Lucyna Skop
Dnia 10 czerwca 2014 roku uczniowie klas IV i V naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce do Sandomierza. Na miejsce dotarliśmy około godziny 10.00, gdzie spotkaliśmy się z przewodnikiem. Wszyscy wspólnie udaliśmy się na Bramę Opatowską skąd podziwialiśmy panoramę miasta. Następnym punktem programu było zwiedzanie sandomierskich podziemii i Katedry, a później spacer wąwozem Królowej Jadwigi, który zachwycił wszystkich swoim pięknem. Następnie udaliśmy się na rejs statkiem po Wiśle. Podczas podróży towarzyszyły nam mewy, które domagały się jedzenia i bardzo nisko fruwały nam nad głowami wprowadzając ogólne zamieszanie. Na koniec rejsu każdy został naznaczony tatuażem w kształcie kotwicy. Kolejnym punktem programu było zwiedzanie zbrojowni, gdzie w ciekawy i śmieszny sposób poznaliśmy legendę Sandomierza o bohaterskiej Halinie Krępiance i o zbrojach jakie wtedy noszono. Na koniec każdy z uczestników mógł przymierzyć stroje i zbroje z dawnych epok. Uczniowie prześcigali się, kto ubierze się ciekawiej lub śmieszniej. Do domu wróciliśmy zmęczeni ale bardzo zadowoleni.
WYCIECZKA DO SANDOMIERZA
24.07.2014
ODPOWIEDZIALNY SPRZEDAWCA
14.07.2014Ewelina Wiącek Sasor
W ramach Szkolnego Tygodnia Profilaktyki uczniowie wraz z nauczycielami odwiedzili okoliczne sklepy gdzie wręczyli dyplomy „Odpowiedzialny sprzedawca” Nie sprzedaję alkoholu i papierosów osobom nieletnim. Dyplomy te są formą podziękowania za przestrzeganie prawa zapisanego w Ustawie o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi a zrazem prośba o dalsze przestrzeganie zakazu sprzedaży alkoholu oraz wyrobów tytoniowych osobom nieletnim. Wszystkie dyplomy zostały wyeksponowanie w gablotach sklepowych . Sami sprzedawcy niejednokrotnie podkreślali, że nie sprzedają alkoholu i papierosów osobom nieletnim, deklarowali też poparcie dla tego typu przedsięwzięć. Akcję naszą poparli: Wójta Gminy, Przewodniczący Rady Gminy, Dyrektor Szkoły, Kierownik Gminnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej, Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, Przewodniczący Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Proboszcz Parafii św. Mikołaja w Borowej, Kierownik Rewiru Dzielnicowych.
DZIEŃ MAMY I TATY W ZERÓWKACH
30.06.2014Leokadia Polak
Z okazji Święta Mamy i Taty 11 czerwca 2014 r. dzieci 5- i 6- letnie wraz z wychowawczyniami zorganizowały wspaniałą i wzruszającą uroczystość. W pięknych i odświętnych strojach zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie i wokalne. Walczyk w wykonaniu naszych pociech zachwycił wszystkich gości. Po uroczystym odśpiewaniu „Sto lat” dzieci wręczyły własnoręcznie wykonane laurki i złożyły życzenia swoim rodzicom. Nasi wychowankowie dostarczyli nam wszystkim niezapomnianych przeżyć i wzruszeń.
