Renata Leśniak, Marta Załucka
W piątek 22 grudnia, tuż przed świętami, najmłodsi uczniowie z zerówek i z klas I-III wprowadzili wszystkich w świąteczny nastrój. Kilka tygodni przygotowań zwieńczyło wspaniałe przedstawienie w wykonaniu najmłodszych uczniów. Dzieci przedstawiły historię narodzin Pana Jezusa, wcielając się w role postaci biblijnych, aniołów i pastuszków. Nie zabrakło również kolęd, także tych mniej znanych. Całości dopełniała efektowna scenografia. Po spektaklu pani dyrektor Kazimiera Smoleń podziękowała aktorom za udany występ i wprowadzenie wszystkich widzów, wśród których nie zabrakło również przewodniczącej Rady Rodziców pani Moniki Jagusiak, wielu rodziców, babć i dziadków, w świąteczny nastrój. Pani dyrektor życzyła wszystkim spokojnych i radosnych świąt, po czym zaprosiła dzieci i wychowawców do podzielenia się opłatkiem i wspólnego spożycia postnego dania.
CUD NOCY BETLEJEMSKIEJ
07.01.2018
ŚWIĄTECZNA WIZYTA W OREW W WOLI PŁAWSKIEJ
07.01.2018Ewa Lubera
Szkoła Podstawowa w Borowej od wielu lat w okresie świątecznym odwiedza Ośrodek Rehabilitacyjno- Edukacyjno-Wychowawczy w Woli Pławskiej. Również w tym roku 21 grudnia 2017 z wielką radością gościliśmy w ośrodku. Samorząd uczniowski oraz członkowie SKO już na początku grudnia przeprowadzili akcję zbiórki świątecznych upominków: zabawek, słodyczy. Zorganizowany został również kiermasz pierniczków i ozdób świątecznych wykonanych własnoręcznie przez uczniów, z którego pozyskane fundusze również przekazano podopiecznym ośrodka. Cała społeczność szkolna zarówno uczniowie, nauczyciele jak i rodzice włączyli się w pracę, aby Mikołaj odwiedzający dzieci z OREW był dla nich "bogaty". Wszystkie prezenty sprawiły im wiele radości. Uczniowie klasy IVa przygotowali piękne kolędy. Podczas spotkania wspólnie śpiewaliśmy przy akompaniamencie gitar. Uczniowie naszej szkoły mieli możliwość poznać specyfikę nauki swoich rówieśników podczas zwiedzania ośrodka. Spotkanie zakończyło się życzeniami i słodkim poczęstunkiem.Dziękujemy za życzenia i emocje, które zawsze nam towarzyszą podczas wizyty w ośrodku.
IV GMINNY KONKURS POEZJI RELIGIJNEJ „USŁYSZ, PANIE, MOJE SŁOWA”
15.01.2018Alicja Mazur
20 grudnia 2017 r. odbył się gminny konkurs poezji religijnej. W konkursie tym nasi uczniowie zdobyli wiele nagród i wyróżnień.
