• Podsumowanie innowacji pedagogicznej „Na tropie rodzinnych talentów”

            14.06.2023

            Zespół nauczycieli przedmiotów artystycznych realizował innowację pedagogiczną pod nazwą „Na tropie rodzinnych talentów. Jej celem było odkrycie indywidualnych uzdolnień naszych uczniów oraz zapewnienie wsparcia w zakresie ich samorozwoju i propagowanie rodzinnych talentów. Uczniowie z klas IV-VIII brali udział w lekcjach poświęconych tematyce indywidulanych talentów. Wykonali wraz ze swoimi najbliższymi prace plastyczne pt. „Walentynkowe serce” oraz zdjęcia do galerii „Rozwijamy talenty w rodzinnym gronie”. W marcu i kwietniu prezentowane były materiały dydaktyczne na temat promowania i rozwoju uczniowskich uzdolnień za pośrednictwem Wirtualnej Gazetki Szkolnej.

          • Wycieczka w pole i na łąkę

            14.06.2023

            Uczniowie klasy IV b w ramach lekcji przyrody udali się na wycieczkę w pobliskie pole i na łąkę. W terenie poznawali i wskazywali znane rośliny łąkowe i uprawne. Najszerszą wiedzą i znajomością zbóż i roślin uprawnych popisali się Antek Wiącek i Staś Trela. Ponadto utrwalone zostały nazwy drzew iglastych i liściastych, które młodzież spotkała w drodze.

          • Podsumowanie innowacji „GRAMY ZMYSŁAMI"

            13.06.2023

            W roku szkolnym 2022/2023 uczniowie klasy IIIb brali udział w innowacji pedagogicznej „Gramy zmysłami”. Wprowadzenie innowacji pozwoliło na stworzenie odpowiednich warunków do poznawania świata poprzez wzrok, słuch, zapach, smak i dotyk oraz dostarczenie uczniom różnorodnych bodźców wspomagających integrację sensoryczną określonego zmysłu. Niniejsza innowacja miała na celu szerzenie idei rozwoju wielozmysłowego z wykorzystaniem zabaw sensorycznych, manipulacyjnych, konstrukcyjnych, badawczych, dydaktycznych i rytmiczno-ruchowych. Zachęciła uczniów do podejmowania różnorodnej aktywności własnej oraz umożliwiała dziecku działanie, a przez to zdobywanie doświadczenia, wiedzy oraz umiejętności.

          • Jak nie czytam, jak czytam!

            13.06.2023

            7 czerwca 2023 r.  wzięliśmy udział w V edycji ogólnopolskiej akcji czytelniczej „Jak nie czytam, jak czytam”. Głównym jej  celem jest promowanie czytania dla przyjemności, by książka nie kojarzyła się młodym ludziom wyłącznie z obowiązkową lekturą, lecz z czymś przyjemnym. Nasi uczniowie czytali w gronie koleżanek i kolegów, w miłych i niecodziennych okolicznościach. Akcja była również propagowana wśród najmłodszych. Do przedszkolaków zawitała „mobilna biblioteka”.  Przyszli czytelnicy z zainteresowaniem przeglądali książeczki, wysłuchali ich treści w interpretacji wychowawców i bibliotekarki szkolnej. Dziękujemy wszystkim za aktywny udział. Pamiętajmy! W młodych czytelnikach nadzieja!

          • Nauka pływania w klasie Ia

            12.06.2023

            Pływanie to coraz popularniejsza forma aktywności. W poniedziałek uczniowie klasy I a zakończyli naukę pływania. To był już dziesiąty, ostatni raz, kiedy odwiedziły pływalnię Delfin w Połańcu. Pomimo początkowego lęku przed wodą, poczynili duże postępy. Pod okiem pani instruktor doskonalili umiejętności osobowościowe takie jak odwagę, zdyscyplinowanie i samodzielność, a także zdolności motoryczne: koordynację ruchową, siłę i wytrzymałość. Uczniowie nie boją się już głębokości i pływają jak rybki.  Zajęcia były dla nich nie tylko nauką, ale też dobrą zabawą. Wszyscy jednogłośnie oznajmili, że na pewno będą doskonalić swoje pływackie umiejętności. Powodzenia!