DZIEŃ MATKI I OJCA
25.06.2014Lucyna Skop
8 czerwca 2014 roku w naszej szkole odbyło się spotkanie rodziców, nauczycieli i dzieci z okazji Dnia Matki i Ojca. Rozpoczęło się ono złożeniem życzeń przez Samorząd Uczniowski i przekazaniem bukietu kwiatów na ręce przewodniczącej Rady Rodziców pani Moniki Jagusiak. Następnie uczniowie klasy VI przedstawili krótką część artystyczną podsumowującą program pt.”Z biegiem Wisły”. W dalszej części nauczyciele realizujący program „WF z klasą” zaprosili społeczność gminy do wspólnego „spaceru” (nordic walking) ulicami naszej miejscowości. Spotkanie rozpoczęło się rozgrzewką przeprowadzoną przez koordynatora programu pana Janusz Krawczyka, a następnie zebrani uczestnicy ruszyli na wędrówkę. Zadowoleni i lekko zmęczeni wędrowcy wrócili na teren szkoły, gdzie mogli posilić się pieczoną kiełbasą i zaspokoić pragnienie. Kolejnym punktem spotkania były gry i zabawy na boisku szkolnym, w których uczestniczyły dzieci, młodzież szkolna i rodzice. Impreza zakończyła się wspólną zabawą przy muzyce.
DZIEŃ REGIONALNY "Z BIEGIEM WISŁY"
21.06.2014Joanna Gil
4 i 5 czerwca w naszej szkole miała miejsce ważna uroczystość. Było to podsumowanie programu edukacji regionalnej pt. „Z biegiem Wisły” Inauguracyjny apel odbył się w listopadzie 2013 roku. Przez kilka miesięcy każda klasa pracując metodą projektu przygotowywała prezentację na temat wylosowanego regionu Polski. Motywem przewodnim była Wisła, królowa polskich rzek. Legendą o jej powstaniu, opracowaną w formie etiudy taneczneji reprezentowaną przez uczniów klasy VIa, rozpoczęły się tegoroczne obchody Dnia Regionalnego. By jeszcze bardziej zintegrować klasy młodsze ze starszymi, każdy region opracowywała we współpracy klasa młodsza I - III ze starszą IV – VI.
Współpraca okazała się owocna, gdyż prezentacje wypadły wspaniale. Było dużo piosenek, tańców, inscenizacji i wierszy. Uczniowie pod kierunkiem wychowawców przygotowali piękne stroje i inne rekwizyty. Zadbali też o dekoracje. Wszyscy dobrze się bawili, a jednocześnie mogli poznać piękno polskiej ziemi, zachwycić się bogactwem folkloru najważniejszych polskich regionów: Śląska, Małopolski, Wielkopolski, Mazowsza i Pomorza. Imprezę koordynowała i prowadziła pani Joanna Gil.
ODDZIAŁY PRZEDSZKOLNE W ZAKŁADACH ENERGETYCZNYCH
30.06.2014Małgorzata Sierpina
30 maja 2014 r. dzieci pięcio- i sześcioletnie wraz z wychowawczyniami odwiedziły Zakłady Energetyczne w Mielcu. Dzięki uprzejmości pana dyrektora mogły z bliska poznać pracę ludzi zatrudnionych w tymże zakładzie.Dzieci oglądały urządzenia związane z monitorowaniem i usuwaniem awarii dostawy prądu do naszych domów. Na zakończenie wycieczki dzieci zostały poczęstowane cukierkami. Dziękując za bardzo interesującą i pouczającą pogadankę przedszkolaki wręczyły pamiątkową laurkę.
GMINNY KONKURS MATEMATYCZNY
25.06.2014Lucyna Skop
28 maja 2014 roku w Szkole Podstawowej w Borowej odbyła się kolejna edycja Gminnego Konkursu Matematycznego szkół podstawowych. Patronat nad nim objął ponownie Przewodniczący Rady Gminy Borowa pan Mieczysław Wiącek. Nagrody zostały ufundowane przez przewodniczącego rady i Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Organizatorem była pani Lucyna Skop, nauczyciel matematyki w Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Borowej. Celem konkursu było popularyzowanie wiedzy matematycznej, rozwijanie uzdolnień i zainteresowań matematycznych uczniów jak również spędzanie wolnego czasu w sposób aktywny i kształcący. Konkurs adresowany był do wszystkich interesujących się matematyką. Wzięło w nim udział 20 uczniów szkół podstawowych w Borowej, Górkach i Glinach Małych. Składał się on z dwóch części. Pierwsza to 15 zadań w formie testu wyboru oraz druga, 5 zadań otwartych o różnym stopniu trudności. Uczestnicy mieli na rozwiązanie 60 minut. Wszyscy chętnie wzięli się do pracy. Czas przeznaczony na rozwiązywanie wykorzystali do maximum. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwali nauczycieli będący opiekunami uczestników pod przewodnictwem organizatora Lucyny Skop. Po zakończeniu zmagań uczniowie udali się na słodki poczęstunek ufundowany przez Radę Rodziców i zwiedzanie szkoły, a komisja oceniała prace. Pierwsze miejsce zajęła uczennica Szkoły Podstawowej w Borowej Natalia Banaś, drugie Alicja Struzik z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Glinach Małych, a trzecie Magdalena Trzpis ze Szkoły Podstawowej w Borowej. Wymienieni uczniowie otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Pozostali uczestnicy otrzymali nagrody pocieszenia, tj. dyplomy uczestnictwa oraz długopisy. Nikt nie odszedł bez upominku, a trud przygotowania do konkursu został dostrzeżony i doceniony.
PRZEDSZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI
30.06.2014Małgorzata Sierpina
22 maja 2014 r. odbył się Przedszkolny Konkurs Recytatorski pod hasłem „Wiosna w poezji dziecięcej” zorganizowany przez nauczycielki wychowania przedszkolnego. Zadaniem dzieci było przygotowanie w domu z pomocą rodziców recytację dowolnego utworu literackiego o tematyce wiosennej. Do konkursu zgłosiło się bardzo dużo dzieci z oddziałów 5- i 6- latków. Każde z nich starało się zaprezentować przed jury i rodzicami jak najlepiej. Rodzice również bardzo mocno przeżywali występ swoich pociech.Po długich obradach jury w składzie pani dyrektor Barbara Magdziak, pani Monika Jagusiak, pani Bożena Opałacz i pani Paulina Trela wyróżniło następujące dzieci:
- w grupie 5- latków: Wiktor Jagusiak
Norbert Stefanowicz
Aleksandra Opałacz
Aleksandra Trela
- w grupie 6- latków: Karolina Proczek
Piotr Kusek
Dominik Bogdan
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali upominki.
Gratulujemy nagrodzonym dzieciom i zachęcamy do uczestniczenia w następnych konkursach!
PRZEDSZKOLAKI W LESIE
07.11.2016Kinga Maziarz
Korzystając ze sprzyjającej pogody, dnia 27 października 2016 roku 3, 4 oraz 5-latki wraz z wychowawczyniami: Kingą Maziarz, Anną Struzik, Ewą Cybulską i Agnieszką Stachowicz udały się na wycieczkę do pobliskiego lasu. Wszystkie grupy, zaraz po śniadaniu, wyruszyły autokarem na zajęcia w terenie. Celem naszej wizyty była przede wszystkim obserwacja piękna jesiennej przyrody oraz uwrażliwienie na środowisko. Dzieci z zainteresowaniem obserwowały las a także gromadziły do koszyków dary jesieni, które po powrocie do przedszkola umieściły w kącikach przyrody. Dzieci poznawały przyrodę patrząc, słuchając i dotykając. Z zainteresowaniem przyglądały się spotykanym grzybom rozpoznając w nich grzyby jadalne i trujące, poznawały szatę roślinną lasu: drzewa iglaste, liściaste, krzewy, mchy i runo leśne. Przedszkolaki mogły pochwalić się wiedzą na temat tego, że w lesie nie można rozpalać ognisk, hałasować, płoszyć zwierząt czy wyrzucać śmieci. Przechadzając się po leśnych ścieżkach próbowały rozpoznawać odgłosy lasu. Dzieci zadawały mnóstwo pytań a możliwość bezpośredniego kontaktu z przyrodą dostarczyła im wielu przeżyć i wzbudziła ogromną radość. Na koniec wycieczki każde dziecko pożegnało się z lasem, symbolicznie przytulając wybrane drzewo. Zajęcia w lesie uświadomiły im, że przyrodę należy szanować oraz to, że każdy z nas jest za nią odpowiedzialny.
