• Gromada Leśne Duszki działa od października 2019 roku. Należą do niej chętni uczniowie klas trzecich. Zbiórki odbywają się w każdy wtorek po skończonych lekcjach. Na zbiórkach poprzez zabawę zuchy poznają bliższe i dalsze otoczenie: przyrodę, kulturę, sport i historię. Plan pracy gromady uwzględnia ważne uroczystości państwowe, lokalne i szkolne. Zuchom stawiane są wymagania i obowiązki, które określa Prawo Zucha, oraz  program sprawności i gwiazdek. Trzeba im sie podporządkować, bo dobra zabawa, odznaki i mundur są tego warte.

W gromadzie zuchowej staramy się realizować takie potrzeby dziecka jak:

- bycie w „paczce” – jako członek gromady,

- poznanie świata – realizacja sprawności zuchowych,

- ruch, rozwijanie zmysłów – poprzez gry, ćwiczenia, pląsy

- współdecydowanie, Krąg Rady, demokracja,

- fantazjowanie – przez zabawy, teatrzyki, bajanie,

- porównywanie się – rywalizacja szóstek,

- rozwijanie empatii, pokonywanie egoizmu – pomoc słabszym, praca w grupie,

- posiadanie tajemnic – obrzędy, zwyczaje, mindur gromady,

- ćwiczenia pamięci – piosenki, pląsy

- szukanie autorytetów – poznawanie biografii

- kontakt z przyrodą – zbiórki w terenie, zwiady, biwaki