          • Dzień Rodziny w II b

            12.06.2023

            Dzień Rodziny to wspaniały czas zarówno dla rodziców jak i dzieci, pełen wzruszeń, radości i uśmiechu, a przede wszystkim jest to czas, który mogą spędzić tylko ze sobą bez pośpiechu i z dala od codziennych zmartwień. Z tej okazji 5 czerwca 2023 r w klasie 2b odbył się Dzień Rodziny. Spotkanie rozpoczęło się krótką częścią artystyczną dla rodziców. Następnie dorośli i dzieci uczestniczyli w grach i zabawach sportowych i edukacyjnych. Wspólna rywalizacja sprawiała wszystkim wiele radości. Po zakończonych konkurencjach dzieci wręczyły swoim rodzicom medale SUPER MAMY i SUPER TATY, natomiast najmłodsi otrzymali medal SUPER DZIECIAKA. Spotkanie zakończyło się wspólnym poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców. Było to radosne popołudnie, które mocniej zintegrowało klasową rodzinę. 

          • Nagrody w konkursie plastycznym „Otwórzmy przed nimi życie”

            12.06.2023

            Z okazji 30 rocznicy działalności Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną oraz 30 rocznicy działalności Ośrodka Rehabilitacyjno – Edukacyjno – Wychowawczego  w Mielcu zorganizowany został jubileuszowy konkurs plastyczny pt. „Otwórzmy przed nimi życie”. Konkurs miał na celu uwrażliwienie społeczeństwa, młodzieży i dzieci na obecność osób niepełnosprawnych intelektualnie w codziennym życiu, zwrócenie uwagi na bariery, które uniemożliwiają im prowadzenie normalnego życia. Uczniowie naszej szkoły wykonali piękne prace, które zostały nagrodzone przez komisję konkursową.

            I miejsce w kategorii klas I – IV zdobyła ZuzannaTrzpis z klasy IV a, III miejsce w tej samej kategorii zdobył Maciej Piątek z klasy II b

            I miejsce w kategorii klas V – VIII zdobyła Lena Piątek, zaś  II miejsce Julia Stefanowicz z klasy V.

            Gratulujemy sukcesu!

          • Wycieczka klas IV do Białego Boru

            12.06.2023

            7 czerwca 2023 roku uczniowie klas IV wybrali się na wycieczkę do Białego Boru. Pierwszym punktem wycieczki była wizyta w Parku Historycznym w Bliźnie. Jest to miejsce, które prezentuje wydarzenia II wojny światowej, z jakimi była związana ta miejscowość. Uczniowie zobaczyli między innymi naturalnej wielkości makietę rakiety V- 2 i latającej bomby V- 1, a także ekspozycję muzealną z  ciekawymi eksponatami, zdjęciami i dokumentami. Kolejnym punktem wyprawy była wędrówka po lesie, gdzie czekały na uczniów liczne wyzwania. Na początku poznali różnorodność szaty roślinnej lasu oraz jego warstwową budowę. Następnie w grupach przystąpili do wykonywania zadań. Wyznaczali kierunek północny za pomocą kompasu, liczyli dziuple w drzewie z użyciem monokularu i obserwowali owady, z wykorzystaniem specjalnego pojemnika. Nie lada wyzwaniem okazało się odszukiwanie śladów zwierząt i określanie wieku drzewa. Po interesującym spacerze, w Zajeździe Gawrysiówka czekał na uczniów pyszny obiad, a także gry i zabawy, które były doskonałą okazją do integracji i współpracy zespołowej. Dziękujemy firmie Alternatywa Travel za fantastyczną przygodę, w pięknych okolicznościach przyrody.

          • Konkurs plastyczno - językowy Welcome to London

            07.06.2023

            Dodatkowym aspektem warsztatów językowych był konkurs plastyczno-językowy. Zadaniem uczniów klas I-III było wykonanie pracy przestrzennej symbolizującej Londyn dowolna techniką. Uczniowie do konkursu zgłosili aż 38 prac. Każda z nich była wyjątkowa! Drogą tajnego głosowania komisja konkursowa wybrała i nagrodziła 11 prac. Konkurs został zorganizowany pod patronatem Szkoły Językowej ENGLISH SCHOOL, która jednocześnie była sponsorem nagród.

