Dnia 30 listopada odbyło się w naszej szkole spotkanie z magikiem. Chętni uczniowie mogli uczestniczyć
w ciekawym pokazie pt „ W świecie iluzji”. Pan iluzjonista zaprezentował wiele tajemniczych sztuczek,
w które zaangażował chętnych uczniów naszej szkoły.
SPOTKANIE Z MAGIĄ
15.12.2013
MIKOŁAJKI 2013
15.12.2013Święty Mikołaj w asyście swoich pomocników przybył do naszej szkoły 6 grudnia 2013 roku w godzinach przedpołudniowych. Odwiedził uczniów wszystkich klas obdarowując ich słodkimi upominkami. Nie zapomniał również o dyrektorce, nauczycielach i innych pracownikach szkoły, którzy również otrzymali słodkie prezenty. Mikołaj odwiedził także naszych najmłodszych milusińskich, którzy w zamian za prezenty śpiewali gościowi kolędy i pastorałki.
Wszystkim uczniom i pracownikom Szkoły Podstawowej w Borowej życzymy wielu wspaniałych mikołajkowo-świątecznych prezentów pod choinkę.
SPOTKANIE Z MIKOŁAJEM W KULKOLANDZIE
15.12.20134 grudnia nasi najmłodsi mieli okazję poszaleć na dużym placu zabaw pełnym kulek, zjeżdżalni i różnych dziecięcych atrakcji. Tą najważniejszą była wizyta św. Mikołaja, który przybył na spotkanie z przedszkolakami z workiem pełnym prezentów. Każde grzeczne dziecko otrzymało od wyjątkowego gościa podarunek. Nie zabrakło również konkursów i dobrej zabawy. Spotkanie z Mikołajem w sali zabaw było ogromnym przeżyciem dla najmłodszych.
SPOTKANIE Z KSIĄŻKĄ W GMINNEJ BIBLIOTECE PUBLICZNEJ
15.12.2013Uczniowie oddziału przedszkolnego wzięli udział w „spotkaniu z książką” w Gminnej Bibliotece Publicznej, podczas którego zapoznali się z historią książki. Dowiedzieli się także, kim jest autor, czym zajmuje się ilustrator oraz jakie warunki trzeba spełnić, aby zostać czytelnikiem. Pani bibliotekarski odpowiadały na wszystkie pytanie i zachęcały do jak najczęstszych odwiedzin.
WOKALMANIA - PADEW NARODOWA
15.01.201430 października 2013 r. w Padwi Narodowej odbył się I Powiatowy Konkurs Piosenki „Wokalmania”.
Naszą szkołę reprezentowały uczennice:Oliwia Kalicka (VIb)
Alicja Drożdż (VIb)
Alicja Ciepła (Vb)
Dominika Musz (Va)
Ciekawym punktem programu były warsztaty wokalne poprzedzające zmagania konkursowe ponad 70- ciu uczestników imprezy, podczas których młodzi artyści mieli możliwość zgłębić tajniki dykcji i emisji głosu.
Oliwia Kalicka za piosenkę „Laleczka z saskiej porcelany” otrzymała wyróżnienie w kategorii klas IV – VI.
SUKCES UCZENNICY KLASY VI B
27.11.2013Uczniowie klas V i VI w październiku 2013 roku brali udział w kuratoryjnych konkursach przedmiotowych z języka polskiego, przyrody, matematyki i historii. Uczennica klasy VI b Natalia Banaś osiągnęła znaczący sukces i dzięki wspaniałym wynikom z języka polskiego i przyrody zakwalifikowała się do II etapu konkursów z w/w przedmiotów.Życzmy Jej powodzenia w kolejnych zmaganiach się z niewątpliwie trudnymi zadaniami, jakie Ją czekają w najbliższym czasie.
ANDRZEJKI 2013
15.12.2013W tegorocznej zabawie andrzejkowej wzięli udział wszyscy uczniowie, zarówno ci najmłodsi jak i najstarsi. Tańcami najmłodszych przewodziła grupa wodzirejów, w rolę których wcielili ię uczniowie klasy V. O muzyczną oprawę imprezy zadbali absolwenci naszej szkoły – Mirek Zych i Konrad Zając. Samorząd uczniowski pod kierunkiem pani Lucyny Skop zorganizował loterię fantową. Każdy, kto zakupił los, otrzymywał cenny upominek. Rada Rodziców przygotowała napoje oraz słodki poczęstunek. Chętni uczniowie wzięli udział w konkursach, podczas których mogli zaprezentować swoje niebanalne umiejętności taneczne i wokalne. Nie zabrakło również tradycyjnych wróżb andrzejkowych. Wszyscy znakomicie się bawili i z niecierpliwością oczekują kolejnej zabawy.
