Nawigacja

 • MIKOŁAJKI

  Elżbieta  Wieczerzak
  Dzień 6 grudnia jest zawsze długo oczekiwany i przynosi wiele radości i uśmiechów. To dzień mikołajek, czyli dzień radosny, gwarny, bez kartkówek, sprawdzianów, za to pełen niespodzianek. O "mikołajkową” atmosferę w szkole zadbał Samorząd Uczniowski, którego przedstawiciele obdarowali wszystkich uczniów, nauczycieli i  pracowników szkoły słodkim upominkiem. W poszczególnych klasach dzień ten upływał pod hasłem oczekiwnia na św. Mikołaja, wspólnych zabaw, śpiewania piosenek  i obdarowywania się prezentami. Wszyscy starali się  w tym dniu być dla siebie mili i serdeczni. DZIĘKUJEMY MIKOŁAJU! 

 • ANDRZEJKI W PRZEDSZKOLU

  Kinga Maziarz, Agnieszka Stachowicz
  Wszyscy wiemy, że "Andrzejki" są tradycją przekazywaną z pokolenia na pokolenie. Dawniej wierzono, że dzień 30 listopada, otwiera drzwi do nieznanej przyszłości. W dzisiejszych czasach "Andrzejki" są świetnym pomysłem na wesołą zabawę przy muzyce i wróżbach. W oddziałach przedszkolnych zabawa andrzejkowa odbyła się  29 listopada. W tym dniu dzieci mogły poszerzyć swoją wiedzę na temat zwyczajów tego święta. Impreza odbyła się w magicznym nastroju. Oprócz dobrej zabawy przy muzyce, przedszkolaki z pomocą pań mogły sobie powróżyć, przepowiedzieć przyszłość. Nasze "Andrzejki" były pełne radości, swobody i niespodzianek. Wszyscy uczestnicy zabawy byli uśmiechnięci i zadowoleni. Andrzejkowe spotkanie zachowało swój tajemniczy urok i magię. Ciekawe czy komuś sprawdzą się andrzejkowe przepowiednie....

 • PRZEDSZKOLAKI W POSZUKIWANIU MIKOŁAJA

  Anna Struzik
  „Mikołajki mogą być jak z bajki!
  Dla każdego....
  Dla  Tomka dla Majki
  Dla Agnieszki, dla Piotrka ,Łukasza
  Więc uwaga! 
  Dziś Mikołaj zaprasza...”   
                   M.Terlikowska

  4 grudnia maluchy - Biedronki i średniaki – Mrówki opuściły przedszkole w poszukiwaniu Mikołaja. W ubiegłym roku Mikołaj zapraszał nas do Wyspy Przygód więc postanowiliśmy tam pojechać. Od samego rana w  przedszkolu panowała  radość i dało się odczuć atmosferę wyczekiwania. Wielkim przeżyciem dla dzieci była podróż autobusem. Pogoda tego dnia też była zimowa, padał śnieg i lekko przymarzło więc można było wypatrywać sań z Mikołajem. W Wyspie Przygód spędziliśmy miłe i radosne chwile bawiąc się z elfami, malując twarze, korzystając z basenów kulkowych, trampoliny oraz wszelkich pojazdów i zabawek tam znajdujących się. Odwiedził nas też Mikołaj, który opowiedział nam o swojej pracy, zatańczył z nami i obdarował nas upominkami. Te wspaniałe chwile wprowadziły nas w nastrój  zbliżających się wielkimi krokami Świąt Bożego Narodzenia.

 • IV MIEJSCE UNIHOKEISTEK W PÓŁFINALE WOJEWÓDZKIM

  Tomasz Pierzchała
  4 grudnia w Padwi Narodowej odbył się wojewódzki półfinał w unihokeju dziewcząt. Nasze zawodniczki zajęły najbardziej nielubiane w sporcie IV miejsce. Na tym etapie zakończyliśmy zmagania zajmując ostatecznie XII miejsce w województwie. Gratulacje.