Kategoria RECYTACJA
Nagrody otrzymali :- Krzysztof Bigaś grupa 5 latków
- Karol Skop kl. III b
- Oskar Gnida - kl. II b
- Kamil Borowiec- Wróbel- kl. I b
- Zofia Lubaszewska- kl. II b
- Aleksandra Opałacz -kl. III a
- Aleksandra Trela- kl. III a
Wyróżnienie:
- Julia Niwa- kl. I b
- Magdalena Gnida- kl. II b
- Jakub Miłoś- kl. II b
Kategoria POEZJA ŚPIEWANA
Nagrody :- Aniela Moryto-opiekun- kl. I a
- Kinga Basztura- kl. II a
- Wiktor Jagusiak - kl. III b
Wyróżnienie:
- Marcelina Stefanowicz - kl. III b
- Zuzanna Twardy – kl. I b
- Angelika Pazdro -kl. II b
- Gabriela Proczek i Julia Polak - kl. I a
DZIEŃ PATRONA SZKOŁY
30.12.2017Lucyna Wal
Dnia 19 grudnia 2017 roku w naszej szkole odbyła się podniosła uroczystość z okazji Dnia Patrona Szkoły. Jej celem było przybliżenie życia i ukazanie poetyckiej twórczości Adama Mickiewicza. Na początku akademii wprowadzono sztandar szkoły. Następnie nauczyciele i uczniowie odśpiewali hymn narodowy. Młodzież z klas V - VII bardzo ciekawie zaprezentowała niezwykłą inscenizację, składającą się z utworów literackich wieszcza narodowego. Najpierw dwóch uczniów żywiołowo zaśpiewało w rytmie rapu biografię Adama Mickiewicza. Pozostali wykonawcy w scenkach teatralnych doskonale przedstawili dwie ballady: „Powrót taty” i „Świteziankę” oraz fragmenty II części „Dziadów”. Program artystyczny wspaniale urozmaiciły liryczne piosenki, które współgrały z treścią utworów literackich. Widzowie, zaproszeni do odkrywania nieprzemijających wartości wynikających z twórczości wybitnego poety, Adama Mickiewicza, odbyli podróż po świecie niesamowitych, pełnych grozy ballad, a także mieli możliwość zajrzeć do krainy wielkich miłości i romantycznych uczuć. Swoiste spotkanie z poezją Mickiewicza podczas wspólnej wędrówki w czasie i przestrzeni do epoki, w której żył i tworzył poeta, wzbogacone zostało przejmującą recytacją fragmentów „Pana Tadeusza” i brawurowym tańcem zbójników. Całość przedstawienia dopełniły gustowne stroje oraz starannie wykonane dekoracje. W drugiej części akademii przedstawiciele z poszczególnych klas zaprezentowali postacie z utworów Adama Mickiewicza. Na szkolnej scenie wcieli się w role Świtezianki, Pana Twardowskiego, Pani Twardowskiej, Telimeny, księdza Robaka, Mefistofelesa, Guślarza, Pastereczki Zosi oraz Rózi i Józia. Jury, pod przewodnictwem Pani Dyrektor Kazimiery Smoleń, po burzliwych obradach wyłoniło zwycięzców, którzy zachwycili wszystkich niebanalnymi pomysłami na strój bohaterów z twórczości Mickiewicza.- I miejsce – Klaudia Leśniak z VII A jako Guślarz
- II miejsce – Karolina Proczek z IV A jako Pani Twardowska
- III miejsce – Igor Wójtowicz z IV A jako Pan Twardowski
- Wyróżnienie zdobyła Gabriela Gaj z V B, która zaprezentowała się jako urocza i czarująca Telimena z „Pana Tadeusza”
Na zakończenie tej wyjątkowej uroczystości głos zabrała Pani Dyrektor Kazimiera Smoleń, która podkreśliła niesłychane znaczenie twórczości patrona naszej szkoły, wybitnego Polaka, sławnego poety i patrioty. Jednocześnie przypomniała uczniom, że nauka w szkole noszącej imię Adama Mickiewicza to powód do dumy i jednocześnie szansa dla nich, by zostali wielkimi ludźmi.
POSUMOWANIE PROJEKTU "Z BIEGIEM WISŁY"
27.12.2017Anna Podraza
14 grudnia podsumowaliśmy projekt edukacyjno - czytelniczy „Z biegiem Wisły”. Klasy IV – VII zaprosiły wszystkich na wspaniałą wyprawę po Polsce, prezentując w bardzo ciekawy sposób regiony naszego pięknego kraju, rozciągające się po obu stronach Wisły, poczynając od najbliższego nam Podkarpacia, skończywszy na Pomorzu. Uczniowie oprócz informacji, ciekawostek, wierszy, inscenizacji, zaprezentowali tańce i piosenki charakterystyczne dla danego regionu. Mogliśmy również skosztować specjałów kulinarnych, przygotowanych specjalnie na tę okazję. Trzeba przyznać, że wszystkie klasy wspaniale przygotowały się do swoich prezentacji, zarówno od strony artystycznej jak i wizualnej, tj. przemyślanej scenografii i strojów.Klasy młodsze, które miały okazję podziwiać poczynania artystyczne starszych koleżanek i kolegów również miały swój udział finalny w projekcie. Po wylosowaniu z „magicznego kuferka” baśni lub podania, uczniowie zapoznali się z ich treścią, a następnie wykonali bardzo ciekawe prace plastyczne.
