Lucyna Skop
Szóstego lutego br. odbyła się w szkole w Pławie huczna zabawa karnawałowa. Wzięli w niej udział zaproszeni uczniowie klas siódmych oraz uczniowie klas ósmych i trzeciej gimnazjum. Obecni byli też nauczyciele i rodzice. Tegoroczna imprez była wyjątkowo udana, bowiem o różnorodny repertuar muzyczny zadbała koleżanka Karolina Rucka. Jej energia poderwała do zabawy nawet tych najmniej odważnych uczestników. Nie zabrakło także popularnego tańca belgijskiego, do którego przyłączyli się także nauczyciele. Napoje chłodzące i pyszny, zdrowy posiłek dla uczestników imprezy ufundowała Rada Rodziców. Wspólna zabawa przy wyjątkowej muzyce przyczyniła się do wzmocnienia integracji między uczniami, rodzicami i nauczycielami oraz pozwoliła właściwie zagospodarować czas wolny młodzieży. Wszyscy świetnie się bawili i w dobrych humorach wrócili do domu.
ZABAWA KARNAWAŁOWA - KLASY VII, VIII, III GIMNAZJUM
08.02.2019
ZABAWA KARNAWAŁOWA - KLASY IV - VI
08.02.2019Iwona Maziarz
Trwa karnawał. Jak co roku w Szkole Podstawowej w Borowej został zorganizowany długo wyczekiwany bal karnawałowy. 06.02.2019 roku bawili się uczniowie klas IV – VI. Tancerze pięknie prezentowali się w kolorowych strojach karnawałowych, tańczyli w rytm muzyki zaproponowanej przez Samorząd Uczniowski. Uczniowie, prezentowali ciekawe układy taneczne. Niezawodni rodzice przygotowali pyszny i zdrowy poczęstunek. Dzieci mogły spróbować smacznych kanapek oraz owoców. Wspólnie spędzony czas dostarczył uczniom radości i odrobiny odpoczynku od codziennych obowiązków szkolnych.
ZABAWA KARNAWAŁOWA - GRUPA NAJMŁODSZA
08.02.2019Renata Leśniak
We wtorek 5 lutego w godz. od 16.30 do 18.30 w naszej szkole odbył się bal karnawałowy dla przedszkolaków i klas I - III. Był to dzień niecierpliwie oczekiwany przez wszystkie dzieci. Sala gimnastyczna zamieniła się w salę balową, pięknie udekorowaną kolorowymi balonami. Tegoroczna zabawa karnawałowa wzbudziła u najmłodszych uczniów naszej szkoły wiele radości. Wśród uczestników trudno było rozpoznać uczniów. Rodzice zadbali o wspaniałe stroje i przebrania, które umożliwiały wcielenie się w ulubione postaci. Dostarczały emocji, budziły zaskoczenie i zachwyt. Prowadzący zabawę wodzirej zachęcał dzieci, wychowawczynie i rodziców do tańca przy skocznej muzyce, którą wszyscy dobrze znali, a często nawet wtórowali jej, głośno śpiewając. Wszyscy podziwiali efekt pracy maszyny wyrzucającej z siebie bańki mydlane, barwne refleksy świetlne oraz korowody. Rodzice zadbali o smaczne i zdrowe przekąski i napoje. Wspólnie ze swoimi pociechami korzystali z uroków karnawału. Była to również okazja do wykonania sobie pamiątkowych zdjęć w karnawałowych przebraniach. Niestety radosna zabawa musiała się skończyć. Po godzinie 18.30 zadowoleni i pełni wrażeń uczniowie wrócili do swoich domów. Następna choinka za rok.
