Nawigacja

 • 26. FINAŁ WOŚP

  Ilona Drozdowska - Nieć
  W niedzielę 14 stycznia 2018 roku już po raz dwunasty zagraliśmy z Orkiestrą Jurka Owsiaka. 25 wolontariuszy rozpoczęło zbiórkę 26. Finału WOŚP od samego rana. Nasi uczniowie byli obecni na terenie Borowej, Glin Małych i Górek.

  A oto oni: Kacper Łaz, Marlena Serafińska, Julia Kalicka, Weronika Stachowicz, Gabriela Pazdro, Patrycja Banaś, Karolina Rucka, Aleksandra Jachym, Sandra Sztuka, Martyna Majocha, Natalia Majewska, Zuzanna Nieć, Dominik Jędrzejowski, Nicole Walska, Anna Cebula, Klaudia Trzpis, Iwona Kieszek, Izabela Ciejka, Alicja Ciepła, Piotr Siembab, Julia Szczucińska, Agata Działowska, Agata Ćwięka, Aleksandra Musz, Magdalena Drożdż.

  W tym roku zebraliśmy łącznie: 9 198,31 złotych, 7,07 euro i 0,15 GBP. To nasz kolejny rekord w tej szlachetnej Akcji!

  Pieniądze te przekazaliśmy na konto WOŚP "dla wyrównania szans w leczeniu noworodków" Wolontariusze byli również obecni w Gminnym Ośrodku Kultury, gdzie miała miejsce licytacja gadżetów WOŚP, pokazy taneczne i fitness. Atrakcją tego wieczoru był pokaz Boksu Olimpijskiego w wykonaniu zawodników Sekcji Bokserskiej MUKS "Iryda" Mielec. Podczas prezentacji publiczność zapoznała się z historią boksu i zasadami tej olimpijskiej dyscypliny sportu. Największe wrażenie na publiczności wywarły walki sparingowe młodych pięściarzy. Zawodnicy MUKS "Iryda" przekazali do licytacji na rzecz WOŚP klubową koszulkę, która osiągnęła najwyższą cenę spośród licytowanych przedmiotów.
  Zakupione w wyniku licytacji przedmioty oraz wolne datki zebrane w GOK-u w Borowej zasiliły konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy kwotą: 1037,25 złotych.

  Podsumowania tegorocznego finału WOŚP dokonali członkowie Sztabu w składzie: Ilona Drozdowska-Nieć - Szef Sztabu, Alicja Polak, Edyta Gawżyńska, Michał Opałacz.

  Sztab składa serdeczne podziękowanie za udział, zaangażowanie i wsparcie 26.Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy:

  • wszystkim ofiarodawcom
  • Pani Dyrektor Kazimierze Smoleń
  • Pani Wicedyrektor Teresie Czerwiec
  • Przewodniczącemu Rady Gminy w Borowej Panu Marianowi Taranowi
  • Radnym Gminy Borowa: Andrzejowi Magdziakowi, Sebastianowi Stachowiczowi, Michałowi Opałaczowi, Augustynowi Basztura
  • Dyrektor GOK w Borowej Pani Agnieszce Adamczyk
  • zaproszonym gościom:
  • Sekcji Boksu Olimpijskiego MUKS "Iryda" Mielec
  • Pani Ewelinie Opiela
  • Pani Magdalenie Jędraszek-Krupa
  • wolontariuszom
  • oraz wszystkim ludziom o Wielkim Sercu!

  Pamiętajcie!!! W Borowej "GRAMY DO KOŃCA ŚWIATA I O JEDEN DZIEŃ DŁUŻEJ!"

