Nawigacja

 • ŚWIĘTO KOBIET

  Marta Jędrzejowska, Elżbieta Wieczerzak
  Chyba nie ma takiej kobiety, która choć trochę nie cieszyłaby się na myśl o bukiecie wiosennych kwiatów, słodkim upominku czy chociażby  ciepłych życzeniach z okazji Dnia Kobiet. O swoich mamach, nauczycielkach, wychowawczyniach, paniach pracujących w gminie i w naszej szkole oraz wszystkich kobietach w jakikolwiek sposób związanych z naszą placówką nie zapomnieli w tym marcowym dniu uczniowie podstawówki oraz młodzież z oddziałów gimnazjalnych. Dla zaproszonych gości czekał słodki poczęstunek oraz strawa duchowa. Przygotowany na ten szczególny wieczór
  program artystyczny miał charakter humorystyczny, scenki kabaretowe dotyczące rzeczywistych relacji damsko-męskich wprowadziły wszystkich obecnych  w wyśmienity nastrój, który towarzyszył przybyłym gościom przez długie chwile.

  Spotkanie zostało zorganizowane, aby podziękować wszystkim Kobietom za ich serce, za to, że są w każdym momencie życia – w tym dobrym i w tym złym, oraz  złożyć w ten marcowy wieczór wszystkim paniom najserdeczniejsze życzenia. Podczas uroczystości nie zabrakło także czułych słów pod adresem wszystkich pań, jak i wzruszających wierszy czy  piosenek. 

   

 • PODIUM JEST !!!

  Michał Opałacz
  W miniony piątek w Gminnym Ośrodku Kultury w Borowej odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. W zmaganiach  udział wzięli uczniowie szkół podstawowych, oddziałów gimnazjalnych oraz szkół średnich z terenu naszej gminy. Uczniowskim zmaganiom bacznie przyglądał się Przewodniczący Rady Gminy Borowa – pan Marian Taran, a nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwała komisja w składzie: mł. kpt. Bernard Maziarz – KP PSP    w Mielcu, Marek Jędrzejowski – sekretarz ZG ZOSP RP w Borowej, Zdzisław Moryto – prezes ZG ZOSP RP w Borowej, Zbigniew Pezda – Komendant Gminny OSP oraz Augustyn Basztura - V-ce prezes ZG ZOSP RP w Borowej.  Po dokonaniu oceny prac i ostatecznych rozgrywkach finałowych okazało się, że nasi podopieczni byli bezkonkurencyjni i zasłużenie sięgnęli po najwyższe laury. W kategorii szkół podstawowych pierwsze miejsce zajął Józef Jurkowski (kl.VI – SP Borowa), zaś drugą lokatę uzyskał Filip Skop (kl. Va – SP Borowa). W rywalizacji drugiej grupy wiekowej (oddziały gimnazjalne i kl. VII szkoły podstawowe) najlepszy okazał się Paweł Rokoszak (kl. IIIa – PG w Pławie), a drugie miejsce zajął Rafał Bogdan (kl. IIIb – PG w Pławie).

  Serdecznie gratulujemy naszym zwycięzcom, którzy 28 kwietnia w Czerminie wezmą udział w eliminacjach powiatowych. Życzymy kolejnych wygranych!

   

 • KAMISHIBAI W BIBLIOTECE

  Małgorzata Sierpina, Leokadia Polak 
  8 marca 2018 r. dzieci z zerówek po raz kolejny odwiedziły Gminną Bibliotekę Publiczną w Borowej. Podczas tego spotkania pani bibliotekarka przedstawiła przedszkolakom utwory literackie w innej formie. Zapoznała ich z japońskim teatrem obrazkowym „Kamishibai”. Jest to tradycyjna japońska sztuka opowiadania historii za pomocą ilustracji wykonanych na kartonowych planszach, wsuwanych do małej, płaskiej, drewnianej, częściowo otwartej skrzynki, pełniącej rolę sceny o nazwie „butai”. Staje się ona wówczas oknem z ilustracją. Gdy rozpoczynamy seans głośnego czytania, otwiera się na widza okno, a wraz z nim historia opowiadana przez narratora. Oglądanie teatrzyku kamishibai rozwija wyobraźnię, uczy formułowania samodzielnych wypowiedzi, opowiadania i czytania. Największą frajdą dla naszych przedszkolaków było tworzenie własnych wersji znanych bajek, jak i wymyślanie autorskich opowiadań, opierając się jedynie na ilustracji. Taka forma teatralna bardzo spodobała się dzieciom i chętnie prezentowały dla nas swoje opowiadania. Każde spotkanie biblioteczne jest zawsze interesujące i kształcące, ponieważ przedszkolaki mogą się czegoś nowego dowiedzieć i nauczyć.