WYCIECZKA DO KOLBUSZOWEJ
30.06.2014Małgorzata Sierpina
21 maja 2014 r. dzieci 5- i 6- letnie brały udział w wycieczce do Kolbuszowej. Miały możliwość zwiedzenia skansenu- urokliwej wsi z przełomu XIX i XX wieku. Pani przewodnik poprzez ciekawe opowiadanie zapoznała nas z kulturą Lasowiaków i Rzeszowiaków. Dzieci oglądały stare domy i ich wyposażenie. Dowiedziały się też w jakich warunkach żyli i pracowali ludzie w dawnych czasach. Z wielkim zainteresowaniem oglądały zabawki, którymi dawniej bawili się ich rówieśnicy. Zadowolone i pełne wrażeń dzieci wróciły do szkoły.
PASOWANIE NA UCZNIA
30.10.2016Elżbieta Wieczerzak
21 października odbyło się Ślubowanie I klasy – jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu naszej szkoły. W tym roku nasi pierwszoklasiści zostali pasowani na uczniów w iście dworskim stylu. Miało to miejsce w obecności zacnych gości: Starosty powiatu mieleckiego – pana Zbigniewa Tymuły, Przewodniczącego Rady Gminy – pana Mariana Tarana, Dyrektora Banku Spółdzielczego w Borowej - pana Mariusza Dąbrowskiego, Dyrektora szkoły – pani Barbary Magdziak, ks. Proboszcza Stanisława Polka, Przewodniczącej Rady Rodziców - pani Lidii Serafin oraz pań z Rady Rodziców: Anny Rzeszut, Małgorzaty Kwiatkowskiej, Justyny Basztury, Kierownika Zespołu Administracji Szkół – Pana Roberta Myjaka, sołtys wsi Borowa – pani Urszuli Jędrzejowskiej, pracownika BS w Borowej pani Barbary Trzpis, rodziców, nauczycieli oraz straszych kolegów. Nasze „pierwszaki” zostały zaproszone przez uczniów klasy VI do Królestwa Szkołolandii, w którym panuje król Ołówkos oraz królowa Ołówkowa. Władcy ci wraz ze swoimi gwardzistami poddali uczniów klasy I różnym próbom. Dzieci musiały się wykazać umiejętnością recytacji, tańca, śpiewu, znajomością symboli narodowych, bezpieczeństwa na drodze, oraz znajomością zasad kulturalnego zachowania w szkole i poza nią. Wszystkie próby zostały zaliczone na „szóstkę”, więc uczniowie klasy I-ej zasłużyli na to, aby stać się pełnoprawnymi członkami społeczności uczniowskiej. Pani Dyrektor „specjalnym” ołówkiem pasowała dzieci na uczniów naszej szkoły. Wszyscy goście życzyli pierwszakom samych sukcesów w szkole oraz wręczyli im upominki z okazji Ślubowania. Wizyta w Szkołolandii wszystkim bardzo się podobała.
Uczniom klasy I A i ich rodzicom życzymy samych sukcesów.
WYCIECZKA KLAS VI DO LUBLINA I ZAMOŚCIA
11.06.2014Emilia Kapinos, Magdalena Trzpis
20 i 21 maja 2014 roku klasy VI wraz z opiekunami pojechały na wycieczkę do Lublina i Zamościa. O godzinie 6 rano zebraliśmy się przed budynkiem szkoły
w Borowej skąd wyruszyliśmy. Najpierw udaliśmy się do Lublina gdzie zwiedziliśmy: Stare Miasto, Wzgórze Zamkowe i Zamek Lubelski, Bramę Grodzką, Rynek z gmachem Trybunału Koronnego, Bazylikę ojców Dominikanów, Archikatedrę i Bramę Krakowską. Potem spacerowaliśmy 300-metrową Trasą Podziemną pod lubelskim Starym Miastem. Pod koniec dnia oglądaliśmy różnorodne rośliny w Ogrodzie Botanicznym. Następnego dnia po noclegu w Hotelu Waksmansport udaliśmy się do Zamościa gdzie zobaczyliśmy: Bramę Lwowską, Bastion VII, Nadszaniec, Rynek Wielki z renesansowymi kamienicami
i ratuszem, Katedrę, Pałac Zamoyskich, synagogę i Pomnik Jana Zamoyskiego. Po zwiedzaniu obronnego miasta oglądaliśmy zwierzęta z różnych kontynentów w zamojskim zoo.Wycieczka była wspaniała. Zwiedziliśmy dwa piękne miasta, w których kupiliśmy dużo pamiątek. Wszyscy świetnie się bawili.
