Tomasz Pierzchała
18 i 19 listopada w Padwi Narodowej odbył się finał powiatowych IMS w unihokeju. Chłopcy zajęli V miejsce a drużyna dziewcząt uplasowała się na podium zajmując III miejsce.
Tomasz Pierzchała
18 i 19 listopada w Padwi Narodowej odbył się finał powiatowych IMS w unihokeju. Chłopcy zajęli V miejsce a drużyna dziewcząt uplasowała się na podium zajmując III miejsce.
Kinga Maziarz
W ramach współpracy z oddziałem przedszkolnym w Gawłuszowicach 26.11 nasze przedszkole odwiedził gość. Była to p. Ania, która prowadzi grupę 3 i 4 latków. Spotkanie to miało na celu wyrabianie nawyku głośnego czytania oraz zamiłowania do książek. Wszystkie grupy z zaciekawieniem słuchały opowieści o jeżu Kolczatku H. Bechlerowej, a także odpowiadały na pytania dotyczące opowiadania zadawane przez naszego gościa. Wszystkim tym działaniom przysłuchiwały i przypatrywały się jeże wykonane zgodnie z projektem „Podróże Jeża ze Zgierza”. Następnie przedszkolaki zaprosiły p. Anię do wspólnych tańców i pląsów oraz wręczyły jej upominek. Bardzo dziękujemy pani Ani za przybycie i mamy nadzieję, że wszyscy miło spędzili czas.
Małgorzata Sierpina
W naszej szkole dzieci od najmłodszych lat uczą się dbać o własne zdrowie. W ramach Szkoły Promującej Zdrowie prowadzone są różnorodne działania prozdrowotne, w których przedszkolaki aktywnie i chętnie uczestniczą. Dzieci z grup 5- latków i 6- latków miały okazję spotkać się z higienistką szkolną, która przybliżyła dzieciom zasady dbania o higienę osobistą oraz zdrowego odżywiania się. 20 listopada udaliśmy się do Gminnego Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Borowej. Tam pani pielęgniarka zapoznała dzieci ze swoją pracą. Pokazała różne gabinety, w których przyjmowani są pacjenci. Przedszkolaki miały także okazję spotkać się z lekarzem pediatrą, który w interesujący sposób przybliżył dzieciom swoją codzienną pracę. Pan doktor zwrócił uwagę na różne sytuacje zagrażające zdrowiu i życiu dzieci oraz zapoznał ze sposobami zapobiegania chorobom. Serdecznie dziękujemy pani kierownik oraz innym pracownikom za życzliwe przyjęcie przedszkolaków i przybliżenie specyfiki pracy służby zdrowia. Tydzień zdobywania i utrwalania wiadomości z zakresu profilaktyki prozdrowotnej zakończył Przedszkolny Konkurs „Co przedszkolaki wiedzą o zdrowiu?”. Truskawki, Malinki i Poziomki z dużym zaangażowaniem zdobywały punkty dla swoich drużyn, uczestnicząc w wielu atrakcyjnych konkurencjach. Zabawie towarzyszyły pozytywne emocje i uśmiechnięte buzie. Na zakończenie konkursu wszystkie dzieci otrzymały nagrody i porcję witamin- smaczne jabłka. Podjęte zadania cieszyły się dużym zainteresowaniem społeczności przedszkolnej. A widoczne efekty wskazują na celowość podejmowanych działań prozdrowotnych.
Marta Jędrzejowska
W październikowe popołudnie uczniowie klasy VII b dobrze bawili się na klasowym grillu. Świętowali Dzień Chłopaka oraz Dzień Nauczyciela. Na imprezie nie brakowało ciekawych zabaw i konkurencji przygotowanych dla chłopców przez ich koleżanki. Uczniowie bardzo miło spędzili swój wolny czas
z rodzicami i wychowawcą.
