Iwona Maziarz, Alicja Polak
15 marca 2019 roku w Szkole Podstawowej w Borowej zostały przeprowadzone eliminacje gminne konkursu wiedzy pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. W eliminacjach wzięły udział 23osoby, uczniowie ze szkół postawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Komisja egzaminacyjna do etapu powiatowego zakwalifikowała 6 uczniów, w tym dwóch uczniów ze szkoły w Borowej – Pawła Stafieja i Adama Zająca. W eliminacjach wzięli udział zaproszeni goście: Dyrektor szkoły Kazimiera Smoleń, Wicedyrektor Teresa Czerwiec, Wójt Gminy Borowa Stanisław Mieszkowski, Z-ca Przewodniczącego Rady Gminy Borowa Piotr Drożdżowski, opiekunowie uczniów oraz rodzice. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody rzeczowe. Nagrodzeni zostali też uczniowie biorący udział w konkursie plastycznym „Zapobiegamy Pożarom”:Orest Mazur, Izabela Miłoś, Zofia Lubaszewska, Kamil Adamczyk, Kamila Mazur, Magdalena Dziadzio, Bartłomiej Pietras i Iwona Rusek.
"MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM" - ELIMINACJE GMINNE
23.03.2019
WARSZTATY MUZEALNE U CZTEROLATKÓW
22.03.2019Kinga Maziarz
W poniedziałek 18.03 grupę 4-latków odwiedził gość. Była nim pani Katarzyna Maziarz, która pracuje w Muzeum Narodowym w Krakowie w dziale edukacji. Wizyta pani Kasi nie była przypadkowa – napisała ona bajki dla dzieci i w ramach preorientacji zawodowej pokazała dzieciom co trzeba zrobić, żeby taka książka powstała. Najpierw przeczytała fragment „Trochębajek o Stanisławie Wyspiańskim”, by dzieci zapoznały się z bohaterem, a następnie pokazała dzieciom projekty okładek książki i pierwsze projekty ilustracji. Przedszkolaki miały okazję zaglądnąć do pracowni artysty i dzięki „Panu Olejowi” i „Pani Terpentynie” poznać zapachy malarskich utensyliów. Wszyscy byliśmy zachwyceni paletą barw, dotykaliśmy różnego rodzaju pędzli, zanurzaliśmy palce w pigmencie, poznaliśmy strukturę płótna malarskiego, wyginaliśmy figurki statyczne do odwzorowywania pozy oraz sami zamieniliśmy się w malarzy. Wszyscy malowali suchymi pastelami, którymi tak bardzo lubił posługiwać się Stanisław Wyspiański. Powstały piękne prace małych artystów. Bardzo dziękujemy Pani Kasi za przybycie, przeprowadzenie ciekawych warsztatów oraz podarowanie książki z dedykacją. Z pewnością wrócimy jeszcze do historii małego Stasia.
BEZPIECZNE I ZDROWE ZABAWY ZIMOWE
13.03.2019Jolanta Kapała
Tuż przed feriami Samorząd Uczniowski przeprowadził konkurs plastyczny dla klas 0-VIII „Bezpieczne i zdrowe zabawy zimowe”. Celem konkursu było kształtowanie postaw bezpiecznego zachowania podczas zabaw zimowych na śniegu i lodzie, rozwijanie zainteresowań i umiejętności plastycznych dzieci oraz promowanie aktywności twórczej dzieci. Konkurs adresowany był do uczniów klas 0 – VIII. Prace oceniło jury w składzie: pani Ewa Lubera, pani Elżbieta Wieczerzak oraz Julia Dziekan. Powstało wiele prac wykonanych ciekawymi technikami. Wszystkie prace zostały wywieszone na szkolnym korytarzu, więc każdy mógł przypomnieć sobie zasady bezpiecznego zachowania się w czasie ferii zimowych.Jury nagrodziło prace następujących uczniów:
Kategoria klas 0-III
I miejsce Zuzanna Twardy
II miejsce Zuzanna Trela
III miejsce Bartosz Niwa
Wyróżnienie: Patryk Skop, Martyna Kamuda, Milena Skiba, Gabriela Proczek, klasa Ib (13 osób).