KONKURS PIOSENKI KOLOROWE NUTKI
30.06.2014Joanna Gil
15 i 16 maja br uczniowie naszej szkoły wzięli udział jak co roku w Gminnym Konkursie Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Kolorowe nutki”. 15 maja wystąpiły przedszkolaki oraz dzieci klas młodszych, następnego dnia zaprezentowali się starsi uczniowie ze szkół w gminie Borowa. Wśród naszych reprezentantów nie brakło nagrodzonych i wyróżnionych.Z klas młodszych nagrody otrzymali:
Magdalena Dziadzio- kl.I
Klaudia Polak – KL. III a
Wyróżnieni zostali:
Weronika Lubaszewska – kl.I
Aleksandra Musz – kl.III a
Nagroda w kategorii – zespół wokalny:
Bartłomiej Machaj i Szymon Rusek – kl.I
Angelika Kalicka i Klaudia Leśniak – kl. III a
Wśród uczniów klas starszych nagrodę wywalczyła Oliwia Kalicka z klasy VI b
Wyróżnieni zostali:
Alicja Szyfner i Gabriela Pazdro z klasy IV
Alicja Ciepła, Mikołaj Cirbus i Aleksandra Ząbek z klasy Vb
ŚWIĘTO EDUKACJI NARODOWEJ
18.10.2016Jolanta Kapała
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej Samorząd Uczniowski w sposób szczególny wyraził wdzięczność pani dyrektor, nauczycielom, pracownikom obsługii administracji szkoły. Od rana przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego: przewodniczący – Dawid Szczerba, zastępca – Klaudia Polak, skarbnik – Julia Dziekan i sekretarz – Zofia Ćwięka składali najserdeczniejsze życzenia i dziękowali za cierpliwość, serdeczność i wyrozumiałość okazywane każdego dnia, za przekazywaną wiedzę i za trud włożony w kształtowanie uczniowskich serc, umysłów, za czystą i przyjazną szkołę. Tradycją naszej szkoły jest pamięć również o nauczycielach emerytowanych, dla których uczniowie własnoręcznie wykonali kartki z życzeniami pod kierunkiem pani pedagog Eweliny Wiącek-Sasor.
BIEGI KOŚCIUSZKOWSKIE
28.05.2014Janusz Krawczyk
Dnia 7 maja 2014r reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w „Biegach Kościuszkowskich” z okazji Dni Połańca. Na zaproszenie dyrektora Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Połańcu nasi młodzi biegacze wraz z opiekunami stawili się na starcie przy obelisku upamiętniającym Uniwersał Połaniecki. Zawodnicy z gminy Borowa zajęli wysokie miejsca w swoich kategoriach:
- Julia Łaz III miejsce
- Maksymilian Kramarz IV miejsce
- Emilia Peret VI miejsce
- Dawid Szczerba III miejsce
- Patrycja Rzeszut I miejsce
- Rafał Bogdan I miejsce
- Kacper Wójtowicz II miejsce
- Karol Pezda IV miejsce
Po dekoracji zwycięzców medalami uczniowie odwiedzili izbę pamięci poświęconą historii Połańca, gdzie wpisali się do Księgi Pamiątkowej.
Udział w imprezie był niezapomnianym przeżyciem dla uczniów i nauczycieli.