„AWANTURA O ŻABĘ” - SPOTKANIE Z TEATREM KURTYNA
27.12.2017Ewelina Wiącek Sasor
13 grudnia po raz kolejny krakowski Teatr „Kurtyna” wystawił dla uczniów Szkoły Podstawowej w Borowej spektakl pod tytułem „Awantura o żabę”. Była to wesoła opowieść o pożytkach płynących z pracowitości, dobrego zachowania, akceptacji, szacunku do ludzi, posłuszeństwa wobec opiekunów i osób starszych. Bardzo wyraziście ukazana została przestroga przed tym, aby unikać lenistwa, próżności, samolubstwa, agresji czy kłótliwości. Spektakl „Awantura o żabę” to zabawna, a zarazem wzruszająca opowieść o stawaniu się dobrym i mądrym dzieckiem. Żabka Klementynka podobnie jak każde dziecko ma marzenie: chciałaby stać się sławną, podziwianą, wielbioną, mądrą i wyjątkową księżniczką. Chce, aby stało się to w taki sposób, żeby nie trzeba było nad tym pracować i poświęcać temu czasu. Klementynka nie chce nic dać od siebie, chce za to otrzymać jeden magiczny pocałunek od bajkowego księcia, który sprawi, że jej życie zmieni się w bajkę. Ale wokół Klementynki są tylko inne żabki, z pozoru takie same jak ona, a księcia nie widać. Dlatego bohaterka spektaklu „Awantura o żabę” udaje się do lekarza, by tam znaleźć lekarstwo na swoje rozterki. Jednak mądre rady medyka nie podobają się Klementynce. „Trzeba dbać o zdrowie, regularnie ćwiczyć, unikać picia brudnej wody? – jak to? do czystego źródełka trzeba skakać prawie 5 minut?”. To nie dla naszej żabki, bo trzeba włożyć w to za dużo pracy. Żabka szuka sposobu na stanie się kimś wyjątkowym, kimś takim u którego stóp leży cały świat. Czy Klementynka zagubi się w swojej próżności i lenistwie szukając księcia z bajki, czy być może posłucha mądrych i pożytecznych rad tych, dla których ważne jest jej dobro? Odpowiedzi na to pytanie uczniowie klas 0 –III szukali podczas spektaklu. Czy w nas ludziach niekiedy nie kryje się owa Klementynka? Czy pracujemy nad zmianą w swoim postępowaniu wobec rówieśników, dorosłych?
ŚWIĄTECZNE PRZYGOTOWANIA PRZEDSZKOLAKÓW
27.12.2017Ewa Cybulska
Święta Bożego Narodzenia to najpiękniejszy czas, pełen radości i wzruszeń. Dzieci z oddziałów przedszkolnych wraz z wychowawczyniami włączyły się w przygotowania do tego niezwykłego wydarzenia. Poprzez realizację tematyki kompleksowej związanej ze świętami, pogłębiały wiedzę nt. obyczajów i tradycji bożonarodzeniowych. Były one motywami przewodnimi prac plastycznych naszych przedszkolaków. Dzieci z zapałem wykonywały ozdoby, którymi przystrajały choinkę. Wielkim przeżyciem było dla nich przygotowywanie pachnących, słodkich pierniczków. Ciasteczkami, które im bardzo smakowały, obdarowały też rodziców oraz pracowników różnych instytucji, przy okazji składania świątecznych życzeń. Wszystkie te działania wprowadziły nas w prawdziwie magiczny nastrój Bożego Narodzenia.Życzymy wszystkim Wesołych Świąt !