Kategoria klas IV-VII
I miejsce Julita Kanach
II miejsce Bartosz Dziewit
III miejsce Krystyna Zając
Wyróżnienie : Adam Zając, Łukasz Tomaszek.
Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za wykonanie prac i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach.
ŚWIĘTO KOBIET W VII A
13.03.2019Lucyna Skop
W piątek 8 marca 2019 roku w szkole odbyły się klasowe uroczystości z okazji Dnia Kobiet. Chłopcy w tym dniu na początku złożyli wszystkim kobietom najserdeczniejsze życzenia, zaśpiewali „100 lat” i wręczyli każdej tulipana. Przygotowali także swoim koleżankom wiele ciekawych niespodzianek. Dziewczyny rywalizowały ze sobą w różnych konkurencjach sportowych, ale również w konkursach wiedzy. W czasie zabawy było mnóstwo śmiechu, choć nie zabrakło także zaciętego współzawodnictwa. Ostatecznie zwyciężczynią konkursów została Zuzia Czaja. Wszyscy świetnie się bawili, a nasi klasowi mężczyźni w tym dniu spisali się na medal i zachowali się z klasą jak prawdziwi dżentelmeni.
BO Z DZIEWCZYNAMI NIGDY NIE WIE, OJ NIE WIE SIĘ...
13.03.2019Lucyna Skop
W czwartek, 7 marca br., odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji Święta Kobiet. Tę wyjątkową imprezę uświetnili swoją obecnością znamienici goście: Dyrektor szkoły Kazimiera Smoleń, Wicedyrektor Teresa Czerwiec, Przewodniczący Rady Gminy Borowa Mieczysław Wiącek, Wójt Gminy Borowa Stanisław Mieszkowski, Sekretarz Gminy Borowa Czesław Rogóż, Przewodniczący Komisji Oświaty Norbert Stala, Przewodnicząca Rady Rodziców Bożena Opałacz, Zastępca Przewodniczącej Rady Rodziców Robert Wrzosek, Prezes ZNP Barbara Paluch-Tworek, Ksiądz Prałat Stanisław Polek oraz Przewodnicząca Sekcji Emerytów Zofia Krawczyk, a także Rodzice, Nauczyciele, Pracownicy administracji i obsługi szkoły.
Program artystyczny rozpoczął się od zdefiniowania słowa „kobieta”. Profesora Alfred Gryzipiórek wraz ze swoimi asystentkami przedstawił definicję tego słowa oraz sylwetki różnych rodzajów kobiet, tj. sportsmenki, kokietki, kumpeli, zdolnej dziewuszki i feministki. Część artystyczna obfitowała również w humorystyczne skecze. Jeden z nich przedstawiał Adama i Ewę w prehistorycznych czasach, a inny ich nowoczesną wersję. Bartek Bogdan i Mateusz Gawżyński przedstawili skecz „W przymierzalni”, który w śmieszny sposób pokazywał zakupy kobiet i towarzyszących im mężów, mających nadzieję, że kontrolują ich działania. Świetnie spisali się uczniowie Jakub Rządzki i Kamil Kwiatkowski, którzy odegrali scenkę pokazującą relacje ojca i syna we współczesnym świeci. Chłopcy odpowiedzieli także na nurtujące wszystkich pytanie „Jaka jest dzisiejsza kobieta?”. Program artystyczny urozmaicony został tańcami siódmoklasistów oraz wieloma piosenkami o kobietach takimi jak: ”Baby, ach te baby”, „Być kobietą”, Gdzie ci mężczyźni?” Danuty Rin, czy „A ty pokaż swoje nogi”. Całe spotkanie poprowadzili wspaniali konferansjerzy: Natalia Kalicka i Jóżef Jurkowski, którzy zadbali o bardzo dobre samopoczucie wszystkich gości. Na koniec imprezy mężczyźni naszej szkoły złożyli wszystkim kobietom najserdeczniejsze życzenia i wręczyli kwiaty.