 • MIŚ - POPULARNY KSIĄŻKOWY BOHATER

  Anna Podraza
  28 listopada   w naszej szkole po raz kolejny obchodziliśmy Święto  Pluszowego Misia. Każde dziecko w tym dniu przyszło z pluszowym przyjacielem. Odwiedziły nas misie duże, małe, puchate, kolorowe. Z okazji tego święta wychowawcy oddziałów przedszkolnych i klas I- III przygotowali dla uczniów wiele atrakcji, z misiami w roli głównej. Spotkania rozpoczęły się od zapoznania dzieci z historią pluszowego misia oraz przypomnienia najsławniejszych bohaterów spotykanych w dziecięcej literaturze i filmach animowanych. Dzieci miały okazję przedstawić swoje Misie, zatańczyć z nimi i zaśpiewać. Odbyły się również konkursy, np. zbieranie wykałaczek kuchenną rękawicą, układanie puzzli, układanie misia z kolorowych nakrętek, kodowanie. Dzieci przyniosły książki ze swoich domowych biblioteczek. Pani bibliotekarka zaś przedstawiła im inne pozycje książkowe, których oczywiście bohaterami były misie. Każdy wychowawca przeczytał fragmenty książek wybrane przez uczniów. Na zakończenie uroczystości uczniowie otrzymali słodki upominek.

 • ZERÓWKI W KULKOLANDZIE

  Małgorzata Sierpina
  „Wszystkie dzieci Mikołaja kochają 

  wszystkie dzieci na Niego czekają 
  moc prezentów każdemu przyniesie 
  każde dziecko z prezentów się cieszy…”
  Czy jest coś, co sprawia dzieciom większą frajdę niż zabawa? My wiemy, jak dużą rolę w rozwoju najmłodszych pełni ta forma aktywności. Dlatego też staramy się jak najbardziej uatrakcyjniać przedszkolakom czas przeznaczony na zabawę.
  1 grudnia 2017 r. dzieci z oddziałów przedszkolnych O „a”, O „b”, O „c” pojechały do sali zabaw „Kulkoland” w Mielcu. Miały tam możliwość wspinać się po dużej konstrukcji, pokonywać labirynty, korzystać z licznych zjeżdżalni, bawić się w basenach z kolorowymi piłeczkami, jeździć samochodzikami, skakać na trampolinach, zjeżdżać i skakać na dmuchanych konstrukcjach oraz bawić się w wybranych przez siebie tematycznych kącikach zabaw. Sympatyczne Śnieżynki zorganizowały dla naszych przedszkolaków zabawy ruchowe i improwizacyjne przy znanych dzieciom piosenkach. Ale to nie były wszystkie atrakcje,  jakie czekały na naszych przedszkolaków. Dzieci bardzo się zdziwiły, kiedy usłyszały nagle dźwięk dzwoneczka i ujrzały świętego Mikołaja. Gdy usiadł wygodnie na specjalnie przygotowanym fotelu w towarzystwie miłych Śnieżynek nastała cisza. Dzieci przywitały gościa i nastąpił długo wyczekiwany moment … wręczania prezentów. W podziękowaniu przedszkolaki zaśpiewały piosenkę przygotowaną specjalnie dla Mikołaja. Atmosfera spotkania była magiczna. Dzieci bardzo cieszyły się z otrzymanych podarunków. Aż miło było popatrzeć na ich rozpromienione i szczęśliwe buzie. Zdjęcia zrobione z Mikołajem będą wspaniałą pamiątką tego spotkania. Po krótkim odpoczynku święty Mikołaj pożegnał się z przedszkolakami, by wyruszyć w dalszą podróż w poszukiwaniu grzecznych dzieci. A my zadowoleni i  pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły.

 • DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

  Jędrzejowska Marta
  Trudno sobie wyobrazić dzisiejszy świat bez Pluszowego Misia.
  Szary, kolorowy, mały, duży, z kokardką czy w kubraczku jest towarzyszem zarówno dzieci, jak i dorosłych w codziennej rzeczywistości. Każdy posiada bądź posiadał własnego ulubionego misia. Niejednokrotnie ten pluszak jest kumplem do zabawy, kompanem podróży, przyjacielem, powiernikiem największych sekretów i tajemnic czy lekarstwem na nocne koszmary. Nasza społeczność uczniowska odkryła jeszcze jedną bardzo ważną cechę pluszowego misia – mianowicie wszystkie misie potrafią ćwiczyć i  dbać o sprawność fizyczną i dobre samopoczucie. Samorząd Uczniowski postanowił z okazji obchodów jego święta zachęcić wszystkich uczniów klas IV-VII do wspólnej aktywności fizycznej w ramach projektu „Szkoła promująca zdrowie”. 28 listopada wszyscy  wraz ze swoimi misiami zgromadzili się na sali gimnastycznej, aby wziąć udział we wspólnych ćwiczeniach fizycznych. Naszą misiowo- ruchową akcję wspomógł nasz wuefista pan Janusz Krawczyk oraz pani logopeda Ewa Lubera, która dbała o poprawne skandowanie sportowych okrzyków. 

 • SZKOLNE ANDRZEJKI

  Marta Jędrzejowska, Elżbieta Wieczerzak
  Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. W naszej szkole zabawy andrzejkowe odbyły się 27 i 28 listopada. Pierwszego dnia zawitały do szkoły przedszkolaki z rodzicami oraz uczniowie klas I – III. W tym dniu sala gimnastyczna zamieniła się w zaczarowaną krainę pełną wróżek, czarodziejów, księżniczek i postaci z bajek. Tu na wszystkich czekała niemała niespodzianka w postaci Wodzireja, który przygotował wiele ciekawych zabaw, konkursów i andrzejkowych wróżb, do których szybko porwał na parkiet nie tylko maluchy, ale także rodziców i wychowawców. Nie brakowało też tańców do popularnych muzycznych przebojów. Kolejnego dnia na szkolnej sali zgromadzili się  wytwornie ubrani uczniowie klas IV-VI aby w muzycznych rytmach i tanecznych pląsach bawić się podczas andrzejkowej zabawy. W ten magiczny czas nie zabrakło również andrzejkowych wróżb, które przygotowali dla swoich kolegów i koleżanek uczniowie klasy V a, a przeprowadzili je pod bacznym okiem swojej starszej koleżanki z Samorządu Uczniowskiego- Klaudii Polak. Chłopcy i dziewczęta mogli sprawdzić jaki czeka ich w przyszłości los lub jak będzie miał lub miała na imię ich przyszła sympatia. O dobrą zabawę w rytmach disco zadbali dwaj chłopcy z klasy VII-Patryk Stefanowicz i Dawid Szczerba. A, że taka zabawa jest wyczerpującą, toteż należało również zadbać o dostarczenie, zmęczonym uczniowskim organizmom, energii w postaci kilku kalorii. Zajęły się tym członkinie Rady Rodziców, która była fundatorem słodkiego poczęstunku. Wspólne zabawy sprawiły dzieciom wiele radości i z pewnością pozostaną na długo w ich pamięci. Tegoroczne andrzejki można uznać za udane. Miłą pamiątką będą fotografie wykonane podczas zabaw, które można obejrzeć w szkolnej galerii zdjęć.

 • WYCIECZKA KLAS VII NA SPEKTAKL TEATRALNY "OPOWIEŚĆ WIGILIJNA''

  Edyta Gawżyńska 
  27 listopada 2017 roku  odbyła się wycieczka klas VII wraz z wychowawcami do Samorządowego Centrum Kultury w Mielcu. Uczniowie obejrzeli klasyczną adaptację „Opowieści wigilijnej” Karola Dickensa  w wykonaniu Teatru Współczesnego w Krakowie. Podczas spektaklu młodzież miała okazję przenieść się do Londynu końca XIX wieku i odkryć niepowtarzalny klimat tego miasta jak również poczuć magię zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Karol Dickens w swojej opowieści mówi o skutych lodem ludzkich sercach, które miękną pod wpływem magii świąt, aby odkryć i docenić to, co w życiu jest najważniejsze: miłość, rodzina i wzajemne zrozumienie. Spektakl przekazał widzom wiele ważnych życiowych  wartości i  jednocześnie był pełnym humoru popisem wspaniałej gry aktorskiej przy akompaniamencie autorskich piosenek. Uczniowie podczas spektaklu mieli okazję odbyć podróż po spowitych mgłami uliczkach dawnego Londynu jak również poczuć klimat zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

