Nawigacja

 • MIKOŁAJKI W VIII b!

  MIKOŁAJKI W VIII b!

  Ilona Drozdowska - Nieć 
  6 grudnia uczniowie klasy VIII b zorganizowali wraz z wychowawcą Klasowe Mikołajki! Jest to ulubione święto naszych uczniów! Wcześniej odbyło się losowanie osoby, której należy podarować upominek. W klasie panowała wspaniała atmosfera. Wszyscy świetnie się bawili. Tego dnia przewodnicząca naszej klasy Klaudia Polak wcieliła się w rolę Mikołaja. I to z jej rąk każdy otrzymywał prezenty. Zanim jednak paczka trafiła do właściciela, nasz Mikołaj każdemu przydzielał zadanie. Do wykonania było zaśpiewanie piosenki, recytacja wiersza, wykonanie przysiadów, skłonów, pompek i słynnych „krokodyli!” Po tych zmaganiach wreszcie każdy mógł się nacieszyć swoimi prezentami! 

  Do zobaczenia za rok Święty Mikołaju!

 • CHOROBY GENETYCZNE – WYSTAWA PRAC

  CHOROBY GENETYCZNE – WYSTAWA PRAC

  Ilona Drozdowska -  Nieć
  W bieżącym roku szkolnym uczniowie klas VIII na lekcjach biologii realizowali szereg tematów z bardzo ważnej dziedziny – GENETYKI. Jednym z nich były choroby genetyczne. Wykorzystując zdobytą wiedzę w czasie lekcji, a także w oparciu o inne źródła informacji ósmoklasiści wykonali piękne, plastyczne prace o wybranej przez siebie chorobie genetycznej. Wystawa prac została wyeksponowana na szkolnym korytarzu.

 • MAKI W WYSPIE PRZYGÓD

  MAKI W WYSPIE PRZYGÓD

  Anna Struzik
  5 grudnia grupa Maków wybrała się na spotkanie z Mikołajem do „Wyspy Przygód”. Było to okazją do sprawdzenia odwagi maluchów i ich sprawności fizycznej. Dzieci stosując się do zasad korzystały z zabawek i sprzętów w sali a także uczestniczyły w animacji, którą zaproponowały elfy Św. Mikołaja. Chętnym przedszkolakom elfy także pomalowały twarze. Kiedy pojawił się Mikołaj dzieci powitały Go z wielkim entuzjazmem. Każde dziecko uścisnęło Jego dłoń i mogło z nim porozmawiać. Mikołaj chętnie przyjął zaproszenie do wspólnej zabawy. Na koniec dzieci otrzymały tradycyjne upominki. Był to czas pełen radości i niezapomnianych wrażeń.
   

   

 • STOKROTKI I BRATKI W KULKOLANDZIE

  STOKROTKI I BRATKI W KULKOLANDZIE

  Kinga Maziarz
  03.12.2018 r. był dniem, kiedy Stokrotki i Bratki wyruszyły na wycieczkę do sali zabaw „Kulkoland” w Mielcu. Była to doskonała okazja do rozwijania i doskonalenia sprawności ruchowej podczas zabaw między innymi na drabinkach czy zjeżdżalniach. Każdy przedszkolak znalazł sobie także miejsce do zabawy w przeróżnych kącikach tematycznych. W przerwie dzieci skorzystały z poczęstunku, żeby mieć siłę do dalszej zabawy. Miłym zaskoczeniem dla dzieci było pojawienie się przy dźwiękach dzwoneczka gościa – świętego Mikołaja. Każde dziecko otrzymało prezent i mogło uścisnąć dłoń Mikołaja. Po krótkim odpoczynku nasz gość pożegnał się z nami i wyruszył w dalszą drogę, a my zadowoleni i uśmiechnięci, choć trochę zmęczeni, powróciliśmy do przedszkola.

 • STOP PUSTYM MISKOM - WSPOMÓŻ SCHRONISKO!