Program artystyczny z okazji Dnia Kobiet przygotowali uczniowie klas siódmych pod opieką Krystyny Oskroby i Lucyny Skop. Oprawę muzyczną zapewniła nauczycielka muzyki Izabela Cynar, a niecodzienną dekorację nawiązującą do głównego hasła imprezy przygotowała pani Alicja Polak.
DZIEŃ KOBIET W KLASIE IV A
13.03.2019Alicja Polak
Z okazji Dnia Kobiet chłopcy z klasy IV a przygotowali dziewczynkom miłą niespodziankę. Były to kwiaty i drobne upominki. Dodatkowo przygotowane były słodkie deserki, ciasto i ciasteczka z napojami. Jeden z chłopców powiedział okazjonalny wiersz. Przygotowane zabawy sprawiły całej klasie dużo radości i śmiechu. Była rywalizacja z krzesłami oraz „Tajemniczy worek”. Należało z zasłoniętymi oczami włożyć do niego rękę, wyciągnąć przedmiot i dotykiem rozpoznać co to jest. Wśród przedmiotów były: sztuczny wąż, pająk, krawat, pampers, śrubokręt, polerka do paznokci i glucik. Było dużo śmiechu, wrzasku i humoru. Szkoda, że lekcja trwała tak krótko!Dziewczynki dziękują wszystkim chłopakom i rodzicom, którzy pomogli w przygotowaniu święta!
DOBRE WYSTĘPY SIATKAREK I SIATKARZY
11.03.2019Tomasz Pierzchała
6 marca w Chorzelowie - dziewczęta i 7 marca w Woli Mieleckiej - chłopcy grali w półfinałach powiatowych w piłce siatkowej. Po bardzo dobrych i zaciętych meczach dziewczęta zajęły III miejsce a chłopcy II miejsce.
WYCIECZKA KLAS VIII DO PAŃSTWOWEGO MUZEUM AUSCHWITZ-BIRKENAU W OŚWIĘCIMIU
08.03.2019Edyta Gawżyńska, Ilona Drozdowska-Nieć
1 marca uczniowie klas ósmych wraz z opiekunami wzięli udział w wycieczce edukacyjnej do Oświęcimia. Nasza młodzież odwiedziła Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu. Niemiecki Nazistowski Obóz Koncentracyjny i Zagłady – światowy symbol terroru i ludobójstwa , miejsce jednej z największych tragedii w historii ludzkości, które powinien odwiedzić każdy człowiek.
Jak wszyscy zwiedzający uczniowie przeszli przez bramę z ironicznym, niemieckim napisem: „Arbeit macht frei” – „Praca czyni wolnym”. Zasłuchani w słowa przewodników zwiedzali kolejne budynki, dowiadując się, jak wyglądało życie w obozie. Przewodnicy opowiadali o metodach postępowania hitlerowców i prowadzonej przez nich masowej eksterminacji narodów podbitych. Szczegółowo omówili przyjmowanie transportów z deportowanymi, selekcje na rampie, tragiczne warunki życia w obozie i nieludzkie, bezwzględne traktowanie uwięzionych. Uczniowie szczególną uwagę zwrócili na ścianę straceń na dziedzińcu bloku 11 zwanego „blokiem śmierci”, celę śmierci św. Maksymiliana Kolbego, blok poświęcony historii Żydów w obozie oraz komorę gazową połączoną z krematorium. Drugi etap wycieczki stanowił dawny obóz w Brzezince, który powstał na terenie wysiedlonej wioski. W całości został zbudowany przez więźniów obozu w Oświęcimiu. Uczniowie zwiedzili drewniane baraki z prymitywnymi pryczami, miejsca, gdzie więźniowie spali, jedli oraz zaspokajali zwykłe ludzkie potrzeby fizjologiczne. Dzięki opowieściom przewodników młodzież mogła tylko sobie wyobrazić, jak ciężkie, wręcz nieludzkie warunki panowały w obozie: wilgoć, brud, zimno, ciasnota, głód, choroby.Wycieczka pozwoliła przybliżyć uczniom tragiczne wydarzenia z czasów II wojny światowej. Okazała się wspaniałą lekcją historii. Uświadomiła wymiar ludzkiego okrucieństwa, ukazała tragedię ludzi umierających bez prawa do godności. Wzbudziła szacunek dla miejsca, w którym na zawsze zachowały się ludzkie popioły. Jak wspomniała Pani przewodnik:
„Miejsce to, nie potrzebuje łez,
bo wylało się ich tutaj zbyt wiele.
