• Poznajemy figury

• 6. „Poznaję kształty i figury geometryczne” – zaktywizowanie dzieci do rysowania
          i wyklejania figur ze wskazaniem wielkości przedmiotu.

W kwietniu w grupach 3, 4, 5 i 6 latków odbywały się zajęcia pod hasłem „Poznajemy i utrwalamy figury geometryczne”. W ramach tych zajęć młodsze dzieci poznawały kształty i wielkość  figur geometrycznych, a starsze utrwalały znajomość tych figur. Dzieci manipulowały, segregowały według podanego  kryterium, układały kompozycje z mozaiki geometrycznej, odrysowywały i wycinały figury. Nasze zajęcia przeplatane były różnymi zabawami ruchowymi, np. sałatka z figur, znajdź swoją figurę, pociąg z figur. W starszych grupach dzieci pracowały w zespołach z wykorzystaniem klocków Dienesa. Każdy zespół miał za zadanie ułożyć dowolnie wybraną kompozycję. Mogło to być zwierzątko, pojazd, zabawka czy postać bajkowa. Na zakończenie cyklu zajęć każda grupa wiekowa wykonała prace plastyczne techniką origami: pieski, biedronki, żabki i bociany. Nasze przedszkolaki na zajęciach wykazywały się pomysłowością, wyobraźnią oraz kreatywnością.