DZIEŃ BABCI I DZIADKA W ODDZIAŁACH PRZEDSZKOLNYCH
08.02.2019Kinga Maziarz
01.02.2019 r. jak co roku w oddziałach przedszkolnych zorganizowany został Dzień Babci i Dziadka. Uroczystość odbyła się w Gminnym Ośrodku Kultury w Borowej. Przedszkolaki zaprezentowały bogaty program artystyczny. „Maki” przywitały nas tańcem pingwinków do piosenki „Skrzypi śnieg”. Następnie zaśpiewały piosenki „Idzie zima”, „Babciu droga babciu” i zatańczyły „Cza-czę dla babci i dziadka”. Wszystko przeplatane było krótkimi wierszami z życzeniami dla dziadków. Występ zakończył Marsz Radeckiego wykonany na instrumentach perkusyjnych. „Stokrotki” rozpoczęły piosenką „Babcia i dziadek”, „Każda babcia święto ma” oraz „Taki dziadek to jest ktoś” a na końcu występu zobaczyliśmy taniec pt. „Zajączki. Natomiast „Bratki” zaprezentowały się w pięknym przedstawieniu jasełkowym. Goście chętni włączyli się w śpiewanie kolęd. Po występach rozbrzmiało tradycyjne „Sto lat” dla wszystkich babć i dziadków, a także prababć i pradziadków. Następnie głos zabrali nasi goście: dyrektor szkoły p. Kazimiera Smoleń, wicedyrektor p. Teresa Czerwiec, przewodnicząca Rady Rodziców p. Bożena Opałacz, wójt gminy Borowa p. Stanisław Mieszkowski, przewodniczący Rady Gminy p. Mieczysław Wiącek oraz ks. prałat Józef Mróz. Był to wyjątkowy dzień pełen wzruszeń i podziękowań dla babć i dziadków za trud włożony w pomoc w wychowywaniu i opiekę nad wnukami. Serdecznie dziękujemy wszystkim za liczne przybycie, a rodzicom za pomoc i zaangażowanie w przygotowaniach do tej uroczystości.
TYDZEŃ KOLOROWYCH ŚNIADAŃ
08.02.2019Ewa Lubera
W dniach 28.01.2019 do 1.02.2019 r. w naszej szkole zorganizowano Tydzień kolorowych śniadań w ramach Szkoły Promującej Zdrowie. Celem akcji było promowanie wśród uczniów zdrowych nawyków żywieniowych. Zadaniem dzieci i młodzieży było przyniesienie i zjedzenie w danym dniu produktów z określonej grupy wg harmonogramu:Poniedziałek- dzień jogurtowy
Wtorek- dzień ciastka zbożowego
Środa- "Szrekowy" sok
Czwartek- suszone owoce
Piątek- produkty mleczne.W promocji zdrowego jedzenia uczniów jak zwykle w akcji wsparła nas p. Intendentka - Elżbieta Spyra.
Dziękujemy rodzicom za pomoc w działaniach. Mamy nadzieję, że owoce, warzywa i produkty mleczne na stałe zagoszczą w jadłospisie uczniów.
SPOTKANIE Z POLICJANTEM "BEZPIECZNE FERIE ZIMOWE" 2019
07.02.2019Ewelina Wiącek-Sasor
Dbając o bezpieczeństwo naszych uczniów w czasie zbliżających się ferii zimowych w dniu 17.01.2019 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie profilaktyczno-edukacyjne dla uczniów kl. I-VII z funkcjonariuszami z Rewiru Dzielnicowych w Borowej, mł. asp. Damianem Gudzem oraz mł. asp. Adamem Krzyżkiem. Głównym temat spotkania było "Bezpieczeństwo podczas ferii zimowych". Policjanci przypomnieli o różnych zagrożeniach z jakimi uczniowie mogą się spotkać w trakcie ferii zimowych. Szczególnie skupili się na omówieniu zasad bezpieczeństwa podczas uprawiania sportów zimowych i zabaw na świeżym powietrzu. Przestrzegali przed ślizganiem się na skutych lodem rzekach i stawach oraz ostrzegali przed zjeżdżaniem z górek znajdujących się blisko ulic i rzek. Funkcjonariusze udzielili wskazówek jak bezpiecznie bawić się na śniegu i jak zachowywać się na kuligu. Następnie przedstawił dzieciom podstawowe zasady bezpieczeństwa zarówno w trakcie pobytu w domu, na podwórku, a także w trakcie zabawy. Uwrażliwili uczniów na zachowanie ostrożności w kontaktach z nieznajomymi, a w szczególności w sytuacjach kiedy ktoś proponuje cukierki, czy inne prezenty. Uczniowie usłyszeli również ostrzeżenia odnośnie nieprawidłowego korzystania z telefonów komórkowych i Internetu oraz praktyczne wskazówki dotyczące bezpiecznego i odpowiedzialnego zachowania się w różnych sytuacjach.Wszystkim życzymy aby ferie zimowe upłynęły wesoło, zdrowo i bezpiecznie.
