Nawigacja

 • W OŚRODKU ZDROWIA

  W OŚRODKU ZDROWIA

  Małgorzata Sierpina, Leokadia Polak
  20 listopada 2018 r. dzieci z klas 0 „a” i 0 „b” wybrały się na wycieczkę do Gminnego Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Borowej. Celem naszego spotkania było zapoznanie dzieci z pracą lekarzy, pielęgniarek i innych pracowników ośrodka zdrowia. Przeprowadzono pogadankę na temat „Co służy zdrowiu?”. Zwrócono uwagę dzieciom na znaczenie pracy służby zdrowia dla wszystkich ludzi. Serdecznie dziękujemy pani kierownik i innym pracownikom ośrodka zdrowia za miłe przyjęcie przedszkolaków i ciekawą prezentację specyfiki swojej pracy.

 • KONKURS WIEDZY O ZDROWIU "MEDITEST"

  KONKURS WIEDZY O ZDROWIU "MEDITEST"

  Ilona Drozdowska - Nieć
  16 listopada 2018 roku uczniowie naszej szkoły przystąpili do VIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Zdrowiu  „MEDITEST” zorganizowanego przez Ogólnopolskie Centrum Edukacyjne  w Warszawie. 
  Celem konkursu jest promowanie wśród uczniów zdrowego trybu życia, pogłębienie znajomości budowy i funkcjonowania własnego organizmu, zwiększenie świadomości na temat zagrożeń dla zdrowia i życia ludzkiego oraz postępowania w nagłych wypadkach. Konkurs miał formę testu składającego z 30 pytań i odbył się w 3 grupach wiekowych.

  Oto uczestnicy:

  Klasy 5-6 szkoły podstawowej:

  1. Martyna Skop
  2. Magdalena Dziadzio
  3. Weronika Lubaszewska
  4. Gabriela Gaj
  5. Wiktoria Zych

   

  Klasy 7-8 szkoły podstawowej:

  1. Aleksandra Adamczyk
  2. Julia Dziekan
  3. Józef Jurkowski
  4. Kamil Wójtowicz
  5. Jakub Rządzki
  6. Emilia Peret
  7. Magdalena Drożdż
  8. Klaudia Polak
  9. Wiktoria Zofia Miłoś
  10. Maja Serafin

   

  Klasa 3 gimnazjum:

  1. Patrycja Banaś
  2. Aleksandra Jachym

   

  Wyniki konkursu poznamy 4 stycznia! Trzymajmy kciuki za naszych uczniów!

 • REJS Z BIAŁO- CZERWONĄ

  REJS Z BIAŁO- CZERWONĄ

  Leokadia Polak, Aneta Duszkiewicz - Sypek
  W październiku dzieci z oddziałów zerowych brały udział w XI Ogólnopolskim Konkursie  Plastycznym „Słońce, Woda i Przygoda” pod hasłem „Rejs z biało- czerwoną” zorganizowanym przez Szkołę Podstawową Nr 2 w Rzeszowie, Przedszkole Publiczne Nr 15 w Rzeszowie oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Harcerskich Drużyn Wodnych w Rzeszowie. Celem konkursu było rozbudzenie zainteresowań tematyką morską i wodną, a także kształtowanie postaw patriotycznych dzieci. W konkursie udział wzięło 8 dzieci, które wykonały piękne i pomysłowe prace plastyczne. Dziękujemy rodzicom za pomoc w przygotowaniu prac konkursowych.

 • WESOŁE PODRÓŻE PO POLSCE

  WESOŁE PODRÓŻE PO POLSCE

  Małgorzata Sierpina, Leokadia Polak
  15 listopada bieżącego roku dzieci z oddziałów zerowych odwiedziły Gminną Bibliotekę Publiczną w Borowej. Wiodącym tematem spotkania była podróż po ciekawych zakątkach naszego kraju. Wykorzystując mapę Polski przedszkolaki poznawały zabawne nazwy miejscowości oraz ciekawostki z nimi związane. Oglądały również albumy z krajobrazami Polski, dzięki którym przekonały się jak piękny jest kraj, w którym żyją. Na koniec Różyczki i Słoneczniki wykonały niezwykłą mapę Polski, zapełniając jej kontury kolorowymi nakrętkami.