Ewa Cybulska
25.11.2019 r. w oddziałach przedszkolnych: Jabłuszka, Wisienki i Jagódki, królował pluszowy miś – przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim ulubionym misiem. Uroczysty dzień rozpoczął się od przedstawienia teatralnego w GOK-u w Borowej: ”Bajkowy świat mojego misia”. Wspólnie z dziećmi z sąsiednich szkół uczestniczyliśmy w bajkowej podróży misia i innych bohaterów literatury dziecięcej. Po powrocie do przedszkola rozpoczęła się wesoła zabawa w misiowej krainie. Była misiowa gimnastyka, tańce z maskotkami, piosenki i wiersze o misiach. Dzieci wykonały też prace plastyczno-techniczne.
Mamy nadzieję, że to wielkie misiowe święto pozostanie w pamięci dzieci na długi czas.
Aneta Duszkiewicz - Sypek
Po raz siódmy w naszej szkole, 13 listopada 2019 r. odbyła się ogólnopolska akcja edukacyjna „Śniadanie daje moc” organizowana w ramach Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania. Dzieci oddziałów 5 i 6- latków oraz klas I-III przygotowywali zdrowe i smaczne drugie śniadanie. Przed wykonaniem zdrowych śniadań dzieci brały udział w pogadankach na temat roli śniadania w życiu każdego dziecka. Dzieci zrozumiały, że śniadania dają siłę i energię do nauki i zabawy, dzięki niemu lepiej się koncentrują na wykonywanych zadaniach. Dzieci dowiedziały się również, że zdrowe odżywianie to nie tylko zdrowa żywność. Ważne jest też, by jeść pięć posiłków w ciągu dnia o stałych porach i bez pośpiechu, systematycznie sięgać po nabiał, ryby i mięsa i ciemny chleb zamiast bułek, a także pić wodę czy soki, zamiast szkodliwych napojów gazowanych. Mowa była też o niezbędnym ruchu oraz o unikaniu słodyczy i chipsów, które nie są zdrowe. Najwięcej radości przyniosło wykonywanie swoich ulubionych zdrowych śniadań. W każdej klasie powstawały bardzo smaczne owocowo-warzywne koreczki, kolorowe kanapki, owocowe koktajle, którymi następnie dzieci chętnie dzieliły się ze swoimi starszymi kolegami i koleżankami.
Wierzymy, że udział w takich akcjach promujących zdrowy tryb życia przyczyni się do zmiany nawyków żywieniowych i większej dbałości o spożywanie śniadania przez dzieci – w domu i szkole. Dziękujemy wszystkim rodzicom za wsparcie w promowaniu zdrowego stylu życia i pomocy w trakcie przygotowania śniadań w poszczególnych klasach.
Magdalena Żugaj
18.11.2019 r. 6 latki i 5 latki wybrały się do Elektrowni Połaniec, która jest jedną z największych elektrowni w Polsce. Dzieci miały okazję obejrzeć jedną z najnowocześniejszych elektrowni, wykorzystującą w dużej części biopaliwo do zasilania. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od zapoznania się z zasadami BHP. Dostaliśmy kaski ochronne i kamizelki. Pan przewodnik wyjaśnił nam w jaki sposób produkowana jest energia i jakie urządzenia potrzebne są do jej wytworzenia. Poznaliśmy tak zwany „Zielony Blok” energetyczny opalany biomasą pozyskiwaną ze zrębków drzewnych i odpadów rolniczych. Pan przewodnik zapoznał dzieci z różnymi źródłami pozyskiwania energii. Zwrócił również uwagę na konieczność oszczędzania prądu. Później dzieci obejrzały film edukacyjny pt. „Nie taki prąd straszny”. Był on okazją do utrwalenia zdobytych wiadomości na temat zagrożeń wynikających z niewłaściwego korzystania z prądu. Wielką atrakcją dla dzieci były prezenty przygotowane przez pracowników elektrowni. Serdecznie dziękujemy kierownictwu oraz Panom przewodnikom za interesującą wycieczkę i przybliżenie specyfiki swojej pracy.
Marta Jędrzejowska
5 listopada 13 uczniów z klas VI a i VI b wzięło udział w jesiennej edycji ogólnopolskiego konkursu z języka angielskiego FOCUS. Konkurs zawierał zagadnienia gramatyczno- leksykalne oraz pytania dotyczące kultury i zwyczajów Irlandii Północnej. Dał uczniom możliwość sprawdzenia swoich umiejętności na tle rówieśników z całej Polski, a także stanowił urozmaicenie oferty edukacyjnej szkoły i motywację do dalszej pracy. Czekamy z niecierpliwością na wyniki i trzymamy kciuki za uczestników.