SZKOLNA WYMIANA POCZTÓWEK
20.12.2017Alicja Mazur
W tym tygodniu obchodzimy urodziny Adama Mickiewicza patrona naszej szkoły. Z tej okazji klasa II b przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji "Szkolnej wymiany pocztówek”. Cały grudzień z zaprzyjaźnionych szkół noszących imię Adama Mickiewicza, przychodziły kartki z życzeniami dla naszej szkolnej społeczności. Akcja stała się nie tylko urozmaiceniem zajęć dla uczniów, ale przede wszystkim atrakcyjną formą utrwalenia wiadomości o patronie szkoły oraz sposobem na rozwijanie kompetencji kluczowych. Uczniowie przypomnieli sobie poprawne adresowanie pocztówek, redagowanie pozdrowień, z naciskiem na estetykę pisma i formy grzecznościowe, poznali nowe miasta na mapie oraz utrwalili kierunki świata na mapie. Każda otrzymana pocztówka wywoływała fale ciekawości u dzieci, a urokliwe miejscowości, zaznaczyliśmy na przygotowanej w klasie mapie. Myślę, że taka forma okazania życzliwości innym i chęć nawiązania współpracy z rówieśnikami ze szkół noszących takie samo imię szkoły jest doskonałą okazją do podsumowania obchodów Święta Patrona Szkoły, a jednocześnie skłania do rozmów o alternatywnych formach komunikacji międzyludzkiej, która w dobie elektroniki i telefonów komórkowych często zostaje zapominana.
W OCZEKIWANIU NA BOŻĄ DZIECINĘ
20.12.2017Anna Struzik, ks. Stanisław Stachoń
W oddziałach przedszkolnych przygotowanie do Bożego Narodzenia trwa przez cały adwent. W tym roku szkolnym warto podkreślić dwa wydarzenia, które wywarły wiele radości i niosły ze sobą konkretną wiedzę. Otóż 5 grudnia dzieci odwiedził św. Mikołaj Biskup. Dzieci zostały obdarowane nie tylko drobnymi słodkościami, ale także mogły poznać i nazwać poszczególne elementy stroju biskupiego. Zaś 14 grudnia dzieci, wychowawcy wraz z ks. katechetą Stanisławem Stachoniem uczestniczyli w Procesji Światła, poznając życie i tradycje związane ze Świętą Łucją, której imię znaczy z języka łacińskiego ŚWIATŁO. To wydarzenie wpisuje się w adwentowe oczekiwanie nie światłość, którą jest Boża Dziecina. Wszyscy z lampionami w ręku i śpiewem piosenek o tematyce religijnej na ustach udali się w procesji poszukiwania Światłości, którą jest przychodzący Jezus Chrystus.
UNIHOKEIŚCI W FINALE WOJEWÓDZKIM
21.12.2017Tomasz Pierzchała
12 grudnia w Padwi Narodowej odbył się półfinał mistrzostw województwa w unihokeju chłopców. Do turnieju przystąpiło 8 drużyn z powiatów: mieleckiego, dębickiego, niżańskiego, tarnobrzeskiego, stalowowolskiego, kolbuszowskiego, ropczycko-sędziszowskiego. Po rozegraniu sześciu meczów nasza drużyna zajęła III miejsce dające awans do finału wojewódzkiego.
KARTKA BOŻONARODZENIOWA W JĘZYKU NIEMIECKIM
20.12.2017Marcelina Kaczówka
Nasza szkoła bierze udział w ogólnopolskim projekcie „Deutsch hat Klasse” realizowanym przez Goethe Institut w Warszawie. Jednym z założeń projektu było zorganizowanie szkolnego konkursu na kartkę bożonarodzeniową z użyciem języka niemieckiego. Uczniowie przygotowywali swoje prace od połowy listopada. 14 grudnia 2017 r. zostały wręczone nagrody. W konkursie prym wiodły uczennice klas siódmych. A tak prezentuje się lista zwycięzców:- miejsce I Aleksandra Musz (VII b)
- miejsce II Klaudia Polak (VII b)
- miejsce III Agnieszka Wyzina (VII a) oraz Angelika Kalicka (VII a)
Wszystkim uczestnikom i nagrodzonym serdecznie gratulujemy!