 • FITNESS – SIŁOWNIA – BASEN

  FITNESS – SIŁOWNIA – BASEN

  Tomasz Pierzchała 
  Nowe bardzo ciekawe formy spędzania wolnego czasu w aktywny sposób proponuje naszym uczniom Szkolny Klub Sportowy. Na środowy SKS wybraliśmy się do nowo otwartego ośrodka sportowego w Połańcu. Tam dzięki uprzejmości właściciela klubu EXTREME i kierownictwu pływalni młodzież uczestniczyła w zajęciach na siłowni, w strefie cardio i basenie korzystając ze wszystkich atrakcji. Wszystkim taka forma zajęć bardzo się podoba i myślimy o ich powtórzeniu.
                       

 • MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH

  MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH

  Anna Podraza
  Tradycyjnie, od  kilku  lat  w  miesiącu  październiku  obchodzony  jest Międzynarodowy  Miesiąc  Bibliotek  Szkolnych.  W ty roku obchodziliśmy go pod hasłem „Książka to przyszłość”. Święto zostało ustanowione przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego w 1999 r. Jego celem jest zwrócenie uwagi na ogromną rolę biblioteki w życiu szkoły oraz w nauce i rozwijaniu zainteresowań czytelniczych. 
  W ramach obchodów MMBSz  uczniowie aktywnie włączyli się w różne przedsięwzięcia zorganizowane przez bibliotekę szkolną.
  Przez cały miesiąc październik w bibliotece szkolnej odbywały się spotkania klasowe, w których uczestniczyli uczniowie wraz ze swoimi wychowawcami. Była to okazja do zapoznania się z nowościami wydawniczymi, jak również z ofertą czasopism z których można skorzystać w czytelni, do wypożyczenia ciekawej książki, dyskusji czytelniczych, prezentacji ulubionych książek, czytania ich na głos, zgłębiania wiedzy na tematy związane z biblioteką. Uczniowie mogli również obejrzeć wystawy „Czasopisma uczą i bawią”,
  "Książka dobra na wszystko”. Ponad to uczniowie klas młodszych wykonali przepiękne plakaty- laurki z życzeniami dla biblioteki, a uczniowie klas starszych  plakaty zachęcającego do częstego odwiedzania biblioteki szkolnej i korzystania z jej zasobów. W każdej klasie została zorganizowana gazetka literacka lub kącik ciekawej książki. Przez cały miesiąc październik uczniowie mogli głosować na swoją ulubioną książkę, biorąc udział w plebiscycie pod hasłem „Książkowa Lista Przebojów”. Na pierwszym miejscu uplasowała się książka Holly Webb „Zaopiekuj się mną”. Uczniowie klas IV – VIII przygotowali recenzje  książek, które ich zdaniem są warte polecenia. Tym samym wzięli udział w akcji „Czytamy i polecamy”. Dla wszystkich chętnych biblioteka przygotowała również konkursy: plastyczne „Logo biblioteki szkolnej”, „Maskotka biblioteczna”, literacki „Wiersz lub opowiadanie o bibliotece” i czytelniczy  „Najlepszy czytelnik miesiąca października”. Podsumowanie wszystkich działań związanych z obchodami Miesiąca Bibliotek Szkolnych odbyło się na specjalnym apelu  19 listopada 2018 r.

  Uczniowie, którzy wzięli udział w konkursach otrzymali

  dyplomy i nagrody książkowe:

  Borowiec Kamil kl.II b ( I miejsce „Maskotka biblioteczna”)

  Basztura Kinga kl.III a ( II miejsce „Maskotka biblioteczna”)

  Pęgiel Nikola kl.III a i Twardy Zuzanna kl.II b (wyróżnienie „Maskotka biblioteczna”)

  Mazur Kamila kl.V a (I miejsce „Logo biblioteki szkolnej”)

  Serafin Maja kl. VIII b (II miejsce „Logo biblioteki szkolnej”)

  Rucka Kinga, Działowski Gabriel kl.V a (nagroda „Wiersz o bibliotece szkolnej”)

  Karkosza Zuzanna kl. III b (nagroda dla najlepszego czytelnika miesiąca października) oraz słodkie upominki za udział:

  Niwa Bartosz, Niwa Julia, Urbaś Laura (kl. III b), Chlebowska Emilia, Leśniak Mateusz (kl. III a), Pazdro Angelika, Miłoś Izabela, Gnida Magdalena (kl.III b), Proczek Karolina, Kusek Piotr, Stafiej Paweł (kl.V a), Tomaszek Łukasz (kl. V b), Musz Aleksandra (kl. VIII b), Dziedzic Julia (kl. VIII a)

  Serdecznie gratulujemy!

