNYCH

  Jak co roku, początkiem września, obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. W naszych salach przedszkolnych zagościły kropki, które były też widoczne na ubraniach dzieci. Każda z grup podczas zajęć zapoznała się z historią powstania tego święta. Dzieci oglądały film lub słuchały opowiadania o historii małej kropki, która nie wierzyła w siebie i czuła się mało ważna. Był to dzień pełen zabaw ruchowych (gra Twister, kropkowy tor przeszkód, zabawy z chustą animacyjną), tańców, pląsów, zabaw z elementami kodowania oraz gier dydaktycznych. Przesłaniem tego dnia jest wiara we własne możliwości i odkrywanie talentów. Nasze przedszkolaki wykonały kreatywne prace plastyczne z wykorzystaniem kropek. "Kropkowe" dzieła sztuki można podziwiać w naszych galeriach.

 • DZIEŃ KROPKI W NASZEJ SZKOLE

  15 września 2020 r. w naszej szkole klasy obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto kreatywności, rozwijania talentów, wiary we własne możliwości i odwagi w  pokonywaniu  trudności.

   Historia bierze się z książki Reynoldsa o małej Vashti, która dzięki swojej nauczycielce odkrywa talent do ... rysowania kropek. To dzięki wychowawczyni, która wystawiła jej małą kropkę w swojej  galerii dziewczynka zaczyna w siebie wierzyć. A co najważniejsze, tę wiarę w siebie przekazuje dalej! Pomaga kolejnej osobie odkryć swoje mocne strony! Czy może być piękniejsze przesłanie niż takie? Dobro, które się mnoży. Każdy coś potrafi, każdy ma jakiś talent.. Historia ta uświadomiła uczniom, że każdy z nas ma jakieś ukryte zdolności, talenty, które gdzieś tam drzemią głęboko i czekają na nasze odkrycie. Tak jak nasza bohaterka szukaliśmy naszych mocnych stron, by podnieść poczucie wartości wszystkich uczniów. Dzień pełen twórczej radości pokazał uczniom, że jest dziedzina, w której są najlepsi, a wiara we własne siły jest początkiem drogi do sukcesu.

  Tego dnia również dostrzegaliśmy kropki tam, gdzie wcześniej nikt na  nie zwracał uwagi. Okazało się, że kropki towarzyszą nam w naszym codziennym życiu. Każde pisanie zaczynamy od postawienia kropki, bo od kropki wszystko się zaczyna.

 • WYBORY SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

   W dniu 9 września br. komisja w składzie: Michał Rucki – przewodniczący, Gabriela Gaj i Wiktoria Trela, przeprowadziła wśród uczniów klas VII – VIIII wybory Samorządu Uczniowskiego. Największą ilość głosów uzyskała uczennica klasy VIIIb – Magdalena Dziadzio, która w obecnym roku szkolnym pełnić będzie funkcję przewodniczącej SU. Jej zastępcą została  Wiktoria Zych z klasy VIIIa, zaś skarbnikiem Maja Harmacińska z kl. VIIa. 

   W szkole w Borowej wybory odbyły się w miniony poniedziałek. Wśród uczniów klas I-VI największe zaufanie  zdobyła uczennica klasy VIa – Aleksandra Trela.

   Opiekunem Samorządu Uczniowskiego klas VII-VIII została pani Monika Chmielowiec. Gratulujemy 
  i życzymy wielu ciekawych pomysłów i inicjatyw.

   

       

 • ZIELONE LEKCJE WYCHOWANIA FIZYCZNEGO

  Na zajęciach wychowania fizycznego w ramach IV godziny promujemy ruch na świeżym powietrzu. Dużym zainteresowaniem cieszą się wycieczki rowerowe i lekcje na rolkach i deskorolkach.

 • UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2020/2021

      Po długim okresie nauki z wykorzystaniem technik i metod kształcenia  na odległość wszyscy uczniowie
  z uśmiechem na twarzy powrócili do sal lekcyjnych, by spotkać się ze swoimi rówieśnikami i nauczycielami. Nic zatem  dziwnego, że tegoroczna uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego miała szczególny wymiar. Zarówno oddziały przedszkolne jak i uczniowie klas I-VIII pamiętać jednak muszą, że w obecnym roku szkolnym  będą funkcjonować zgodnie z wytycznym GIS, czyli w tzw. reżimie sanitarnym. 
     O godz. 8.00  społeczność szkolna, której przewodniczył poczet sztandarowy,  wzięła udział w porannej Mszy Świętej odprawionej przez ks. Stanisława Polka. Ksiądz Proboszcz otrzymał od Dyrektora Szkoły, przedstawicieli uczniów i Rady Rodziców szczere podziękowania za owocną pracę katechetyczną i zaangażowanie w życie borowskiej placówki. Potem wszyscy udali się pod pomnik upamiętniający Ofiary Bombardowania Borowej, aby upamiętnić obchody 81.rocznicy wybuchu II wojny światowej. Zgromadzeni odmówili modlitwę za wszystkich poległych,  a uczniowie i przedstawiciele urzędu gminy: Przewodniczący Rady  – pan Mieczysław Wiącek oraz Sekretarz– pan Robert Myjak, złożyli symboliczne wiązanki kwiatów.

      Następnie wszyscy udali się do swoich sal lekcyjnych na spotkanie  z wychowawcami, aby zapoznać się z planem lekcji na nowy rok szkolny, który, mamy ogromną nadzieję, przebiegał będzie bez żadnych zakłóceń     

 • NASI NAJLEPSI

  Przedstawiamy galerię uczniów, którzy osiągnęli wysokie wyniki w nauce i zachowaniu w roku szklnym 2019/2020. GRATULUJEMY!

 • BEZPIECZNE WAKACJE - NAJWAŻNIEJSZE ZASADY

  BEZPIECZNE WAKACJE - NAJWAŻNIEJSZE ZASADY

  Wakacje to przede wszystkim czas zabawy i odpoczynku. Każdy z nas ma swój pomysł i sposób na spędzenie wolnego czasu. Jedni udają się na rodzinne wyjazdy, inni wybierają wyjazdy zorganizowane takie jak kolonie lub kursy językowe. Ważne jednak, by w każdym miejscu pamiętać o bezpieczeństwie i zachowaniu odpowiedniej ostrożności. 

  Nad morzem

  Morze to potężny żywioł, z którym trzeba się liczyć. Pamiętajmy zatem o kilku istotnych regułach:
   

  • Kąpmy się tylko w miejscach dozwolonych i pod opieką dorosłych. Jeśli miejsca strzeże ratownik – zawsze stosujmy się do jego poleceń.
  • Miejsce na kąpiel musi być bezpieczne. Dlatego nie wolno się kąpać przy śluzach, mostach, budowlach wodnych, portach, zaporach, a także w brudnej wodzie i tam, gdzie są silne wiry i prądy.
  • Nigdy nie kąpmy się w rwących rzekach, bo wystarczy poślizgnąć się na kamieniu, żeby porwał nas nurt.Idąc na plażę, nie zapominajmy o kremie z filtrem UV. Ciało nasmarujmy już około 20–30 minut przed wyjściem na słońce, czynność tę powtarzając co 2–3 godziny i po każdym wyjściu z wody.
  • Chcąc uchronić się przed udarem, między godziną 11 a 16 ukryjmy się w cieniu.
  • Nie zapominajmy o okularach przeciwsłonecznych i lekkim nakryciu głowy. 
  • Pamiętajmy, by zabrać ze sobą wodę oraz coś do jedzenia. 
  • Nie wchodźmy do morza podczas burzy, deszczu lub mgły.
  • Jeśli długo przebywaliśmy na słońcu – poczekajmy chwilę w cieniu, zanim wejdziemy do wody. Pozwoli nam to uniknąć szoku termicznego.
  • Nie pływajmy w pobliżu wodorostów. Zwracajmy uwagę na dno i ukształtowanie zbiornika.
  • Pływajmy wyłącznie w obszarze wyznaczonym przez boje.
  • Skoki do wody wydają się świetną rozrywką, ale przy odrobinie pecha mogą skończyć się trwałym kalectwem. 
  • Wybierając się na kajaki, łódki czy rowery wodne, zawsze zakładajmy kapok. Pamiętajmy też, aby nie pływać wieczorem i po zmroku. To niebezpieczne i łatwo zgubić się na wodzie.

  W górach

  Jednym z największych zagrożeń w górach jest zmieniająca się w szybkim tempie pogoda. Przed każdą górską wycieczką dowiedzmy się, jakie są przewidywane warunki atmosferyczne!
   