PROGRAM FIT DZIEWCZYNA – FIT CHŁOPAK
06.02.2019Tomasz Pierzchała
Dzięki pomocy Gminnej Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych nauczyciele wychowania fizycznego Tomasz Pierzchała i Janusz Krawczyk zorganizowali zajęcia sportowe dla 28 uczniów szkoły podstawowej w Borowej.
Program FIT DZIEWCZYNA i FIT CHŁOPAK realizowany był przy współpracy z MOSiR Połaniec i fitness club EXTREME Połaniec w każdą środę w miesiącu styczniu 4 razy w godzinach 15.30 – 18.30.Uczniowie w ramach programu korzystali z basenu i siłowni doskonaląc umiejętności pływackie i wzmacniając swoją tężyznę fizyczną.
Cele programu:- promocja zdrowego stylu życia,
- integracja młodzieży
- wskazanie alternatywnych form spędzania czasu wolnego służących rozwijaniu zainteresowań z dala od zagrożeń jakimi są alkohol, nikotyna
i narkotyki.
- rozpoznawanie indywidualnych potrzeb i możliwości psycho-fizycznych uczniów.
WYPRAWA DO AMAZONII!
05.02.2019Ilona Drozdowska - Nieć
30 stycznia br. uczniowie naszej szkoły spotkali się z panem Krystianem Pyrzakiem – podróżnikiem grupy "Trzask"! Była to wspaniała, wirtualna wyprawa do Amazonii! Uczniowie mieli okazję zobaczyć prawdziwą dżunglę i przetrwać w niej niesamowitą ulewę! Spędzili kilka chwil w indiańskiej wiosce, zobaczyli kauczukowce – olbrzymie amazońskie drzewa. Z panem Krystianem odbyli rejs po największej rzece świata, aż do jej ujścia. W czasie pokazu uczestnicy mieli też okazję sprawdzić jak ostre są zęby piranii! Wielką atrakcją okazały się rekwizyty przywiezione z Amazonii, a wśród nich prawdziwa brazylijska maczeta! Nie zabrakło fascynującej podróży helikopterem nad najpiękniejszym i największym wodospadem, który leży na granicy Brazylii i Argentyny – Iguazu. Była też okazja do karmienia kajmanów na Pantanalu, największym bagnistym obszarze świata! Pan podróżnik przekazał uczniom wiele cennych informacji na temat najpiękniejszych wydm w Brazylii – Lencois Maranhenses czy największego miasta Ameryki Południowej i półkuli południowej – Sao Paulo, w którym naprawdę trudno się nie zgubić J Uczniowie poznali zwyczaje tamtejszej ludności i dowiedzieli się czemu brazylijska kawa jest jedną z najlepszych na świecie! W czasie spotkania panowała przyjazna atmosfera! Uczniowie z ciekawością i dużym zaangażowaniem wsłuchiwali się w tę piękną opowieść o Amazonii! Trafnie odpowiadali na pytania pana podróżnika, mieli również możliwość porozmawiania z nim. Duża grupa uczniów otrzymała pamiątkowe autografy!To już kolejne nasze spotkanie z podróżnikiem, który przybliżył nam świat! Tym razem poznaliśmy różnorodną i fascynującą atmosferę Ameryki Południowej!
CZWARTOKLASIŚCI W KINIE GALAKTYKA
04.02.2019Alicja Polak, Marcelina Kaczówka
31 stycznia 2019 r. uczniowie klas czwartych udali się do Kina Galaktyka w Mielcu, celem obejrzenia produkcji pt. „Chłopiec z burzy”. To kultowa opowieść poruszająca, magiczna o niezwykłej przyjaźni, która daje siłę na całe życie. W filmie przedstawiono głęboką więź głównego bohatera i jego pelikanów. Historia przyjaźni między małym chłopcem a ptakiem wzruszyła niejednego czwartoklasistę. Film porusza ważne problemy współczesnego świata, takie jak ochrona przyrody, wartość przyjaźni w życiu człowieka czy właściwe podejście do konsumpcjonizmu. Ta poważna i trudna tematyka została ujęta w formę retrospekcyjnej opowieści wpływowego mężczyzny o czasach własnego dzieciństwa. Czwartoklasiści bardzo pozytywnie ocenili produkcję, która z pewnością wzbudziła w nich nieco empatii. Korzystając z oferty Galerii Sztuki Domu Kultury w Mielcu, uczniowie obejrzeli wystawę prac rzeźbiarza, Stanisława Czarneckiego, oraz z ogromnym zainteresowaniem i uwagą wysłuchali prelekcji na temat rzeźbiarstwa ludowego. Wystawa była ciekawa i niezwykła, gdyż zezwolono uczniom na dotykanie eksponatów, dzięki czemu, mogli z bliska obserwować rzeźbiarski kunszt artysty – samouka. Obcowanie ze sztuką wzbudziło w czwartoklasistach wartościową refleksję, iż warto w pełni wykorzystywać swoje zdolności, nie tylko te artystyczne.