   

 • LEKCJE WYJAZDOWE KLASY II B

  Alicja Mazur
  W ramach klasowego  projektu Uczymy dzieci  programować oraz Szkoły Promującej Zdrowie 21 listopada 2017r.klasa IIb uczestniczyła w dwóch lekcjach wyjazdowych - lekcji  programowania w Centrum Kreatywność Bricks 4 Kidz w Mielcu i na lekcji wychowania fizycznego w klubie fitness Calypso.Nic lepiej nie motywuje dzieci niż  budowa modeli wg podanych schematów , które następnie można samodzielnie wprawić w ruch, co pozwala na pełną “władzę” nad stworzonym obiektem oraz ćwiczenia gimnastyczne w sali  profesjonalnie wyposażonej w sprzęt sportowy . Uczniowie wrócili do szkoły zadowoleni i podzielili się swoją wiedzą i doświadczeniem  z kolegami z innych klas.

  Rodzice uczniów aktywnie włączyli się w zorganizowanie wyjazdu jak i pomoc w czasie trwania wycieczki. Dziękujemy pani Alicji Piatkowskiej i pani Izabeli Jędrzejowskiej –Gnida  za pomysł i  zorganizowanie tak inspirujących  wesołych  lekcji wyjazdowych dla dzieci. 

 • PRZEDSTAWIENIE TEATRALNE KAROLCIA

  Marta Załucka  
  27 listopada klasy pierwsze, drugie i trzecie były w Samorządowym Centrum Kultury w Mielcu na spektaklu pt. „Karolcia”. Przedstawienie Teatru Współczesnego w Krakowie przeniosło widzów w świat niesamowitych przygód głównych bohaterów. Dzieci zobaczyły w jaki sposób Karolcia i Piotr korzystają z magicznego koralika spełniając nie tylko swoje zachcianki, ale przede wszystkim pomagając przyjaciołom ze szkoły oraz rodzicom. Spektakl  pokazał, że warto pomagać innym, a dawanie jest tak samo przyjemne co otrzymywanie. Zabawne kompozycje autorskich piosenek podkreślały przyjazny dla dzieci język przedstawienia, dodatkowo nadając widowisku musicalowego charakteru. Wykorzystane w spektaklu efekty specjalne pozwoliły najmłodszym widzom poczuć baśniowy charakter przeniesionej na scenę książki Marii Kruger. 
                            

 • KINOSZKOŁA

  Joanna Gil
  23 listopada klasy V wybrały się na wycieczkę do Mielca. Odwiedziły Muzeum Okręgowe Dworek Oborskich, w którym zwiedziły wystawę bursztynu pt. "Złoto Bałtyku”. Wszyscy podziwialiśmy przepiękne eksponaty wykonane z bałtyckiego jantaru od czasów rzymskich po współczesne. Pan przewodnik raczył nas także ciekwostkami dotyczącymi samego obiektu, w którym wystawiono ekspozycję. Dowiedzieliśmy się wiele ciekawych faktów o dworku nad Wisłoką. Następnym punktem programu była Galeria Navigator, gdzie w kinie Cinema 3D mieliśmy zarezerwowane bilety na seans w ramach Interdyscyplinarnego Programu Edukacji Medialnej Kino Szkoła. Przed seansem widzowie wzięli udział w warsztatach, podczas których zostały omówione ważne problemy społeczne. Tematem spotkania była rola przyjaźni w życiu każdego człowieka. Wszyscy chętnie włączyli się w dyskusję. Po warsztatch przyszedł czas na najciekawsze – projekcję filmu. Oglądnęliśmy film w reżyserii Mikołaja Haremskiego pt. „ Gabriel”. 
  Bohaterem filmu jest  14 – letni Tomek, który ucieka z domu dziadków, by odszukać swego ojca. W podróży towarzyszy mu tajemniczy Gabriel. Podczas różnorodnych perypetii i zabawnych sytuacji z włamywaczami nieudacznikami Tomek odkrywa znaczenie przyjaźni, a przede wszystkim tajemnicę swojej rodziny z przeszłości. Przepiękny film, który bawi i uczy, skłania do refleksji nie tylko dzieci, ale  i dorosłych. Po mile spędzonych chwilach pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły.