Miejsce to, ma służyć przestrodze dla ludzi,
by nigdy nie pozwalali na otaczającą ich niesprawiedliwość i zło,
by zaczęto reagować na nie
i nigdy nie doprowadzić do powtórzenia się historii”
TŁUSTY CZWARTEK W PRZEDSZKOLU
22.03.2019Anna Struzik
Istnieją w naszym kraju różne tradycje i zwyczaje, które są ciągle kultywowane w wielu środowiskach. Jednym z takich zwyczajów jest tłusty czwartek, a nieodzownym jego elementem są pączki i faworki. W tym roku tłusty czwartek wypadł ostatniego dnia lutego. W oddziałach przedszkolnych też staramy się zachowywać tę tradycję. Wspólnie przygotowałyśmy przedstawienie kukiełkowe według tekstu Marii Kownackiej pt. „Pączki i faworki u babci Honorki”, następnie dzieci poznały zawód cukiernika na podstawie ilustracji i opowiadania nauczyciela. Natomiast na końcu każde dziecko zostało poczęstowane pączkiem i mogło samo ocenić wyrób cukiernika. Pączki bardzo nam smakowały, a my życzymy wszystkim smacznych pączków i faworków od „czwartku tłustego”, aż do "zapustnego wtorku".
,,O MAŁEJ SYRENCE W NIEJEDNEJ PIOSENCE"
06.03.2019Jolanta Kapała
4 marca zerówki i klasy I-III miały przyjemność obejrzeć w Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu musical pt. "O małej syrence w niejednej piosence” w wykonaniu aktorów Teatru Moich Marzeń z Chorzowa. Spektakl, to spotkanie dwóch światów – morskiego i ludzkiego – opowiada przepiękną historię o miłości i o tym, co w niej najistotniejsze, o poświęceniu i przezwyciężeniu egoizmu. Uwrażliwia na istnienie szerokiej gamy emocji i uczuć. Dzieci wraz z bohaterami sztuki zawędrowały w głębiny oceanu, gdzie poznały losy małej syrenki Vivien, jej stanowczego ojca – króla Nefryta, zabawnego kraba Szachwarę oraz podstępną wiedźmę Zewlagę. Na scenie pojawił się również książę Edward, wypatrujący co dnia dziewczyny, która ocaliła mu życie podczas szalejącego sztormu, jego urocza mama - królowa Hortensja oraz niezastąpiony kucharz Fryc wraz z marynarzami. Kolorowe dekoracje, gra świateł, ruchome elementy, piękne piosenki i elementy humorystyczne sprawiały, że dzieci przez całe przedstawienie siedziały zasłuchane i uważnie obserwowały akcję. Dzięki przesłaniu jakie płynęło z treści przedstawienia, pięknej muzyce, oraz niezwykłym kostiumom, ta muzyczna opowieść zachwyciła wszystkich widzów, czego wyrazem był uśmiech na twarzach dzieci oraz aplauz na zakończenie spektaklu. Po powrocie do szkoły dzieci długo opowiadały o towarzyszących im emocjach. Na koniec powstały piękne prace upamiętniające bohaterów i sceny z musicalu. Z niecierpliwością będziemy czekać na kolejny przyjazd chorzowskiego teatru.