 • RODZINNE KOLĘDOWANIE W ODDZIAŁACH PRZEDSZKOLNYCH

  Ewa Cybulska
  Radosny i niepowtarzalny nastrój zapanował w grupach przedszkolnych: „Biedronek”, „Mrówek”,  i „Pszczółek” 18 stycznia 2018 r., kiedy to wszyscy chętni spotkali się na „Rodzinnym Kolędowaniu”. Wspólny śpiew kolęd i pastorałek stał się okazją do kultywowania tradycji związanych z Bożym Narodzeniem i wzmocnienia więzi między rodzinami i przedszkolem. W spotkaniu uczestniczyły dzieci, rodzice, dziadkowie, nauczyciele i inni pracownicy oddziałów przedszkolnych. Przybył też ks. Stanisław, który przybliżył wszystkim zebranym historię związaną z dzieleniem się opłatkiem i uroczyście go poświęcił. Wyjątkowa atmosfera tej uroczystości zainicjowała „falę” z serca płynących życzeń, które najpierw skierowała do wszystkich Pani Ewa Cybulska, a później wszyscy począwszy od tych najmłodszych przekazywali sobie nawzajem. 

  Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli wspólnie z nami spędzić czas w ten piękny zimowy dzień.

 • SPOTKANIE Z DIETETYKIEM

  Ewelina Wiącek Sasor
  W dniu 10 stycznia 2018 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie dla dzieci z grup przedszkolnych oraz uczniów klas VII z Panią Agatą Anuszewską dietetykiem z Polskiego Centrum Dietetycznego „Projekt Zdrowie”. 
  Podczas spotkania dzieci i młodzież dowiedziały się, w jaki sposób żywność wpływa na nasze zdrowie i codzienne funkcjonowanie. Pani dietetyk tłumaczyła dlaczego należy ograniczać słodycze i słodkie napoje, a zwiększyć spożycie warzyw i owoców oraz wody. Wyjaśniła również dzieciom, że oprócz dobrego żywienia bardzo ważna jest aktywność fizyczna. Dla młodszej grupy Pani dietetyk oraz jej asystentka zorganizowały zabawę, która polegała na umieszczeniu w odpowiednie miejsce produktów które są zdrowe, niezdrowe oraz takie które można spożywać raz w tygodniu. Wszystkie dzieci  chętnie brały udział w segregowaniu tych produktów. Starsi uczniowie zaś przygotowali z pomocą pani dietetyk całodniowy plan zdrowego posiłku.

  Zachęcamy wszystkich uczniów do wprowadzenia poznanych zasad do swojego życia. Powodzenia!

  Paniom z Polskiego Centrum Dietetycznego „Projekt Zdrowie” serdecznie dziękujemy za interesujące spotkanie. 

   

 • KOLĘDOWANIE KLASY V A

  Ks. Stanisław Stachoń
  Dnia 10 stycznia br. uczniowie klasy Va pod opieką ks. katechety Stanisława Stachonia  podjęli  się trudu pielęgnowania pięknej, polskiej tradycji kolędowania. Grupa kolędnicza odwiedziła: Dyrekcję Szkoły oraz dzieci w Oddziałach Przedszkolnych. Wiele radości sprawiła scenka kolędnicza wykonana przez uczniów, którzy z tej okazji wcielili się w postacie biblijne.