 • SPOTKANIE Z KUBUSIEM PUCHATKIEM W BIBLIOTECE PUBLICZNEJ

  Małgorzata Sierpina
  23 listopada 2017 r. dzieci przedszkolne z oddziałów O „a” i  O „b” wybrały się z kolejną wizytą do Gminnej Biblioteki Publicznej w Borowej w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom. Spotkanie z bajką- i my też czytamy”. Data naszej wizyty wcale nie była przypadkowa. Panie bibliotekarki zaprosiły dzieci 
  w związku z Dniem Pluszowego Misia, który 25 listopada obchodzony jest na całym świecie. Przedszkolaki poznały najpierw historię tej niezwykłej maskotki- pluszowego misia. Jest on symbolem dobra, miłości, ciepła, łagodności i opiekuńczości, czyli tego, czego wszyscy bardzo pragniemy. Z dużym zainteresowaniem dzieci wysłuchały opowiadań o przygodach Kubusia Puchatka i Misia Uszatka. Chętnie rozwiązywały zagadki i śpiewały piosenki o misiach. Dowiedziały się także wielu ciekawostek o zwyczajach niedźwiadków żyjących na wolności. Szczególnie podobały się przedszkolakom duże pluszowe misie, do których mogły się przytulać. W bajkowym klimacie dzieci powtarzały tajemnicze zaklęcie Kubusia Puchatka i jego przyjaciół: „ABRAKADABRA- powiem trzy razy i coś miłego zaraz się zdarzy.” I możemy powiedzieć, że chyba czary działały cały czas, bo do końca dnia było miło i przyjemnie. Później przedszkolaki wykonały „misiowy koszyczek” na smakołyki. Każdy starał się, aby jego praca była staranna i najładniejsza. Dzieci miały także możliwość oglądania wybranych przez siebie bajek. Robią to bardzo chętnie,bo coraz pewniej czują się w bibliotece. Wśród przedszkolaków są też tacy, którzy mają już założone swoje karty i samodzielnie wypożyczają książeczki.  Cieszy też fakt, że nasze pociechy potrafią właściwie zachować się w bibliotece. Wiedzą, że trzeba szanować książki, aby służyły jak najdłużej także innym dzieciom. A na zakończenie naszego spotkania to, co misie lubią najbardziej- słodkie przysmaki. Panie poczęstowały nas pysznymi „misiowymi” ciasteczkami. Bardzo dziękujemy Paniom bliotekarkom za zaproszenie i miło spędzony czas.

 • TRENING Z PIŁKARZAMI RĘCZNYMI SPR STAL MIELEC

  Janusz Krawczyk
  23.11.2017 r. gościliśmy w naszej szkole piłkarzy ręcznych z drużyny SPR Stal Mielec. Przybyli do nas: Rafał Krupa – skrzydłowy, Matej Sarajlić – rozgrywający, Rudolf Cuzić – rozgrywający, Tomasz Mochocki – rozgrywający oraz rzecznik prasowy drużyny – Norbert Rzeszut. Po krótkim powitaniu piłkarze przeprowadzili trening z uczniami klasy VI i VII b. Na koniec goście zorganizowali konkurs z wiedzy na temat piłki ręcznej, w którym nagrodami były sportowe koszulki. Wszyscy nie tylko poznali nowe ćwiczenia, ale też świetnie się bawili.

 • PŁYNIE WISŁA PŁYNIE

  Joanna Gil
  22 listopada uczniowie klasy Va mieli okazję wystąpić na szkolnej scenie w inscenizacji  pt. Płynie Wisła płynie”, którą przygotowali pod okiem wychowawcy. W ten sposób przypomnieli o trwającym Roku Wisły. Zainicjowaliśmy jednocześnie realizację  Projektu Edukacyjno – Czytelniczego „ Z biegiem Wisły”.

