• Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania 2024

30.09.2024

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania został ogłoszony przez Polską Izbę Książki po raz pierwszy we wrześniu 2001 roku. Od tego czasu co roku obchodzony jest 29 września, w rocznicę urodzin Janiny Porazińskiej - autorki książek dla dzieci i młodzieży. Wzorem lat ubiegłych również w tym roku włączyliśmy się w obchody tego ważnego święta czytelniczego. Druga godzina lekcyjna w klasach starszych rozpoczęła się od głośnego czytania, czytali uczniowie i nauczyciele. Specjalnie na tę okazję uczniowie przynieśli swoje ulubione książki. Wychowawcy klas I – III przygotowali na ten dzień ciekawą literaturę dla dzieci, przeznaczając dużo czasu na jej zaprezentowanie. Pierwszoklasistów odwiedzili uczniowie klasy VI b, którzy zaprezentowali fragment książki Waldemara Cichonia „Cukierku, ty łobuzie!”. W niektórych klasach wyłonieni zostali Klasowi Mistrzowie Głośnego Czytania: Ksawery Decowski kl. III a, Kajetan Adamczyk kl. III b i Wiktoria Wolak kl. VIII a.

Święto Głośnego Czytania niewątpliwie należy do tych, które warto obchodzić każdego dnia. Dlatego też do głośnego czytania zachęcamy wszystkich przez cały rok, bo jest ono tym dla umysłu, czym gimnastyka dla ciała.

• 31 Akcja sprzątania świata 2024

28.09.2024

Za nami 31 Akcja sprzątania świata. Wszyscy uczniowie klas I-III wraz ze swoimi wychowawczyniami stanęli "Na straży czystej Ziemi" i wysprzątali bliższą i dalszą okolicę. Zebraliśmy wspólnie kilkanaście worków śmieci. Sprzątanie Świata to wspólna lekcja poszanowania środowiska, edukacja na temat odpadów oraz inicjowanie działań proekologicznych. Nasza planeta wszystkim wam dziękuję!

• Narodowe Czytanie „Kordiana” Juliusza Słowackiego

28.09.2024

W czwartek, 26 września, odbyło się Narodowe Czytanie, którego tegoroczną lekturą był dramat „Kordian” autorstwa Juliusza Słowackiego. Nasza szkoła po raz kolejny była gospodarzem spotkania, które współtworzyła Gminna Biblioteka w Borowej oraz Wójt Gminy Stanisław Mieszkowski. Nasi nauczyciele oraz zaproszeni goście wspólnie oddali się lekturze tego wyjątkowego utworu, który porusza i inspiruje. Uroczystość uświetnił mistrzowskipojedynek wieszczów Adama Mickiewicza i Juliusza Słowackiego. W ich rolę wcielili się uczniowie klasy 8b: Zuzanna Rząsa oraz Kamil Adamczyk.

Dramat Juliusza Słowackiego, chociaż został napisany prawie dwieście lat temu, wciąż budzi żywe emocje i skłania do refleksji.

• Digital Wizards

25.09.2024

W roku szkolnym 2023/2024 nasza szkoła przystąpiła do pierwszej edycji programu edukacyjnego Digital Wizards. Organizatorem tego projektu była Fundacja KPMG działająca na rzecz edukacji oraz społeczności lokalnych. Digital Wizards to program edukacji cyfrowej, którego głównym celem było zdobycie przez uczniów nowych umiejętności z trzech obszarów sztucznej inteligencji, bezpieczeństwa w sieci oraz marketingu cyfrowego. Program miał formę dwuetapowego konkursu wiedzy dla uczniów zainteresowanych informatyką z klas VI, VII i VIII szkół podstawowych. Do programu zgłosiło się 105 szkół i 1397 uczestnikówz województwa lubelskiego, podkarpackiego i warmińsko-mazurskiego.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie ówczesnych klas ósmych: Jakub Gudz, Zofia Lubaszewska, Zuzanna Strugała, Maksymilian Leyko, Mateusz Pęgiel. Dzięki ich staraniom i wysiłkom otrzymaliśmy certyfikat uczestnictwa w programie Digital Wizards oraz zaproszenie do udziału w II edycji.

• "Moc Kropek: Odkrywaj, Twórz, Inspiruj!"

23.09.2024

W dniach 16-20.09 klasa IIa wzięła udział w projekcie edukacyjnym "Moc Kropek: Odkrywaj, Twórz, Inspiruj!".Dzień Kropki jest międzynarodowym świętem kreatywności i odwagi.Celem projektu było zachęcanie uczniów do wyrażania siebie poprzez sztukę i twórcze myślenie. Pomaganie w odkrywaniu ich potencjału oraz wartości ich działań i pomysłów a także wzmacnianie umiejętności współpracy i wzajemnego wsparcia w grupie.Każdego dnia uczniowie wykonywali inspirujące aktywności realizując swoje twórcze działanie a na zakończenie otrzymali kropkowe

19.09.2024

Międzynarodowy Dzień Kropki, to co raz bardziej popularne święto kreatywności, odwagi i zabawy, które obchodzimy 15 września. Tego dnia uczniowie i nauczyciele klas I-III zorganizowali wiele ciekawych zabaw,  które pomagają dzieciom odkrywać talenty, poznawać swoje mocne strony, pobudzać wyobraźnię i wspólnie się pobawić. W klasach powstały wyjątkowe i niepowtarzalne kropkowe dzieła sztuki, a festiwal zdolności dostarczył dzieciom wiele radości z możliwości prezentacji swoich zainteresowań i pasji. Obchody International Dot Day to był czas do porozmawiania na temat talentów i zaprezentowania ich światu, bo każdy z nas ma w sobie jakiś ukryty talent.