• Ogólnopolski Program Biblioteka - dobre miejsce dla człowieka

•   W tym roku szkolnym nasza biblioteka przystępuje do realizacji     Ogólnopolskiego Programu dla Bibliotek Szkolnych pod     hasłem  „Biblioteka – dobre miejsce dla człowieka”Celem programu jest promocja czytelnictwa, aktywizacja i wsparcie wizerunku bibliotek szkolnych.  Zadaniem uczestników będzie realizacja różnorodnych działań  przygotowanych przez autorów programu. Na bieżąco będziemy o tym informować. Zachęcamy wszystkich Czytelników do aktywności!

• Loteria w bibliotece

• Realizacja działania polega na zorganizowaniu loterii, podczas której uczniowie losują tematykę książki do przeczytania. Akcja ma za zadanie dać nauczycielom bibliotekarzom okazję do zaproponowania uczniom atrakcyjnych książek, po które sami być może by nie sięgnęli.

Zasady loterii

1. Zaproszeni do biblioteki uczniowie losują karteczki z numerami od 1 do 16
          2. Na każdym losie znajduje się cytat na temat książek. Nie ma to zastosowania w działaniu, służy jedynie, jako urozmaicenie losu i zachęta do czytania.
          3. Uczniowie sprawdzają na plakacie, którą kategorię wylosowali.
          4. Uczniowie wymieniają kupony na książki.
        • Ogólnopolskie Wybory Książek 2024

• Realizacja działania dostarczy nam informacji, które książki najchętniej czytają nasi uczniowie.

• W bibliotece damy ci spokój

• Trzecia propozycja działań. Jej charakter nawiązuje do nazwy programu: „Biblioteka – dobre miejsca dla człowieka”. Polega na przedstawieniu biblioteki uczniom jako bezpiecznego miejsca, azylu od nadmiaru bodźców, gwaru i stresu. Miejsca, w którym nic nie muszą, za to mogą się wyciszyć i odpocząć psychicznie.

• Bookflix - Prezentujemy książki polecane przez uczniów

•  Realizacja działania będzie polegać na stworzeniu w bibliotece ekspozycji książek   oraz przeprowadzeniu akcji, dzięki której to uczniowie będą rekomendować sobie     książki, decydując o tym, co pojawi się na ekspozycji.

• Akcja czytelnicza „Klub Pożeraczy Książek” - pierwsza propozycja w ramach Ogólnopolskiego Programu dla Bibliotek Szkolnych.

• Zapraszamy do zabawy w Klub Pożeraczy Książek. W jej trakcie uczniowie przeczytają po pięć książek i zrealizują dwa wyzwania związane z czytaniem, a jednocześnie będą zdobywać kolejne poziomy wtajemniczenia.

Szczegóły w bibliotece szkolnej.