  STOP PUSTYM MISKOM - WSPOMÓŻ SCHRONISKO!

  Jolanta Kapała
  Samorząd Uczniowski i Szkolna Kasa Oszczędności przeprowadziła kolejną akcję charytatywną i konkurs na zbiórkę karmy dla mieleckiego schroniska dla zwierząt w ramach akcji "Październik - miesiącem dobroci dla zwierząt". Celem było zebranie jak największej ilości karmy dla psów i kotów i uwrażliwienie dzieci na los bezdomnych zwierząt. Po zakończeniu akcji przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego – Ola Adamczyk i Zuzia Czaja odwiedziły klasy i w obecności wychowawców przeliczyły ilość karmy. Karma została przekazana do schroniska 29 listopada 2018 r. podczas wycieczki – nagrody dla klas, które zebrały największą ilość karmy. W czasie pobytu na twarzach uczniów można było zaobserwować radość, że dzięki ich wsparciu zwierzaki ze schroniska będą miały co jeść. Pomimo zimna z zapartym tchem słuchały opowieści pani kierownik o pracy nie tylko zatrudnionych tutaj ludzi, ale również wolontariuszy.
  Oto wyniki konkursu, klasy które zebrały największą ilość karmy:
  I miejsce – klasa 0 A – 45 kg
  II miejsce – VI A – 17 kg
  III miejsce – II B - 15 kg
  V A – 9 kg
  III A – 8,5 kg
  V B  7,7 kg
  0 B – 7,6 kg
  III B – 7,4 kg
  II A – 7 kg
  VII B – 6,4 kg
  I B – 5 kg
  Cieszymy się, że tak wielu uczniów wzięło udział w naszej akcji i że los bezdomnych, porzuconych zwierząt nie jest obojętny uczniom naszej szkoły. Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy.

 • ANDRZEJKI W NASZEJ SZKOLE

  ANDRZEJKI W NASZEJ SZKOLE

  Jolanta Kapała
  27 i 29 listopada odbyła się w naszej szkole długo oczekiwana zabawa andrzejkowa. Przedszkole i klasy 0-III bawiły się przy wesołej i skocznej muzyce z wodzirejem. Całą imprezę poprowadził pan Mirek angażując do zabawy i licznych konkursów nauczycieli i rodziców. Nie zabrakło wróżb, jak tradycja nakazuje oraz efektów specjalnych, które wywołały wśród dzieci wiele entuzjazmu i radości. Na korytarzu można było spotkać wróżki, które przepowiadały przyszłość i częstowały ciasteczkiem z wróżbą. Dla starszych klas została zorganizowana dyskoteka. Wspólna zabawa w rytmie najnowszych przebojów odbywała się na sali gimnastycznej, a w roli didżeja debiutowali Oliwier Piątek i Madzia Dziadzio. W tym roku rodzice przygotowali dla dzieci niespodziankę. To z ich inicjatywy zamiast słodkiego poczęstunku na stołach pojawiły się kolorowe kanapki, domowe zbożowe ciasteczka i ciasta oraz woda i pyszne owoce. Wszystkie smakowitości  rodzice przygotowali własnoręcznie wykazując się niezwykłą pomysłowością. Było kolorowo, smacznie i zdrowo. Apetycznie zastawiony stół wzbudzał ogromne zainteresowanie dzieci. Gratulujemy rodzicom pomysłu i prosimy o więcej. Zdrowa dieta dziecka, a co za tym idzie jego optymalny rozwój, jest w bardzo dużej mierze zależna od żywieniowych decyzji rodziców.

  Zabawa andrzejkowa nie odbyłaby się bez wsparcia i pomocy rodziców, którym bardzo dziękujemy za zaangażowanie. Zarówno młodzież starsza jak i ta młodsza bawiła się świetnie i zapewne z utęsknieniem będzie wyczekiwać kolejnego balu.