  • Zawsze pamiętajmy o naładowanej komórce z numerem GOPR – 601 100 300.
  • Najlepiej wyruszajmy już wczesnym rankiem. 
  • Zaplanujmy trasę, uwzględniając swoje umiejętności, pogodę oraz godzinę zachodu słońca. 
  • Sprawdźmy, czy na wybranym przez nas szlaku są jakieś schroniska, szałasy, leśniczówki itp., w których można się schronić, jeśli nagle zmieni się pogoda. 
  • Przed górską wędrówką spakujmy do plecaka mapę. 
  • Zabierzmy ze sobą: zapasowe skarpetki, czapkę, koszulę lub inne okrycie z długim rękawem, pelerynę, kurtkę lub płaszcz przeciwdeszczowy.
  • Pamiętajmy o prowiancie – polecamy produkty z dużą zawartością węglowodanów, np. czekoladę lub baton energetyczny.
  • Nie zapominajmy o  okularach przeciwsłonecznych.
  • Przed wyjściem w góry poinformujmy kogoś, gdzie się wybieramy, jakim szlakiem i o jakiej porze planujemy wrócić. 

  W razie nagłej zmiany pogody, szukajmy podstawowych oznaczeń szlaku turystycznego. Jest to prostokątny znak – kolorowy pasek, oznaczający kolor szlaku, pomiędzy dwoma białymi paskami. W Polsce mamy 5 kolorów szlaków:

  • czerwony - szlak główny dla danych gór, zwykle prowadzi przez najwyższe i najciekawsze szczyty pasma;
  • niebieski – trasy dalekobieżne, warto planować nimi wyprawy, gdy nie chcemy schodzić z gór i planujemy nocować w schronisku;
  • zielony żółty – krótkie szlaki, które zwykle krzyżują się z innymi szlakami;
  • czarny – krótkie szlaki dojściowe.

  Spacer do lasu lub na łąkę

  Wchodząc do lasu, poruszajmy się po wydeptanych ścieżkach. Każde miejsce wygląda podobnie, więc łatwo się zgubić, chodząc na przełaj. Jeśli dostrzeżemy dzikie zwierzę, nie zbliżajmy się do niego. Jeśli to ono idzie w naszym kierunku, zatrzymajmy się i poczekajmy lub zróbmy powoli kilka kroków do tyłu. Nie rzucajmy się do ucieczki (zwierzę może ruszyć w pościg), nie patrzmy zwierzęciu w oczy ani nie pokazujmy mu zębów (odczyta to jako przejaw agresji).

  • Nie dokarmiajmy dzikich zwierząt! To dla nich niezdrowe.
  • Stosujmy preparaty przeciw komarom, kleszczom, szerszeniom oraz osom.
  • Nie rozpalajmy ognisk w lesie i jego pobliżu.
  • Jeśli zauważymy pożar – dzwońmy po straż pożarną. Nie podchodźmy do ognia.

  Wyprawa rowerowa

  • Starajmy się nie podróżować solo.
  • Zawsze jeździjmy w kasku.
  • Miejmy przy sobie apteczkę. 
  • Sygnalizujmy ręką kierunek, w którym chcemy jechać. 
  • Zwalniajmy na krętych drogach. 
  • Słuchajmy i obserwujmy, czy nie zbliża się do nas inny pojazd, czy nie nadjeżdża pociąg lub tramwaj.

  Gdziekolwiek planujemy się wybrać, pamiętajmy o naładowaniu przed wyjściem telefonu lub noszeniu ze sobą przenośnej ładowarki typu power bank – tym bardziej, jeśli planujemy dłuższą wędrówkę, spacer, podróż. Dodatkowo zawsze miejmy w telefonie zapisane numery alarmowe, a także w odpowiedni sposób zapisane numery bliskich osób. Przed imieniem bliskiej osoby powinno znaleźć się słowo „ICE”. Jest to znak dla ratowników medycznych, kogo poinformować w razie wypadku.

 • ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO KLAS ÓSMYCH 2019/2020

  26 czerwiec 2020 roku – na ten dzień uczniowie klas ósmych czekali bardzo długo. Przed nimi nowy etap życia, nauka w szkole ponadpodstawowej. W związku z sytuacją epidemiologiczną w Polsce nie było uroczystej akademii, ale i tak wszyscy spotkaliśmy się na boisku szkolnym, gdzie absolwenci otrzymali świadectwa ukończenia szkoły podstawowej. Józef Jurkowski został Prymusem Roku i otrzymał pamiątkową statuetkę. Kamil Wójtowicz otrzymał od Kuratora Oświaty w Rzeszowie dyplom laureata Kuratoryjnego Konkursu z języka angielskiego. Uczniowie Weronika Mazur i Bartosz Kilian otrzymali nagrody za działalność w Samorządzie Szkolnym. Osoby, które uzyskały średnią ocen 4,75  i wyżej otrzymali świadectwa z biało - czerwonym paskiem i nagrody książkowe. Na koniec przedstawiciele klas, wręczając piękne bukiety kwiatów podziękowali swoim wychowawcom za trud włożony w ich nauczanie i wychowanie. 