WYJAZD NA LODOWISKO
04.03.2019Tomasz Pierzchała
27 lutego klasy VIIIa, VIIIb, i III gimnazjum doskonaliły umiejętności jazdy na łyżwach na lodowisku MOSiR w Dębicy. Wyjazd był bardzo udany wszyscy świetnie się bawili.
LEKCJA MULTIMEDIALNA W KINIE IMPRESJA W POŁAŃCU
01.03.2019Marta Załucka
W dniu 5 lutego 2019 roku odbyła się wycieczka klas I a, I b i II a do kina Impresja w Połańcu na lekcję multimedialną pt. „ Skąd są dźwięki tej piosenki? O muzyce w filmach dla dzieci - przygotowaną przez Centrum Edukacji Filmowej w Wołominie. Uczniowie podczas lekcji przekonali się jak ważną rolę odgrywa muzyka w filmie. Odkryły kim jest taper i zobaczyły jego pracę. Dowiedziały się jak wyglądały filmy na początku istnienia kina. Zobaczyły jak nagrywa się muzykę do filmu. Poznały instrumenty i zwyczaje muzyczne różnych zakątków świata. W drugiej części uczniowie obejrzeli film pt. „Balerina”. Była to przepiękna animacja opowiadająca o wielkiej sile marzeń. Wyjazd do kina okazał się wspaniałym pomysłem. Film oraz lekcja bardzo podobały się uczniom. Takie lekcje to ciekawy sposób łączenia nauki z rozrywką.
ZIMOWY POKAZ MODY
18.02.2019Agnieszka Stachowicz
W piątek 8 lutego w budynku oddziałów przedszkolnych już po raz drugi odbył się pokaz mody. Tym razem był to pokaz zimowy - ZIMA 2019. Dzieci ze wszystkich oddziałów przedszkolnych miały okazję zamienić się w małe modelki i modeli, przechadzając się w rytm muzyki po wybiegu. Zrobiły to z takim wdziękiem, że mogłyby występować na profesjonalnych wybiegach. Na widowni zasiadły przedszkolaki, rodzice, babcie oraz zaproszeni goście: Dyrektor Szkoły Podstawowej - pani Kazimiera Smoleń, wicedyrektor – pani Teresa Czerwiec, przewodnicząca Rady Rodziców - pani Bożena Opałacz oraz przewodniczący Rady Gminy - pan Mieczysław Wiącek. Nasze dzieci miały okazję pokonać barierę nieśmiałości, wzmocnić wiarę we własne możliwości oraz poznać bliżej zawód modeli. Wszystkim gościom pokaz bardzo się podobał i został nagrodzony gromkimi brawami. Dzieci biorące udział w pokazie otrzymały upominki. Zimowe kreacje, śmiech i brawa rozgrzały świat wokoło i wprowadziły wszystkich w doskonały nastrój.
POCZTA WALENTYNKOWA
18.02.2019Jolanta Kapała
14 lutego to wyjątkowy dzień dla wielu osób. Jest to czas wyznawania zarówno miłości, sympatii jak i przyjaźni. Uczniowie naszej szkoły także pamiętali o dniu zakochanych. Z tej okazji, jak co roku, Samorząd Szkolny zorganizował pocztę walentynkową. Już piątego lutego przygotowana i pięknie ozdobiona skrzynka czekała w bibliotece szkolnej na kartki. Każdy z uczniów mógł wrzucić do skrzynki swoją walentynkę. Poczta cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. W piątek korespondencja została rozdzielona na poszczególne klasy. Następnie kartki zostały doręczone do adresatów. Funkcje listonoszek pełniły: Magdalena Dziadzio i Julia Mazurek. Wszystkie kartki były niezwykle kolorowe i starannie przygotowane. Prócz uczniów kartkami obdarowani zostali także nasi nauczyciele i pracownicy szkoły. Karki z życzeniami przygotował Samorząd Uczniowski.
CZAS NA WALENTYNKI!