          • XII Konkurs Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Kolorowe nutki”

            07.06.2023

            6 i 7 czerwca odbył się XII Konkurs Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Kolorowe nutki” organizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Borowej. Naszą szkołę reprezentowała duża grupa uczniów. Podczas pierwszego dnia w kategorii kl. 0 – II nagrody zdobyli: Błażej Miłoś, natomiast wyróżnienia otrzymali Karol Polak, Nikodem Moryto, Zofia Korzeń, Nadia Borowiec, Nadia Piekara. W drugim dniu konkursowych zmagań na konkursowej scenie zaprezentowali się uczniowie Kacper Gnida, Magdalena Basztura, Kornelia Moryto, Martyna Kamuda, Maja Rusek, Gabriela Proczek, Wiktoria Wolak i Zuzanna Strugała. W kategorii kl. III-V wyróżnienie otrzymała Martyna Kamuda, natomiast I miejsce zajęła Kornelia Moryto. W kategorii kl. VI-VIII, nagrodę za III miejsce otrzymała Zuzanna Strugała. Warto również wspomnieć, że nagrodę specjalną – Dyrektora GOK-u, otrzymał Kacper Gniada. Serdecznie gratulujemy występującym i życzymy dalszych sukcesów.

          • Przedszkolaki na konkursie „Kolorowe Nutki”

            07.06.2023

            We wtorek 09.06.2023r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Borowej odbył się XII Konkurs Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Kolorowe Nutki”. Celem konkursu było: odkrywanie talentów muzycznych, promowanie pasji twórczych, rozwijanie umiejętności zaprezentowania się przed dużą publicznością. Do konkursu przystąpiło 6 dzieci z grup: „Wiewiórki” i „Sówki”:E. Cichoń,M. Zych, K. Korzeń, K. Buczkowska oraz L. Decowska, które reprezentowały szkołę w Borowej.
            Poziom konkursu był wysoki i wyrównany. Dzieci przepięknie zaprezentowały swoje piosenki przed publicznością przedszkolną. Naszych młodych, zdolnych uczestników oceniała komisja w składzie: Pani E. Smolarek oraz Pani K. Dudzik. Wszyscy otrzymali nagrody i wyróżnienia oraz słodki poczęstunek. Uczestnikom gratulujemy nie tylko talentów, ale też odwagi i chęci zaprezentowania swoich umiejętnośc. Rodzicom dziękujemy za pomoc w  przygotowaniu dzieci. BRAWA DLA WSZYSTKICH !!!

          • Wycieczka klasy III b do Krakowa

            07.06.2023

            05.06 uczniowie klasy IIIb wyruszyli na wycieczkę do Krakowa. Głównym punktem programu był udział w wykładzie „Dlaczego samemu nie można się połaskotać” organizowanym przez Uniwersytet Dzieci na Akademii Górniczo – Hutniczej w Krakowie. Temat ten intryguje nie tylko dzieci, ale także dorosłych. Okazało się, że samemu nie można się połaskotać, ponieważ spodziewamy się własnego dotyku i nasz mózg uważa go za mniej ważny. Podczas wykładu uczniowie dowiedzieli się również  co mózg wie od urodzenia, a czego się uczy oraz z jakich części składa się ten organ i która z nich odpowiada za daną czynność. Uczniowie mogli przez chwilę poczuć się jak prawdziwi studenci. 
            Po wykładzie wybraliśmy się na Rynek Główny, gdzie poznawaliśmy najważniejsze zabytki Krakowa: Barbakan, Bramę Floriańską, ul. Floriańską, Kościół Mariacki, Sukiennice oraz Pomnik Adama Mickiewicza. Następnie udaliśmy się na Zamek na Wawelu, gdzie spacerowaliśmy po dziedzińcu oraz zeszliśmy Smoczą Jamą nad Wisłę. Po wyjściu z jaskini dzieci zobaczyły pomnik Smoka Wawelskiego ziejącego ogniem. Pełni pozytywnych wrażeń, zaopatrzeni w pamiątki i upominki dla najbliższych wróciliśmy do domu.  

          • Welcome to London!

            07.06.2023

            Z okazji koronacji Króla Karola III w naszej szkole podczas zajęć języka angielskiego w klasach I-III odbyły się warsztaty kulturowe. Zajęcia warsztatowe skupiały się na poznaniu przez uczniów zwyczajów i tradycji Wielkiej Brytanii, ale także poszerzeniu słownictwa.