  Wszystkich uczniów zapraszamy do odwiedzania biblioteki szkolnej!

   

   

   

   

   

   

 • MISIOWE WARSZTATY U PRZEDSZKOLAKÓW

  MISIOWE WARSZTATY U PRZEDSZKOLAKÓW

  Kinga Maziarz
  Dnia 19.11.2018 r. w oddziałach przedszkolnych 3, 4 i 5-latków odbyły się niecodzienne warsztaty. Odwiedziła nas pani Edyta Kapinos z firmy „Talizman”. Każde dziecko otrzymało uszytego misia i miało za zadanie dorysować mu oczy, nos, uśmiech, a także ozdobić go według własnego pomysłu. Pani opowiedziała nam jak powstają takie misie i co potrzeba do ich uszycia, a także zaprezentowała inne maskotki. Kreatywność dzieci nie miała końca – obserwowaliśmy jak powstają piękne, kolorowe i ciekawe misie z cekinów, błyskotek, gwiazdek i innych materiałów. Dzieci wymyślały także imiona dla swoich misiów. Na koniec „Bratki” zaprosiły naszego gościa do wspólnej zabawy. Warsztaty dostarczyły nam wszystkim wiele radości i pozytywnych wrażeń, a także były okazją do rozwijania u przedszkolaków motoryki małej.

 • 100 LAT WOLNOŚCI!

  100 LAT WOLNOŚCI!

  Michał Opałacz
  11 listopada br. społeczność naszej szkoły była głównym organizatorem gminnych obchodów przypadającej w tym dniu 100. rocznicy odzyskania   przez Polskę niepodległości. Ta wyjątkowa uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w kościele parafialnym w Borowej  w intencji poległych za ojczyznę, a udział wzięli  w niej reprezentanci władz samorządowych, delegacje pocztów sztandarowych szkół i organizacji działających na terenie naszej gminy oraz uczniowie  poszczególnych klas wraz z wychowawcami i nauczycielami, a także  licznie zgromadzeni mieszkańcy naszej gminy. Każdy z dumą prezentował wykonany na tę okoliczność kotylion, który powstał  dzięki pani Alicji Polak. Ksiądz Prałat, Stanisław Polek, dokonał aktu poświęcenia wyremontowanego niedawno pomnika upamiętniającego ofiary bombardowania Borowej podczas II wojny światowej, a przedstawiciele poszczególnych delegacji złożyli na obelisku pamiątkowe wiązanki kwiatów.  Uwagę uczestników korowodu zmierzającego ulicami Borowej zwrócił niecodzienny wystrój budynku naszej szkoły, która tego dnia przybrała kolor biało-czerwony. A to dzięki ogromnej liczbie flag, które zdobiły okna placówki. Montaż słowno-muzyczny zaprezentowany w Gminnym Ośrodku Kultury   przez naszych uczniów przedstawiał krętą drogę Polaków do odzyskania upragnionej wolności. Uwagę publiczności zwróciła kapitalnie odegrana pantomima obrazująca tragiczne losy naszej ojczyzny. Do zebranych przemówił także sam marszałek Józef Piłsudski. Mieszkańcy gminy obejrzeli również prezentację przedstawiającą przełomowe dla naszego kraju wydarzenia, które rozegrały się w na przełomie XVIII i XIX wieku. O komentarz  do prezentowanych  wydarzeń zadbał uczeń kl. VIIIa, Dawid Basztura,  za wyjątkowy muzyczny akcent akademii odpowiadały uczennice klasy VIII  i III gimnazjum, zaś Pani Dyrektor, Kazimiera Smoleń, z dumą oglądała popisy sceniczne swoich wychowanków.  Nie zabrakło także występów w wykonaniu najmłodszych. Tancerze z klas II – III z należytą gracją zaprezentowali dwa tańce – poloneza i krakowiaka. Radosne dźwięki muzyki uświadamiały wszystkim niezwykłą radość z faktu odzyskania wolności. Obchody wspomnianego święta były poprzedzone licznymi inicjatywami podejmowanymi przez uczniów naszej szkoły i nauczycieli. Ich podsumowanie miało miejsce 9 listopada, kiedy to o godzinie 11:11 społeczność szkoły wzięła udział w akcji Rekord dla Niepodległej. Spotkanie rozpoczęła defilada pocztu sztandarowego, następnie wszyscy odśpiewali cztery zwrotki hymnu narodowego. Komisja dokonała podsumowania  konkursu na patriotyczny wystrój klasy. Później przedstawiciele poszczególnych drużyn wzięli udział historycznej „Kocham Cię, Polsko”, a każdy uczeń otrzymał cukierki w biało-czerwonych barwach.  W zmaganiach historycznych zwyciężyła klasa VIIa, na drugim miejscu uplasowała się klasa VIa, zaś trzecie miejsce zajęła reprezentacja klasy VIIb.