ZABAWY Z TUWIMEM
15.12.2013W dniu 22.XI.2013 r. odbył się konkurs czytelniczy pt. "Bawimy się z Tuwimem". Wzięli w nim udział uczniowie z kl: I, II, IIIa,IIIb. Zadania w konkursie oceniało jury w składzie: dyrektor szkoły - p.Barbara Magdziak, pedagog szkolny - p.Ewelina Wiacek Sasaor i nauczyciel języka angielskiego - p.Marta Jędrzejowska. Konkurs rozpoczął się wjazdem ogromnego pociągu,który tworzyli uczniowie recytując utwór pt. Lokomotywa". Następnie uczestnicy zostali podzieleni na drużyny: I - Rzepkowianie, II - Bocianowianie, III - Słoniowianie, IV - Słowikowianie, V - Warzywianie, VI - Abecadłowianie, VII - Tralalińscy. Każda drużyna wykonywała zadania dotyczące znajomości utworów J.Tuwima o rożnorodnym stopniu trudności. Było to: - odgadywanie tytułów-dokończenie rozpoczętego wersu wiersza -odgadywanie bohatera wiersza -wykonywanie ilustracji do wylosowanego wiersza. Najlepsza okazała się drużyna II -Bocianowianie. W konkursie nie było przegranych.Dużą znajomością utworów J.Tuwima wykazał się uczeń kl.II Kamil Kwiatkowski,który otrzymał dodatkowy upominek od pani dyrektor. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem wśród uczniów. Wszyscy świetnie się bawili. Każdy uczestnik otrzymał słodki upominek. Celem konkursu było:rozwijanie zainteresowań czytelniczych, doskonalenie umiejętności czytelniczych, rozwijanie aktywności twórczej uczniów. Organizatorami spotkania były nauczycielki kl.I - III oraz Samorząd Szkolny.
SUKCESY UCZNIÓW W KONKURSIE POEZJI I PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ
27.11.2013Z okazji Narodowego Święta Niepodległości w Gminnym Ośrodku Kultury w Borowej 13 listopada 2013 roku odbył się Gminny Konkurs Poezji i Pieśni Patriotycznej Sławię Cię, Ziemio Ojczysta, poezją i pieśnią…
W konkursie uczestniczyli uczniowie naszej szkoły – Alicja Ciepła, Alicja Drożdż, Oliwia Kalicka, Zuzanna Nieć, Stanisław Polak i Julia Piskor, których do występu przygotowały nauczycielki języka polskiego: Lucyna Wal i Joanna Gil. Uczniowie prezentowali się w dwóch kategoriach wykonawczych: recytacja i pieśń. Jury w składzie: Małgorzata Leśniak, Zofia Dudek i Maria Sroka wysoko oceniło młode talenty z naszej szkoły.
W kategorii recytacja nagrody otrzymały:
- Oliwia Kalicka (kl. VI b)
- Julia Piskor (kl. VI a).
Wyróżnienia dostali:
- Alicja Drożdż (kl. VI b)
- Stanisław Polak (kl. VI b)
W kategorii poezja śpiewana nagrodę otrzymała: Oliwia Kalicka (kl. VI b)
Konkursu miał na celu rozbudzenie świadomości narodowej młodego pokolenia Polaków, pogłębienie ich miłości do Ojczyzny, a ponadto wytworzenie emocjonalnego stosunku do poezji oraz upowszechnienie wśród młodzieży piękna mowy ojczystej i kultury żywego słowa. Udział uczniów w imprezie pogłębił znajomość polskiej literatury patriotycznej oraz rozwinął ich wrażliwość artystyczną.
SPOTKANIE Z POLICJANTEM
21.11.2013Spotkanie z policjantem w dniu 15 listopada 2013 r. na długo zapadnie w pamięci przedszkolaków z naszej szkoły. W tym dniu gościliśmy policjantów: dziel. Bogusława Wojnarowskiego i st. sierżanta Damiana Gudza.
