Alicja Polak
Drugiego października b.r. dziewczęta z klasy V a przygotowały niespodziankę dla kolegów z klasy z okazji Dnia Chłopaka. Była pyszna pizza, kolorowe skarpetki i zabawa w „Familiadę”. Było pełno humoru, śmiechu i zabawy.
Alicja Polak
Drugiego października b.r. dziewczęta z klasy V a przygotowały niespodziankę dla kolegów z klasy z okazji Dnia Chłopaka. Była pyszna pizza, kolorowe skarpetki i zabawa w „Familiadę”. Było pełno humoru, śmiechu i zabawy.
Ewa Cybulska
30 września w oddziałach „Jabłuszek”, „Wisienek” i „Jagódek” obchodziliśmy Dzień Chłopaka. Z tej okazji Rada Rodziców przygotowała wspaniałe upominki -niespodzianki dla wszystkich przedszkolaków. Było to święto pełne wrażeń, radości i dobrej zabawy, a wykonane zdjęcia będą miłym wspomnieniem tych chwil.
Anna Struzik
Co roku we wrześniu w oddziałach przedszkolnych obchodzony jest Dzień Przedszkolaka przypadający na 20 września. Dzień ten to święto wszystkich przedszkolaków. W naszym przedszkolu łączymy go z pasowaniem na przedszkolaka i nadaniem nazw poszczególnym grupom. W tym roku „Jagodowa wróżka” pasowała dzieci na przedszkolaków i przyjęła ślubowanie. Natomiast „Wiśniowa pani” przeprowadziła test i zadania na przedszkolaków. Dzieci spisały się na medal i otrzymały nazwy: 3-latki A - Jabłuszka, 3 - latki B - Wisienki, 4- latki - Jagódki. Spotkanie zintegrowało przedszkolaków we wspólnych tańcach i pląsach, wszyscy dobrze się bawili i miło spędzili czas.
Wisława Szymborska
29 września obchodzimy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Święto to zostało ogłoszone w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki. Celem akcji jest promowanie głośnego czytania dzieciom, nabywanie przyjemności z czytania i słuchania, a także poczucia przynależności do społeczności czytelniczej. W naszej szkole akcja głośnego czytania została przeprowadzona w klasach IV - VIII na zajęciach z wychowawcą, podczas których wyłonieni zostali Klasowi Mistrzowie Pięknego Czytania: Chlebowska Emilia (IV a), Gnida Oskar (IV b),Trela Aleksandra (V a), Stala Filip (V b), Stafiej Paweł (VI a), Sapała Małgorzata (VI b), Rucki Michał (VII a), Dziadzio Magdalena (VII b), Juranty Adrian (VIII a), Gawżyński Mateusz (VIII b). W oddziałach przedszkolnych i klasach I - II wychowawcy czytali uczniom wybrane przez nich utwory. Trzecioklasiści zaś postanowili sami poczytać swoim kolegom na głos. Klasa III b, wzorem klas starszych wyłoniła swojego klasowego Mistrza Czytania, którym została Brzezińska Emilia. Tegoroczny Dzień Głośnego Czytania stał się również okazją do poznania dalszych przygód Gangu Słodziaków, na podstawie książki Renaty Piątkowskiej pt. "Przyjaciele mogą wiele, czyli magia z Leśnej Polany". Tym samym przystąpiliśmy do II edycji konkursu edukacyjnego organizowanego przez sieć sklepów Biedronka.
Barbara Magdziak
Wzorem Pary Prezydenckiej i wielu znaczących osób w naszym państwie, 1 października, w klasie III a odbyła się akcja pod hasłem Narodowe Czytanie. Uczniowie wspólnie z zaproszonymi gośćmi i rodzicami podjęli się czytania noweli Bolesława Prusa pt. ,,Katarynka”, jednej z 8 rekomendowanych przez parę prezydencką. Wystrój sali, stroje młodych uczestników i piosenki nawiązywały do epoki i przesłania zawartego
w treści utworu.
Wspólne czytanie będzie zapewne zachętą do czytania dla uczniów, a rodzicom przyniesie zadowolenie ze wspólnie spędzonego czasu.