         Dzięki tej niezwykłej uroczystości zapewne wszyscy uczniowie pamiętać będą o tych, którzy zginęli za nasz kraj, zaś silne poczucie tożsamości narodowej pozwoli z dumą przyznawać, że Polska jest naszą ojczyzną.

 • WYCIECZKA DO SKLEPU

  WYCIECZKA DO SKLEPU

  Ewa Cybulska
  W czwartek 8.11.2018 r . grupa „Bratków” wybrała się z wizytą do pobliskiego sklepu „Kwiat-Bor”, którego właścicielem jest tata i dziadek naszego kolegi Adama. Wycieczka była kontynuacją cyklu związanego z poznawaniem różnych zawodów. Dzieci z zainteresowaniem oglądały bogaty asortyment sklepu, pracę sprzedawcy, innych pracowników oraz klientów robiących zakupy. Dużą atrakcją był wózek widłowy, który ułatwia transport artykułów przeznaczonych do sprzedaży w sklepie. Podczas zwiedzania obiektu dzieci utrwalały właściwe nawyki kulturalnego zachowywania się w miejscach publicznych. Serdecznie dziękujemy właścicielom i personelowi za ciepłe i życzliwe przyjęcie nas w swoim sklepie oraz liczne upominki, które sprawiły dzieciom ogromną radość. Wizyta w sklepie dostarczyła przedszkolakom wielu pozytywnych wrażeń oraz wzbogaciła ich wiedzę o nowe informacje i spostrzeżenia. Była też inspiracją do zabaw tematycznych w „Sklep”.

 • MALUCHY U KOSMETYCZKI

  MALUCHY U KOSMETYCZKI

  Anna Struzik
  13 listopada w ramach preorientacji zawodowej i cyklu zajęć „Poznajemy pracę naszych rodziców” grupa „Maków” została zaproszona do gabinetu kosmetycznego ARKADIA. Panie kosmetyczki pokazały dzieciom na czym polega ich praca. Dzieci mogły oglądnąć sprzęt, na którym pracują oraz specyfiki, które używają w pracy. Chętni mogli „doświadczyć” koloru na jednym paznokciu czy wypróbować jak to jest używać pędzla do pudru na policzkach. Miłym gestem ze strony pań był poczęstunek paluszkami i chrupkami. Przedszkolaki w podziękowaniu wręczyły laurkę z życzeniami. Był to miły i sympatyczny czas, który dzieci na długo zapamiętają i być może któreś z nich zainspiruje do wyboru takiego zawodu.

 • POZNAJEMY PRACĘ POLICJANTÓW

  POZNAJEMY PRACĘ POLICJANTÓW

  Agnieszka Stachowicz, Ewa Cybulska
  W dniu 07.11.2018r. przedszkolaki z grup Bratki i Stokrotki odwiedziły Posterunek Policji w Borowej. Celem wycieczki było poznanie specyfiki pracy policjantów oraz kształtowanie zasad właściwego zachowania się w miejscach publicznych. To już kolejne spotkanie z cyklu "Poznajemy różne zawody”. Wizyta rozpoczęła się na dyżurce, gdzie przywitał nas pan aspirant Damian Gudz, który był naszym przewodnikiem. Pokazał dzieciom pomieszczenia i zaprezentował jak kontaktuje się z funkcjonariuszami pracującymi w terenie. W gabinecie kierownika przedszkolaki zachwycały się pucharami przyznanymi Policji za szczególne osiągnięcia w pracy. Następnie dzieci przeszły na plac, gdzie mogły obejrzeć policyjny radiowóz. Spotkanie z Panem Policjantem wzbogaciło wiedzę dzieci na temat pracy Policji oraz w jakimś stopniu pozwoliło docenić jej społeczną rolę. Pełni wrażeń pomaszerowaliśmy do przedszkola przestrzegając przepisów ruchu drogowego.