  Młodzi aktorzy w krótkim przedstawieniu zaprezentowali najważniejsze miasta leżące nad Wisłą, królową polskich rzek. Wierszem, piosenką, tańcem i scenkami teatralnymi zaciekawili publiczność. Ich zadaniem było też zainspirować uczniów klas IV – VII do przygotowania krótkich prezentacji wybranego regionu Polski. Już kilka dni wcześniej w bibliotece szkolnej pod okiem pani Anny Podrazy odbyło się losowanie regionu do zaprezentowania przez klasy starsze. Kolejna impreza zaplanowana jest na 7 grudnia,  poszczególne oddziały pod okiem wychowawców przedstawią ciekawostki związane z pięknymi krainami rozciagającymi się po obu stronach  wiślanego brzegu. Od gór do Bałtyku „przepłyniemy” wraz z rzecznymi falami  poznając piękno ojczystej ziemi. Klasy młodsze natomiast będą rozwijać swe kompetencje czytelnicze poznając podania i legendy polskie wylosowane z „magicznego kuferka" pełnego książek o czym poinformowała zebranych pani bibliotekarka. Jesteśmy ciekawi wyniku pracy uczniów klas IV – VII i z niecierpliwością czekamy  na zapowiedzianą  podróż po interesujących zakątkach naszego kraju z biegiem Wisły.

 • ROBOTYKA DLA NAJMŁODSZYCH

  Marta Załucka, Renata Leśniak

  Czym jest robotyka? ...to nowoczesna dziedzina, która łączy informatykę, fizykę, mechanikę i elektronikę. W praktyce jest to budowanie robotów i ożywianie wykonanego urządzenia. 15 listopada klasy IIIa i IIIb wraz z wychowawczyniami panią Martą Załucką i Renatą Leśniak oraz Ewą Luberą były na wyjazdowych zajęciach z robotyki w Zespole Szkół im. prof. J. Groszkowskiego w Mielcu. Zajęcia prowadzone były przez pana Pawła Kolba z wykorzystaniem najnowszych dostępnych na rynku zestawów Lego. Pod pretekstem dobrej zabawy dzieci miały okazję spróbować swoich sił w starciu z najnowszą technologią i nauczyć się kreatywnego podejścia do rozwiązywania problemów. Zajęcia, oprócz rozwijania u dzieci umiejętności technicznych, dostarczyły im mnóstwo zabawy i radości.

 • DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA U PRZEDSZKOLAKÓW

  Kinga Maziarz
  Mały, duży, kolorowy, bury, z kokardką czy w kubraczku – pluszowe misie opanowały nasze przedszkole wraz ze swoimi właścicielami 24.11.2017 r. aby obchodzić Światowy Dzień Pluszowego Misia. Wspólne świętowanie rozpoczęliśmy od poznania historii tego dnia oraz przedstawienia i opisania swoich misiów. Później nastąpiła gimnastyka z misiami, wspólne wykonanie piosenki „Jedna łapka, druga łapka, jestem mały misio”, w której dzieci miały za zadanie również ilustrować ruchem śpiewany tekst. Kiedy wszyscy trochę się zmęczyli, wykonaliśmy odprężające masażyki. Następnie dzieci bawiły się i tańczyły przy misiowych hitach. Na koniec każda grupa dostała zadanie: rysowanie i kolorowanie misiów. Dzień ten był pełen uśmiechu, radości i wspólnej zabawy.

 • SUKCES UNIHOKEISTÓW

  Tomasz Pierzchała
  22 listopada  w Padwi Narodowej odbył się  finał powiatowy IMS w unihokeju chłopców. Do turnieju zgłosiło się siedem drużyn z powiatu mieleckiego. Nasza drużyna po rozegraniu pięciu bardzo trudnych spotkań uplasowała się na drugim miejscu uzyskując awans do półfinału wojewódzkiego. Gratulacje!!!