  „Nauka to podróż, która trwa przez całe życie. Dla otwartych umysłów świat jest pełen pytań, na które warto poznać odpowiedzi…”

 • OGÓLNOPOLSKI KONKURS MATEMATYCZNY KANGUR

  Dziesięciu uczniów naszej szkoły wzięło udział w Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym KANGUR. Byli to uczniowie klasy VII i VIII. Celem Konkursu jest propagowanie kultury matematycznej w jak najszerszych kręgach uczniów szkół wszystkich typów. Zadania konkursowe były ciekawe i różne w swojej formie. Uczennica klasy VIIIa, Julia Dziekan uzyskała bardzo wysoki wynik i otrzymała dyplom uznania. Julii brakło tylko 3 punkty do wyróżnienia, mimo to wynik jest bardzo zadawalający. Pozostali uczestnicy może nie zdobyli wyróżnień, ale cieszy fakt dużego zainteresowania konkursem. Wszystkim uczestnikom gratulujemy wyników i zapraszamy do udziału w następnym roku szkolnym. 

 • KONKURSY BIBLIOTECZNE – PODSUMOWANIE

  „Najlepszym czytelnikiem” w roku szkolnym 2019/2020 została Julia Pazdro, uczennica  klasy Ia.

  Tytuł „Najlepiej czytającej klasy” przypadł klasie I a.

  Najlepszym łącznikiem z biblioteką została Julia Niwa, uczennica klasy III b.

  Wiktor Jagusiak z klasy V b, jako jedyny wziął udział w konkursie literackim „Słowo Jana Pawła II do młodych”, zdobywając tym samym pierwsze miejsce.

  Na wyróżnienie zasłużyli również Milena Tomaszek i Mateusz Leśniak z klasy IV a za zaangażowanie się w przedsięwzięcia biblioteczne, służąc pomocą i wsparciem bibliotekarzowi.  

  Wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe.

  Gratulujemy!

 • „PODRÓŻE JEŻA ZE ZGIERZA” CZYLI DZIECI –  JEŻA ZAPRASZAJĄ – WSPÓLNIE POLSKĘ POZNAJĄ!”

  Oddziały 3-latków A, 3-latków B oraz 4-latków w roku szkolnym 2019/2020 brały udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym pt. „Podróże Jeża ze Zgierza” czyli Dzieci –  Jeża zapraszają – wspólnie Polskę poznają!”. Projekt miał na celu kształtowanie więzi z krajem ojczystym i świadomości obywatelskiej, promowanie własnego regionu i placówki w całej Polsce (wzmacnianie wśród dzieci patriotyzmu lokalnego), nawiązanie ogólnopolskiej współpracy między przedszkolami, poznawanie innych miejscowości oraz kultury i tradycji ich mieszkańców. Przez cały rok szkolny grupy wraz z wychowawcami realizowały zadania przypisane do projektu, a każdej ich aktywności towarzyszył Jeż. Efektem realizacji projektu jest przede wszystkim wzrost szacunku dla własnego państwa i tożsamości narodowej oraz wzmocnienie poczucia tożsamości regionalnej - jako postawy zaangażowania się w funkcjonowanie własnego środowiska.

 • BYŚ JAK IGNACY

  W tym roku szkolnym nasza szkoła przystąpiła do realizacji IV edycji programu edukacyjnego „Być jak Ignacy” – Odkryj Tajemnice Nauki, który zorganizowała Fundacja PGNiG S.A. im. Ignacego Łukasiewicza. Program był realizowany podczas zajęć koła ekologicznego w klasie IV b.

  Celem programu było propagowanie zdobywania wiedzy przez doświadczanie oraz popularyzacja polskich naukowców i wynalazców. Pierwszą bohaterką była Stanisława Adamowiczowa - lekarka i specjalistka zdrowia publicznego. Drugim naukowcem był Jan Czochralski - odkrywca metody pomiaru szybkości krystalizacji metali.  Jego metoda przyczyniła się do powstania mikroprocesorów. Trzecia postać to Mieczysław Bekker - twórca łazika księżycowego wykorzystywanego w misjach Apollo 15, 16 i 17. Czwarty naukowiec to Józef Hofmann, wybitny pianista, kompozytor i wynalazca, autor ponad 70 wynalazków!