Podczas spotkania policjanci w sposób bardzo ciekawy poruszyli wiele tematów. Dzieci obejrzały film pt. „Bezpieczna droga z radami SPONGEBOBA”, dowiedziały się o potrzebie zachowania ostrożności na drodze i specyfice pracy policjanta. Najwięcej emocji wywołała prezentacja sprzętu policyjnego. Był też czas na pytania ze strony dzieci.Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały znaczki odblaskowe, które natychmiast przymocowały do plecaków. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze.
Dzieci poprosiły policjantów o ponowne odwiedziny.
Serdecznie dziękujemy panom: dziel. Bogusławowi Wojnarowskiemu i st. Sierżantowi Damianowi Gudzowi za przybycie na spotkanie z najmłodszymi.
ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA
15.12.2013W piękny, słoneczny październikowy dzień (10.X.2013r) uczniowie z kl. I - III zebrały się na szkolnym boisku z okazji " Święta Ziemniaka". Pogoda i humory dopisywały, więc i zabawa była znakomita. Dzieci poznały historię ziemniaka i jego wartości odżywcze. Z ogromnym zapałem brały udział w rozgrywkach sportowych i „ziemniaczanych konkursach”. Wiele radości przyniósł konkurs na najpiękniejszego "króla ziemniaka". Największą atrakcją było spożywanie ziemniaków w mundurkach oraz słodkie upominki. Imprezę zorganizowały nauczycielki kl. I - III oraz S.U.
CHEMIA WOKÓŁ NAS - SESJA WYJAZDOWA POLITECHNIKI DZIECIĘCEJ
21.11.2013W piątek 18 listopada 2013 roku o godzinie 10.00 w naszej szkole zorganizowana została kolejna sesja wyjazdowa Politechniki Dziecięcej. W zajęciach wzięło udział 150 uczniów klas IV-VI ze szkół podstawowych z Borowej, Glin Małych, Górek i Sadkowej Góry. Zadaniem Politechniki Dziecięcej było pokazanie młodym „studentom” czegoś, czego nie mają w szkołach. Celem naukowców z Politechniki Dziecięcej było zainteresować dzieci nauką, która przedstawiona była w ciekawy i dostosowany do wieku uczestników sposób. Interesująca tematyka wykładów, pokazów i ćwiczeń ma zaowocować, a dzięki temu Polska może zyskać przyszłych naukowców.
Organizatorem tej sesji była Fundacja Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu Dolina Lotnicza oraz nasza szkoła. Koordynatorem wyjazdowej sesji Politechniki Dziecięcej dla szkół z Gminy Borowa była Dyrektor Szkoły Podstawowej w BorowejBarbara Magdziak. Tematyka zajęć dotyczyła zagadnień chemicznych pod hasłem „Chemia wokół nas”. Lekcję tę poprowadził prof. Wiktor Bukowski i dr Agnieszka Bukowska, a także asystenci i studenci Wydziału Chemii Politechniki Rzeszowskiej, którzy w formie wolontariatu pomagali organizacyjnie w tym przedsięwzięciu . Wśród przybyłych gości byli: przewodniczący Rady Gminy pan Mieczysław Wiącek, radni Gminy Borowa pani Stanisława Bujak i Magdalena Kuzara, przewodnicząca Rady Rodziców pani Monika Jagusiak, dyrektorzy szkół z terenu gminy dyrektor Publicznego Gimnazjum w Pławie pani Kazimiera Smoleń oraz dyrektor Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Sadkowej Górze pani Lucyna Korzeń, nauczyciele, rodzice.
Niecodzienna lekcja chemii była podzielona na dwie części: wykład dla wszystkich uczestników zakończony egzaminem oraz zajęcia laboratoryjne w grupach.
Pan profesor z pomocą asystentów zaprezentował wiele ciekawych doświadczeń ułatwiających poznanie właściwości wybranych substancji chemicznych, z którymi spotykamy się na co dzień. Zmieniał kolory roztworów pokazując reakcje zasadowe i kwasowe z ciałami stałymi i ciekłymi. Pokazał, jak bananem można przybić gwóźdź po włożeniu go do ciekłego azotu. Dzieci z wielkim zainteresowaniem śledziły prezentacje profesora. Ochotnicy przystąpili do egzaminu ze zdobytej wiedzy. Najwyższy wynik z naszej szkoły osiągnęli uczniowie: Stanisław Polak i Julia Piskor. Wszyscy uczestnicy otrzymali atrakcyjne nagrody rzeczowe.
