• OGÓLNOPOLSKI KONKURS CHEMICZNY - ALCHEMIK

04.03.2024

Dnia 1 marca 2024r. nasze ambitne uczennice klasy 7: Wiktoria Wolak, Magdalena Miłoś, Julia Niwa oraz Karolina Drożdż wzięły udział w Ogólnopolskim Konkursie Chemicznym „Alchemik”! Dziewczyny miały za zadanie rozwiązać 45-minutowy test, w którym trzeba było wykazać się wiedzą chemiczną.

Choć wyniki pojawią się dopiero 30 marca, tak my już jesteśmy dumni z naszych uczennic! Konkurs też cieszy się naprawdę wysokim prestiżem oraz wymaga szerokiej wiedzy chemicznej Ale tak już jest, że borowscy uczniowie nie boją się żadnych wyzwań! Z niecierpliwością czekamy na ostateczne wyniki oraz mocno trzymamy kciuki za nasze młode alchemiczki.

• II POWIATOWY KONKURS EKOLOGICZNY - „MYŚL EKONOMICZNIE - ŻYJ EKOLOGICZNIE”

04.03.2024

Po zeszłorocznym sukcesie w I edycji konkursu ekologicznego, nasze ambitna młodzież postanowiła się nie zatrzymywać! Minął rok, a my już doczekaliśmy się kolejnego konkursu organizowanego przez Zespół Szkół Ekonomicznych im. Romana Sitki w Mielcu.  W tym roku odbywa się on w dwóch formułach: KLASY 4,5,6: konkurs literacki - rebus związany z tematyką konkursu.  KLASY 7,8: konkurs plastyczny - plakat przestrzenny "Odnawialne źródła energii". Konkurs ten cieszy się w naszej szkole taką popularnością, że śmiało możemy nazywać go ekologicznym wydarzeniem! Do konkursu literackiego zgłosiło się AŻ 15 uczniów oraz uczennic, natomiast do konkursu plastycznego 7 artystycznych dusz ! Choć wszystkie rebusy oraz prace plastyczne udowodniły, że nasza borowska szkoła posiada naprawdę kreatywnych uczniów, to do dalszego etapu Jury mogło wybrać jedynie 3 prace.
            Tak przedstawiają się wyniki:
            KLASY 4-6: 1. Zuzanna Trzpis 2. Zofia Załucka 3. Milena Skiba
            KLASY 7-8: 1. Nicola Pęgiel 2. Wiktoria Wolak 3. Izabela Miłoś.
            Serdecznie gratulujemy naszym dziewczynom!
            Życzymy również powodzenia w dalszym etapie, gdyż pamiętamy, że w tamtym roku borowskie prace zrobiły w powiecie nie lada „furrorę”.
            Cieszymy się, że świadomość ważności ekologii w naturze z roku na rok zwiększa się wśród naszej szkolnej społeczności!
            Wszyscy wiemy, że to właśnie do tych młodych osób należy przyszłość, a ekologia w parze z ekonomią, pozostają w Ich rękach!