• Predator Games 2023

09.05.2023

W marcu i kwietniu br. nasza szkoła pierwszy raz w historii przystąpiła do ogólnopolskich zawodów e-sportowych. Drużyna chłopców zagrała w Predator Games 2023 - Międzyszkolnych Rozgrywkach Gamingowych dla 1024 szkół. Zawody zostały rozegrane w czterech grach online: League of Legends, Fortnite, RocketLeague i szachach. Było to jedyne takie wydarzenie e-sportowe dla uczniów, którzy ukończyli 13 lat. Celem zawodów było by młodzi pasjonaci gamingu mogli zrealizować swoje marzenia o byciu profesjonalnym e-sportowcem, choć nie musieli mieć żadnego przygotowania. Była to też okazja do pokazania, że gry komputerowe mogą łączyć dzieci i rodziców, szkołę i uczniów, być dobrą zabawą połączoną z samorozwojem.Gaming ma pozytywny wpływ na rozwój społeczny i poznawczy młodego człowieka. Pomaga rozwijać komunikację i umiejętność przetwarzania informacji, czy rozwiązywania problemów i kompetencje strategiczne. Poprawia koordynację psychoruchową i podstawowe przetwarzanie obrazu.
            Naszą szkołę reprezentowało 13 zawodników: Kacper Żelasko (kapitan), Oktawian Sztuka, Piotr Pazdro, Jakub Kasprowicz, Oskar Gnida, Olaf Leśniak – LoL; Filip Stala (kapitan), Kamil Pazdro, Karol Skop, Patryk Śpiegowski - RocketLeague; Jakub Gudz (kapitan), Kacper Kamuda – szachy oraz Witor Jagusiak (kapitan), Jakub Kasprowicz, Kacper Żelasko, Oskar Gnida – Fortnite.

Niestety chłopakom nie udało się przejść do następnej rundy, ale podczas losowania drabinek turniejowych każda z naszych drużyn trafiła na zawodników ze szkół średnich, których stopień zaawansowania (range) był znacznie wyżywszy. W LoL chłopcy po walce przegrali z drużyną Zespołu Szkół nr 5 w Rybniku (technika), ekipa RocketLeague ulgła Zespołowi Szkół Mechanicznych Elektrycznych i Elektronicznych w Toruniu. Natomiast szachistom zawodnikom Fornite nie udało się awansować do drugiego dnia rozgrywek.

Pomimo porażek chłopcy świetnie się bawili, mieli okazję spróbować swoich sił w zawodach ogólnopolskich, w których byli jednymi z najmłodszych uczestników, ale przede wszystkim rozwijali mnóstwo przydatnych umiejętności, na przykład szybkie analizowanie sytuacji i podejmowanie decyzji. Jako drużyna podnosili pewność siebie, a także mieli poczucie akceptacji i przynależności.

Nagrodą za wysiłek i trud podjęty w tych zawodach były profesjonalne plecaki na sprzęt komputerowy, które otrzymali wszyscy zawodnicy.

• Dyktando na cześć Konstytucji 3 Maja

07.05.2023

28 kwietnia 2023 r. w naszej szkole odbyło się dyktando na cześć Konstytucji 3 Maja skierowane dla uczniów klas 4-8. Głównym celem konkursu było doskonalenie umiejętności poprawnej pisowni, ale również uhonorowanie ważnego wydarzenia w dziejach naszej Ojczyzny. W trudnej rywalizacji tytuł Mistrza Ortografii otrzymały:

I MIEJSCE         Aleksandra Opałacz

II MIEJSCE        Natalia Komońska

III MIEJSCE       Roksana Rucka

Gratulujemy.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział i zaangażowanie.

• Dzisiaj wielka jest rocznica!

04.05.2023

W minioną środę społeczność naszej szkoły uroczyście świętowała 232. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja.

Przedstawiciele poszczególnych klas oraz członkowie  Samorządu Uczniowskiego wzięli  udział w gminnych obchodach tego święta. Uroczystą Mszę Świętą sprawowaną w intencji Ojczyzny zaszczycili swoją obecnością przedstawiciele naszej placówki – Pani Dyrektor, Pani Wicedyrektor, Nauczyciele oraz Poczet Sztandarowy. Członkowie Gromady Zuchowej z klasy V złożyli pod Pomnikiem Ofiar Bombardowania Borowej okolicznościową wiązankę kwiatów i godnie uczcili Narodowe Święto Konstytucji.

• Świat realny jest genialny

10.05.2023

Klasa III b włączyła się czynnie w akcję ,,Dzień Bezpiecznego Internetu” wcielając się w rolę naukowców prezentując uczniom klas I-III  scenkę „Era warzyw z komputera” na temat hodowli wirtualnych warzyw. Słowo „wirtualny” jest obecnie bardzo modne. Zadaliśmy młodszym kolegom pytania: Czy wszystko może być wirtualne? Czy komputer to potęga? - wydaje się, że tak. Jednak wspólnie ustaliliśmy, że komputer stał się niezastąpionym sprzętem w pracy, w nauce, ale jednak nie zastąpi wszystkiego. Nie wszystko może być wirtualne, bo „warzywa wirtualne są po prostu niejadalne”. Nie chcemy jeść wirtualnych warzyw, wirtualnie podróżować, uczyć się zdalnie i spotykać z przyjaciółmi na czacie. Świat realny jest genialny – tak śpiewa Zozi, a my wraz z nią:

,,Świat realny jest genialny,

Odłóż swój telefon zatem,

Otwórz oczy, wyjdź na spacer,

No i zachwyć się tym światem”.