 • MAGICZNE ANDRZEJKI PRZEDSZKOLAKÓW

  MAGICZNE ANDRZEJKI PRZEDSZKOLAKÓW

  Agnieszka Stachowicz
  W oddziałach przedszkolnych, tradycją ubiegłych lat, również w tym roku w dniu 28 listopada świętowaliśmy „Andrzejki”. W każdej grupie przedszkolaki chciały zajrzeć w przyszłość, więc zebraliśmy się większą gromadą (grupa Maków, Stokrotek i Bratków), by wspólnie się pobawić, poczarować, powróżyć. Przygotowane rekwizyty, dekoracje oraz unoszący się w całym przedszkolu zapach topionego wosku, stworzyły odpowiedni nastrój sprzyjający przepowiedniom. Do  magicznej atmosfery przyczyniły się również piękne przebrania, w jakich wystąpiły przedszkolaki. Dzieci poznały znaczenie kolorów, liczb, magicznych przedmiotów. Rzucały pieniążkami do miski z wodą, aby spełniły się najskrytsze marzenia. Wiele radości przyniosła dzieciom wróżba najbardziej kojarzona z Andrzejkami – lanie wosku. Po słowach: „ Czary – mary, wosku lanie, co ma stać się, niech się stanie. Zaraz wszyscy się dowiedzą, co nam wróżby przepowiedzą”, dzieci z pomocą wychowawczyni lały wosk przez dziurkę od klucza. Powstałe kształty były doskonałą okazją do rozwijania wyobraźni. Wspólnie z nauczycielkami dzieci odgadywały co je czeka i czego mogą się spodziewać w przyszłości. Wszystkie wróżby przeplatane były tańcami przy dźwiękach znanych przebojów. Czy wróżby się spełnią? Przyszłość nam pokaże. Najważniejsze, że przyniosły przedszkolakom wiele radości i po raz kolejny były okazją do wspólnej, wesołej zabawy.

 • TENISIŚCI  STOŁOWI  NAJLEPSI  W  POWIECIE !!!

   TENISIŚCI  STOŁOWI  NAJLEPSI  W  POWIECIE !!!

  Tomasz Pierzchała
  30 listopada w Mielcu odbył się powiatowy finał IMS w tenisie stołowym. Bezkonkurencyjni okazali się nasi zawodnicy Kamil Kwiatkowski i Kamil Miłoś wygrywając wszystkie mecze zdobyli I miejsce awansując do finału rejonowego w Iwierzycach. Dziewczęta w składzie Karolina Rucka i Joanna Sapała zajęły bardzo dobre IV miejsce.

  Gratulacje !!!

 • WYCIECZKA POLONISTYCZNA KLAS IV I V

  WYCIECZKA POLONISTYCZNA KLAS IV I V

  Lucyna Wal
  Dnia 26 listopada 2018 roku uczniowie klas IV a, V a i V b pod opieką nauczycieli pojechali do Mielca, aby uczestniczyć w ważnych wydarzeniach kulturalnych.

  Najpierw udali się do Samorządowego Centrum Kultury na spektakl muzyczny pt. „Niesamowita przygoda Passepartout i Phileasa Fogga” na motywach powieści Juliusza Verne'a „W 80 dni dookoła świata” w wykonaniu aktorów Teatru Moich Marzeń z Chorzowa. To barwne przedstawienie dzięki pomysłowym rozwiązaniom scenograficznym przeniosło młodych widzów w kilka zakątków geograficznych naszego globu, gdzie rozgrywały się spotkania głównych bohaterów z reprezentantami różnych narodów. Wartka akcja spektaklu, ciekawe kostiumy postaci, niepowtarzalna muzyka i układy taneczne przykuwały uwagę widzów. Dzieci w skupieniu i z radością śledziły doskonałą grę aktorów, którzy schodzili ze sceny na widownię, wzmagając jej doznania estetyczne oraz budując niezwykłą atmosferę spektaklu. Ta sztuka teatralna sprawiła, że uczniowie ulegli magii teatru, ale również uświadomili sobie, że: „Kiedy zależy Ci na czymś, to mocno w to wierz … " 