ŚLADAMI HENRYKA SIENKIEWICZA
28.11.2016Lucyna Wal
W dniu 4 października 2016 roku uczniowie klas IV – VI wraz ze swoimi wychowawcami pojechali na wycieczkę w Góry Świętokrzyskie. Najpierw odwiedzili Muzeum Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku. Mieli możliwość podziwiania pamiątek, które zachowały się po znanym nobliście. Wędrując po kolejnych pomieszczeniach (gabinet pisarza, jadalnia, sypialnia, salon) z zapartym tchem słuchali opowieści kustosza muzeum, który barwnie i zajmująco przybliżył im twórczość i życie Henryka Sienkiewicza. Dzięki temu dzieci mogły sobie wyobrazić, w jakich warunkach znany pisarz tworzył swoje poczytne dzieła. Szczególną uwagę uczniów zwróciła nowoczesna multimedialna wystawa biograficzno – literacka prezentująca pokaźny zbiór dyplomów, adresów jubileuszowych, księgi z podpisami ofiarodawców Oblęgorka, cenne dary w postaci złotego pióra, spinki do krawata z antyczną monetą przedstawiającą Nerona. Uczniowie usłyszeli również tekst przemówienia, które autor Trylogii wygłosił, dziękując za otrzymany w darze pałacyk w Oblęgorku. Kolejnym etapem wycieczki było Muzeum Wsi Kieleckiej w Tokarni, gdzie zgromadzono materiały archiwalne dotyczące historii i etnografii regionu świętokrzyskiego. Zainteresowanie uczniów wzbudziły chałupy mieszkalne różnych rzemieślników, młyny, kuźnia, a także ich wyposażenie. Młodzież zachwycała się sztuką ludową o charakterze sakralnym i świeckim. Dzięki pobytowi w muzeum i prelekcji przewodniczki uczniowie wzbogacili swoją wiedzę na temat życia codziennego wsi polskiej na przełomie XIX i XX wieku. Ostatnim punktem wycieczki była wyprawa do Mc Donalda, gdzie dzieci skorzystały z oferty gastronomicznej. Zadowolone i pełne entuzjazmu oraz niesamowitych wrażeń powróciły do domu.
DZIEŃ CHŁOPAKA W KL. IV B
18.10.2016Jolanta Kapała
30 września dziewczynki z klasy IV b przygotowały dla swoich kolegów słodkości w postaci pączków i babeczek. Po uzupełnieniu kalorii, na boisku szkolnym czekały na chłopców konkurencje sportowe i kolejne nagrody. Wszystkim dopisywał humor i dobry nastrój. Chłopcy podziękowali koleżankom. Przy tej okazji dziękujemy mamom za upieczenie słodkości. Gratuluję dziewczynkom pomysłowości i umiejętności współpracy!
DZIEŃ CHŁOPAKA W KL. V
17.10.2016Lucyna Skop
Dzień Chłopaka w klasie V był bardzo udany. Rozpoczął się życzeniami i obdarowaniem chłopców prezentami. Dziewczęta z tej również okazji przygotowały dla kolegów różne zabawy i konkursy. Wszystkie konkurencje były oceniane przez niezależne jury. Zawody wygrał Józef Jurkowski, drugie miejsce zdobył Jakub Rządzki, a trzecie Kacper Pazdro. Zwycięscy otrzymali skromne nagrody ufundowane przez koleżanki z klasy. Wszyscy chętnie brali udział w zabawie i świetnie się bawili.