Podczas zajęć laboratoryjnych uczniowie samodzielnie wykonali żelki do jedzenia. Zobaczyli jak zachowuje się mieszanina mąki ziemniaczanej z wodą zgniatana w ręce, jak barwią się kolory, czy jak samodzielnie wykonać wulkan z produktów kuchennych.
Przepisy na proste doświadczenia i żelki własnej roboty znajdują się na stronie: WWW.dolina-wiedzy.plDzieci na własne oczy zobaczyły jak ciekawy jest świat chemii. Zabawa w eksperymenty tłumaczyła jednocześnie w przystępny sposób prawa rządzące otaczającym nas światem.
KONKURS PRZEDSZKOLAKÓW - BARWY JESIENI
21.11.201312 listopada 2013 r. odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego pod hasłem „Barwy jesieni”, zorganizowanego przez nauczycielki oddziałów przedszkolnych przy Szkole Podstawowej w Borowej: Małgorzatę Sierpinę, Leokadię Polak i Renatę Leśniak. Celem konkursu było dostarczenie przedszkolakom doznań estetycznych i emocjonalnych wypływających z piękna jesiennej przyrody, a także kształtowanie wyobraźni twórczej i rozwój umiejętności plastycznych. Ważnym zamierzeniem konkursu była również integracja przedszkolaków, zachęcenie ich do aktywności i rywalizacji w przyjaznej atmosferze. W konkursie brało udział 34 dzieci pięcio– i sześcioletnich: Norbert Stefanowicz, Karolina Machaj, Oskar Swół, Bartłomiej Pietras, Nikola Miłoś, Ernest Pazdro, Patryk Krzyżek, Filip Skop, Aleksandra Drożdż, Patryk Misiak, Karol Skop, Aleksandra Opałacz, Aleksandra Trela, Patryk Szlęk, Karol Rzeszut, Michał Adamczyk, Filip Czerkies, Milena Dziadzio, Gabriel Działowski, Bartosz Dziewit, Maja Harmacińska, Julita Kanach, Piotr Kusek, Mikołaj Łabaj, Oliwier Piątek, Krzysztof Polak, Karolina Proczek, Kinga Rucka, Adam Skopiński, Kamil Szczerba, Łukasz Tomaszek, Wiktoria Trela, Igor Wójtowicz i Wiktoria Wiącek.
Jury w składzie pani Dyrektor Barbara Magdziak, pani Monika Jagusiak, pani Ewa Drożdż i pan Grzegorz Harmaciński oceniło prace plastyczne i wyłoniło zwycięzców. Komisja szczególną uwagę zwróciła na najciekawsze, a przede wszystkim samodzielne prace przedszkolaków.
I miejsce zdobyła Aleksandra Drożdż za pracę pt. „Barwy jesieni”. Adam Skopiński uzyskał II miejsce w konkursie za wykonaną pracę pt. „Jesienny spacer po lesie”. Natomiast III miejsce zdobyła Aleksandra Opałacz, która zaprezentowała pracę pt. „Jesienny las”. Laureaci konkursu otrzymali nagrody, a pozostali uczestnicy symboliczne upominki.Serdecznie gratulujemy wszystkim dzieciom i zachęcamy do udziału w następnych konkursach!
CAŁA GMINA CZYTA DZIECIOM
21.11.2013Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Borowej rozpoczęła całoroczny projekt: „Cała gmina czyta dzieciom”. Założeniem akcji jest czytanie najmłodszym dzieciom przez zaproszonych gości, którzy w Gminie Borowa pełnią ważne funkcje i mogą być pozytywnymi wzorami dla najmniejszych.
W dniu 29 listopada w naszej szkolej miało miejsce inauguracyjne rozpoczęcie projektu. Zaproszenie do wspólnego czytania przyjął wójt gminy Borowa Władysław Błażejowski. Nie mogło również zabraknąć dyrektora szkoły pani Barbary Magdziak . W związku z obchodami roku Juliana Tuwima podczas pierwszego czytania wybrano wiersze tego najbardziej popularnego dziecięcego pisarza. Goście ujawnili swoje talenty przez co dzieci słuchały wierszy z zapartym tchem. Pan wójt Władysław Błażejowski zmagał się z wierszem „Słoń Trąbalski” i zaskoczył wszystkich recytacją, a pani dyrektor pokazała talent aktorski w wierszu „O Panu Tralalińskim”.