  Następnie dzieci zwiedziły wystawę „Malarze Młodej Polski”, na której zaprezentowano słynne dzieła sztuki pochodzące z Muzeum Narodowego w Krakowie. Zachwyciły się portretami Olgi Boznańskiej i Jacka Malczewskiego, pejzażami Józefa Pankiewicza, baśniowymi krajobrazami Mariana Wawrzenieckiego oraz kameralnymi scenami Włodzimierza Błockiego. Chętnie wysłuchały opowiadania kurator wystawy, która podkreśliła symbolikę i charakterystyczne cechy obrazów z przełomu XIX i XX wieku.

  Z kolei uczniowie udali się do Muzeum Regionalnego w Mielcu. Tam poznali dzieje Pałacyku Oborskich i obejrzeli wystawę plenerową „Nasi Rycerze Wolności”, która została zorganizowana w ramach 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Miała na celu unaocznienie zwiedzającym wkładu mielczan w dzieło odzyskania wolności. Uczniowie zobaczyli mundury, pamiątki po legionistach, okolicznościowe medale, ordery i odznaczenia wojskowe związane z żołnierzami walczącymi o wolność Polski w okresie I wojny światowej, a następnie bronili jej granic w okresie walk 1918 – 1921. Podczas oglądania wystawy młodzież miała możliwość poznania minionej rzeczywistości historycznej, dziejów Mielca i jego mieszkańców w okresie kształtowania się Niepodległości. Największe zainteresowanie wzbudził zestaw mundurowy porucznika  Franciszka Dubiela przekazany przez rodzinę do muzeum.

  Wycieczka polonistyczna dostarczyła uczniom wielu niezapomnianych wrażeń artystycznych, a także ukształtowała ich postawy społeczne w duchu patriotycznym.

   

 • ŚWIĘTO PLUSZOWEGO MISIA W ODDZIAŁACH PRZEDSZKOLNYCH

  ŚWIĘTO PLUSZOWEGO MISIA W ODDZIAŁACH PRZEDSZKOLNYCH

  Kinga Maziarz
  25 listopada jest obchodzony Światowy Dzień Pluszowego Misia. Święto to już na stałe wpisało się w kalendarz wydarzeń oddziałów przedszkolnych, nie inaczej było w tym roku. 26 listopada  każde dziecko przyniosło do przedszkola swojego ulubionego pluszowego misia. Najpierw poznaliśmy historię święta, następnie dzieci opisywały swoje misie. Później nastąpiła gimnastyka z misiami, nauka  specjalnej piosenki a na samym końcu tańce przy misiowych hitach. Każda grupa otrzymała również zadanie związane z misiem. Zwieńczeniem dnia były wspólne zdjęcia grupowe dzieci z misiami.

 • GMINNE ELIMINACJE KONKURSU "LITERATURA I DZIECI"

  GMINNE ELIMINACJE KONKURSU "LITERATURA I DZIECI"

  Alicja Mazur
  "Niezwykłe opowieści ‘’ to hasło przewodnie tegorocznego Konkursu Wojewódzkiego – LITERATURA I DZIECI. Eliminacje gminne – Borowa 2018 odbyły 21 listopada 2018r.  w Gminnym Ośrodku Kultury w Borowej. Komisja konkursowa w składzie: pani Ewa Smolarek i pani  Mariola Wiącek -Piechota wysłuchawszy ogółem 46 prezentacji w 3 kategoriach wykonawczych recytacja, dokonała oceny przyznając nagrody i wyróżnienia uczniom i uczennicom również z naszej szkoły.

