• Pierwsze miejsce SKO w regionie!!!

08.07.2022

Nasza szkoła jest laureatem w I etapie konkursu IX edycji Programu TalentowiSKO.

Całoroczna praca została nagrodzona pierwszym miejscem w konkursie  „Oszczędzanie w SKO procentuje w Banku Spółdzielczym” w ramach Programu TalentowiSKO na szczeblu regionalnym.

Uczniowie oszczędzali pieniądze na książeczkach oszczędnościowych. Uczyli się zarządzać funduszami. Brali udział w konkursach plastycznych SKO. Działali charytatywnie na rzecz potrzebujących. Wypełniali zadania przewidziane w ramach ogólnopolskiego programu Talentowisko. Zwiększyli kwotę zgromadzonych środków na książeczce SKO, popularyzowali oszczędzanie. Przygotowali prezentację dokumentującą aktywność SKO w sieci. Były to relacje na stronie internetowej szkoły, relacje na blogu oraz w mediach społecznościowych. Jedna z uczennic zaprezentowała swoją interpretację piosenki o oszczędzaniu na youtube.

Wysiłek się opłacił. Gratulacje!

• Podsumowanie działalności Dyskusyjnego Klubu Filmowego w roku szkolnym 2021/2022

07.07.2022

W marcu w naszej szkole rozpoczął swoją działalność Dyskusyjny Klub Filmowy, organizowany przez Samorząd Uczniowski. Spotkania odbywały się raz w miesiącu i cieszyły dużym zainteresowaniem.  Na pierwszym spotkaniu uczniowie obejrzeli film ,,Trzy kroki od siebie”. Następnie mogli wyrazić własne przemyślenia i refleksje na temat wzruszającej problematyki filmu, przedstawiającej trudności z jakimi musiała zmierzyć się dwójka nastolatków, chorujących na mukowiscydozę.  Kolejne spotkanie związane było tematycznie z Dniem Tańca. Przed projekcją filmu ,,Step up”, uczestnicy wzięli udział w zabawach tanecznych. Organizacja turnieju piłki siatkowej o puchar SU, przeprowadzenie akcji ,,Przytul się” i projekcja filmu ,,The kissing booth” były atrakcjami trzeciego spotkania. Ostatnim punktem działalności było wakacyjne kino plenerowe na boisku szkolnym w Pławie, gdzie w upalne popołudnie uczniowie obejrzeli film ,,Matrix”. Dziękujemy Firmie ,,Atus” i Pani Agnieszce Jemioło za wsparcie i pomoc w organizacji tego wydarzenia.

• „Czyste powietrze wokół nas”

05.07.2022

W roku szkolnym 2021/2022 nasze oddziały przedszkolne we współpracy z Powiatową Stacją Sanitarno Epidemiologiczną w Mielcu, po raz kolejny przystąpiły o do realizacji programu edukacyjnego „Czyste powietrze wokół nas”. Celem programu było: zmniejszenie narażenia dzieci na bierne palenie, zwiększenie wiedzy na temat skutków palenia papierosów, wykształcenie u dzieci świadomej umiejętności radzenia sobie w sytuacjach, w których inne osoby palą przy nich papierosy.

Nasza placówka realizowała program w formie cyklu 5 zajęć warsztatowych;

1. „Wycieczka – poszukiwanie źródeł dymów”,

2. „Co i dlaczego dymi?”,

3. „Jak się czuję kiedy dymi papieros?”,

4. „Co się dzieje kiedy ludzie palą papierosy?”,

5. „Jak unikać dymu papierosowego?”.

W czasie realizacji zajęć, dzieci podczas spacerów obserwowały źródła dymu, następnie przelały swoje spostrzeżenia na papier wykonując plakaty dotyczące źródeł dymu. Dzieci ozdabiały także postać Dinka, kolorowały kwiaty, poszukiwały tabliczek „zakaz palenia”.

Przedszkolaki wysłuchały piosenkę o zielonym Dinku, który nie lubi palaczy i ucieka przed dymem.