Anna Masajada
Dnia 20.11.2019 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Borowej odbył się konkurs Literatura i Dzieci ,,W świecie wyobraźni”. Tematyka dotyczyła utworów opisujących rzeczywistość, często nierealną lub pozostającą w sferze dziecięcej fantazji. Mają one wyrażać pragnienia związane z wizją świata w jakim chcielibyśmy żyć lub będziemy żyć.
Celem konkursu było:
- upowszechnianie i zachęcanie do czytania książek
- popularyzacja literatury dziecięcej
- przekazywanie poprzez literaturę ponadczasowych wartości
- inspirowanie do poszukiwań nowych form pracy artystycznej
- rozwijanie wyobraźni i spontaniczności
- promocja dokonań artystycznych dzieci
- konfrontacja warsztatu instruktora-pedagoga
Uczestnicy prezentowali jeden utwór wybranego autora w formie recytacji oraz piosenki. W kategorii piosenki preferowane były teksty uznanych autorów oraz aranżacje uwzględniające dziecięce instrumentarium.
W kategorii recytacji pierwsze miejsce zdobyli i zakwalifikowali się na dalszy etap w Chorzelowie:
- Oliwier Pietrzak kategoria: klasa 0-II
- Kamil Adamczyk kategoria: klasa III-V
- Mateusz Gawżyński kategoria: klasa VI-VIII
Wyróżnienie zdobyli:
- Emilia Brzezińska kategoria: klasa III-V
- Patrycja Lewicka kategoria: klasa III-V
- Kamil Borowiec-Wróbel kategoria: klasa III-V
W klategorii piosenki wyróżnienie zdobyła;
Milena Wójcik kategoria: klasa 0-II
Wszystkim uczniom, którzy brali udział w konkursie serdecznie gratulujemy!
Marta Załucka, Renata Leśniak
W ramach Szkoły Promującej Zdrowie uczniowie wraz z wychowawcami podejmują różnorodne działania. Mają one na celu promowanie zdrowego stylu życia, którego jednym z aspektów jest dbałość o tężyznę fizyczną. 12 listopada 2019 roku w naszej szkole odbyły się zajęcia sportowe pod nazwą "Bądź jak Krzysztof Piątek". Klasy drugie odwiedził piłkarz Stali Mielec Mateusz Załucki. Tradycyjna lekcja WF – u została zastąpiona profesjonalnym treningiem piłkarskim przygotowanym specjalnie dla dzieci. Uczniowie podeszli z entuzjazmem do różnego typu zadań. Wykazali się zwinnością i szybkością w ćwiczeniach z piłkami. Lekcja miała na celu promowanie sportu wśród najmłodszych, wpajanie wzajemnego szacunku i zasady fair play. Zajęcia bardzo podobały się drugoklasistom i już zaprosiły piłkarza na następne spotkanie. Dziękujemy Panu Mateuszowi Załuckiemu za przeprowadzenie treningu z naszymi wychowankami.
Marta Załucka, Renata Leśniak
Uczniowie klas drugich uczestniczą w nauce pływania. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu na krytej pływalni ,,Delfin” w Połańcu. Dzieci uczą się pływać pod kierunkiem instruktora i ratowników. Opiekę nad uczniami sprawują wychowawczynie Renata Leśniak i Marta Załucka oraz rodzice. Podczas zajęć na basenie uczniowie poznają tajniki nauki pływania. Uczą si w sposób odpowiedzialny i bezpieczny korzystać z basenu. Zajęcia dają dzieciom możliwość nabycia podstawowych umiejętności pływania, oraz rozwijania i podnoszenia sprawności fizycznej. Zachęcają uczniów do systematycznego uprawiania sportu i aktywnego stylu życia. Dzieci bardzo chętnie i aktywnie uczestniczą w tych lekcjach i z niecierpliwością czekają na każdy kolejny wyjazd.