JESIENNE ZAWODY PRZEDSZKOLAKÓW
06.10.2016Anna Struzik, Kinga Maziarz
Jesień to czas, kiedy natura obdarowuje nas wspaniałymi owocami, warzywami i nasionami. To również czas pięknych barw, babiego lata i padającego deszczu. Każdy z nas ma własne sposoby na to, aby wykorzystywać dary jesieni i cieszyć się nimi w czasie zimy. Służą nam również jako ozdoby naszych parapetów, stołów i wystaw. My zaś wykorzystaliśmy dary jesieni do zmagań sportowych naszych przedszkolaków. W przedostatni dzień słonecznego i ciepłego września rozpoczęliśmy rywalizację. Najpierw dzieci zostały zapoznane z kodeksem fair-play. Sportowe zmagania rozpoczęły się od konkurencji toczenia dyni. Zadaniem drużyn było pokonanie odległości od startu do pachołka i z powrotem w jak najszybszym czasie. Kolejną konkurencją był rzut do celu ziemniakiem. Każdy przedszkolak miał za zadanie oddać po trzy rzuty, wygrywała drużyna z największą ilością trafień. Następnie przeszliśmy do konkurencji przenoszenia w parach dyni do celu i z powrotem. Ostatnia konkurencja to sztafeta z kukurydzą, sztafety poruszały się po kole. Zadaniem było precyzyjne i jak najszybsze przekazywanie „pałeczki” którą była kukurydza. Zawody zakończył bieg slalomem między warzywami oraz wspólny pociąg warzywny. Podsumowaniem naszych zawodów było wręczenie wszystkim biorącym udział w zmaganiach pamiątkowych naklejek, które nagradzały wysiłek przedszkolaków włożony w konkurowanie. Celem naszych zawodów było przede wszystkim kształtowanie odporności emocjonalnej dzieci w przypadku wygranej i porażki, integracja poszczególnych grup wiekowych, tworzenie atmosfery współpracy i współdziałania w zespole, propagowanie zdrowego stylu życia poprzez aktywność sportową oraz przestrzeganie zasad zdrowej sportowej rywalizacji. Warto nadmienić, że dzieci świetnie dopingowały swoich kolegów i koleżanki , zachęcając w ten sposób do ukończenia trudniejszych konkurencji. Przedszkolaki ukończyły zawody zmęczone, ale uśmiechnięte i zadowolone. Mamy nadzieję, że taka forma zarówno nauki jak i zabawy na długo pozostanie w ich pamięci. Zachęcamy do obejrzenia zdjęć w galerii.
DZIEŃ CHŁOPAKA
03.10.2016Aleksandra Musz, kl. VIa
Dnia 29.09.2016r. w naszej szkole odbyła się dyskoteka z okazji Dnia Chłopaka zorganizowana przez Samorząd Uczniowski. Trwała od godziny 17.00 do 20.00. Przyszło wielu uczniów stęsknionych za szkolną zabawą. Uczestnicy nie musieli się martwić, że następnego dnia będą nie przygotowani do lekcji, gdyż przyjście na dyskotekę, było tego usprawiedliwieniem. Za muzykę i nagłośnienie odpowiedzialni byli chłopcy z klasy VI „b”, którzy stanęli na wysokości zadania. Nikt nie podpierał ścian, wszyscy byli zadowoleni z wyboru repertuaru. Nie zabrakło również konkursów, w których główną nagrodą było zdobycie medalu Super Chłopaka. Zaliczały się do nich konkurencje kulinarne, krawieckie, taneczne oraz siłowe, np. kto najdalej rzuci piłką lekarską, podwieszanie na drabinkach czy nadmuchiwanie balonika. Po zakończonych konkurencjach jury podliczyło punkty. Super Chłopakiem został Stanisław Klamut. Chłopcy – kandydaci wyłonieni z klas IV-VI wykazali się wieloma talentami. Podziwiamy ich za to i gratulujemy. Wszyscy świetnie się bawiliśmy i z niecierpliwością czekamy na kolejną dyskotekę. Mamy nadzieję, że odbędzie się ona niebawem.
Nagłówek
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sint, adipisci, quibusdam, ad ab quisquam esse aspernatur exercitationem aliquam at fugit omnis vitae recusandae eveniet.
Inventore, aliquam sequi nisi velit magnam accusamus reprehenderit nemo necessitatibus doloribus molestiae fugit repellat repudiandae dolor. Incidunt, nulla quidem illo suscipit nihil!Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit.
Archiwum Aktualności
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Wszystkie