 • 27 LUTY- DZIEŃ CIACHA ZBOŻOWEGO

  Ewa Lubera
  Chcemy by nasi uczniowie byli zdrowi, zdrowo się odżywiali, dlatego przystąpiliśmy do programu Szkoły Promującej Zdrowie. Jednym z ostatnich zadań było przyniesienie przez uczniów na drugie śniadanie ciastka, batonika- ale zbożowego najlepiej upieczonego w domu. Oczywiście uczniowie przynieśli mnóstwo zdrowych także domowych pyszności. Klasa IVb degustowała również ciastka pieczone przez wychowawcę. Chcemy by zdrowe nawyki i sięganie po zdrowe przekąski  weszło w nawyk naszym uczniom.  Przepis na pyszne,  zdrowe ciastka zbożowe można znaleźć w zakładce Szkoły Promującej Zdrowie.

  Zapraszam uczniów i rodziców i życzę smacznego.

 • WYJAZD NA LODOWISKO

  Lucyna Skop, Aleksandra Adamczyk
  W dniu 27 lutego 2018 r. uczniowie klas VII i VI pojechali na kryte lodowisko do Dębicy. Opiekunami byli: pani Lucyna Skop, pani Teresa Czerwiec, pan Janusz Krawczyk i pan Tomasz Pierzchała. Na lodowisko dotarliśmy po godzinie 9.00 . Przygotowanie się do wyjścia na lód zajęło nam trochę czasu. Trzeba było wypożyczyć łyżwy i dopasować do swojego rozmiaru buta, co nie każdemu udało się za pierwszym razem. Gdy wszyscy byliśmy gotowi, wyszliśmy na taflę. Przez ponad 90 minut  cieszyliśmy się z możliwości oderwania się od nauki. Prawie całe lodowisko było do naszej dyspozycji. Każdy jeździł jak umiał. Niektórzy częściej leżeli na lodzie i nie przypominało to w żaden sposób jazdy na łyżwach, ale z czasem było coraz lepiej. Niestety około godziny 11.00 trzeba było kończyć zabawę, gdyż były zaplanowane rozgrywki hokejowe.  W drodze powrotnej wstąpiliśmy jeszcze do McDonalda, gdzie pokrzepiliśmy nasze zmęczone ciała ulubionymi hamburgerami.  Zmęczeni, ale szczęśliwi powróciliśmy do szkoły około godziny 14.00. Nasz wyjazd był bardzo udany, gdyż celem wycieczki nie  było tylko doskonalenie techniki jazdy na łyżwach, propagowanie sportu zimowego i aktywnego stylu życia, ale również integracja uczniów oraz oczywiście dobra zabawa. 

   

 • PRZEDSZKOLNY KONKURS "SOPELKOWA MELODIA"

  Małgoorzata Sierpina, Leokadia Polak
  23 lutego 2018 r. w naszej szkole odbył się Przedszkolny Konkurs Piosenki Zimowej „Sopelkowa melodia” zorganizowany przez wychowawczynie zerówek. Swój talent zaprezentowało 16 dzieci z oddziałów przedszkolnych. Celem konkursu było rozwijanie zdolności wokalnych, prezentacja i promocja twórczości artystycznej dzieci oraz integracja środowiska przedszkolnego  czyli dzieci, rodziców i nauczycieli. Mali artyści śpiewali piosenki z repertuaru dziecięcego o tematyce zimowej z podkładem muzycznym. Wszystkie dzieci były świetnie przygotowane. Wystąpiły w eleganckich strojach lub przebraniach z rekwizytami związanymi z treścią śpiewanej piosenki. Wśród publiczności nie zabrakło rodziców, babć, dziadków oraz innych członków rodzin dzieci. Każdy występ nagradzany był gromkimi brawami. Jury w składzie: Pani dyrektor szkoły Kazimiera Smoleń i Pani wicedyrektor szkoły Teresa Czerwiec oceniało dobór repertuaru, walory głosowe, muzykalność, interpretację piosenki oraz osobowość sceniczną uczestnika. Wokalne zmagania były na bardzo  wysokim poziomie, ponieważ dzieci prezentowały się znakomicie. Jurorzy mieli trudne zadanie wyróżnić te najlepiej śpiewające.