W ŚWIECIE LEGEND POLSKICH
04.02.2019Anna Podraza
28 i 30 stycznia 2019 r. odbyły się kolejne spotkania czytelnicze pod hasłem „Nasza Polska”. Tym razem bibliotekarka szkolna odwiedziła klasy trzecie. Głównym celem zajęć było przybliżenie uczniom legend polskich i zachęcenie do ich czytania. Najpierw trzecioklasiści rozwiązali krzyżówkę, której hasło Legendy było myślą przewodnią spotkania. Następnie zapoznali się z ich tytułami na podstawie Mapy polskich legend. Uczniowie potrafili zdefiniować samo pojęcie legendy, a także wykazali się wiedzą na temat ich znajomości, w szczególności legend o „Czechu, Lechu i Rusie”, „Smoku Wawelskim”, „Warsie i Sawie”. Na podstawie krótkich fragmentów tekstu oraz ilustracji ułożonych z puzzli potrafi wskazać ich tytuły. Na zakończenie spotkania bibliotekarka zaprezentowała książki z legendami, które można wypożyczyć w bibliotece szkolnej, a chętni uczniowie czytali na głos wybrane przez klasę fragmenty. Mam nadzieję, że takie spotkania pozostaną w pamięci uczniów i zachęcą ich do czytania legend o rożnych zakątkach naszego kraju, a także skłonią ich do poszukania legend związanych z lokalnymi miejscowościami.
ŻYĆ PO TO, ŻEBY INNYM NIEŚĆ RADOŚĆ – WIZYTA W DOMU SENIORA
04.02.2019Alicja Mazur, Elżbieta Wieczerzak
29 stycznia dzieci z klasy IIIb i IIIa odwiedziły Dzienny Dom Seniora ,,Nazaret" w Sadkowej Górze. Dzieci wybrały się tam, by złożyć wszystkim życzenia z okazji Dnia Babci i Dziadka. Uczniowie zaprezentowali piękny program artystyczny - piosenki i wiersze oraz przedstawienie pt. "Powróćmy jak za dawnych lat". Seniorzy entuzjastycznie reagowali na występ nagradzając dzieci gromkimi brawami, były łzy szczęścia, a uśmiech nie schodził im z twarzy. Wizyta w Domu Seniora to dla naszych małych uczniów swoista lekcja wychowawcza, uczącą empatii, tolerancji i otwartości na potrzeby innych osób, w tym również starszych i schorowanych. Zaproszono nas na kolejne spotkanie. Na pewno przygotujemy coś wesołego, by umilić czas seniorom. Każda radość, którą niesiemy innym, zawsze do nas powróci.