Magdalena Żugaj
Z okazji Dnia Przedszkolaka 25.09.2019r. w naszej szkole w oddziałach przedszkolnych odbyła się uroczystość połączona z pasowaniem na przedszkolaka oraz nadanie nazw poszczególnym grupom. W tym dniu do przedszkolaków przybył niezwykły gość – Leśna Wróżka. Dzieci rozwiązywały zagadki, tańczyły, śpiewały piosenki udowadniając, że zasługują na miano prawdziwego przedszkolaka. Leśna Wróżka „magiczną różdżką” dokonała uroczystego pasowania na prawdziwego przedszkolaka. Od tego dnia grupy przyjęły nazwy 0a-Malinki, 0b- Poziomki a 5-latki Truskawki. Na zakończenie tak ważnego wydarzenia zostały wykonane pamiątkowe zdjęcia. Uroczystość ta przebiegła w bardzo miłej i serdecznej atmosferze i dostarczyła dzieciom wiele radości.
Janusz Krawczyk
W dniu 18 września 2019 roku odbyły sie w naszej szkole wybory na funkcje przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego i opiekunów z ramienia Rady Pedagogicznej. W wyniku tajnego głosowania najwięcej głosów otrzymał Oliwier Piątek z klasy VI a i tym samym został przewodniczacym SU zaś opiekunami panowie Paweł Komoński i Michał Opałacz.
Komisję skrutacyjną tworzyli: p. Janusz Krawczyk, Kamila Mazur, Łukasz Tomaszek, Martyna Dziekan i Oliwier Paluch.
Edyta Gawżyńska, Michał Opałacz
Narodowe Czytanie to ogólnopolska akcja publicznego czytania najbardziej znanych polskich dzieł literackich. Celem tego przedsięwzięcia jest zwrócenie uwagi na potrzebę dbałości o polszczyznę oraz kontakt z literaturą,
a także wzmocnienie poczucia wspólnej tożsamości narodowej.
Narodowe Czytanie zostało zainicjowane w 2012 roku przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej.
W trwającym roku Prezydent Andrzej Duda zaprosił Polaków do wspólnego czytania fragmentów ośmiu znanych polskich nowel. Wybrane utwory reprezentują różne epoki i style – od romantyzmu po dwudziestolecie międzywojenne. Łączy je to, co najważniejsze: są na trwałe wpisane w historię polskiej literatury.
Społeczność naszej szkoły również aktywnie zaangażowała się w realizację tej wyjątkowej akcji. 23 września w sali widowiskowej GOK-u w Borowej miało miejsce zorganizowane przez Gminną Bibliotekę Publiczną niecodzienne spotkanie miłośników polskiej nowelistyki. Fragmenty nowel pt. „Dym” Marii Konopnickiej i „Dobra pani” Elizy Orzeszkowej czytali wspólnie: Wójt Gminy Borowa – pan Stanisław Mieszkowski, Dyrektor SP w Borowej - pani Kazimiera Smoleń, Przewodniczący Rady Gminy – pan Mieczysław Wiącek oraz nauczyciele, samorządowcy, a także czytelnicy miejscowej biblioteki, zaś uczennice naszej szkoły, Aleksandra Adamczyk i Natalia Kalicka, w interesujący sposób zaprezentowały życiorysy pisarek.
Urozmaiceniem spotkania były występy wokalne w wykonaniu podopiecznych Gminnego Ośrodka Kultury w Borowej. Sporym zainteresowaniem cieszył się także konkurs. Uważni słuchacze Narodowego Czytania mieli bowiem okazję sprawdzić swoją wiedzę na temat najważniejszych wydarzeń z życia Marii Konopnickiej i Elizy Orzeszkowej. Zwyciężyła drużyna reprezentująca stolik nr 4, skład której tworzyli uczniowie naszej szkoły i to oni zasłużenie otrzymali nagrody rzeczowe. Spore ambicje na zwycięstwo miała ekipa zasiadająca przy stoliku nr 5, ale wszelkie jej starania zniweczył autor tego artykułu, który nie potrafił rzucić porządnie kostką i za każdym razem wybierał najniżej punktowane pytania…
Udział w kolejnej edycji Narodowego Czytania zorganizowanego przez Gminny Ośrodek Kultury
i Publiczną Bibliotekę był okazją, by po raz kolejny przypomnieć sobie najbardziej znane polskie nowele
i przekonać się, że są na trwałe wpisane w historię polskiej literatury.
Powered by aSc EduPage