Anna Podraza
Nasza szkolna biblioteka, jak co roku, włączyła się w obchody Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych. To październikowe święto ustanowione przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego obchodzone było w tym roku pod hasłem "Wyobraź sobie ... ." W ramach obchodów MMBSz nasi uczniowie aktywnie uczestniczyli w konkursach i akcjach organizowanych przez nauczyciela - bibliotekarza.
Dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz uczniowie klas I - III wykonali pomysłowe prace plastyczne w ramach konkursu "Mój ulubiony bohater książkowy". Uczniowie klas starszych mogli wykazać się swoimi umiejętnościami plastycznymi i językowymi, biorąc udział w konkursach "Reklama biblioteki szkolnej", "I ty zostań poliglotą!". Jury konkursowe nagrodziły następujących uczniów: Jakuba Pęgiel - 5- latek, Adriannę Zych - 0 A, Juliana Burczego - 0 B, Elenę Jędrzejowską - Ia, Gabrielę Strugała - II b, Norberta Stefanowicza - V b, Adama Rusina - VI b, Kamilę Mazur - VI a i Kacpra Kamudę - V b. Najlepszym czytelnikiem miesiąca października został Oliwier Pietryka z klasy II b. Miano najlepiej czytającej klasy otrzymała IIb. Największym zainteresowaniem wśród uczniów cieszył się konkurs afiszowy "Wiem wszystko o bibliotece". W każdy poniedziałek na gazetce bibliotecznej umieszczany był zestaw pięciu pytań, na które należało udzielić poprawnych odpowiedzi do końca tygodnia. Uczniowie brali również udział w akcji "Książkowa lista przebojów", głosując na książkę, którą ich zdaniem warto przeczytać i polecić innym. Najwięcej głosów oddano na: "Chłopców z Placu Broni" F. Molnara, "Akademię Pana Kleksa" J. Brzechwy oraz "Co się stanie na leśnej polanie, czyli leśne przygody Gangu Słodziaków" R. Piątkowskiej. Uczniowie, zwłaszcza klas młodszych chętnie odwiedzali bibliotekę szkolną i korzystali z jej zasobów. Mogli również obejrzeć wystawy, które miały na celu zachęcanie do sięgnięcia po ciekawą książkę lub czasopismo. W klasach trzecich odbyły się zajęcia warsztatowe z bibliotekarzem, na których uczniowie układali i pisali życzenia dla książki oraz prośby książek.
Prace konkursowe oraz prace wykonane przez uczniów klas trzecich zostały wyeksponowane na gazetkach bibliotecznych i tablicach w holu szkoły. Wszyscy uczniowie biorący udział w konkursach zostali nagrodzeni.
Tomasz Pierzchała
Dzięki pomocy Gminnej Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych nauczyciele wychowania fizycznego Tomasz Pierzchała i Janusz Krawczyk zorganizowali zajęcia sportowe w ramach godzin SKS dla 28 uczniów Szkoły Podstawowej w Borowej, które cieszyły się dużym zainteresowaniem.
Program realizowany był przy współpracy z OSiR Połaniec i fitness club EXTREME Połaniec we wtorki
w miesiącach październiku i listopadzie w godzinach 15.30 – 18.30. Uczniowie w ramach programu korzystali
z basenu i siłowni doskonaląc umiejętności pływackie i wzmacniając swoją tężyznę fizyczną.
Cele programu:
Tomasz Pierzchała
14 listopada w Szkole Podstawowej w Przecławiu odbył się półfinał IMS w koszykówce dziewcząt. Drużyna zajęła III miejsce.
5 listopada w Szkole Podstawowej w Radomyślu Wielkim swoje zawody rozegrali chłopcy.
Wygrane mecze z Rudą i Wadowicami pozwoliły zająć II miejsce.
Aneta Duszkiewicz-Sypek
Dzięki przychylności pani dyrektor Zespołu Szkół im. prof. Janusza Groszkowskiego w Mielcu Lidii Gereło, 14 listopada klasy Ia i Ib wzięły udział w inspirujących lekcjach przygotowanych przez starszych kolegów, uczniów tejże szkoły.