  Wyłoniono następujących laureatów:

  I miejsce -  Adrianna Zych - 4 lata

                Natalia Komońska - 6 lat

                Adam Czech - 6 lat

  II miejsce -  Kornelia Moryto - 6 lat

  III miejsce - Oskar Borowiec - 6 lat

  Jury nagrodziło także Magdalenę Baszturę za osobowość sceniczną.

  Pozostali uczestnicy konkursu otrzymali nagrody pocieszenia. Dodatkowo wszystkie dzieci zostały poczęstowane smacznym, owocowym soczkiem. Wychowawcy składają podziękowanie rodzicom za aktywne włączenie się w przygotowanie swoich pociech do konkursu. Małym artystom życzymy dalszych sukcesów!

 • WALENTYNKI

  Marta Jędrzejowska
  Dzień Zakochanych inaczej nazywany Walentynkami ma przypominać wszystkim o tym co jest w życiu najważniejsze, czyli o potrzebie miłości. Człowiek chce kochać i być kochanym. Dotyczy to zarówno dzieci jak i dorosłych, wzajemnych relacji pomiędzy  rodzeństwem, rodzicami i ich pociechami, czy dziadkami i wnuczętami. W dzisiejszych czasach miłość schodzi na drugi plan. Zaniedbujemy osoby najbliższe, często nie mamy dla nich czasu. Taki Dzień jak Walentynki pozwala zastanowić się nad miłością i w plastikowym, czerwonym serduszku, w kartce walentynkowej lub laurce wykonanej dla przyjaciela czy rodzica dostrzec coś więcej niż tylko przedmiot. W związku z tym i w naszej szkole w tym dniu działała poczta walentynkowa. Szkolne amorki pomogły w dostarczeniu kartek i prezentów  walentynkowych do właściwych adresatów!!!!

 • "OPOWIEŚCI Z LODOWEJ KRAINY"

  Renata Leśniak, Marta Załucka

  W dniu 19 lutego 2018 roku klasy edukacji wczesnoszkolnej naszej szkoły obejrzały w Samorządowym Centrum Kultury w Mielcu musical pt. „Opowieści z Lodowej Krainy” w wykonaniu aktorów Teatru Współczesnego z Krakowa. „Opowieści z Lodowej Krainy” to autorska inscenizacja oparta na motywach jednego z najpopularniejszych animowanych filmów ostatniego okresu – ‘Krainy Lodu” i oryginalnej adaptacji baśni Hansa Christiana Andersena „Królowa Śniegu”. Ta muzyczna opowieść z pięknymi piosenkami wprowadziła dzieci w baśniowy świat księżniczek, rozbójników i zwierząt przemawiających ludzkim głosem. To wzruszające, ale i zabawne widowisko dostarczyło młodym widzom dużo radości i było okazją do świetnej zabawy.  Po spektaklu korzystając ze słonecznej, zimowej pogody dzieci udały się na spacer po Parku Leśnym.

  Wszyscy wrócili do szkoły zadowoleni i w dobrych humorach.

   

 • ŚMIESZNOSTKI - MIŁOSTKI

  Anna Podraza
  14 lutego 2018 roku w naszej szkolnej bibliotece odbył się konkurs recytatorski pod hasłem " Śmiesznostki - miłostki". Adresowany był do uczniów klas IV - VII. Jednym z warunków uczestnictwa była prezentacja wiersza o przyjaźni, i uczuciach o zabarwieniu humorystycznym. Do konkursu przystąpiły dwie uczennice. Dziekan Julia z klasy VI zaprezentowała wiersz A. Mickiewicza "Niepewność", Polak Klaudia z klasy VII b utwór własnego autorstwa pt."Walentynki". Komisja konkursowa oceniła bardzo wysoko obydwie prezentacje. Pierwsze miejsce przyznała Klaudii, uzasadniając  jej własne zaangażowanie w powstanie wiersza. Drugie miejsce zdobyła Julia. Uczennice otrzymały pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe.

  Serdecznie gratulujemy i zachęcamy wszystkich uczniów do uczestnictwa w organizowanych konkursach.