 • "MOTYLKI" I "ŻABKI" ROBIĄ KANAPKI

  Leokadia Polak, Małgorzata Sierpina
  „Motylki” i „Żabki” włączyły się również w akcję „Szkoła promująca zdrowie”.
  We wtorek 21 listopada 2017 r. dzieci przygotowały zdrowe i kolorowe kanapki. Do współpracy zaprosiliśmy rodziców przedszkolaków, którzy chętnie włączyli się do pomocy. Zajęcia praktyczne to niezbędny aspekt w procesie wychowawczo- dydaktycznym dziecka przedszkolnego. Nasze działania poprzedziła pogadanka na temat zdrowego odżywiania się. Dzieci razem z wychowawczyniami omówiły piramidę zdrowia. Dowiedziały się, jakie produkty należy jeść, żeby być zdrowym oraz dlaczego musimy się zdrowo odżywiać. Następnie wszyscy wspólnie przypomnieli sobie zasady bezpieczeństwa, które należy przestrzegać podczas posługiwania się nożem. Po starannym umyciu rąk, założeniu fartuszków, czepków i przygotowaniu stanowisk pracy wszyscy zabrali się do pracy. Dzieci samodzielnie smarowały pieczywo masłem, a następnie układały na kromkach wybrane przez siebie produkty. Z dużym zaangażowaniem dobierały składniki, aby każda wykonana kanapka wyglądała wyjątkowo. Można śmiało powiedzieć, że zadanie zostało wykonane doskonale. Podczas robienia kanapek przedszkolaki kształciły odpowiednie nawyki żywieniowe, rozwijały kreatywność, wyobraźnię oraz dbałość o higienę. Wykonanie kanapek okazało się niebywale ciekawą i radosną, a co najważniejsze „smaczną” zabawą. Na twarzach dzieci było widać zadowolenie, a kolorowe, bogate w witaminki kanapki znikały w mig z talerzyków. Dziękujemy rodzicom przedszkolaków za aktywne włączenie się w naszą akcję.

 • GMINNE ELIMINACJE KONKURSU "LITERATURA I DZIECI"

  Alicja Mazur
  „Dzień bez komputera ‘’ to hasło przewodnie tegorocznego  Konkursu Wojewódzkiego – LITERATURA I DZIECI.
  Eliminacje gminne – Borowa 2017- odbyły 16 listopada się w Gminnym Ośrodku Kultury w Borowej. Komisja konkursowa w składzie: pani Małgorzata Leśniak i pani Zofia Dudek, wysłuchawszy ogółem 56 prezentacji w kategoriach: klasy O-III  i IV-VI klas szkoły podstawowej w kategoriach wykonawczych recytacja, piosenka oraz 58 prac plastycznych dokonała oceny przyznając nagrody i wyróżnienia uczniom i uczennicom również  z naszej szkoły.

  Kategoria : klasy O-III szkoły podstawowej

  Kategoria: recytacja
  Nagroda: 

  Aleksandra Opałacz 
  Kamil Borowiec- Wróbel

  Wyróżnienie:
  Aleksandra Trela 
  Kamil Adamczyk
  Oskar Gnida 

  Kategoria: piosenka
  Wyróżnienie:

  Kamil Adamczyk 
  Kinga Basztura

  Kategoria: praca plastyczna

  Nagroda:

  Magdalena Gnida

  Wyróżnienie:

  Norbert Stefanowicz
  Nicola Pęgiel

  Kategoria : klasy IV-VI szkoła podstawowa

  Kategoria: recytacja

  Nagroda:

  Klaudia Polak
  Józef Jurkowski

  Wyróżnienie:
  Angelika Kalicka
  Julia Dziekan 
  Aleksandra Adamczyk

  Kategoria: piosenka

  Nagroda: 

  Klaudia Polak

  Wyróżnienie:

  Kinga Kamuda

  Kategoria: praca plastyczna

  Nagroda:

  Karolina Proczek, Kamila Mazur, Gabriel Działowski, Kinga Rucka

  Serdecznie gratulujemy naszym artystom oraz ich opiekunom wspaniałych osiągnięć plastycznych oraz scenicznych.

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Borowej
  39-305 Borowa 248
 • 0175815594

Galeria zdjęć