            Uczniowie podczas warsztatów mieli okazje grać w liczne gry językowe, skorzystać w budki fotograficznej czy wziąć udział w językowo- sportowych rozgrywkach.

          • Wycieczka OA i OB do Ogrodu Zoologicznego w Lisowie

            06.06.2023

            Dnia 6 czerwca bieżącego roku przedszkolaki z grupy 0A i OB wraz z nauczycielami wybrali się na wycieczkę do Ogrodu Zoologicznego Leśne Zacisze w Lisowie. Celem wycieczki było zapoznanie dzieci z różnymi rodzajami zwierząt, uwrażliwienie na piękno natury oraz doskonalenie odpowiedniego zachowania się w miejscach publicznych. Dzieci miały okazję zwiedzić cały kompleks,podziwiając zwierzęta ze wszystkich stron świata, ponadto słuchały czym charakteryzuje się każdy gatunek. Na koniecwesoło bawiły  się na placu zabaw, po którym spacerowały przepiękne pawie z rozłożonymi ogonami. Przedszkolaki miały okazję zakupić pamiątki w pobliskim sklepiku. Wszyscy wrócili zmęczeni, ale pełni nowych doświadczeń i radości.

          • Ósmoklasiści w Warszawie

            06.06.2023

            W pierwszych dniach czerwca uczniowie klas ósmych odwiedzili naszą stolicę – Warszawę. Zwiedzanie miasta zaczęli od Stadionu Narodowego, gdzie zobaczyli płytę boiska, szatnię reprezentacji, strefę zawodniczą oraz Press Room. Większość uczestników była na stadionie po raz pierwszy i ogrom budowli wzbudził podziw wśród oglądających. Następnie wycieczka udała się na Plac Zamkowy, na którym stoi Kolumna króla Zygmunta III Wazy. Pani przewodnik z użyciem pomocy dydaktycznych przekazała młodzieży informacje dotyczące przeniesienia stolicy z Krakowa do Warszawy.  Dalsze zwiedzanie to już perła stolicy - warszawska Starówka z Pomnikiem Syrenki, uroczymi kamieniczkami i wąskimi uliczkami. Późnym popołudniem odbyło się zwiedzanie Zamku Królewskiego. Młodzież obejrzała apartamenty królewskie oraz kolekcję wielkich dzieł malarskich. Przejazd Krakowskim Przedmieściem pozwolił wycieczkowiczom zobaczyć Pałac Prezydencki. Na zakończenie pierwszego dnia młodzież uczestniczyła w zmianie warty przed Grobem Nieznanego Żołnierza.

            Drugi dzień wycieczki rozpoczął się w Łazienkach Królewskich, gdzie uczniowie zobaczyli letnią rezydencję króla Stanisława Augusta Poniatowskiego, słynny Pałac na Wodzie, oranżerię, amfiteatr, pomnik Fryderyka Chopina, liczne wolnostojące rzeźby. Dodatkową atrakcją były hałaśliwe, ale piękne pawie oraz wiewiórki i kaczki. Następnie młodzież udała się na najwyższy punkt widokowy miasta w najbardziej rozpoznawalnym budynku stolicy – w Pałacu Kultury i Nauki. Do ostatniego zwiedzanego obiektu wycieczki uczestnicy dojechali metrem samodzielnie zakupując bilet. Prędkość podziemnego pociągu robiła wrażenie. Centrum Nauki Kopernik to prawdziwy raj oraz miejsce dla miłośników nauki i tych, którzy chcą się nauką pobawić. Zabawa ósmoklasistów trwała do godziny 16.00, o której to udali się w drogę powrotną do domu.

            Wycieczka bardzo podobała się młodzieży, która w dobrych humorach i piosenką na ustach wróciła do domów.

    • Kontakty

      • Zespół Szkolno - Przedszkolny Borowej
      • 17 5815594 - Szkoła Podstawowa 17 5815357 - Przedszkole Adresy elektronicznych skrzynek podawczych Szkoły Podstawowej im. A. Mickiewicza w Borowej na portalu ePUAP: /SP_BOROWA/skrytka /SP_BOROWA/SkrytkaESP
      • Szkoła Podstawowa - Borowa 248 Przedszkole - Pławo 73 A Poland
    • Logowanie