POLSKIE MIASTA W BAŚNI I LEGENDZIE
30.01.2019Renata Leśniak
W dniu 25.01.2019 r. uczniowie z naszej szkoły wraz z wychowawcami wybrali się do SCK w Mielcu na przedstawienie teatralne pt. „Polskie miasta w baśni i legendzie”. Spektakl w wykonaniu aktorów z Teatru Współczesnego w Krakowie bardzo spodobał się naszym uczniom, którzy aktywnie uczestniczyli w przedstawieniu. Dzieci poznały legendy związane z najbardziej znanymi polskimi miastami. Na scenie pojawiła się warszawska syrenka, król Popiel, Bazyliszek, poznańskie koziołki oraz toruńskie pierniki. Mali widzowie podróżowali po miastach wraz z pewną wycieczką zwiedzającą muzeum, w którym działy się niesamowite rzeczy i gdzie można było w niezwykły sposób przenieść się w czasie do różnych miejsc poznając polskie miasta i związane z nimi baśnie i legendy. Scenografia bezpośrednio odzwierciedlała legendarne miejsca, dzięki czemu uczniowie mogli łatwo powiązać symbol miasta z historycznym wydarzeniem. Bajkowe kostiumy, muzyka, kolorowe światła i dekoracje porwały dzieci w zupełnie inny świat. Uczniowie z dużym zainteresowaniem uczestniczyli w przedstawieniu nagradzając aktorów brawami. Spektakl bardzo podobał się młodym widzom, którzy na chwilę przenieśli się w czasie do pradawnych czasów.
ŚWIĘTO BABCI I DZIADKA
05.02.2019Marta Załucka
Mimo, że styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodnych dni, są takie dwa dni, jedyne dwa dni w roku, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu, bo przecież jest to święto naszych kochanych Babć i Dziadków. Nikomu nie trzeba przypominać o randze obchodów tego święta. 22 stycznia 2019 r. w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka, na którą licznie przybyli Babcie i Dziadkowie oraz zaproszeni goście. Dzieci z klas zerowych, pierwszych, drugich i trzecich przygotowały dla nich pod okiem nauczycieli wiele scenek, których bohaterami były wnuczęta oraz dziadkowie i babcie. Zabawne podejście do tematu wywołało uśmiech i radość. Wesołe wiersze, piosenki i układy taneczne podrywały gości z miejsc. Widzowie nagradzali swoich małych aktorów gromkimi brawami. Wzruszenie pojawiło się w czasie życzeń, czułości i wręczania własnoręcznie zrobionych laurek. Życzenia honorowym gościom uroczystości złożyła obecna na sali Dyrektor szkoły pani Kazimiera Smoleń oraz Wójt Gmniy Borowa pan Stanisław Mieszkowski, a także inni zaproszeni goście. Dzień Babci i Dziadka to najpiękniejsze dni, w których obdarzani są oni szczególnymi dowodami miłości. Bądźmy z nimi nie tylko od święta pamiętając, że z uśmiechem im do twarzy.
KOŁO MAŁEGO PROGRAMISTY
29.01.2019Elżbieta Wieczerzak
Od początku br. szkolnego odbywają się w naszej szkole zajęcia pozalekcyjne „Koła Małego Programisty” dla uczniów klas trzecich w ramach II edycji Ogólnopolskiego "Programu Uczymy Dzieci Programować", którego organizatorem jest firma EduSense pod patronatem Ministerstwa Cyfryzacji. Celem programu jest upowszechnianie nauki programowania już od najmłodszych lat. W każdym tygodniu czekają na uczniów zadania do wykonania przy użyciu pomocy, w które ostatnio wzbogaciła się nasza szkoła tj. maty edukacyjnej, kolorowych kubeczków i ozobotów – małych inteligentnych robotów, służących do programowania poprzez zabawę. Uczniowie poznają też środowisko programistyczne Scratch oraz Platformę internetową ozoblockly.pl. Uczestnicy zajęć uczą się podstaw programowania przez doświadczanie i zabawę, rozwijają kreatywność, algorytmiczne myślenie, wdrażają się do pracy zespołowej, ale przede wszystkim poznają świat nowych technologii. Być może w młodych programistach rozbudzą się przyszłe zainteresowania zawodowe. Programista to przecież zawód przyszłości!Zajęcia odbywają się w każdy poniedziałek na lekcji 5 w sali nr. 1
KLASY SIÓDME NA "ZEMŚCIE"
28.01.2019Michał Opałacz, Edyta Gawżyńska
25 stycznia br. została zorganizowana wycieczka do Samorządowego Centrum Kultury w Mielcu na spektakl Zemsta zrealizowany w wersji klasycznej przez aktorów Teatru Współczesnego w Krakowie na podstawie lektury A. Fredry. W wyjeździe uczestniczyli uczniowie klas VII wraz z opiekunami. Siódmoklasiści zgodnie przyznali, iż przedstawienie bardzo im się podobało. Po raz kolejny okazało się, że Zemsta jest bez wątpienia jednym z najwybitniejszych utworów komediowych literatury polskiej, który pomimo upływającego czasu nie stracił na wartości, zaś jego przesłanie jest uniwersalne kulturowo i przez to ponadczasowe. Zaprezentowany spektakl to najbardziej rozpoznawalny nieprzemijający model sąsiedzkiej waśni i ślepego zacietrzewienia. To także dobrze znany obraz szaleństwa bratobójczego sporu i marzenia o nieosiągalnej ogólnonarodowej zgodzie.Adaptacja Teatru Współczesnego w klasycznym wydaniu odświeżyła aktualność tekstu i pozwoliła odkryć jego współczesny wydźwięk.Uczniowie uporządkowali swoją wiedzę na temat lektury, dzięki czemu w trakcie jej omawiania na lekcjach języka polskiego będą mogli bez problemu ocenić postępowanie głównych bohaterów, rozpoznać rodzaje komizmu oraz zrozumieć staropolski język.