 • AKCJA "MAMY NIEPODLEGŁĄ"

  AKCJA "MAMY NIEPODLEGŁĄ"

  Lucyna Wal
  W dniu 9 listopada 2018 roku uczniowie klasy IV A i IV B oraz V B wzięli udział w realizacji akcji – „Mamy Niepodległą!” w ramach obchodów 100 - lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Została ona zorganizowana przez Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku w ramach Projektu Obywatelskiego – „Patriotyzm Jutra”. Akcja polegała na optymistycznym uczczeniu Niepodległości oraz dzieleniu się tą radością z bliskimi i znajomymi poprzez wysłanie symbolicznej kartki pocztowej. Projekt miał na celu radosne świętowanie Narodowego Święta Niepodległości 11 Listopada 1918 roku, upamiętnieniu wydarzeń związanych z odzyskaniem wolności, tworzeniu więzi społecznych pomiędzy nadawcą, a odbiorcą pocztówki. Z okazji 100. rocznicy wydarzeń z 11 Listopada 1918 roku uczniowie naszej szkoły po raz kolejny włączyli się do tej wspaniałej akcji, napisali i wysłali kartki pocztowe  do przyjaciół, znajomych i rodziny z życzeniami szczęśliwego  przeżywania Dnia Niepodległości.

 • SKĄD ICH RÓD?

  SKĄD ICH RÓD?

  Barbara Magdziak
  11  listopada jest okazją  do świętowania jak i uświadamiania dzieciom ,,Skąd ich ród…”. W związku z tym uczniowie klasy II a wzięli udział w klasowym turnieju wiedzy o Polsce. 

 • DZIEŃ MAŁEGO PATRIOTY W PRZEDSZKOLU

  DZIEŃ MAŁEGO PATRIOTY W PRZEDSZKOLU

  Anna Struzik

  Święto Niepodległości to lekcja patriotyzmu nie tylko dla dorosłych,ale także dla tych najmłodszych -przedszkolaków. Obchody 100-lecia Niepodległości zobowiązały nas do zorganizowania wyjątkowej uroczystości. Tym bardziej, że budynek w którym mieści się przedszkole pamięta czasy odradzającej się tożsamości narodowej a stojący przed nim dąb to jeden z Dębów Wolności posadzonych na 20-lecie Niepodległości. Głównym celem uroczystości było kultywowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju. 9 listopada tuż po śniadaniu ubrani odświętnie z flagami w dłoniach wspólnie z panią dyrektor zgromadziliśmy się przed budynkiem przedszkola by usłyszeć dźwięk sygnaturki zawieszonej na wieżyczce. Jej cichy dźwięk był sygnałem do udekorowania dębu kotylionem i rozpoczęcia Marszu Małego Patrioty. Wymachując biało-czerwonymi flagami pomaszerowaliśmy do drugiego dębu, który znajduje się na rozstaju dróg prowadzących do kościoła i rynku. Następnie udaliśmy się pod pomnik poległych w czasie bombardowania Borowej i tam został zapalony znicz. Tu pożegnała nas pani dyrektor a my pomaszerowaliśmy do przedszkola. Druga część uroczystości odbyła się w sali przedszkolnej. Rozpoczęliśmy polonezem z Pana Tadeusza w wykonaniu 5-latków i wierszem „Barwy ojczyste”. Potem 3-latki zatańczyły krakowiaka i zaśpiewały „Płynie Wisła płynie”, 4-latki wyrecytowały wiersz „Kto Ty jesteś” i wykonały Serce dla Niepodległej z biało - czerwonych serduszek. O 11.11 wspólnie zaśpiewaliśmy 4 zwrotki hymnu przystępując do Rekordu dla Niepodległej. Po odśpiewaniu hymnu dzieci oglądnęły krótkie prezentacje multimedilne na dużym ekranie: „Symbole narodowe” „Co to jest niepodległość”i „Jestem Polakiem”. Dzień ten stał się bardzo radosnym i niezwykłym bo 100-lecie obchodzi się tylko raz i na pewno zasługuje na miano Dnia Małego Patrioty.