 • POTYCZKI SPORTOWO – MATEMATYCZNE

  Lucyna Skop
  12 stycznia 2018 roku, aby zachęcić uczniów do nauki matematyki, w naszej szkole zostały zorganizowane potyczki sportowo-matematyczne. Udział  w nich brali uczniowie klas IV, V, VI i VII. W pierwszej części spotkania pięcioosobowe zespoły młodzieży biegając, przeciągając szarfy i odbijając piłkę sprawdzały swoją sprawność fizyczną. Sprawdzano również znajomość tabliczki mnożenia, ponieważ na końcu toru przeszkód, na każdego uczestnika czekało proste zadanie z tej dziedziny. Uczniowie wkładając całą energię rywalizowali między sobą, a każdy chciał być najlepszy. W następnym zadaniu  współpracując ze sobą uczestnicy rozwiązywali krzyżówki matematyczne, chcąc wykonać  je poprawnie i jak najszybciej. Tym zadaniem pokazali, że umieją pracować w grupie i są zgranymi zespołami klasowymi. W dalszej części spotkania uczestnicy rywalizowali w zawodach sportowych skacząc przez hula-hop i wykonując dzielenie z resztą, które pokazały ogromne zaangażowanie uczestników.  Kolejne zadanie wykonywali przedstawiciele każdej z klas, odpowiadając na pytania matematyczne. Następnie zespoły klasowe układały hasła promujące uczenie się matematyki, np. „Matematyka to potęga, która bardzo wysoko sięga”, „Matma, matma fajna sprawa, ucz się jej to niezła zabawa” lub „Łokieć, pięta dwa kalosze, ucz się matmy bardzo proszę” i „Jeśli nie chcesz kopać dołów, ucz się matmy, chodź do szkoły” itp., świetnie się przy tym bawiąc. Zmagania oceniało jury w składzie pani dyrektor Kazimiera Smoleń, wicedyrektor Teresa Czerwiec oraz nauczyciel języka polskiego Lucyna Wal. Jury sprawdzało  poprawność wykonania zadań oraz przydzielało punkty za prawidłowe rozwiązania i szybkość ich wykonywania. Spotkanie zakończyło się ogłoszeniem wyników. Pierwsze miejsce zdobyła klasa VIIb, drugie klasa Va, a trzecie klasa VI. Każda ze zwycięskich klas otrzymała dyplom i słodkie upominki ufundowane przez Radę Rodziców. Dodatkową nagrodą był dzień bez pytania dla zwycięzców, wybrane dwa przedmioty bez pytania dla zdobywców drugiego miejsca i jeden przedmiot bez pytania dla zdobywców trzeciego miejsca. Spotkanie prowadziła nauczycielka matematyki Lucyna Skop, a pomagali jej nauczycielka matematyki Iwona Maziarz 
  i nauczyciel WF Janusz Krawczyk. Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem uczniów.

 • MORSKIE PODRÓŻE KLAS ZEROWYCH

  Leokadia Polak, Małgorzata Sierpina
  Dzieci z klas zerowych brały udział w X Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „SŁOŃCE, WODA I PRZYGODA” pod hasłem „Małe i duże morskie podróże” zorganizowanym przez Szkołę Podstawową Nr 2 i Przedszkole Publiczne Nr 15 w Rzeszowie. Celem tego konkursu było rozbudzenie zainteresowań tematyką morską i wodną. Konkurs cieszył się wielkim zainteresowaniem. Wpłynęło 16035 prac dzieci z placówek przedszkolnych, szkół podstawowych i Domów Kultury z całej Polski. Nasi wychowankowie wykonali piękne, bardzo pomysłowe i kolorowe prace z wykorzystaniem rożnych technik plastycznych. W nagrodę otrzymaliśmy podziękowania i gratulacje za twórcze przygotowanie dzieci
  do konkursu.  

 • CUD NOCY BETLEJEMSKIEJ

  Renata Leśniak, Marta Załucka
  W piątek 22 grudnia, tuż przed świętami, najmłodsi uczniowie z zerówek i z klas I-III wprowadzili wszystkich w świąteczny nastrój. 
  Kilka tygodni przygotowań zwieńczyło wspaniałe przedstawienie w wykonaniu najmłodszych uczniów. Dzieci przedstawiły historię narodzin Pana Jezusa, wcielając się w role postaci biblijnych, aniołów i pastuszków. Nie zabrakło również kolęd, także tych mniej znanych. Całości dopełniała efektowna scenografia. Po spektaklu pani dyrektor Kazimiera Smoleń podziękowała aktorom za udany występ i wprowadzenie wszystkich widzów, wśród których nie zabrakło również przewodniczącej Rady Rodziców pani Moniki Jagusiak, wielu rodziców, babć i dziadków, w świąteczny nastrój. Pani dyrektor życzyła wszystkim spokojnych i radosnych świąt, po czym zaprosiła dzieci i wychowawców do podzielenia się opłatkiem i wspólnego spożycia postnego dania.