  Uczniowie otrzymali certyfikat uczestnictwa w projekcie.

   Serdecznie dziękujemy Fundacji PGNiG S.A. im. Ignacego Łukasiewicza za nieodpłatne przekazanie naszej szkole stu maseczek😊

 • „MAŁY MIŚ W ŚWIECIE WIELKIEJ LITERATURY”

  „MAŁY MIŚ W ŚWIECIE WIELKIEJ LITERATURY”

  W roku szkolnym 2019/2020 dzieci 5 i 6 - letnie wraz ze swoimi wychowawczyniami wzięły udział w międzynarodowym projekcie edukacyjnym „Mały Miś w świecie wielkiej literatury”. Głównym celem projektu jest rozwijanie i promowanie czytelnictwa we współpracy ze żłobkami, przedszkolami, szkołami podstawowymi, szkołami specjalnymi, szkolnymi świetlicami, bibliotekami szkolnymi w całej Polsce i za granicą. Jednym z zadań projektu było wybranie grupowej maskotki-Misia, który wędrował po domach naszych przedszkolaków. Zadaniem dzieci była opieka nad misiem przez jeden dzień, uzupełnienie dzienniczka rysunkiem  oraz wspólne czytanie misiowi wybranych bajek. W ten sposób w każdej grupie powstały wspaniałe dzienniki podróży, w tworzenie których zaangażowały się dzieci oraz ich rodzice i rodzeństwo.

  W ramach projektu dzieci brały udział w międzynarodowych spotkaniach czytelniczych on-line, prowadzonych przez panią Anetę Konefał.  Częstym gościem przedszkolaków była Pani ze szkolnej biblioteki, która czytała dzieciom bardzo pouczające i wartościowe książeczki  z serii „Przygody Fenka”.   

  Wraz z naszymi misiami realizowaliśmy poszczególne moduły projektu:

  - „Dzień pluszowego misia”,

  - „Mały Miś i prawa dziecka”,

  - „Misiowy wolontariat”,

  - „Czytające przedszkolaki”,

  - „Bezpieczni z Małym Misiem”,

  - „Zmisiowany dzień matematyki”,

  - „Mali przedsiębiorcy”.

   W ramach „Misiowego wolontariatu” braliśmy udział w dwóch akcjach charytatywnych: „Pomóż się przytulić” – zbiórka pluszaków dla dzieci z sali wybudzeń oraz  zbiórka plastikowych nakrętek dla Wiktorii i Mai.

  Wspólnie świętowaliśmy Dzień pluszowego misia i poznawaliśmy prawa dziecka, natomiast w ramach modułu „Bezpieczni z Małym Misiem”, spotkaliśmy się z Panią policjantką. Odbyły się też liczne pogadanki i zajęcia na temat bezpieczeństwa. Przy współpracy Rodziców udało  nam się również zrealizować moduły: „Zmisiowany Dzień Matematyki” i „Mali Przedsiębiorcy”, w którym dzieci miały za zadanie wykonać zaprojektowany przez siebie banknot.

  Projekt cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem i sympatią ze strony dzieci, a udział w nim rozbudził pasję do słuchania czytanych bajek i opowiadań, ale także przyczynił się do kształtowania u dzieci postawy otwartości na świat i innych ludzi.

  Efektem końcowym było uzyskanie CERTYFIKATU WZOROWEJ PLACÓWKI.

 • KRAWATY DLA TATY

  Z okazji Dnia Ojca przedszkolaki samodzielnie lub wspólnie z Mamą przygotowały prezenty- niespodzianki dla swoich Tatusiów -krawaty według własnego projektu. Tworząc te piękne upominki wykazały się nie tylko pomysłowością i kreatywnością, ale wyraziły miłość  i wdzięczność do swojego Taty. Ta wyjątkowa laurka i z serca płynące życzenia sprawią, że Dzień Ojca będzie dla całej rodziny niezapomnianym przeżyciem.

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Borowej
  39-305 Borowa 248
 • 17 5815594 - budynek szkoły w Borowej (kl. 0 - 6)
  17 5815357 - budynek szkoły w Pławie (kl. 7 - 8)
  17 2230345 - budynek przedszkola w Borowej

Galeria zdjęć