• Aktualności 2023/2024

• W Polsce idea oszczędzania pieniędzy przez dzieci znana jest od czasów Komisji Edukacji Narodowej w 1773 roku. Pierwsze SKO rozpoczęły działalność już w 1927 roku. O korzyściach płynących z umiejętności oszczędzania nie trzeba nikogo przekonywać. Wiemy, że nie jest to łatwa sztuka. Dlatego w naszej szkole dzieci uczą się jej od najmłodszych lat. Zaoszczędzone, mniejsze bądź większe pieniądze, zamiast na słodycze lub inne łakocie, mogą wpłacać na konto SKO.

Szkolna Kasa Oszczędności działająca w naszej szkole zrzesza 175 członków, działa pod patronatem Banku Spółdzielczego w  Borowej. Tam przekazujemy zaoszczędzone pieniądze. Mamy w nim, jako szkoła, konto. Bank pamięta o naszych małych podopiecznych. Za systematyczne oszczędzanie i udział uczniów w konkursach SKO, obdarowuje ich  upominkami, które na koniec roku wręczają opiekunowie SKO.
          Każdy uczeń, który chce oszczędzać otrzymuje własną książeczkę oszczędnościową. Wpłatami i wypłatami środków finansowych zajmują się opiekunowie SKO – Iwona Maziarz i Renata Leśniak

Zachęcamy do oszczędzania!!!

• Konkurs SKO na Tradycyjna Ozdobę Bożonarodzeniową

• Uczniowie naszej szkoły przygotowali piękne tradycyjne ozdoby świąteczne. Celem konkursu było pielęgnowanie tradycji i rękodzieła oraz promowanie kreatywności u dzieci. Wszystkie ozdoby były zaprezentowane na wystawie na korytarzu szkolnym. Wykonane ozdoby odzwierciedlały bogactwo polskiej kultury i regionu, w którym mieszkamy. Uczniowie (wykonawcy ozdób) zostali wyróżnieni dyplomami i drobnymi upominkami. Gratulujemy pomysłowości i kreatywności.