 • ŚWIĄTECZNA WIZYTA W OREW W WOLI PŁAWSKIEJ

  Ewa Lubera
  Szkoła Podstawowa w Borowej od wielu lat w okresie świątecznym odwiedza Ośrodek Rehabilitacyjno- Edukacyjno-Wychowawczy w Woli Pławskiej.  Również w tym roku 21 grudnia 2017 z wielką radością gościliśmy w ośrodku. Samorząd uczniowski  oraz członkowie SKO  już na początku grudnia przeprowadzili akcję zbiórki świątecznych upominków: zabawek, słodyczy. Zorganizowany został również kiermasz pierniczków i ozdób świątecznych wykonanych własnoręcznie przez uczniów, z którego pozyskane fundusze również przekazano podopiecznym ośrodka. Cała społeczność szkolna zarówno uczniowie, nauczyciele jak i rodzice włączyli się w pracę, aby Mikołaj odwiedzający dzieci z OREW był dla nich "bogaty". Wszystkie prezenty sprawiły im wiele radości. Uczniowie klasy IVa przygotowali piękne kolędy. Podczas spotkania wspólnie śpiewaliśmy przy akompaniamencie gitar. Uczniowie naszej szkoły mieli możliwość poznać specyfikę nauki swoich rówieśników podczas zwiedzania ośrodka. Spotkanie zakończyło się  życzeniami i słodkim poczęstunkiem.Dziękujemy za życzenia i emocje, które zawsze nam towarzyszą podczas wizyty w ośrodku.

 • IV GMINNY KONKURS POEZJI RELIGIJNEJ „USŁYSZ, PANIE, MOJE SŁOWA”

  Alicja Mazur
  20 grudnia 2017 r. odbył się gminny  konkurs poezji religijnej. W konkursie tym nasi uczniowie zdobyli wiele nagród i wyróżnień. 


   

  Kategoria RECYTACJA 
  Nagrody otrzymali :

  • Krzysztof Bigaś grupa 5 latków
  • Karol Skop kl. III b
  • Oskar Gnida - kl. II b
  • Kamil Borowiec- Wróbel- kl. I b
  • Zofia Lubaszewska- kl. II b
  • Aleksandra Opałacz -kl. III a
  • Aleksandra Trela- kl. III a

  Wyróżnienie:

  • Julia Niwa- kl. I b
  • Magdalena Gnida- kl. II b
  • Jakub Miłoś-  kl. II b
    

  Kategoria POEZJA ŚPIEWANA
  Nagrody :

  • Aniela Moryto-opiekun- kl. I a
  • Kinga Basztura-  kl. II a
  • Wiktor Jagusiak - kl. III b
    

  Wyróżnienie:

  • Marcelina Stefanowicz - kl. III b
  • Zuzanna Twardy – kl. I b
  • Angelika Pazdro -kl. II b
  • Gabriela Proczek i Julia Polak - kl. I a
 • DZIEŃ PATRONA SZKOŁY