W podziękowaniu za czytanie dzieci 5 i 6- letnie zaprosiły gościa do wspólnej zabawy i śpiewania. Nie obyło się bez sympatycznych gestów w postaci uścisku dłoni z włodarzem gminy.
Głośne czytanie wierszy Tuwima prezentowały również starsze koleżanki, przygotowujące się do szkolnego konkursu recytatorskiego, przygotowywane przez nauczycieli języka polskiego Joannę Gil i Lucynę Wal. Inicjatorkami i pomysłodawcami przedsięwzięcia „Cała gmina czyta dzieciom” są Elżbieta Wieczerzak nauczyciel bibliotekarz i logopeda Ewa Lubera. Cel spotkania został osiągnięty. Dzieci miały możliwość posłuchania wzorców poprawnej wymowy. Przekonały się, że czytanie książek to wspaniała zabawy i sposób na spędzanie wolnego czasu.Panie przygotowały już wstępną listę do zaproszenia kolejnych gości bo występ przed małymi słuchaczami jest nie lada wyzwaniem.
ZAPROSZENIE DO UDZIAŁU W PROJEKCIE ZADBAJMY O SIEBIE
21.11.2013Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
Zaproszenie do udziału w projekcie na terenie Gminy Borowa " Zadbajmy o siebie" dla dorosłych realizowanego w Szkole Podstawowej w Borowej.
Gmina Borowa /Szkoła Podstawowa w Borowej uprzejmie zaprasza do udziału w projekcie "Zadbajmy o siebie" w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet IX "Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach", Działanie 9.6 "Upowszechnienie uczenia się dorosłych", Poddziałanie 9.6.2. "Podwyższanie kompetencji osób dorosłych w zakresie ICT i znajomości języków obcych". Głównym celem projektu jest podniesienie kompetencji w zakresie znajomości języków obcych (języka angielskiego / niemieckiego)i obsługi komputera przez 90 osób (w tym 58 kobiet, 32 mężczyzn)dorosłych mieszkańców i osób pracujących na terenie gminy Borowa do końca listopada 2014 r.
Uczestnikami szkoleń mogą być osoby:
- w wieku 25-64 lata,
- zamieszkałe lub pracujące na terenie gminy Borowa z własnej inicjatywy chcących podnieść swoje kwalifikacje i kompetencje w zakresie języka angielskiego/niemieckiego lub obsługi komputera w tym programów biurowych.
Uczestnicy nabędą wiedzę i umiejętności potwierdzone zewnętrznymi certyfikatami Europejskiego Certyfikatu Umiejętności Komputerowych (ECDL-European Computer Driving Licence) na różnych poziomach zaawansowania.
Planowane szkolenia:
Zajęcia z zakresu technik komputerowych w wymiarze 120h/gr zrealizowane zostaną dla trzech 10-cio osobowych grup słuchaczy. Zajęcia wspomagane będą przez komponent learningowy udostępniony przez podwykonawcę na platformie do szkoleń elerningowych w trybie online w wymiarze min.5h/osobę dla każdego słuchacza wraz z wydaniem certyfikatów dla słuchaczy którzy zaliczyli cztery moduły egzaminacyjne. Dobór modułów w ramach certyfikatu ECDL-Start:
Zajęcia z zakresu języka angielskiego realizowane będą dla 4 grup słuchaczy po 12 osób.
Zajęcia z języka niemieckiego dla 1 grupy słuchaczy. Liczba osób w grupie wynosi 12. organizacja i przeprowadzenia w miejscu realizacji szkolenia egzaminu TELC (lub równoważnego) na odpowiednim poziomie, wraz z przekazaniem certyfikatów słuchaczom.
Szkolenia są bezpłatne i odbywać się będą po południu.
Szczegółowe informacje oraz zapisy w biurze projektu:
Szkoła Podstawowa w Borowej, 39-305 Borowa, Borowa 248, email spborowa@gmail.com, tel. 175815594, kom. 605 424 927, 601666957
WF Z KLASĄ - DEBATA
05.11.2013W ramach programu „Wf z klasą” w naszej szkole w dniu 24.10.2013 roku zorganizowano debatę pod nazwą „Okrągły stół”, która odbyła się na sali gimnastycznej. Spotkanie zostało poprzedzone wywiadem wśród uczniów naszej szkoły przeprowadzonym przez koordynatora projektu pana Janusza Krawczyka. Miał on na celu zbadanie, jakie dyscypliny sportu są chętnie uprawiane przez uczniów lub jakie chcieliby uprawiać. Okazało się, że duża liczba ankietowanych, którzy wykazują niechęć do ćwiczeń na zajęciach wychowania fizycznego zainteresowana jest sportowymi formami ruchu takimi jak bieganie, pływanie czy jazda na rowerze. W związku z otrzymanymi z wywiadu wnioskami zorganizowano spotkanie pt. „Jakie dyscypliny sportu i formy rekreacji chcemy uprawiać”.