  Kategoria : klasy O-II szkoły podstawowej
  Kategoria: recytacja
  Nagroda:
  1. Kamil Borowiec- Wróbel
  Wyróżnienie:
  1. Zofia Załucka 
  2. Martyna Kamuda
  5. Kornelia Moryto 

  Kategoria : klasy III-V szkoły podstawowej
  Kategoria: recytacja
  Nagroda:
  1. Zofia Lubaszewska
  Wyróżnienie:
  4. Oskar Gnida
  5. Karolina Proczek

   

 • PROPAGUJEMY ZDROWE ŚNIADANIE

  PROPAGUJEMY ZDROWE ŚNIADANIE

  Alicja Mazur
  Jesteśmy Szkołą Promująca Zdrowie, zatem promowaliśmy zdrowe śniadanie wśród mieszkańców Borowej w sklepach oraz urzędach. 16 listopada 2018 r. Wszyscy uczniowie z klas I- III przygotowali najważniejszy posiłek dnia- śniadanie. W tym dniu w każdej klasie we współpracy z rodzicami przygotowaliśmy zdrowe śniadanie. Dzieci miały przy tym frajdę, gdyż czekał ich przemarsz ulicami Borowej i dzielenie się z dorosłymi przygotowanymi potrawami. Całemu przedsięwzięciu przyglądała się Magda Geslerowa, w której rolę idealnie wcieliła się nasza Magda Gnida z klasy IIIb. Uczniowie dowiedzieli się odwiedzając urzędy co spożywają na śniadanie dorosłe osoby,  które im o tym opowiedziały i dlaczego właściwie śniadanie jest takie ważne. Zachęcając przechodniów do poczęstowania się zdrowym śniadaniem dzielili się informacjami jak ważne jest dbanie o różnorodność spożywanych produktów, o ich właściwy wybór oraz spożywanie 5 posiłków w ciągu dnia o stałych porach. 
  Był to dzień bardzo miły, kolorowy i pełen wrażeń. Najważniejsze cele akcji zostały osiągnięte tj. zwiększanie świadomości zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie każdego człowieka oraz przyczynianie się do promowania zdrowego stylu życia. Sprawozdanie z przebiegu akcji zostało wysłane do jej organizatorów. W przygotowaniach wsparli nas rodzice naszych uczniów, za co im serdecznie dziękujemy. Dzięki nim na tacach i naszych szkolnych stolikach znalazły się kolorowe kanapki, szaszłyki owocowe, warzywne koreczki oraz przeróżne sałatki warzywno-owocowe. Nie zabrakło również soków. Akcja dała uczniom nie tylko wspaniałe doświadczenie promowania zdrowego odżywiania ale radość dzielenia się z innymi zdrowym posiłkiem i wiedzę, że śniadanie naprawdę daje moc.

 • DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

  DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

  Anna Podraza
  „Czy to jutro, czy to dziś wszystkim jest potrzebny miś”, pod takim hasłem 26 listopada 2018 r. oddziały przedszkolne i klasy I – III obchodziły Światowy Dzień Pluszowego Misia. Z tej to okazji dzieci przyniosły do szkoły swoje ulubione misie. Każdą z klas odwiedziła szkolna bibliotekarka z koszem „misiowych książek” i zadaniami – niespodziankami. Spotkania rozpoczęły się od zapoznania dzieci z historią pluszowego misia i przypomnienia znanych  misiów z dziecięcej literatury i filmów. Potem nastąpiła prezentacja książek i zachęcenie do ich oglądnięcia i przeczytania. Na koniec każda klasa wykonywała różne zadania, oczywiście tematycznie związane z misiami. Przedszkolaki prace plastyczne - misie z papierowych talerzyków. Pierwsza klasa zajęła się kodowaniem. Uczniowie klasy II b mieli za zadanie narysować misia z zasłoniętymi oczami, a klasa II a  ułożyć obrazki z puzzli i odnaleźć właściwą nazwę misia. Trzecie klasy zaś musiały zmierzyć się z quizem przyrodniczym na temat życia prawdziwych misiów – niedźwiedzi. Wszyscy znakomicie poradzili sobie z zadaniami.