Zachęcamy do wspierania naszej grupy projektowej w dalszych działaniach!
KONKUR MITOLOGICZNY
20.12.2017Lucyna Wal
W dniu 8 grudnia 2017 roku w naszej szkole został zorganizowany Szkolny Konkurs Mitologiczny. Wzięło w nim udział 13 uczniów z klas IV – VII, którzy zaprezentowali swoją wiedzę dotyczącą treści poznanych mitów greckich. Celem tego przedsięwzięcia było budzenie i rozwijanie u młodzieży zainteresowań kulturą antyczną, uświadomienie jej obecności mitologii we współczesnym świecie oraz kształcenie umiejętności formułowania zwięzłych odpowiedzi. Uczestnicy zmagań mieli możliwość rozwijania twórczego myślenia i zastosowania swojej wiedzy przy wykonywaniu kolejnych zadań konkursu z uwzględnieniem zasad zdrowej rywalizacji.
Laureatami konkursu zostali:
- I miejsce – Filip Skop (kl. Va)
- II miejsce - Józef Jurkowski (kl. VI)
- III miejsce – Julia Dziekan (kl. VI)
Wymienieni uczniowie za swoje osiągnięcia otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe.
Konkurs przygotowały nauczycielki języka polskiego: Lucyna Wal i Edyta Gawżyńska.
ŚWIĄTECZNA WIZYTA W BIBLIOTECE
18.12.2017Małgorzata Sierpina
14 grudnia 2017 r. zerówki udały się z wizytą do Gminnej Biblioteki Publicznej w Borowej. Nasze spotkanie było niezwykłe i bliskie sercu każdemu z nas, ponieważ wiązało się ze Świętami Bożego Narodzenia. W oczekiwaniu na nadejście tych radosnych dni wszystkim nam udzieliła się świąteczna atmosfera. Przedszkolaki z zainteresowaniem słuchały opowiadań o wigilijnej gwiazdce i betlejemskiej szopce. Każde dziecko chętnie dzieliło się swoimi spostrzeżeniami na temat zwyczajów świątecznych i najpiękniejszej choince w ich domach. Dzieci wspólnie wykonały dzwoneczkowe łańcuchy, które będą ozdobą naszych sal przedszkolnych. A na zakończenie naszego spotkania- wspólny śpiew kolęd, pastorałek i życzenia świąteczne. Hej kolęda, kolęda … .
SPOTKANIE Z PISARKĄ
13.12.2017Małgorzta Sierpina
W ramach współpracy z Gminną Biblioteką Publiczną w Borowej 8 grudnia 2017 r. dzieci z grup przedszkolnych O „a” i O „b” uczestniczyły w spotkaniu autorskim z pisarką dla dzieci panią Melanią Kapelusz. Słuchając fragmentów niektórych książek pisarki przedszkolaki przeniosły się w niezwykły świat krasnoludków. Poznały też fascynujące przygody swoich bajkowych rówieśników. Z dużym zainteresowaniem słuchały opowiadania pisarki, która przybliżyła dzieciom tajniki powstawania jej książek oraz źródła czerpania pomysłów do pisania nowych bajek. Przedszkolaki zadawały pisarce dużo pytań. Nie było to zaskoczeniem dla naszego gościa. Pani Melania Kapelusz z uśmiechem i bardzo chętnie odpowiadała na wszystkie, często zaskakujące pytania. Na zakończenie dzieci mogły kupić książki ze specjalną, osobliwą dedykacją pisarki. Było to niezwykłe i niecodzienne spotkanie biblioteczne. Przedszkolaki mogły na żywo poznać autorkę bajek dla dzieci. Na pewno przyczyni się to jeszcze bardziej do rozwoju zainteresowań czytelniczych naszych przedszkolaków. Pani bibliotekarce serdecznie dziękujemy za zaproszenie.