  Poniżej wiersz Klaudi

                   Walentynki 

 • CO SŁYCHAĆ U LOGOPEDY

  Ewa Lubera
  W oddziałach przedszkolnych u dzieci 4-letnich co tydzień odbywają się zajęcia logorytmiczne w ramach działań profilaktycznych zapobiegających powstawaniu zaburzeń komunikacji językowej. Na ostatnim spotkaniu przed feriami logopeda Ewa Lubera na zajęcia przyniosła trąbki do ćwiczeń oddechowych. Radość przedszkolaków była ogromna. Po zajęciach dzieci zabrały je ze sobą do domu, by tam również ćwiczyć prawidłowy oddech, który jest niezbędny do prawidłowej wymowy ( zdjęcia z zajęć w zakładce logopeda).

 • DZIEŃ BABCI I DZIADKA W ODDZIAŁACH PRZEDSZKOLNYCH

  Ewa Cybulska
  26.01.2018r. w GOK-u w Borowej odbyło się uroczyste spotkanie z okazji Dnia Babci i Dziadka pod hasłem „Kochamy Was”. Dziadkowie to wielki skarb dla wnuków, są cierpliwi, umieją pocieszyć,  a przede wszystkim bezgranicznie kochają. 
  Seniorzy mieli okazję podziwiać umiejętności swych wnuków prezentujących z przejęciem wiersze, piosenki i tańce. W ten sposób dzieci z oddziałów przedszkolnych podziękowały za trud włożony w ich wychowanie. Goście ze wzruszeniem patrzyli na swe pociechy i wielkimi brawami nagradzali występy. Na koniec odśpiewano wspólnie tradycyjne „Sto lat”, a przedszkolaki obdarowały Babcie i Dziadków upominkami w postaci laurek. Dopełnieniem święta był słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Był to cudowny dzień, pełen radości i wzruszeń.

 • UROCZYSTA SESJA RADY GMINY BOROWA

  Janusz Krawczyk
  W dniu 25.01.2018 odbyła się sesja Rady Gminy Borowa, w części poświęcona nagrodzeniu najlepszych sportowców ze szkół z terenu gminy, którzy w 2017 roku osiągnęli wysokie wyniki w rozgrywkach drużynowych oraz dyscyplinach indywidualnych. Uhonorowano również młodych sportowców, którzy uprawiają różne dyscypliny sportowe w mieleckich klubach takich jak: Stal Mielec, Gryf Mielec, Mielecki Klub Tenisa Stołowego, Mielecki Klub Sztuk Walki „Iron Dragon”. Uroczystość przebiegła w przyjemnej atmosferze, o którą zadbał młodzieżowy zespół muzyczny z Gminnego Ośrodka Kultury w Borowej.

  Najlepszym sportowcom puchary oraz nagrody wręczyli: Wójt Gminy Borowa Władysław Błażejowski
  i Przewodniczący Rady Gminy Marian Taran.                         

     Nagrody i trofea otrzymali:

  Lekkoatleci –Konrad Matusiak, Igor Serafin, Rafał Bogdan, Kacper Wójtowicz, Adrian Wiącek, Bartosz Bogdan, Józef Jurkowski, Katarzyna Struzik, Alicja Struzik, Piotr Stafiej, Jakub Jachym.

  Tenisiści stołowi: Zuzanna Nieć, Klaudia Trzpis, Kamil Kwiatkowski.

  Szermierze: Wojciech Ćwięka, Stanisław Klamut.

  Zawodnicy Ju-Jitsu: Wiktoria Miąso, Igor Wójtowicz.

  Drużyny unihokeja ze szkół: Szkoły Podstawowej w Borowej, Niepublicznej Szkoły w Glinach Małych, Niepublicznego Zespołu Szkół w Górkach.
  Drużyna piłki nożnej ze Szkoły Podstawowej w Borowej.

  Na koniec Wójt Gminy Borowa złożył wszystkim młodym sportowcom życzenia dalszych sukcesów, oraz podziękował obecnym na sesji dyrektorom szkół za wspieranie sportu szkolnego. Na tym sesję zakończono.

 • BABCIU! DZIADKU! KOCHAMY WAS!