  Myślę, że spotkania sprawiły dzieciom    wiele radości i dostarczyły miłych wrażeń.

 • KONKURS FOTOGRAFICZNY „SPACER RODZINNY JESIENIĄ"

  KONKURS FOTOGRAFICZNY „SPACER RODZINNY JESIENIĄ"

  Ewa Lubera Alicja Polak
  W październiku i listopadzie trwał w naszej szkole konkurs fotograficzny zorganizowany w ramach projektu „Szkoła Promująca Zdrowie” pt. „SPACER RODZINNY JESIENIĄ...". Jego głównym celem było zachęcenie dzieci i ich rodziców do zdrowego spędzania wolnego czasu, w rodzinnym gronie, na łonie pięknej, jesiennej przyrody.Konkurs podzielony był na dwie kategorie: dla dzieci młodszych i dla młodzieży z klas IV – VII. Na konkurs zgłoszono 37 zdjęć. Wszystkie w nagrodę zostały umieszczone na konkursowej wystawie w szkolnym holu. Dodatkowo wśród prac uczniów ze starszych klas komisja konkursowa wyłoniła najlepsze:

  I miejsce Dawid Burghardt  z klasy IV a 
  II miejsce Norbert Stefanowicz  z klasy IV b
  III miejsce Bartłomiej Machaj z klasy VI b i Kamila Mazur z klasy V a

  Wyróżnienia: Jakub Rządzki z klasy VII b i Kacper Rządzki z klasy IV a oraz Karolina Proczek z klasy Va.
  Wszystkie prace można podziwiać w galerii w głównym holu szkoły. 
  Dziękujemy wszystkim uczniom i ich rodzicom za udział  w tym konkursie!

   

 • DZIELIMY SIĘ RADOŚCIĄ KODOWANIA

  DZIELIMY SIĘ RADOŚCIĄ KODOWANIA

  Elżbieta Wieczerzak
  Uczniowie klasy III a w dniach 14.11 - 16.11. 2018 r. brali udział w projekcie  "100-lecie Odzyskania Niepodległości z Uczymy Dzieci Programować - podzielmy się radością kodowania". Organizatorem był ogólnopolski program Uczymy Dzieci Programować marki EduSense i koordynatorzy programu Anna Świć i Rafała Mitkowski. Cykl trzydniowych warsztatów tematycznie związany był z Polską, dodatkowo zawierał elementy kodowania i programowania z użyciem maty, kolorowych kubeczków i minirobortów, w które wzbogaciła się ostatnio nasz szkoła. Pierwszego dnia pracowaliśmy wokół tematu "Jestem Polką, jestem Polakiem". Propozycji za co kochamy Polskę było bez liku, stąd ozoboty długo pokonywały przygotowaną przez nas trasę,  przy każdym sercu musiały się zatrzymać i "posłuchać" ZA CO JĄ KOCHAMY! Drugiego dnia podjęliśmy kolejne wyzwanie: "Zakodowane flagi - Polska i jej sąsiedzi". Pracowaliśmy z mapą fizyczną Polski. Na niej odszukaliśmy granice naszego kraju i sąsiadów. Poznaliśmy flagi tych państw i omówiliśmy ich wygląd. Następnie z puzzli, które tak lubimy przygotowaliśmy trasę wzdłuż granic naszego kraju po czym wyprawiliśmy naszego Oziego w podróż dookoła Polski. Do realizacji 3 zadania  zaprosiliśmy  grupę sześciolatków. Spotkanie zaczęło się od zapoznania gości z małymi robotami. Później podzieleni na 5 grup zerówkowicze odpowiadali na pytania dotyczące naszego kraju. Kategorie i numery pytań losował ozobot a zdobywane za właściwe odpowiedzi kolorowe kubeczki grupy ustawiały we właściwych miejscach na macie. Nasi goście nie kryli radości z takiej formy sprawdzenia znajomości wiedzy o naszej Ojczyźnie. Na zakończenie wizyty wszyscy pytali, kiedy znów starsi koledzy zaproszą ich do siebie na kolejne spotkanie z OZOBOTEM?  OBIECUJEMY: JUŻ WKRÓTCE!

