• Wyjątkowe spotkanie w przedszkolu

07.06.2022

Dziś w przedszkolu odbyło się wyjątkowe spotkanie. Zaprosiliśmy do nas Małego Olka z rodzicami i przekazaliśmy zebrane 870 zł na loterii fantowej w Dniu Rodziny. Małemu chłopcu bardzo podobało się u nas. Obdarował nas pięknym uśmiechem i z wielkim zainteresowaniem słuchał śpiewu dzieci.  Nasze przedszkolaki miały okazję zrobić dobry uczynek i osobiście poznać chłopca, któremu potrzebna jest pomoc. Warto pomagać!

• Sieć na kulturę

07.06.2022

W maju zakończył się projekt #siećnakulturę, w którym uczestniczyli uczniowie z klasy 6b naszej szkoły: Wiktoria Szczucińska, Amelia Stala, Magdalena Gnida, Zuzanna Strugała, Zuzanna Karkosza, Izabela Miłoś, Oskar Gnida. Był to cykl warsztatów online prowadzonych przez p. Magdalenę Jaroch, a dotyczył kompetencji medialnych. Uczestnicy poznawali zasady obowiązujące w sieci, korzyści wynikające z wykorzystywania technologii w różnych sferach życia oraz nabywali kompetencji obsługi i wykorzystania TIK i narzędzi internetowych. Cały projekt realizowany był w ramach współpracy naszej szkoły z Gminną Biblioteką Publiczną w Borowej.

W piątek, 3 czerwca, odbyło się uroczyste podsumowanie z udziałem dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Borowej – panią Justyną Korzeń-Domiter. Uczestniczy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz cenne upominki.

• Popołudnie z mamą i tatą w I b

08.06.2022

2 czerwca w klasie ! b odbyło się spotkanie rodziców pt. „Popołudnie z mamą i tatą”. Dzieci wspólnie ze swoimi rodzicami spędzili czas na wspólnych grach i zabawach. Przygotowane konkurencje sprawiły dużo frajdy zarówno dzieciom jak i rodzicom. Po zakończonych rozgrywkach dzieci wystąpiły w inscenizacji pt. Cała łąka dla mamy i taty”. Spotkanie zakończyło się wspólnym biesiadowaniem.

• Spotkanie z Panią Leśniczy

07.06.2022

W czwartek 2 czerwca 2022 r. w naszej szkole gościliśmy Panią Leśniczy Joannę Kobeszko, która na co dzień pracuje w Leśnictwie Bukowsko. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas trzecich. Na początku pani leśniczy przedstawiła się uczniom i opowiedziała, gdzie pracuje, a potem w ciekawy sposób wyjaśniła na czym polega praca leśnika w terenie. Uczniowie dowiedzieli się, że ten zawód wymaga umiejętności z różnych dziedzin nauki takich, jak: matematyka, dendrologia, ornitologia, entomologia. Pani leśniczy pokazywała również narzędzia pracy leśników i tłumaczyła, jak posługuje się nimi w codziennej pracy. Następnie nasz gość opowiadał o leśnych mieszkańcach, wykorzystując przy tym naturalne okazy. Spotkanie było także doskonałą okazją do propagowania proekologicznych zachowań, dbania o środowisko naturalne oraz kształtowania prawidłowych postaw wobec przyrody. Należy również nadmienić, że spotkanie  było bardzo ciekawe i inspirujące dla naszych uczniów, którzy mogli w nim uczestniczyć     w sposób aktywny. Pani Joanna zadbała o to, przygotowując liczne zagadki  zadania do wykonania, które później były nagradzane. Za tak wspaniałą lekcję przyrody nasi uczniowie serdecznie podziękowali wyjątkowemu gościowi,  wręczając pamiątkowy dyplom i własnoręcznie wykonaną laurkę.

• Dzień Rodziny w przedszkolu

06.06.2022

03.06. 2022  w oddziałach przedszkolnych „Misiów”, „Jeżyków”  i „Wiewiórek” odbył się piknik z okazji Dnia Rodziny.Celem imprezy było przede wszystkim wzmacnianie emocjonalnej więzi z rodziną, integracja poprzez wspólną zabawę, jak również propagowanie zdrowego stylu życia  i zachęcanie do wspólnego spędzania czasu wolnego w aktywny sposób. Dzieci pod opieką swoich wychowawczyń,  z ogromnym zaangażowaniem przygotowywały się do swoich ról wiedząc, że przedstawienie to dedykowane jest ukochanym rodzicom. W montażu słowno-muzycznym przedszkolaki zaprezentowały wierszyki, piosenki oraz wyjątkowo wzruszające tańce będące wyrazem podziękowania i miłości dla swoich rodziców.Dzieci miały okazję pokazać swoje umiejętności aktorskie, muzyczne, recytatorskie oraz plastyczne. Po występach, głos zabrali zaproszeni goście: Dyrektor Szkoły PodstawowejPaniKazimiera Smoleń oraz Pan Wójt Stanisław Mieszkowski, którzy złożyli zebranym serdeczne życzenia. Z kolei przedszkolaki wręczyły swoim rodzicom własnoręcznie wykonane laurkii upominki.

Nauczycielki wraz z pracownikami obsługi,  przygotowały szereg atrakcji, by jak najlepiej ugościć rodzicóww tym wyjątkowym dniu.Wszyscy mogli skorzystać z grillowanej kiełbaski,  popcornu, napojów.  Każda rodzina mogła zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w foto budce. W ramach tygodniowego tematu pt. „ Moja rodzina” przedszkolaki rysowały swoich rodziców. Przepiękne obrazki można było podziwiać na wystawie. Wielką niespodziankę sprawiło dzieciom i rodzicom losowanie voucherów do parku trampolin. Ogłoszono też wyniki konkursu plastycznego „Wiosenne kwiaty dla Mamy i Taty” oraz wręczono wszystkim laureatom miłe upominki. Imprezie towarzyszyła loteria fantowa z której dochód przeznaczono dla Olusia.

Nasze przedszkolaki i pełni werwy rodzice, wspólnie spędzali czas na zabawie. Bo wspólny czas - to najlepszy prezent i dla dziecka, i dla rodzica.Mamy nadzieję, że ten dzień, na długo pozostanie w pamięci Państwa  jak
            i naszych małych przedszkolaków.

Dziękujemy za ten dzień małym aktorom i ich rodzicom. Szczególnie jesteśmy wdzięczni uczniom i opiekunom samorządu uczniowskiego za pomoc  i zaangażowanie w przeprowadzenie imprezy.