Pierwszoklasiści podziwiali pokaz musztry w pełnym umundurowaniu, w wykonaniu uczniów klas technicznych o profilu wojskowym. Następnie z wielką ochotą, osobiście pierwszoklasiści uczestniczyli w ćwiczeniach marszu, ustawiania szeregu oraz dwuszeregu. Nasi uczniowie mogli również sprawdzić swoje umiejętności kulinarne. Pod okiem starszych kolegów ugotowali zupę dyniową oraz usmażyli przepyszne naleśniki, które w bardzo szybki sposób zniknęły z ich talerzy. Pierwsze klasy odwiedziły również klasę hotelarską, w której uczestniczyli w pokazie ścielenia łóżka oraz dowiedzieli się jak należy pracować na recepcji hotelowej. Największym zainteresowaniem wśród dziewczynek cieszyły się zajęcia fryzjerskie, na których każdy miał okazję wypróbować swoich umiejętności fryzjerskich oraz zostać pięknie uczesanym. Natomiast chłopcy bardzo cieszyli się z zajęć w pracowni mechatroniki, w której mogli poznać budowę układów napędzanych powietrzem i prądem, a także sterować zbudowanymi robotami. Wyjazd ten stał się okazją do zapoznania się z różnymi zawodami. W ramach orientacji zawodowej uczniowie klas pierwszych poznali zawód żołnierza, kucharza, fryzjerki, recepcjonistki oraz mechatronika.
Bardzo serdecznie dziękujemy mamom uczniów, które pomagały w trakcie trwania wycieczki, pani dyrektor Lidii Gereło wraz z uczniami i nauczycielami Zespołu Szkół im. prof. Janusza Groszkowskiego: Iwonie Żola, Zofii Fijałkowskej, Pawłowi Kolb, Romanowi Gruszeckiemu, którzy w ciekawy i rzetelny sposób opowiedzieli o różnych zawodach, do których przygotowuje ich szkoła średnia, a pani Agnieszce Kusak za logistyczne opracowanie tego przedsięwzięcia. Dziękujemy.
Paweł Komoński
W piątek, 8 listopada w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji 101. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. W rolach głównych wystąpili uczniowie klasy VIII b – Mateusz Gawżyński, Kamil Kwiatkowski i Bartosz Bogdan, którzy współczesnym językiem starali się wytłumaczyć wszystkim czym jest patriotyzm i jak trudno być patriotą. Całość uroczystości uświetniali soliści – Roksana Trzpis, Amelia Smolarek, Aleksandra Opałacz, Witor Jagusiak i Kornelia Moryto, brawurowo wykonując pieśni i piosenki niepodległościowe w towarzystwie chóru złożonego z uczniów klas piątych.
Kolejnym etapem świętowania był udział pocztu sztandarowego w gminnych uroczystościach 11 listopada oraz symboliczne złożenie wiązanki kwiatów pod pomnikiem Poległych podczas bombardowania wioski przez lotnictwo niemieckie w dniach od 6 do 7 sierpnia 1944 r.” oraz „Pamięci Polaków zamordowanych i poległych w walce o wolność podczas drugiej wojny światowej”.
Anna Struzik
W piątek 8 listopada w oddziałach przedszkolnych obchodziliśmy Święto Niepodległości. Głównym celem uroczystości było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju. Rodzice zadbali o odpowiednie stroje dla dzieci biało-granatowe z czerwonymi akcentami, każde dziecko otrzymało kotylion Uroczystość rozpoczęliśmy marszem z flagami od dębu do dębu wolności. Był to już drugi taki marsz. Sygnałem do rozpoczęcia był dzwonek sygnaturki znajdujący się na budynku przedszkola. W marszu towarzyszyła nam pani dyrektor oraz przewodniczący Rady Gminy, który dołączył do marszu pod pomnikiem poległych w czasie bombardowania Borowej. Po patriotycznym spacerze zebraliśmy się w sali trzylatków na wspólne śpiewanie hymnu. Przedszkolaki wykonały go z wielkim zaangażowaniem zachowując prawidłową postawę. Na koniec wspólnie zatańczyliśmy poloneza pod bacznym okiem pana Jakuba. W naszej wędrówce patriotycznej towarzyszył nam również „Jeż ze Zgierza”. Był to dzień pełen niezapomnianych wrażeń.