MIKOŁAJKI
08.12.2017Elżbieta Wieczerzak
Dzień 6 grudnia jest zawsze długo oczekiwany i przynosi wiele radości i uśmiechów. To dzień mikołajek, czyli dzień radosny, gwarny, bez kartkówek, sprawdzianów, za to pełen niespodzianek. O "mikołajkową” atmosferę w szkole zadbał Samorząd Uczniowski, którego przedstawiciele obdarowali wszystkich uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły słodkim upominkiem. W poszczególnych klasach dzień ten upływał pod hasłem oczekiwnia na św. Mikołaja, wspólnych zabaw, śpiewania piosenek i obdarowywania się prezentami. Wszyscy starali się w tym dniu być dla siebie mili i serdeczni. DZIĘKUJEMY MIKOŁAJU!
ANDRZEJKI W PRZEDSZKOLU
05.12.2017Kinga Maziarz, Agnieszka Stachowicz
Wszyscy wiemy, że "Andrzejki" są tradycją przekazywaną z pokolenia na pokolenie. Dawniej wierzono, że dzień 30 listopada, otwiera drzwi do nieznanej przyszłości. W dzisiejszych czasach "Andrzejki" są świetnym pomysłem na wesołą zabawę przy muzyce i wróżbach. W oddziałach przedszkolnych zabawa andrzejkowa odbyła się 29 listopada. W tym dniu dzieci mogły poszerzyć swoją wiedzę na temat zwyczajów tego święta. Impreza odbyła się w magicznym nastroju. Oprócz dobrej zabawy przy muzyce, przedszkolaki z pomocą pań mogły sobie powróżyć, przepowiedzieć przyszłość. Nasze "Andrzejki" były pełne radości, swobody i niespodzianek. Wszyscy uczestnicy zabawy byli uśmiechnięci i zadowoleni. Andrzejkowe spotkanie zachowało swój tajemniczy urok i magię. Ciekawe czy komuś sprawdzą się andrzejkowe przepowiednie....
PRZEDSZKOLAKI W POSZUKIWANIU MIKOŁAJA
08.12.2017Anna Struzik
„Mikołajki mogą być jak z bajki!
Dla każdego....
Dla Tomka dla Majki
Dla Agnieszki, dla Piotrka ,Łukasza
Więc uwaga!
Dziś Mikołaj zaprasza...”
M.Terlikowska4 grudnia maluchy - Biedronki i średniaki – Mrówki opuściły przedszkole w poszukiwaniu Mikołaja. W ubiegłym roku Mikołaj zapraszał nas do Wyspy Przygód więc postanowiliśmy tam pojechać. Od samego rana w przedszkolu panowała radość i dało się odczuć atmosferę wyczekiwania. Wielkim przeżyciem dla dzieci była podróż autobusem. Pogoda tego dnia też była zimowa, padał śnieg i lekko przymarzło więc można było wypatrywać sań z Mikołajem. W Wyspie Przygód spędziliśmy miłe i radosne chwile bawiąc się z elfami, malując twarze, korzystając z basenów kulkowych, trampoliny oraz wszelkich pojazdów i zabawek tam znajdujących się. Odwiedził nas też Mikołaj, który opowiedział nam o swojej pracy, zatańczył z nami i obdarował nas upominkami. Te wspaniałe chwile wprowadziły nas w nastrój zbliżających się wielkimi krokami Świąt Bożego Narodzenia.
