AKTUALNOŚCI REGULAMINY LISTA LEKTUR KONKURSY CZYTELNICTWO GODZINY OTWARCIA BIBLIOTEKI

Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania
biblioteka szkolna zaprasza  29 września 2020 r. (wtorek)

na Zaczarowane chwile z książką.

l O godzinie 8.55 każda lekcja rozpocznie się od głośnego czytania    wybranej przez uczniów książki. Czytanie rozpoczną nauczyciele, potem czytać mogą również chętni uczniowie.

l Wychowawcy oddziałów przedszkolnych i klasy I - III ustalają sobie dogodny dla siebie czas, w którym będą czytać dzieciom.

l Każda klasa może wymyśleć hasło związane z tym dniem  i wyeksponować go
w widocznym miejscu podczas czytania.

l Zachęcamy również Rodziców, by w tym szczególnym dniu poświęcili czas swoim dzieciom, czytając im ulubioną lekturę lub słuchając czytania swoich pociech.

Akcja „Podaruj książkę bibliotece”

Biblioteka szkolna zaprasza wszystkich uczniów, nauczycieli i rodziców  do wzięcia udziału w akcji „Podaruj książkę bibliotece”.

Jeśli w domu na półce macie książkę, która nie jest Wam potrzebna, przekażcie ją bibliotece szkolnej. Na pewno znajdą się chętni, aby ją przeczytać. W ten sposób przyczynicie się do wzbogacenia księgozbioru  i pozostawicie po sobie pamiątkę w szkole.

1. Akcja rozpoczyna się z dniem ogłoszenia i trwa do czerwca 2021 r.
  2. W ramach akcji do biblioteki można przekazać lektury, literaturę piękną, literaturę popularnonaukową itp.
  3. Stan książek powinien być dobry. Najlepiej, gdyby to były książki wydane po 2000 roku.
  4. Darczyńca może umieścić w książce dedykację.
  5. Książki przynosimy do biblioteki.
  6. Zanim podarujesz książkę bibliotece, zapytaj o zgodę Rodziców.
  7. Lista darczyńców będzie udostępniona na stronie internetowej szkoły. Możesz zastrzec anonimowy udział w akcji.
  8. Uczniowie za ofiarowane książki otrzymają punkty dodatnie z zachowania.

Z góry dziękujemy Wszystkim Ofiarodawcom.

Pamiętajmy – książka czytana, żyje dłużej.

.

• 17 5815594 - budynek szkoły w Borowej (kl. 0 - 6)
    17 5815357 - budynek szkoły w Pławie (kl. 7 - 8)
    17 2230345 - budynek przedszkola w Borowej