• Gimnastyka dobra sprawa…

• Etapy rozwoju ruchowego idą w parze z etami rozwoju mowy. Kiedy dziecko zaczyna podnosić główkę pojawia się głużenieGaworzenie następuje wraz z umiejętnością siadania, a pierwsze słowa występują razem z pierwszymi krokami. Warto zauważyć, że aby dziecko nauczyło się mówić, musi najpierw naśladować ruchy naszego aparatu artykulacyjnego, a do tego niezbędny jest prawidłowym rozwój ruchowy.

Należy pamiętać, że mowa to nie tylko ruchy narządów artykulacyjnych. To także ruchy całego naszego ciała. Swoje emocje i potrzeby możemy wyrażać za pomocą mowy niewerbalnej, np. za pomocą mimiki, gestów, postawy ciała. Wyciągnięcie ręki, zgarbienie ciała, tupanie nogą czy kiwanie głową to nic innego, jak wyrażanie siebie za pomocą ruchu.

• G- Gimnastyka buzi i języka.

• 6 marca Europejski Dzień Logopedy

• 6 marca Europejski Dzień Logopedy poświęcony został do poszerzania tematu przetwarzania słuchowego. Gry, zabawy, stymulacje i ćwiczenia poprawiły percepcję i  uwagę słuchową.

• C jak Celinka

• Rozwijamy sprawność aparatu mowy. Projekt Alfabet logopedyczny.

• Ogólnopolski Projekt Edukacyjny ALFABET LOGOPEDYCZNY

• A-ALE PLAMA. Terapia logopedyczna

Zapraszam dzieci oddziałów przedszkolnych
          oraz uczniów klas I-III do udziału w Konkursie Logopedycznym „
          Wszystkie dzieciaki mają sprytne buziaki”

Szczegóły w zakładce konkursy

Neurologopeda Ewa Lubera

Lalki Empathy Dolls

Mój nowy pomocnik, a właściwie pomocnica ma na imię POLA. Wraz z dziećmi uczestniczy w zajęciach terapii logopedycznej. Lalki Empathy Dolls  służą do wsparcia w diagnozie i terapii uczniów w grupie rówieśniczej, z autyzmem,  z niepełnosprawnością, z zaburzeniami rozwojowymi, wsparcia komunikacji.

Lalki są zaprojektowane przez szwedzką lekarkę i mogą być używane także do gimnastyki i zabawy fizjoterapeutycznej. Lalki z uwagi na swój specjalistyczny charakter dają dzieciom poczucie ciepła, bezpieczeństwa oraz obecności i kontaktu.

Lalki mają bardzo dużą wartość edukacyjną. W terapii dziecka mogą przejąć rolę  przyjaciela. Ze względu na to, że są miłe w dotyku i mają rzeczywiste wymiary dziecka to budzą uczucia, zaufanie. Przy projektowaniu buzi, duży nacisk położono na oczy. Stały kontakt wzrokowy jest bardzo ważny. Ta właściwość pozwala rozwinąć silną więź emocjonalną między dzieckiem a lalką, która jest podstawą do uczenia się umiejętności społecznych. Wykazano, że osoby z deficytem w rozwoju sensorycznym, będę mniej lękliwe i zestresowane podczas kontaktu w lalką.

Wyniki Logopedycznego Konkursu:
          Głoski dranie – czyli zdania trudne niesłychanie”

Komisja konkursowa wyróżniła prace uczniów:

•           Norbert Stefanowicz- kl. VIB
          •            Julia Stefanowicz – kl. IIIB

Światowy Dzień Świadomości Jąkania

Obchody Światowego Dnia Świadomości Jąkania mają miejsce 22 października i odbywają się od 1998 roku.

Celem Światowego Dnia Świadomości Jąkania jest zwrócenie uwagi społeczności szkolnej na złożoność problemu niepłynności mowy i sytuację osób, które zmagają się z tym zaburzeniem. Chodzi zwłaszcza o szerzenie postaw akceptacji oraz wyraźny sprzeciw wobec wszelkich przejawów dyskryminacji w stosunku do osób jąkających się.

Symbolem Święta jest wstążka w kolorze zieleni morskiej;

Obchody Międzynarodowego Dnia Jąkających w naszej szkole przybrały formę konkursu.

Do logopedy wpłynęło wiele prac. Dziękujemy uczniom za zaangażowanie.

W opinii komisji konkursowej najlepsze prace wykonali uczniowie:

Amelia Stala -kl. VB

Aleksandra Majocha -kl. IA

Lewicki Szymon-kl. IA

Piątkowska Magdalena-kl. A

GRATULUJEMY

Proszę o indywidualny kontakt rodziców z logopedą Ewą Lubera na mail: lubera.ewa1@gmail.com w celu otrzymania indywidualnych kart pracy dostosowanych do diagnozy i terapii dziecka.

Logopedyczny_Konkurs_Plastyczny

• Nagłówek