IV MIEJSCE UNIHOKEISTEK W PÓŁFINALE WOJEWÓDZKIM
24.02.2019Tomasz Pierzchała
4 grudnia w Padwi Narodowej odbył się wojewódzki półfinał w unihokeju dziewcząt. Nasze zawodniczki zajęły najbardziej nielubiane w sporcie IV miejsce. Na tym etapie zakończyliśmy zmagania zajmując ostatecznie XII miejsce w województwie. Gratulacje.Statut_Szkoly_Podstawowej_im._Adama_Mickiewicza_w_Borowej.pdf
MIŚ - POPULARNY KSIĄŻKOWY BOHATER
11.12.2017Anna Podraza
28 listopada w naszej szkole po raz kolejny obchodziliśmy Święto Pluszowego Misia. Każde dziecko w tym dniu przyszło z pluszowym przyjacielem. Odwiedziły nas misie duże, małe, puchate, kolorowe. Z okazji tego święta wychowawcy oddziałów przedszkolnych i klas I- III przygotowali dla uczniów wiele atrakcji, z misiami w roli głównej. Spotkania rozpoczęły się od zapoznania dzieci z historią pluszowego misia oraz przypomnienia najsławniejszych bohaterów spotykanych w dziecięcej literaturze i filmach animowanych. Dzieci miały okazję przedstawić swoje Misie, zatańczyć z nimi i zaśpiewać. Odbyły się również konkursy, np. zbieranie wykałaczek kuchenną rękawicą, układanie puzzli, układanie misia z kolorowych nakrętek, kodowanie. Dzieci przyniosły książki ze swoich domowych biblioteczek. Pani bibliotekarka zaś przedstawiła im inne pozycje książkowe, których oczywiście bohaterami były misie. Każdy wychowawca przeczytał fragmenty książek wybrane przez uczniów. Na zakończenie uroczystości uczniowie otrzymali słodki upominek.
ZERÓWKI W KULKOLANDZIE
05.12.2017Małgorzata Sierpina
„Wszystkie dzieci Mikołaja kochają
wszystkie dzieci na Niego czekają
moc prezentów każdemu przyniesie
każde dziecko z prezentów się cieszy…”
Czy jest coś, co sprawia dzieciom większą frajdę niż zabawa? My wiemy, jak dużą rolę w rozwoju najmłodszych pełni ta forma aktywności. Dlatego też staramy się jak najbardziej uatrakcyjniać przedszkolakom czas przeznaczony na zabawę.
1 grudnia 2017 r. dzieci z oddziałów przedszkolnych O „a”, O „b”, O „c” pojechały do sali zabaw „Kulkoland” w Mielcu. Miały tam możliwość wspinać się po dużej konstrukcji, pokonywać labirynty, korzystać z licznych zjeżdżalni, bawić się w basenach z kolorowymi piłeczkami, jeździć samochodzikami, skakać na trampolinach, zjeżdżać i skakać na dmuchanych konstrukcjach oraz bawić się w wybranych przez siebie tematycznych kącikach zabaw. Sympatyczne Śnieżynki zorganizowały dla naszych przedszkolaków zabawy ruchowe i improwizacyjne przy znanych dzieciom piosenkach. Ale to nie były wszystkie atrakcje, jakie czekały na naszych przedszkolaków. Dzieci bardzo się zdziwiły, kiedy usłyszały nagle dźwięk dzwoneczka i ujrzały świętego Mikołaja. Gdy usiadł wygodnie na specjalnie przygotowanym fotelu w towarzystwie miłych Śnieżynek nastała cisza. Dzieci przywitały gościa i nastąpił długo wyczekiwany moment … wręczania prezentów. W podziękowaniu przedszkolaki zaśpiewały piosenkę przygotowaną specjalnie dla Mikołaja. Atmosfera spotkania była magiczna. Dzieci bardzo cieszyły się z otrzymanych podarunków. Aż miło było popatrzeć na ich rozpromienione i szczęśliwe buzie. Zdjęcia zrobione z Mikołajem będą wspaniałą pamiątką tego spotkania. Po krótkim odpoczynku święty Mikołaj pożegnał się z przedszkolakami, by wyruszyć w dalszą podróż w poszukiwaniu grzecznych dzieci. A my zadowoleni i pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły.
Archiwum Aktualności