Kinga Maziarz
5 listopada grupy „Jabłuszek”, „Wisienek” i „Jagódek” obchodziły Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Z tej okazji każda grupa wzięła udział w bajkowych spotkaniach, podczas których każdy opowiadał o swoich ulubionych bajkowych postaciach. Nie zabrakło też przebrań. Stroje księżniczki, Myszki Miki, Boba Budowniczego i wielu innych bajkowych postaci dzieci zaprezentowały podczas wspólnych zabaw i pląsów. Dzieci również miały za zadanie rozpoznawać bajkę po jednym obrazku lub rekwizycie. Były też zagadki. Grupy miały okazję obejrzeć teatrzyk kukiełkowy pt. „Czerwony Kapturek”. Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek jest doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci.
Wartościowe książki kształcą w dzieciach odpowiednie postawy moralne, rozwijają dziecięcą fantazję, pamięć, bogacą słownictwo. Warto wybierać więc bajki, gdzie dobro zwycięża, a zło zostaje ukarane
Michał Opałacz
6 listopada br. w oddanej niedawno do użytku sali audiowizualnej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mielcu odbyła się IX edycja Powiatowego Konkursu Poezji i Piosenki "Barwy mojej ojczyzny" zorganizowana przez Polskie Towarzystwo Gimnastyczne Sokół 1893.
Utwory wybrane przez uczestników zarówno do recytacji jak i śpiewu przedstawiały niepowtarzalne walory naszej ojczyzny, czyli to co najbliższe i najpiękniejsze. Wzorem lat ubiegłych zainteresowanie scenicznymi zmaganiami cieszyło się dużym powodzeniem wśród uczniów klas VII i VIII. Podczas tegorocznej edycji nie mogło zabraknąć również reprezentantki naszej szkoły.
Po wysłuchaniu blisko 60 utworów komisja wybrała zwycięzców. Wśród nagrodzonych znalazła się Weronika Mazur z klasy VIIIb, która swoją skromnością i niezwykle lirycznym wykonaniem utworu „ Kolęda warszawska” głos” podbiła serca jurorów i otrzymała wyróżnienie.
Weronika została uhonorowana dyplomem i wartościowymi nagrodami rzeczowymi. Serdecznie gratulujemy Weronice oraz opiekunowi, pani Izabeli Cynar. Trzymamy kciuki za kolejne udane występy.
Ewa Cybulska, Agnieszka Stachowicz
Dnia 29.10.2019 r. dzieci z wszystkich grup przedszkolnych spotkały się z niecodziennym gościem – panią policjantką z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Mielcu. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się, jak ważna, odpowiedzialna i niebezpieczna jest praca policjanta. Duże zainteresowanie wywołało umundurowanie i wyposażenie, w szczególności czapka, policyjny lizak, broń oraz kajdanki. Przedszkolaki miały możliwość zajrzeć do radiowozu, zapoznać się z sygnałami świetlnymi i dźwiękowymi oraz sposobem porozumiewania się z dowodzącymi akcją. Pani policjantka w formie praktycznej przypomniała podstawowe zasady zachowania się podczas przechodzenia przez jezdnię, wytłumaczyła jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych oraz do kogo zwracać się w sytuacji zagrożenia. Zademonstrowała też, jak reagować podczas ataku psa.
Bardzo pouczające były scenki sytuacyjne, w których dzieci chętnie i z zaangażowaniem brały udział. W podziękowaniu za ciekawe spotkanie, przedszkolaki zaśpiewały piosenki „Dzieci i światła” oraz „Ruch uliczny” i wręczyły pani policjantce kwiaty. Serdecznie dziękujemy pani Joannie, mamie Korneliusza, że znalazła czas aby spotkać się z naszymi przedszkolakami.
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sint, adipisci, quibusdam, ad ab quisquam esse aspernatur exercitationem aliquam at fugit omnis vitae recusandae eveniet.
Inventore, aliquam sequi nisi velit magnam accusamus reprehenderit nemo necessitatibus doloribus molestiae fugit repellat repudiandae dolor. Incidunt, nulla quidem illo suscipit nihil!Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit.
Powered by aSc EduPage