13.02.2019Ilona Drozdowska - Nieć
W przeddzień zimowych ferii, w piątek 8 lutego w naszej szkole panowała Walentynkowa atmosfera! Z okazji Dnia Zakochanych Samorząd Uczniowski zorganizował Pocztę Walentynkową. Każdy uczeń mógł w ostatnim tygodniu przed feriami wrzucić swoją „Walentynkę” z wyznaniem miłości do „Walentynkowej Skrzynki". W piątek przedstawicielki Samorządu Uczniowskiego Aleksandra Jachym i Patrycja Banaś zabawiły się w szkolne listonoszki! Podczas apelu zostały wręczone miłosne serduszka i liściki od tajemniczych wielbicieli. Tego dnia wśród uczniów dominował w ubiorze kolor miłości – czerwony! I opłaciło się, bo czerwony ubiór zwalniał od pytania!Był to wyjątkowy dzień! Pełen przyjemnych niespodzianek i miłych gestów!
„Walentynki są raz w roku, pełne szczęścia i uroku,
a Ty stale bądź radosny, i promienny jak dzień wiosny!”
FERIE ZIMOWE Z KSIĄŻKĄ
12.02.2019Anna Podraza
„Ferie zimowe z książką” to kolejna akcja promująca czytelnictwo w naszej szkole. Jej celem było przekonanie uczniów, że ferie z książką to świetny sposób na spędzenie wolnego czasu oraz to, że książka może stać się alternatywą dla gier komputerowych i Internetu. Uczniowie mogli wypożyczyć na ferie większą ilość książek niż przewiduje Regulamin biblioteki szkolnej. Akcja zakończyła się ogromnym sukcesem, o czym świadczy liczba uczniów, którzy odwiedzili bibliotekę w ostatnim tygodniu przed feriami. Wypożyczyli ponad 200 książek. Każdy młody czytelnik miał możliwość wyboru książki zgodnie ze swoimi upodobaniami i zainteresowaniami. Radą przy odpowiednim wyborze lektury służyli wychowawcy i bibliotekarz. Jak się okazuje, takie wyjście czytelnikowi naprzeciw z książką, zyskuje coraz więcej zwolenników. Co nas bardzo cieszy.
OGÓLNOPOLSKI KONKURS WIEDZY O ZDROWIU „MEDITEST” ZNAMY JUŻ WYNIKI!
13.02.2019Ilona Drozdowska - Nieć
Znamy już wyniki VIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Zdrowiu „Meditest", który odbył się w naszej szkole 16 listopada 2018r. W konkursie wzięło udział 18 uczniów w 3 grupach wiekowych. Wszyscy uczniowie uzyskali zadowalające wyniki na tle kraju i zostali uhonorowani dyplomami uznania.Dyplomy wyróżnienia otrzymały dwie uczennice:
- Aleksandra Jachym – 15. miejsce w Polsce (grupa wiekowa: gimnazjum)
- Wiktoria Zofia Miłoś – 15. miejsce w Polsce ( grupa wiekowa: klasy 7-8 szkoły podstawowej)
Uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy uznania i dyplomy wyróżnienia na szkolnym apelu!
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
KONKURS CZYTELNICZY "MISTRZ PIĘKNEGO CZYTANIA"
12.02.2019Anna Podraza
„Pamięć ukryta w słowie”
Pod takim hasłem 7 lutego 2019 r. odbyła się kolejna edycja konkursu czytelniczego o tytuł „Mistrza Pięknego Czytania” dla uczniów klas IV - VII. W tym roku w nawiązaniu do setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, zadanie konkursowe polegało na przeczytaniu przygotowanego wcześniej fragmentu (proza, poezja) o tematyce patriotycznej. Każda klasa w drodze eliminacji wyłoniła swojego Klasowego Mistrza Czytania, stąd do głównego konkursu przystąpiło ośmioro uczniów. Komisja konkursowa wnikliwie oceniła wystąpienia uczestników pod względem płynność czytania, poprawności, wyrazistości, interpretacji oraz właściwego doboru tekstu. Okazało się, że nie miała łatwego zadania w podjęciu decyzji, gdyż poziom prezentacji był wysoki i bardzo wyrównany. Po podsumowaniu wszystkich punktów wyłoniono „Mistrza Pięknego Czytania” , którym została Kamila Mazur z klasy V a. Wyróżnienia otrzymali: Aleksandra Opałacz z klasy IV a, Magdalena Dziadzio z klasy VI b i Weronika Mazur z klasy VII b. W konkursie wzięli również udział: Kacper Kamuda z klasy IV b, Małgorzta Sapała z klasy V b, Michał Rucki z klasy VI a i Józef Jurkowski z klasy VII a, którym również należą się słowa uznania. Laureaci otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe, pozostali uczestnicy słodkie upominki. Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy!