RODZINNE KOLĘDOWANIE
25.01.2019Ewa Cybulska, ks. Stanisław Stachoń
Dn. 15.01.2019 r. przedszkolaki wraz z wychowawcami i ks. Stanisławem przygotowały niecodzienne spotkanie łączące pokolenia: „Rodzinne kolędowanie”. Na uroczystość przybyli też zaproszeni goście: wicedyrektor Teresa Czerwiec, ks. prałat Józef Mróz oraz wszyscy chętni członkowie rodzin naszych przedszkolaków. Występ małych wykonawców miał specyficzny klimat i wymiar, zwłaszcza że odbywał się w kościele, w scenerii betlejemskiej szopki. Wspólnie zaśpiewaliśmy najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki: „Dzisiaj w Betlejem”, „Wśród nocnej ciszy”, „Przybieżeli do Betlejem”, „Świeć gwiazdeczko” i inne, a 5-latki wzbogaciły występ recytacją scenek jasełkowych.
Było świątecznie, rodzinnie i radośnie. Na koniec zabrała głos pani wicedyrektor i ks. prałat, którzy podziękowali wszystkim za przybycie i wspólne kolędowanie, a organizatorom za przygotowanie koncertu.
SZKOLNY KLUB GIER PLANSZOWYCH
28.01.2019Alicja Mazur
Szkolny Klub Gier Planszowych powstał w ramach projektu „Wsparcie edukacji” firmy GRANNA, od której otrzymaliśmy pakiet startowy wzbogacony o gry przekazane przez panią dyr. Kazimierę Smoleń. Mamy nowoczesne gry planszowe dla dzieci i młodzieży. Są to przede wszystkim gry edukacyjne, strategiczne, losowe. Gry planszowe zapewniają dobrą zabawę, umożliwiają odreagowanie szkolnych stresów i pozwalają wczuć się w nieznane dotąd role. Nie tylko bawią, ale w jednakowym stopniu rozwijają wyobraźnię oraz uczą przewidywania, podejmowania decyzji i ponoszenia odpowiedzialności za nie. Rozwijają umiejętności społeczne i interpersonalne. Gry edukacyjne rozwijają wiedzę dzieci z wielu dziedzin. Młodzi gracze rozwijają dziecięcą sprawność motoryczną, spostrzegawczość, refleks, orientację przestrzenną i pamięć. Pozwalają także kształtować analizę oraz syntezę wzrokową i słuchową. Usprawniają mowę, wzbogacają zasoby językowe, rozwijają myślenie. Wpływają na doskonalenie umiejętności matematycznych i logicznych u dzieci, rozbudzają zainteresowania.Zajęcia odbywają się we wtorki od 12.30 do 13.30
Serdecznie zachęcamy wszystkich uczniów do udziału w zajęciach, a rodziców, w ramach możliwości, do wsparcia zasobów klubowych w gry planszowe.
Zapraszamy
OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY "ZAPOBIEGAJMY POŻAROM"
23.01.2019Alicja Polak, Elżbieta Wieczerzak
W naszej szkole konkurs ten cieszył się dużą popularnością szczególnie wśród dzieci młodszych. Wpłynęło dużo ciekawych i pięknych prac plastycznych z zastosowaniem różnorodnych technik. Wszystkie zostały przekazane do organizatora i wzięły udział w eliminacjach gminnych, które odbyły się 10 stycznia 2019 roku. Do powiatowego etapu wyłoniono po 5 prac z każdej grupy wiekowej.