  Elżbieta Wieczerzak
  BABCIU! DZIADKU! KOCHAMY WAS! To hasło tegorocznych obchodów Dnia Babci i Dziadka zorganizowanych przez Szkołę Podstawową im. Adama Mickiewicza w Borowej.  Od wielu już lat w kalendarz uroczystości szkolnych na stałe wpisane jest to święto. Uroczystość została przygotowywana przez przedszkolaków i najmłodszych uczniów szkoły pod bacznym okiem  wychowawczyń.  19 stycznia  2018 roku  babcie i dziadkowie oraz zaproszeni goście licznie przybyli do naszej szkoły, aby podziwiać występy swoich wnucząt. Wspaniała publiczność gromko oklaskiwała swoje ukochane wnuki, które przedstawiły przepiękne  Jasełka, śpiewały i tańczyły. Na zakończenie uroczystości wszyscy mali aktorzy wraz  odśpiewali „Sto lat”, zaś mili goście otrzymali  życzenia wraz ze słodkim upominkiem.  Babcie i Dziadkowie nie żałowali pochwał dla swoich wnuków, a panie wychowawczynie zgodnie orzekły, że Dziadkowie są najmilszymi  odbiorcami „sztuki” dziecięcej.  Kochanym Babciom i drogim Dziadkom jeszcze raz życzymy samych pięknych chwil w życiu i tego, aby zawsze byli dumni ze swych wnuków. Sto lat!

 • 26. FINAŁ WOŚP

  Ilona Drozdowska - Nieć
  W niedzielę 14 stycznia 2018 roku już po raz dwunasty zagraliśmy z Orkiestrą Jurka Owsiaka. 25 wolontariuszy rozpoczęło zbiórkę 26. Finału WOŚP od samego rana. Nasi uczniowie byli obecni na terenie Borowej, Glin Małych i Górek.

  A oto oni: Kacper Łaz, Marlena Serafińska, Julia Kalicka, Weronika Stachowicz, Gabriela Pazdro, Patrycja Banaś, Karolina Rucka, Aleksandra Jachym, Sandra Sztuka, Martyna Majocha, Natalia Majewska, Zuzanna Nieć, Dominik Jędrzejowski, Nicole Walska, Anna Cebula, Klaudia Trzpis, Iwona Kieszek, Izabela Ciejka, Alicja Ciepła, Piotr Siembab, Julia Szczucińska, Agata Działowska, Agata Ćwięka, Aleksandra Musz, Magdalena Drożdż.

  W tym roku zebraliśmy łącznie: 9 198,31 złotych, 7,07 euro i 0,15 GBP. To nasz kolejny rekord w tej szlachetnej Akcji!

  Pieniądze te przekazaliśmy na konto WOŚP "dla wyrównania szans w leczeniu noworodków" Wolontariusze byli również obecni w Gminnym Ośrodku Kultury, gdzie miała miejsce licytacja gadżetów WOŚP, pokazy taneczne i fitness. Atrakcją tego wieczoru był pokaz Boksu Olimpijskiego w wykonaniu zawodników Sekcji Bokserskiej MUKS "Iryda" Mielec. Podczas prezentacji publiczność zapoznała się z historią boksu i zasadami tej olimpijskiej dyscypliny sportu. Największe wrażenie na publiczności wywarły walki sparingowe młodych pięściarzy. Zawodnicy MUKS "Iryda" przekazali do licytacji na rzecz WOŚP klubową koszulkę, która osiągnęła najwyższą cenę spośród licytowanych przedmiotów.
  Zakupione w wyniku licytacji przedmioty oraz wolne datki zebrane w GOK-u w Borowej zasiliły konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy kwotą: 1037,25 złotych.

  Podsumowania tegorocznego finału WOŚP dokonali członkowie Sztabu w składzie: Ilona Drozdowska-Nieć - Szef Sztabu, Alicja Polak, Edyta Gawżyńska, Michał Opałacz.

  Sztab składa serdeczne podziękowanie za udział, zaangażowanie i wsparcie 26.Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy:

  • wszystkim ofiarodawcom
  • Pani Dyrektor Kazimierze Smoleń
  • Pani Wicedyrektor Teresie Czerwiec
  • Przewodniczącemu Rady Gminy w Borowej Panu Marianowi Taranowi
  • Radnym Gminy Borowa: Andrzejowi Magdziakowi, Sebastianowi Stachowiczowi, Michałowi Opałaczowi, Augustynowi Basztura
  • Dyrektor GOK w Borowej Pani Agnieszce Adamczyk
  • zaproszonym gościom:
  • Sekcji Boksu Olimpijskiego MUKS "Iryda" Mielec
  • Pani Ewelinie Opiela
  • Pani Magdalenie Jędraszek-Krupa
  • wolontariuszom
  • oraz wszystkim ludziom o Wielkim Sercu!