W debacie prowadzonej przez koordynatora projektu wzięli udział przedstawiciele klas IV-VI w liczbie 41 uczniów, pani dyrektor, Wójt Gminy Borowa, logopeda, nauczyciele: wf, matematyki, przyrody oraz przedstawiciele Rady Rodziców działającej przy naszej szkole. Uczniowie i nauczyciele przedstawili ciekawe prezentacje dotyczące aktywności fizycznej,np. biegania, jazdy na rowerze, Nordic Walking, pływania itp. Pani od przyrody przedstawiła prezentację multimedialną dotyczącą budowy i rodzajów rowerów oraz ich wyposażenia. Uczestnicy „Okrągłego Stołu” poruszali tematy dotyczące odżywiania i nawadniania organizmu przy regularnych ćwiczeniach. Głos zabrał również Wójt Gminy Borowa, który mówił o prawidłowym doborze sprzętu i ubioru sportowego oraz zachowaniu zasad bezpieczeństwa do właściwej dyscypliny. Poruszane zagadnienia wywołały spontaniczne wypowiedzi uczniów i rodziców. W debacie głos zabrała również przewodnicząca Rady Rodziców, która zwróciła uwagę na ważność zachowania zasad bezpieczeństwa podczas uprawiania sportu ze względu na urazy narządu ruchu. Przedstawiła także jak ważne jest uświadamianie rodziców, że udział w zajęciach wychowania fizycznego jest ważną częścią rozwoju młodego człowieka.
Wspólnym wnioskiem wypracowanym przez zebranych było zorganizowanie w najbliższym czasie atrakcyjnych zajęć pozalekcyjnych - wyjazdów na pływalnię, gdzie będzie prowadzona nauka pływania oraz doskonalenie umiejętności dla dzieci już pływających. Uczniowie uczestniczący w spotkaniu wykazali ogromne zainteresowanie tymi zajęciami. Zapewnili wszystkich zebranych, że bardzo chętnie będą w nich uczestniczyć. Za udziałem w tych zajęciach przemawia również fakt, iż co drugie dziecko ma skrzywienia kręgosłupa,
a taka forma sportu bardzo dobrze wpływa na jego regenerację.Obecny na debacie Wójt oraz Rada Rodziców zobowiązali się do pomocy w organizacji i realizacji tego projektu.
WYNIKI KONKURSU JAK POMAGAĆ NIEPEŁNOSPRAWNYM?
21.11.2013GRUPA WIEKOWA I - III
1 miejsce: Maksymilian Kapinos kl. III b
2 miejsce: Bartosz Kilian kl. II
3 miejsce: Aleksandra Groele kl. IWyróżnienia:
Zofia Ćwięka kl. III b
Emilka Peret kl. III a
Angelika Kalicka kl. III aGRUPA WIEKOWA IV-VI:
1 miejsce: Oliwia Kalicka kl. VI b
2 miejsce: Karolina Kusek kl. VI b
3 miejsce: Weronika Stachowicz kl. IVWyróżnienia:
Julia Magdziak kl. VI a
Julia Kalicka kl. V b
Hubert Malczyński kl. VI a
Bartek Rzeszut kl. VI bGRATULUJEMY!!!
LEKCJA O UNII EUROPEJSKIEJ
29.10.2013W dniu 18 października 2013r w naszej szkole odbyła się ciekawa lekcja dla klas II i III na temat Unii Europejskiej. Panowie Kamil Kalinka i Dariusz Stachowicz przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego woj. Podkarpackiego – Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w ciekawy sposób przybliżyli uczniom naszej szkoły tematy związane z funduszami europejskimi oraz z ich przeznaczeniem dla dobra nas wszystkich.
Uczniowie obdarowani zostali upominkami mającymi na celu podniesienie bezpieczeństwa dzieci podczas poruszania się po drogach, finansowanymi ze środków UE.
Archiwum Aktualności