   

 • BAKE OFF, ALE CIACHO!!!

  BAKE OFF, ALE CIACHO!!!

  Jolanta Kapała
  W ramach programu Szkoły Promującej Zdrowie, Samorząd Uczniowski wraz ze szkolnym koordynatorem - panią Ewą Luberą, zorganizował kiermasz zdrowego zbożowego ciacha. Rodzice i uczniowie zaangażowali się aktywnie w tę akcję, mającą na celu promocję zdrowego odżywiania oraz wsparcie inicjatyw podejmowanych przez Samorząd Uczniowski. Na stole pojawiły zdrowe słodycze wypiekane z wykorzystaniem różnych nasion, miodu, suszonych owoców. Nie zabrakło smakołyków na bazie mąki owsianej, orkiszowej i kokosowej. Kiermasz cieszył się dużym zainteresowaniem zarówno rodziców podczas zebrania wywiadowczego, jak również nauczycieli, pracowników szkoły oraz uczniów. Mogliśmy podziwiać i smakować nie tylko zbożowe ciasteczka, ale również babeczki, rogaliki i inne smakołyki. Wszyscy mogli się przekonać, że zdrowo to również smacznie. Mamy nadzieję, że zdrowe odżywianie stanie się naszą codziennością. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na takie inicjatywy podejmowane przez Samorząd Uczniowski jak Mikołajki, nagrody w przeprowadzonych konkursach itp. Wszystkim rodzicom, którzy przyczynili się do organizacji tej prozdrowotnej akcji serdecznie dziękujemy.

 • SPOTKANIE Z PIELĘGNIARKĄ

  SPOTKANIE Z PIELĘGNIARKĄ

  Agnieszka Stachowicz
  Dnia 20.11.2018r. w grupie Stokrotek odbyło się spotkanie z panią pielęgniarką, mamą Aleksa. Pani Karolina przyszła tego dnia do przedszkolaków w stroju pielęgniarskim i z tajemniczą torbą. Podczas spotkania dzieci miały okazję dowiedzieć się więcej o trudnym zawodzie pielęgniarki, pokonać lęk przed zabiegami medycznymi, a przede wszystkim wzbogacić i utrwalić swoje wiadomości na temat sposobów dbania o zdrowie. Największe zainteresowanie wzbudziła torba, z którą przybyła pani Karolina, a zwłaszcza jej wyposażenie, czyli aparat do mierzenia ciśnienia, termometr, glukometr, kroplówki, strzykawki, bandaże i inne akcesoria medyczne. Dzieci „na własnej skórze”  poznawały tajniki pracy pielęgniarki. Ochoczo statystowały i z wielkim zaangażowaniem chłonęły przekazywaną wiedzę. Na koniec każdy dzielny pacjent otrzymał pamiątkową naklejkę. Serdecznie dziękujemy pani Karolinie za przybycie, mile spędzony czas, za podzielenie się swoją wiedzą i umiejętnościami, a przede wszystkim za cierpliwość i dobre rady.

 • „DOROTKA W KRAINIE OZ"

  „DOROTKA W KRAINIE OZ"

  Małgorzata Sierpina, Elżbieta Wieczerzak
  Dnia 22 listopada 2018  uczniowie klas  „0”- „III" pod opieką wychowawców  udali się do Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu na musical „Dorotka w Krainie Oz” w wykonaniu aktorów TEATRU MOICH MARZEŃ z Chorzowa. Celem wyjazdu było rozbudzanie wśród uczniów miłości do literatury klasycznej, a także przygotowanie do odbioru dzieł sztuki teatralnej. Aktorzy w mistrzowskim wykonaniu przenieśli publiczność do bajecznej Krainy Oz,  aby dowiedzieć się jak ważną w życiu rolę odgrywają uczucia, kształtowanie charakteru i wiara w to, że wszystko jest w zasięgu ręki. Musical bardzo spodobał się uczniom. Gra aktorów pełna była swobody i naturalności, a bogatej scenografii towarzyszyła piękna oprawa muzyczna i efekty świetlne. Uśmiechnięci, zadowoleni i rozpromienieni przeżyciami wróciliśmy do szkoły.

 • DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI I POZDROWIEŃ

  DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI I POZDROWIEŃ

  Jolanta Kapała
  "Niech uśmiech na Twojej twarzy zagości, bo dzisiaj jest Dzień Życzliwości.”
  21 listopada obchodziliśmy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Jest to jedno z tych nietypowych świąt, które wywołuje w nas pozytywne emocje. Jest okazją, by podnieść naszą życzliwość i uprzejmość na wyższy poziom. W tym dniu uczniowie i  nauczyciele przyszli do szkoły w ubraniu w kolorze żółtym -kolorze optymizmu, ciepła i radości. Uczennice klasy IV a przypinały na ,,dzień dobry” pracownikom szkoły uśmiechnięte buźki. Dodatkowo uczniowie ubrani na żółto i z przyklejonym uśmiechem nie byli pytani w tym dniu za zgodą pani dyrektor.

  W każdej klasie został przeprowadzony klasowy plebiscyt na najbardziej życzliwą osobę w klasie. Zwycięzcom Samorząd Uczniowski wręczył pamiątkowe dyplomy. Najwięcej głosów koleżanek i kolegów otrzymali:

  0 a – Zuzia Polak

  0 b – Milena Skiba

  I a – Borys Wójtowicz

  I b – Mikołaj Miłoś

  II a – wszyscy uczniowie

  II b – Julia Niwa

  III a – Mateusz Leśniak

  III b – Wiktoria Szczucińska

  IV a – Dawid Burghardt

  IV b – Alan Trzpis

  V a – Filip Czerkies

  V b – Dominik Bogdan

  VI a – Szymon Rusek

  VI b – Gabriela Gaj

  VII a – Iwona Rusek

  VII b – Amelia Miłoś

  Gratulujemy serdecznie wyróżnionym osobom. Nie brakowało osób w ciekawej fryzurze, a przede wszystkim  z uśmiechem. W tym dniu dominowało hasło: ,,Niech uśmiech na Twojej twarzy zagości, bo dzisiaj jest Dzień Życzliwości.”

  Dzień Życzliwości i Pozdrowień to wspaniały moment do przypomnienia, ile w naszych codziennych relacjach znaczą proste słowa: proszę, dziękuję, przepraszam, dzień dobry, miłego dnia, a także jak cudowną i ciepłą atmosferę wprowadza serdeczny uśmiech na twarzy. Bądźmy życzliwi codziennie, a nie tylko od święta. 

 • LOGOPEDYCZNE ZMAGANIA  W KL. VB

  LOGOPEDYCZNE ZMAGANIA  W KL. VB

  Ewa Lubera
  "Rymowanki polskie -Przysłowia dla dzieci" to lektura dzięki, której uczniowie klasy Vb w dniu 20 listopada 2018 r. mogli pochwalić się poprawną wymową. Czytanie i interpretowanie przysłów miało na celu pokazania jaki etap terapii i jaki ogrom pracy włożyli uczniowie i ich rodzice w celu opanowania prawidłowej wymowy. Dzieci uczestniczące w terapii mogły zaprezentować swoje umiejętności przed rówieśnikami jak i przed nauczycielami. Wszyscy uczniowie poprawnie czytali tekst oraz  prawidłowo interpretowali znaczenie przysłów. Występy uczniów zakończyły się gromkimi brawami uczestników zajęć.

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Borowej
  39-305 Borowa 248
 • 175815594

Galeria zdjęć