  Pamiętajcie!!! W Borowej "GRAMY DO KOŃCA ŚWIATA I O JEDEN DZIEŃ DŁUŻEJ!"

 • RODZINNE KOLĘDOWANIE W ODDZIAŁACH PRZEDSZKOLNYCH

  Ewa Cybulska
  Radosny i niepowtarzalny nastrój zapanował w grupach przedszkolnych: „Biedronek”, „Mrówek”,  i „Pszczółek” 18 stycznia 2018 r., kiedy to wszyscy chętni spotkali się na „Rodzinnym Kolędowaniu”. Wspólny śpiew kolęd i pastorałek stał się okazją do kultywowania tradycji związanych z Bożym Narodzeniem i wzmocnienia więzi między rodzinami i przedszkolem. W spotkaniu uczestniczyły dzieci, rodzice, dziadkowie, nauczyciele i inni pracownicy oddziałów przedszkolnych. Przybył też ks. Stanisław, który przybliżył wszystkim zebranym historię związaną z dzieleniem się opłatkiem i uroczyście go poświęcił. Wyjątkowa atmosfera tej uroczystości zainicjowała „falę” z serca płynących życzeń, które najpierw skierowała do wszystkich Pani Ewa Cybulska, a później wszyscy począwszy od tych najmłodszych przekazywali sobie nawzajem. 

  Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli wspólnie z nami spędzić czas w ten piękny zimowy dzień.

 • SPOTKANIE Z DIETETYKIEM

  Ewelina Wiącek Sasor
  W dniu 10 stycznia 2018 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie dla dzieci z grup przedszkolnych oraz uczniów klas VII z Panią Agatą Anuszewską dietetykiem z Polskiego Centrum Dietetycznego „Projekt Zdrowie”. 
  Podczas spotkania dzieci i młodzież dowiedziały się, w jaki sposób żywność wpływa na nasze zdrowie i codzienne funkcjonowanie. Pani dietetyk tłumaczyła dlaczego należy ograniczać słodycze i słodkie napoje, a zwiększyć spożycie warzyw i owoców oraz wody. Wyjaśniła również dzieciom, że oprócz dobrego żywienia bardzo ważna jest aktywność fizyczna. Dla młodszej grupy Pani dietetyk oraz jej asystentka zorganizowały zabawę, która polegała na umieszczeniu w odpowiednie miejsce produktów które są zdrowe, niezdrowe oraz takie które można spożywać raz w tygodniu. Wszystkie dzieci  chętnie brały udział w segregowaniu tych produktów. Starsi uczniowie zaś przygotowali z pomocą pani dietetyk całodniowy plan zdrowego posiłku.

  Zachęcamy wszystkich uczniów do wprowadzenia poznanych zasad do swojego życia. Powodzenia!

  Paniom z Polskiego Centrum Dietetycznego „Projekt Zdrowie” serdecznie dziękujemy za interesujące spotkanie. 

   

 • KOLĘDOWANIE KLASY V A

  Ks. Stanisław Stachoń
  Dnia 10 stycznia br. uczniowie klasy Va pod opieką ks. katechety Stanisława Stachonia  podjęli  się trudu pielęgnowania pięknej, polskiej tradycji kolędowania. Grupa kolędnicza odwiedziła: Dyrekcję Szkoły oraz dzieci w Oddziałach Przedszkolnych. Wiele radości sprawiła scenka kolędnicza wykonana przez uczniów, którzy z tej okazji wcielili się w postacie biblijne.