  Lucyna Wal
  Dnia 19 grudnia 2017 roku w naszej szkole odbyła się podniosła uroczystość z okazji Dnia Patrona Szkoły. Jej celem było przybliżenie życia i ukazanie poetyckiej twórczości Adama Mickiewicza. Na początku akademii wprowadzono sztandar szkoły. Następnie nauczyciele i uczniowie odśpiewali hymn narodowy. Młodzież z klas  V - VII bardzo ciekawie zaprezentowała niezwykłą inscenizację, składającą się z utworów literackich wieszcza narodowego. Najpierw dwóch uczniów żywiołowo zaśpiewało w rytmie rapu biografię Adama Mickiewicza. Pozostali wykonawcy w scenkach teatralnych doskonale przedstawili dwie ballady: „Powrót taty” i „Świteziankę” oraz fragmenty II części „Dziadów”. Program artystyczny wspaniale urozmaiciły liryczne piosenki, które współgrały z treścią utworów literackich. Widzowie, zaproszeni do odkrywania nieprzemijających wartości wynikających z twórczości wybitnego poety, Adama Mickiewicza, odbyli podróż po świecie niesamowitych, pełnych grozy ballad, a także mieli możliwość zajrzeć do krainy wielkich miłości i romantycznych uczuć. Swoiste spotkanie z poezją Mickiewicza podczas wspólnej wędrówki w czasie i przestrzeni do epoki, w której żył i tworzył poeta, wzbogacone zostało przejmującą recytacją fragmentów „Pana Tadeusza” i brawurowym tańcem zbójników. Całość przedstawienia dopełniły gustowne stroje oraz starannie wykonane dekoracje. W drugiej części akademii przedstawiciele z poszczególnych klas zaprezentowali postacie z utworów Adama Mickiewicza. Na szkolnej scenie wcieli się w role Świtezianki, Pana Twardowskiego, Pani Twardowskiej, Telimeny, księdza Robaka, Mefistofelesa, Guślarza, Pastereczki Zosi oraz Rózi i Józia. Jury, pod przewodnictwem Pani Dyrektor Kazimiery Smoleń, po burzliwych obradach wyłoniło zwycięzców, którzy zachwycili wszystkich niebanalnymi pomysłami na strój bohaterów z twórczości Mickiewicza.

  • I miejsce – Klaudia Leśniak z VII A jako Guślarz
  • II miejsce – Karolina Proczek z IV A jako Pani Twardowska
  • III miejsce – Igor Wójtowicz z IV A jako Pan Twardowski
  • Wyróżnienie zdobyła Gabriela Gaj z V B, która zaprezentowała się jako urocza i czarująca Telimena z „Pana Tadeusza”

  Na zakończenie tej wyjątkowej uroczystości głos zabrała Pani Dyrektor Kazimiera Smoleń, która  podkreśliła niesłychane znaczenie twórczości patrona naszej szkoły, wybitnego Polaka, sławnego poety i patrioty. Jednocześnie przypomniała uczniom, że  nauka w szkole noszącej imię Adama Mickiewicza to powód do dumy i jednocześnie szansa dla nich, by zostali wielkimi ludźmi.

 • POSUMOWANIE PROJEKTU "Z BIEGIEM WISŁY"

  Anna Podraza
  14 grudnia podsumowaliśmy projekt edukacyjno - czytelniczy „Z biegiem Wisły”. Klasy IV – VII zaprosiły wszystkich na wspaniałą wyprawę po Polsce, prezentując w bardzo ciekawy sposób regiony  naszego pięknego kraju, rozciągające się po obu stronach Wisły, poczynając od najbliższego nam Podkarpacia, skończywszy na Pomorzu. Uczniowie oprócz informacji, ciekawostek, wierszy, inscenizacji, zaprezentowali tańce i piosenki charakterystyczne dla danego regionu. Mogliśmy również skosztować specjałów kulinarnych, przygotowanych specjalnie na tę okazję. Trzeba przyznać, że wszystkie klasy wspaniale przygotowały się do swoich prezentacji, zarówno od strony artystycznej jak i wizualnej, tj. przemyślanej  scenografii i strojów.

  Klasy młodsze, które miały okazję podziwiać poczynania artystyczne starszych koleżanek i kolegów również miały swój udział finalny w projekcie. Po wylosowaniu z „magicznego kuferka” baśni lub podania,  uczniowie zapoznali się z ich treścią, a następnie wykonali bardzo ciekawe prace plastyczne.   

