• MIĘDZYNARODOWY Projekt Emocja

• Międzynarodowy projekt edukacyjny "Emocja"

,, Każdy z nas jest inny , równy, wyjątkowy

Uczniowie naszej świetlicy szkolnej biorą udział w działaniu innowacyjnym w ramach międzynarodowego projektu edukacyjnego “Emocja” wspierającego rozwój społeczny oraz emocjonalny dzieci i młodzieży.

Działanie innowacyjne opiera się na uwrażliwieniu dzieci, nauczeniu ich empatii i akceptacji. Pobudza też zaangażowanie uczniów w aktywne działania oraz pozytywnie wpływa na integrację grupy.

Do głównych celów projektów zalicza się:

• Kształtowanie postaw społecznych u dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym.
          • Rozbudzanie w dzieciach wiary w siebie oraz własne możliwości.
          • Aktywizacja dzieci i młodzieży na zrozumienie emocji i uczuć innych osób.
          • Współpraca nauczyciela i uczniów z placówkami oświatowymi z terenu całego kraju i zagranicznymi szkołami polonijnymi poprzez wspólną wymianę doświadczeń na stronie projektu.
          • Wychowanie do wartości takich jak empatia, wyrozumiałość, szacunek i wrażliwość.
          • Tworzenie sytuacji budujących wrażliwość dziecka, empatię i szacunek wobec innych kreowanie wartości i norm społecznych poprzez współdziałanie z instytucjami i organizacjami będącymi źródłem istotnych wartości.

Jak tego wszystkiego dokonają? Pokażemy w kolejnym sprawozdaniu J