GALA SPORTU
08.02.2019Janusz Krawczyk
W dniu 05.02.2019r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Borowej odbyła się Gala Sportu w której uczestniczyli najlepsi sportowcy z naszej szkoły. Byli to zawodnicy drużyn unihokeja dziewcząt i chłopców, którzy w roku 2018 wywalczyli następujące lokaty:-
III miejsce w Finale Wojewódzkim Igrzysk Młodzieży Szkolnej w unihokeju chłopców,
-
I miejsce w Finale Powiatowym Igrzysk Dzieci w unihokeju dziewcząt,
-
I miejsce w Finale Powiatowym Igrzysk Młodzieży Szkolnej w unihokeju dziewcząt,
-
I miejsce w Finale Powiatowym Igrzysk Młodzieży Szkolnej w tenisie stołowym chłopców,
-
II miejsce w Finale Powiatowym Drużynowych Biegów Przełajowych dziewcząt starszych,
-
III miejsce w Finale Powiatowym Drużynowych Biegów Przełajowych chłopców młodszych.
Młodzi sportowcy zostali nagrodzeni pucharami z dyplomami. Imprezę uświetniły występy artystyczne, prezentacje oraz pokazy sportowe.
-
SUKCES OLI JACHYM – UCZENNICY PUBLICZNEGO GIMNAZJUM W PŁAWIE
08.02.2019Ilona Drozdowska - Nieć
Kuratoryjne konkursy przedmiotowe składają się z trzech etapów: szkolnego, rejonowego i wojewódzkiego. Uczniowie biorący w nich udział muszą poświęcić wiele swojego czasu na opanowanie wiadomości, które wykraczają poza treści programowe realizowane w szkole. W naszej gminie taką uczennicą jest Aleksandra Jachym z klasy III PG w Pławie. Ola jako gimnazjalistka już dwukrotnie przystąpiła do przedmiotowego konkursu biologii. W ubiegłym roku jako drugoklasistka osiągnęła bardzo dobry wynik w etapie szkolnym w/w konkursu. W tym roku szkolnym Ola ponownie stanęła na wysokości zadania! Etap szkolny konkursu zaliczyła wzorcowo, po czym 1 grudnia 2018 roku reprezentowała nasza szkołę w II etapie rejonowym konkursu. I udało się! Z bardzo dobrym wynikiem Ola Jachym zakwalifikowała się do ostatniego, najważniejszego etapu konkursu! III etap (wojewódzki) obejmował nie tylko zagadnienia wymagane w etapie szkolnym i rejonowym, ale także nowe, dodatkowe materiały do opanowania. Daje on jednak możliwość uzyskania tytułu laureata lub finalisty.Finał wojewódzki odbył się 2 lutego 2019 roku. Aleksandra zmierzyła się z najlepszymi gimnazjalistami z województwa podkarpackiego! Konkurencja jest olbrzymia. Ola jednak udowodniła już, że stać ją na wiele, bo nie przez przypadek pokonała tak trudną drogę. Trzymamy kciuki, Olu i z niecierpliwością czekamy na wyniki. To ogromny powód do dumy. Cieszymy się, że kolejna uczennica dołączyła do pokaźnego już grona uczących się w Gimnazjum w Pławie laureatów i finalistów kuratoryjnych konkursów przedmiotowych. Praca popłaca!!!
Archiwum Aktualności