   

 • „AWANTURA O ŻABĘ” - SPOTKANIE Z TEATREM KURTYNA

  Ewelina Wiącek Sasor
  13 grudnia po raz kolejny krakowski Teatr „Kurtyna” wystawił dla uczniów Szkoły Podstawowej w Borowej spektakl pod tytułem „Awantura o żabę”. Była to wesoła opowieść o pożytkach płynących z pracowitości, dobrego zachowania, akceptacji, szacunku do ludzi, posłuszeństwa wobec opiekunów i osób starszych.  Bardzo wyraziście ukazana została przestroga przed tym, aby unikać lenistwa, próżności, samolubstwa, agresji czy kłótliwości. Spektakl „Awantura o żabę” to zabawna, a zarazem wzruszająca opowieść o stawaniu się dobrym i mądrym dzieckiem. 
  Żabka Klementynka podobnie jak każde dziecko ma marzenie: chciałaby stać się sławną, podziwianą, wielbioną, mądrą i wyjątkową księżniczką. Chce, aby stało się to w taki sposób, żeby nie trzeba było nad tym pracować i poświęcać temu czasu. Klementynka nie chce nic dać od siebie, chce za to otrzymać jeden magiczny pocałunek od bajkowego księcia, który sprawi, że jej życie zmieni się w bajkę. Ale wokół Klementynki są tylko inne żabki, z pozoru takie same jak ona, a księcia nie widać. Dlatego bohaterka spektaklu „Awantura o żabę” udaje się do lekarza, by tam znaleźć lekarstwo na swoje rozterki. Jednak mądre rady medyka nie podobają się Klementynce. „Trzeba dbać o zdrowie, regularnie ćwiczyć, unikać picia brudnej wody? – jak to? do czystego źródełka trzeba skakać prawie 5 minut?”. To nie dla naszej żabki, bo trzeba włożyć w to za dużo pracy. Żabka szuka sposobu na stanie się kimś wyjątkowym, kimś takim u którego stóp leży cały świat. Czy Klementynka zagubi się w swojej próżności i lenistwie szukając księcia z bajki, czy być może posłucha mądrych i pożytecznych rad tych, dla których ważne jest jej dobro? Odpowiedzi na to pytanie uczniowie klas 0 –III szukali podczas spektaklu. Czy w nas ludziach niekiedy nie kryje się owa Klementynka? Czy pracujemy nad zmianą w swoim postępowaniu wobec rówieśników, dorosłych?

 • ŚWIĄTECZNE PRZYGOTOWANIA PRZEDSZKOLAKÓW

  Ewa Cybulska
  Święta Bożego Narodzenia to najpiękniejszy czas, pełen radości i wzruszeń. Dzieci z oddziałów przedszkolnych wraz z wychowawczyniami włączyły się w przygotowania do tego niezwykłego wydarzenia. Poprzez realizację tematyki kompleksowej związanej ze świętami, pogłębiały wiedzę nt. obyczajów i tradycji bożonarodzeniowych. Były one motywami przewodnimi prac plastycznych naszych przedszkolaków. Dzieci z zapałem wykonywały ozdoby, którymi przystrajały choinkę. Wielkim przeżyciem było dla nich przygotowywanie pachnących, słodkich pierniczków. Ciasteczkami, które im bardzo smakowały, obdarowały też rodziców oraz pracowników różnych instytucji, przy okazji składania świątecznych życzeń. Wszystkie te działania wprowadziły nas  w prawdziwie magiczny nastrój Bożego Narodzenia.

  Życzymy wszystkim Wesołych Świąt !

