• TROPCIELE WIOSNY

30.03.2021

Czy wyjrzeliście już za okna? Tak, to wiosna! Już się u nas rozgościła i udekorowała ogrody barwnymi kwiatami, co wyraźnie widać na zdjęciach nadesłanych przez naszych uczniów. Niech radosny, wiosenny nastrój stanie się motywacją do działania.

• POWITANIE WIOSNY W ODDZIAŁACH PRZEDSZKOLNYCH

„Czym powitać cię wiosenko, gdy zielona wracasz znów,

chyba tańcem i piosenką, bo to milsze jest od słów”

22 marca dzieci z oddziałów przedszkolnych uroczyście powitały Wiosnę. W tym dniu wszyscy przyszli ubrani w wiosenne kolory. Nie brakowało również przebrań związanych z tą porą roku. Były tańce, śpiewy, wiosenne quizy i mnóstwo zabawy. Dzieci rozwiązywały specjalne zadania, wykonywały różnorodne prace plastyczne związane z wiosennymi tematami. Każda grupa zorganizowała kącik przyrody, w którym znalazły się nowalijki. Na koniec gupy wyruszyły w barwny korowód po ulicach naszej miejscowości w poszukiwaniu oznak wiosny. Mimo chłodnej pogody wszystkim towarzyszyła radość. Mamy nadzieję, że starania naszych przedszkolaków sprawią, że wiosna zagości u nas na dobre.

• "STRAGAN Z WIERSZYKAMI"

23.03.2021

"Zaczytane dzieciaki" to projekt czytelniczy realizowany w tym roku przez bibliotekarza szkolnego w klasach  I- III. W ramach tego projektu 18 marca odbył się konkurs literacki pod hasłem "Stragan z wierszykami", którego głównym celem była popularyzacja wierszy Jana Brzechwy i Juliana Tuwima. Wzięli w nim udział uczniowie klasy I b, którzy podzieleni na trzyosobowe drużyny  rozwiązywali różne zadania literackie. Były zagadki, rozpoznawanie cytatów, uzupełnianie tytułów, układanie puzzli.

W trakcie konkursu panowała miła atmosfera i zdrowa rywalizacja, dzieci wykazały się bardzo dobrą znajomością wierszy obu poetów. W nagrodę każdy uczestnik otrzymał   drobny upominek. Zwycięska drużyna , tj. Maja Jędrzejowska, Kacper Miłoś i Maciej Rajpold otrzymała pamiątkowe dyplomy  i książeczki.

Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy!

• ŚWIATOWY DZIEŃ WODY W KLASACH IV

22.03.2021

Dziś, czyli 22 marca na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Wody. Święto zostało ustanowione w celu podniesienia świadomości, jak wielką rolę odgrywa woda i jakie zagrożenie niesie ze sobą spadek jej zasobów. Obchody święta przyczyniają się do pogłębianie szacunku do wody, która ze względu na swą pozorną dostępność w warunkach klimatu umiarkowanego, często bywa marnotrawiona. W związku z tym uczniowie klas IVa i IVb w ramach realizowanego projektu Badacze Wody przygotowali koszulki promujące oszczędzanie wody. Pamiętajmy! Oszczędzajmy wodę!

• W OCZEKIWANIU NA WIOSNĘ

18.03.2021

W związku z nadchodzącą wiosną przedszkolaki z grup zerowych założyły  swój mini ogródek. W środę 17  marca dzieci spróbowały swoich sił w sadzeniu cebuli. Impulsem do tych działań była zbyt długa zima i zbliżająca się wiosna. Przedszkolaki dobrze wiedzą jak ważne dla ich zdrowia jest jedzenie witamin w postaci nowalijek. Posadziły cebulę, gdyż bardzo lubią kanapki ze szczypiorkiem. Wszystkie sadzonki ustawiły na parapecie, aby wiosenne słoneczko ładnie na nich świeciło, by mógł wyrosnąć z nich smaczny szczypiorek. Wszyscy wykonali swoją pracę wzorowo i zobowiązali się do dbania o   swoje cebulki.

• ŚWIĘTO KOBIET W ODDZIAŁACH PRZEDSZKOLNYCH

Marzec pięknie się wystroił,

W kole między dziećmi stoi,

I gromadkę uśmiechniętą

Pyta: jakie dzisiaj święto?

Zapamiętaj sobie – dzisiaj jest DZIEŃ KOBIET!

8 marca to wyjątkowy dzień w roku. Wtedy swoje święto obchodzą wszystkie kobiety, zarówno te duże, jak i małe. W tym szczególnym dniu wszyscy chłopcy w każdej grupie składali życzenia dziewczynkom i swoim paniom. Nie obyło się bez cukierków, drobnych upominków i kwiatów. Z dziewczęcych buź uśmiech nie schodził przez calutki dzień . Wszystkie panie i dziewczynki dziękują chłopcom za piękne życzenia, kwiaty i promienny uśmiech. Święto Kobiet, które corocznie obchodzimy w naszym przedszkolu, to doskonały sposób do kształtowania u dzieci uprzejmości wobec pań i koleżanek, przeżywania pozytywnych uczuć i współpracy w grupie.

• DZIEŃ KOBIET

08.03.2021

Z okazji Dnia Kobiet Gromada Zuchowa wspólnie z Samorządem Uczniowskim przygotowała laurki dla wszystkich Kobiet pracujących w szkole i słodki upominek dla koleżanek. Chłopcy odświętnie ubrani w mundury zuchowe składali życzenia. Dziewczynki też podkreśliły odświętny charakter tego sympatycznego dnia i przyszły do szkoły w kolorowych sukienkach. Z tej okazji odbyły się również małe klasowe uroczystości. Każda klasa świętowała na swój sposób.

• DZIEŃ DINOZAURA

08.03.2021

W dniu 26.02.2021 roku w naszym przedszkolu obchodziliśmy  Dzień Dinozaura. Dzieci miały okazję poznać prehistoryczne fakty na temat życia gadów, sposobu ich żywienia oraz aktywności. Podziwiały sylwety zwierząt przez okulary 3D, oglądały figurki. Poznały pracę paleontologa oraz narzędzia, jakimposługują się naukowcy badając skamieniałości. Wchodziły w rolę badaczy, przechodząc przez tunel i szukając szczątków dinozaurów. Ponadto uczestniczyły w zabawach ruchowych i dźwiękonaśladowczych, co wzbogaciło ich wiedzę oraz wyobrażenia na temat poznanych gadów.Na koniec dzieci wykonywały piękne prace plastyczno-techniczne, przedstawiające wesołe dinozaury.

• WALENTYNKI 2021

04.03.2021

Samorząd Uczniowski wraz z Gromadą Zuchową "Leśne duszki" przygotował 14 lutego pocztę walentynkową. Uczniowie odpowiedzialni za zebranie kartek z życzeniami rozpoczęli pracę kilka dni wcześniej. W poniedziałek 15 lutego nastąpił finał w postaci doręczenia kartek do adresatów. Dużą niespodzianką okazały się kartki walentynkowe od tajemniczego nadawcy, który do każdej walentynki dołączył mufinkę. Znamy go jako Tajemniczego Ciastka. Jak co roku walentynki cieszyły się dużym zainteresowaniem uczniów.