Z naszej szkoły są to:I grupa wiekowa – przedszkola: Orest Mazur, Laura Kalicka, Zuzanna Trela
II grupa wiekowa – klasy I – III: Izabela Miłoś, Zofia Lubaszewska, Kamil Adamczyk, Emilia Brzezińska, Filip Solarz
III grupa wiekowa – klasy IV – VI: Kamila Mazur, Magdalena Dziadzio, Bartłomiej Pietras, Karolina Proczek
IV grupa wiekowa – klasy VII, VIII i gimnazjum: Iwona Rusek
REKORD POBITY!!! 27. FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY ZA NAMI!
23.01.2019Ilona Drozdowska - Nieć
W niedzielę 13 stycznia 2019 roku już po raz trzynasty zagraliśmy z Orkiestrą Jurka Owsiaka. Wolontariuszom oraz całemu Sztabowi przyświecał zasadniczy cel 27. Finału WOŚP:
„ GRAMY DLA DZIECI MAŁYCH I BEZ FOCHA NA ZAKUP SPRZĘTU
DLA SPECJALISTYCZNYCH SZPITALI DZIECIĘCYCH”.Sztab składający się z 25 wolontariuszy przy naszej szkole rozpoczął
27. Finał WOŚP od samego rana. Nasi uczniowie jako wolontariusze prowadzili przez cały dzień zbiórkę pieniężną na terenie Borowej, Glin Małych i Górek.Oto oni:
Karolina Rucka
Gabriela Pazdro
Marlena Serafińska
Weronika Stachowicz
Aleksandra Jachym
Patrycja Banaś
Magdalena Drożdż
Milena Serafińska
Monika Adamczyk
Agnieszka Wyzina
Angelika Kalicka
Emilia Peret
Klaudia Leśniak
Maja Serafin
Wiktoria Miłoś
Klaudia Polak
Joanna Sapała
Maksymilian Kapinos
Dawid Szczerba
Wiktoria Zofia Miłoś
Natalia Majewska
Zuzanna Nieć
Julia Kalicka
Julia Szczucińska
Agata DziałowskaPonadto w przeddzień 27. Finału WOŚP w piątek w naszej szkole zorganizowaliśmy Licytację Gadżetów WOŚP! Pieniądze uzyskane za zakupione w wyniku licytacji przedmioty wypełniły puszki naszych wolontariuszy i tym samym zasiliły konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy kwotą 975 złotych.
Podsumowania tegorocznego finału WOŚP dokonali członkowie Sztabu w składzie:
Ilona Drozdowska-Nieć – Szef Sztabu
Alicja Polak
Edyta Gawżyńska
Michał OpałaczW tym roku zebraliśmy łącznie:
10 517 złotych
6,01 EUR
10 GBP
50 NOKTo nasz kolejny sukces w tej szlachetnej Akcji!
Pieniądze te przekazaliśmy na konto Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej
Pomocy.Szef Sztabu serdecznie dziękuje Dyrektorowi Szkoły Podstawowej w Borowej Pani Kazimierze Smoleń, Dyrektorowi Mieleckiej Szkoły Biznesu Panu Januszowi Kotarbie,członkom Sztabu, wszystkim wolontariuszom za poświęcenie swo jego, wolnego czasu oraz rodzicom uczniów i mieszkańcom naszej gminy za zaangażowanie w tę akcję.
Gramy do końca świata i o jeden dzień dłużej!
LICYTUJEMY GADŻETY WOŚP!
17.01.2019Ilona Drozdowska - Nieć
W przeddzień 27. Finału WOŚP w piątek w naszej szkole zorganizowaliśmy Licytację Gadżetów WOŚP! Był to wspaniały czas. W licytacji wzięli udział nasi uczniowie i nauczyciele. Zebraliśmy 975 złotych!
W tym dniu również przypomnieliśmy sobie historię naszego Sztabu, który w tym roku po raz trzynasty zagra z Jurkiem Owsiakiem! Obejrzeliśmy wspólnie galerię zdjęć z wszystkich, naszych finałów. Było wzruszenie... :)
Archiwum Aktualności