 • SZKOLNA WYMIANA POCZTÓWEK

  Alicja Mazur
  W tym tygodniu  obchodzimy  urodziny Adama Mickiewicza patrona naszej szkoły. Z tej  okazji klasa II b przyłączyła się  do ogólnopolskiej akcji "Szkolnej  wymiany pocztówek”. Cały grudzień z zaprzyjaźnionych szkół noszących imię Adama Mickiewicza, przychodziły kartki z życzeniami dla naszej szkolnej społeczności. Akcja stała się nie tylko urozmaiceniem zajęć dla uczniów, ale przede wszystkim atrakcyjną formą utrwalenia wiadomości o patronie szkoły oraz sposobem na rozwijanie kompetencji kluczowych. Uczniowie przypomnieli sobie poprawne adresowanie pocztówek, redagowanie pozdrowień, z naciskiem na estetykę pisma i formy grzecznościowe, poznali nowe miasta na mapie oraz utrwalili kierunki świata na mapie. Każda otrzymana pocztówka wywoływała fale ciekawości u dzieci, a urokliwe miejscowości, zaznaczyliśmy  na przygotowanej w klasie mapie. Myślę, że taka forma okazania życzliwości innym i chęć nawiązania współpracy z rówieśnikami ze szkół noszących takie samo imię szkoły jest  doskonałą okazją do podsumowania obchodów Święta Patrona Szkoły,  a jednocześnie skłania do rozmów o alternatywnych formach komunikacji międzyludzkiej, która w dobie elektroniki i telefonów komórkowych często zostaje zapominana.

 • W OCZEKIWANIU NA BOŻĄ DZIECINĘ

  Anna Struzik, ks. Stanisław Stachoń
  W oddziałach przedszkolnych przygotowanie do Bożego Narodzenia trwa przez cały adwent. W tym roku szkolnym warto podkreślić dwa wydarzenia, które wywarły wiele radości i niosły ze sobą konkretną wiedzę. Otóż 5 grudnia dzieci odwiedził św. Mikołaj Biskup. Dzieci zostały obdarowane nie tylko drobnymi słodkościami, ale także mogły poznać i nazwać poszczególne elementy stroju biskupiego. Zaś 14 grudnia dzieci, wychowawcy wraz z ks. katechetą Stanisławem Stachoniem uczestniczyli w Procesji Światła, poznając życie i tradycje związane ze Świętą Łucją, której imię znaczy z języka łacińskiego  ŚWIATŁO. To wydarzenie wpisuje się w adwentowe oczekiwanie nie światłość, którą jest Boża Dziecina. Wszyscy z lampionami w ręku i śpiewem piosenek o tematyce religijnej na ustach udali się w procesji poszukiwania Światłości, którą jest przychodzący Jezus Chrystus.

 • UNIHOKEIŚCI W FINALE WOJEWÓDZKIM

  Tomasz Pierzchała
  12 grudnia w Padwi Narodowej odbył się półfinał mistrzostw województwa w unihokeju chłopców. Do turnieju przystąpiło 8 drużyn z powiatów: mieleckiego, dębickiego, niżańskiego, tarnobrzeskiego, stalowowolskiego, kolbuszowskiego, ropczycko-sędziszowskiego. Po rozegraniu sześciu meczów nasza drużyna zajęła III miejsce dające awans do finału wojewódzkiego.

   

 • KARTKA BOŻONARODZENIOWA W JĘZYKU NIEMIECKIM

  Marcelina Kaczówka
  Nasza szkoła bierze udział w ogólnopolskim projekcie „Deutsch hat Klasse” realizowanym przez Goethe Institut w Warszawie. Jednym z założeń projektu było zorganizowanie szkolnego konkursu na kartkę bożonarodzeniową z użyciem języka niemieckiego. Uczniowie przygotowywali swoje prace od połowy listopada. 14 grudnia 2017 r. zostały wręczone nagrody. W konkursie prym wiodły uczennice klas siódmych. A tak prezentuje się lista zwycięzców:

  • miejsce I Aleksandra Musz (VII b)
  • miejsce II Klaudia Polak (VII b)
  • miejsce III Agnieszka Wyzina (VII a) oraz Angelika Kalicka (VII a)

  Wszystkim uczestnikom i nagrodzonym serdecznie gratulujemy!