 • POTYCZKI SPORTOWO – MATEMATYCZNE

  Lucyna Skop
  12 stycznia 2018 roku, aby zachęcić uczniów do nauki matematyki, w naszej szkole zostały zorganizowane potyczki sportowo-matematyczne. Udział  w nich brali uczniowie klas IV, V, VI i VII. W pierwszej części spotkania pięcioosobowe zespoły młodzieży biegając, przeciągając szarfy i odbijając piłkę sprawdzały swoją sprawność fizyczną. Sprawdzano również znajomość tabliczki mnożenia, ponieważ na końcu toru przeszkód, na każdego uczestnika czekało proste zadanie z tej dziedziny. Uczniowie wkładając całą energię rywalizowali między sobą, a każdy chciał być najlepszy. W następnym zadaniu  współpracując ze sobą uczestnicy rozwiązywali krzyżówki matematyczne, chcąc wykonać  je poprawnie i jak najszybciej. Tym zadaniem pokazali, że umieją pracować w grupie i są zgranymi zespołami klasowymi. W dalszej części spotkania uczestnicy rywalizowali w zawodach sportowych skacząc przez hula-hop i wykonując dzielenie z resztą, które pokazały ogromne zaangażowanie uczestników.  Kolejne zadanie wykonywali przedstawiciele każdej z klas, odpowiadając na pytania matematyczne. Następnie zespoły klasowe układały hasła promujące uczenie się matematyki, np. „Matematyka to potęga, która bardzo wysoko sięga”, „Matma, matma fajna sprawa, ucz się jej to niezła zabawa” lub „Łokieć, pięta dwa kalosze, ucz się matmy bardzo proszę” i „Jeśli nie chcesz kopać dołów, ucz się matmy, chodź do szkoły” itp., świetnie się przy tym bawiąc. Zmagania oceniało jury w składzie pani dyrektor Kazimiera Smoleń, wicedyrektor Teresa Czerwiec oraz nauczyciel języka polskiego Lucyna Wal. Jury sprawdzało  poprawność wykonania zadań oraz przydzielało punkty za prawidłowe rozwiązania i szybkość ich wykonywania. Spotkanie zakończyło się ogłoszeniem wyników. Pierwsze miejsce zdobyła klasa VIIb, drugie klasa Va, a trzecie klasa VI. Każda ze zwycięskich klas otrzymała dyplom i słodkie upominki ufundowane przez Radę Rodziców. Dodatkową nagrodą był dzień bez pytania dla zwycięzców, wybrane dwa przedmioty bez pytania dla zdobywców drugiego miejsca i jeden przedmiot bez pytania dla zdobywców trzeciego miejsca. Spotkanie prowadziła nauczycielka matematyki Lucyna Skop, a pomagali jej nauczycielka matematyki Iwona Maziarz 
  i nauczyciel WF Janusz Krawczyk. Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem uczniów.

 • MORSKIE PODRÓŻE KLAS ZEROWYCH

  Leokadia Polak, Małgorzata Sierpina
  Dzieci z klas zerowych brały udział w X Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „SŁOŃCE, WODA I PRZYGODA” pod hasłem „Małe i duże morskie podróże” zorganizowanym przez Szkołę Podstawową Nr 2 i Przedszkole Publiczne Nr 15 w Rzeszowie. Celem tego konkursu było rozbudzenie zainteresowań tematyką morską i wodną. Konkurs cieszył się wielkim zainteresowaniem. Wpłynęło 16035 prac dzieci z placówek przedszkolnych, szkół podstawowych i Domów Kultury z całej Polski. Nasi wychowankowie wykonali piękne, bardzo pomysłowe i kolorowe prace z wykorzystaniem rożnych technik plastycznych. W nagrodę otrzymaliśmy podziękowania i gratulacje za twórcze przygotowanie dzieci
  do konkursu.  

 • CUD NOCY BETLEJEMSKIEJ

  Renata Leśniak, Marta Załucka
  W piątek 22 grudnia, tuż przed świętami, najmłodsi uczniowie z zerówek i z klas I-III wprowadzili wszystkich w świąteczny nastrój. 
  Kilka tygodni przygotowań zwieńczyło wspaniałe przedstawienie w wykonaniu najmłodszych uczniów. Dzieci przedstawiły historię narodzin Pana Jezusa, wcielając się w role postaci biblijnych, aniołów i pastuszków. Nie zabrakło również kolęd, także tych mniej znanych. Całości dopełniała efektowna scenografia. Po spektaklu pani dyrektor Kazimiera Smoleń podziękowała aktorom za udany występ i wprowadzenie wszystkich widzów, wśród których nie zabrakło również przewodniczącej Rady Rodziców pani Moniki Jagusiak, wielu rodziców, babć i dziadków, w świąteczny nastrój. Pani dyrektor życzyła wszystkim spokojnych i radosnych świąt, po czym zaprosiła dzieci i wychowawców do podzielenia się opłatkiem i wspólnego spożycia postnego dania.

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Borowej
  39-305 Borowa 248
 • 175815594

Galeria zdjęć