  Zachęcamy do wspierania naszej grupy projektowej w dalszych działaniach!

 • KONKUR MITOLOGICZNY

  Lucyna Wal

  W dniu 8 grudnia 2017 roku w naszej szkole został zorganizowany Szkolny Konkurs Mitologiczny. Wzięło w nim udział 13 uczniów z klas IV – VII, którzy zaprezentowali swoją wiedzę dotyczącą treści poznanych mitów greckich. Celem tego przedsięwzięcia było budzenie i rozwijanie u młodzieży zainteresowań kulturą antyczną, uświadomienie jej obecności mitologii we współczesnym świecie oraz kształcenie umiejętności formułowania zwięzłych odpowiedzi. Uczestnicy zmagań mieli możliwość rozwijania twórczego myślenia i zastosowania swojej wiedzy przy wykonywaniu kolejnych zadań konkursu z uwzględnieniem zasad zdrowej rywalizacji.

  Laureatami konkursu zostali:

  • I miejsce – Filip Skop  (kl. Va)
  • II miejsce  - Józef Jurkowski (kl. VI)
  • III miejsce – Julia Dziekan (kl. VI)

  Wymienieni uczniowie za swoje osiągnięcia otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe.

  Konkurs przygotowały nauczycielki języka polskiego: Lucyna Wal i Edyta Gawżyńska.

   

   

 • ŚWIĄTECZNA WIZYTA W BIBLIOTECE

  Małgorzata Sierpina
  14 grudnia 2017 r. zerówki udały się z wizytą do Gminnej Biblioteki Publicznej w Borowej. Nasze spotkanie było niezwykłe i bliskie sercu każdemu z nas, ponieważ wiązało się ze Świętami Bożego Narodzenia. W oczekiwaniu na nadejście tych radosnych dni wszystkim nam udzieliła się świąteczna atmosfera. Przedszkolaki z zainteresowaniem słuchały opowiadań o wigilijnej gwiazdce i betlejemskiej szopce. Każde dziecko chętnie dzieliło się swoimi spostrzeżeniami na temat zwyczajów świątecznych i najpiękniejszej choince w ich domach. Dzieci wspólnie wykonały dzwoneczkowe łańcuchy, które będą ozdobą naszych sal przedszkolnych. A na zakończenie naszego spotkania- wspólny śpiew kolęd, pastorałek i życzenia świąteczne. Hej kolęda, kolęda … .

 • SPOTKANIE Z PISARKĄ

  Małgorzta Sierpina
  W ramach współpracy z Gminną Biblioteką Publiczną w Borowej 8 grudnia 2017 r. dzieci z grup przedszkolnych O „a” i O „b” uczestniczyły w spotkaniu autorskim z pisarką dla dzieci panią Melanią Kapelusz. Słuchając fragmentów niektórych książek pisarki przedszkolaki przeniosły się w niezwykły świat krasnoludków. Poznały też fascynujące przygody swoich bajkowych rówieśników. Z dużym zainteresowaniem słuchały opowiadania pisarki, która przybliżyła dzieciom tajniki powstawania jej książek oraz źródła czerpania pomysłów do pisania nowych bajek. Przedszkolaki zadawały pisarce dużo pytań. Nie było to zaskoczeniem dla naszego gościa. Pani Melania Kapelusz z uśmiechem i bardzo chętnie odpowiadała na wszystkie, często zaskakujące pytania. Na zakończenie dzieci mogły kupić książki ze specjalną, osobliwą dedykacją pisarki. Było to niezwykłe i niecodzienne spotkanie biblioteczne. Przedszkolaki mogły na żywo poznać autorkę bajek dla dzieci. Na pewno przyczyni się to jeszcze bardziej do rozwoju zainteresowań czytelniczych naszych przedszkolaków. Pani bibliotekarce serdecznie dziękujemy za zaproszenie.

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Borowej
  39-305 Borowa 248
 • 0175815594

Galeria zdjęć