 • EUROPEJSKI TYDZIEŃ KODOWANIA

  Alicja Mazur
  Europejski Tydzień Kodowania w tym roku w naszej szkole odbył się w dniach 15 -19 października 2018 roku pod patronatem Ministerstwa Cyfryzacji, od lat wspiera tę inicjatywę. Uczniowie klasy  II b, III a i III b pod kierunkiem nauczycielek pani Jolanty Kapała, Alicji Mazur i Elżbiety Wieczerzak wykonywali zadania zaproponowane przez organizatorów ogólnopolskiego programu „Uczymy Dzieci Programować” związanych z kodowaniem. Zgłoszenia zostały wysłane i zatwierdzone, jako wydarzenia na stronie codeweek.eu.#EduSense #UczymyDzieciProgramować #KodowanieNaDywanie  #CodeWeekPlchalange2018  oraz jako innowacyjny program „Mistrzowie Kodowania" i w ten sposób nasza szkoła znalazła się na europejskiej mapie szkół biorącej udział w akcji, a my z Uczymy Dzieci Programować, zabraliśmy się do realizacji 5 zadań w ciągu 5 dni. W tym czasie poznaliśmy historię Code Week, szukaliśmy algorytmów, kodowaliśmy informacje dotyczące naszej miejscowości, tworzyliśmy mapę miejscowości, w których mieszkamy, mapę Podkarpacia  i mapę Polski. We wszystkich działaniach niezmiernie pomocne były OzoBoty i maty do kodowania. To był Tydzień pełen wrażeń. 

  Zajęcia sprawiły dzieciom wiele radości, a nasza szkoła uzyskała EUROPEJSKI CERTYFIKAT UZNANIA za wzorową organizację zajęć.

 • SPOTKANIA CZYTELNICZE "NASZA POLSKA"

  SPOTKANIA CZYTELNICZE "NASZA POLSKA"

  Anna Podraza
  „Kto ty jesteś? Polak mały”- to temat przewodni spotkań czytelniczych w bibliotece szkolnej pod hasłem „Nasza Polska”, w których 7 i 8 listopada uczestniczyli uczniowie klas pierwszych z wychowawcami. Pierwszoklasiści wysłuchali wierszy patriotycznych dla dzieci, a wiersz pt. „Katechizm polskiego dziecka” Władysława Bełzy sami przepięknie wyrecytowali na pamięć.
  Podczas rozmowy wykazali się wiedzą dotyczącą symboli narodowych i znajomością hymnu polskiego. Uczniowie mieli również możliwość obejrzenia wystawy książek patriotycznych dla dzieci z serii „Księga patrioty” i „Księga małego patrioty”. W drugiej części spotkania pierwszoklasiści wzięli udział w warsztatach plastycznych. Kotyliony patriotyczne i flagi wykonywane przez dzieci na zakończenie tego wyjątkowego spotkania, były nie tylko chwilą utrwalenia pamięci o naszych barwach narodowych, ale też i wspaniałą zabawą.

 • O POLSCE - RODZICE DZIECIOM

  O POLSCE - RODZICE DZIECIOM

  Małgorzata Sierpina 
  W ramach „Dnia głośnego czytania. Rodzice - dzieciom” 8 listopada 2018 r. zaprosiliśmy do oddziałów zerowych kolejnych rodziców. Było to bardzo okazjonalne i ważne spotkanie, ponieważ wiązało się z 100 rocznicą odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę. Rodzice przygotowali utwory literackie o treści patriotycznej. Dzięki nim dzieci lepiej poznały historię orła białego, barw narodowych, hymnu Polski oraz powstania naszej stolicy - Warszawy. Przedszkolaki chętnie słuchały opowiadań i legend. Kolorowe ilustracje, spontaniczne pytania i ukierunkowane rozmowy były dopełnieniem kształcących walorów patriotycznych. W podziękowaniu wspólnie zaśpiewaliśmy naszym gościom ulubione piosenki o Polsce. Był to kolejny, ważny dzień w „Tygodniu patriotyzmu w zerówkach".

 • DOBRE WYSTĘPY KOSZYKAREK  I  KOSZYKARZY

  DOBRE WYSTĘPY KOSZYKAREK  I  KOSZYKARZY

  Tomasz Pierzchała
  13 listopada dziewczęta rywalizowały w półfinale powiatowym IMS w koszykówce w Radomyślu Wielkim zajmując III miejsce, dzień później chłopcy w Chorzelowie wywalczyli II miejsce. Gratulacje !!!.

 • ZERÓWKOWICZE DLA OJCZYZNY

  ZERÓWKOWICZE DLA OJCZYZNY

  Aneta Duszkiewicz-Sypek
  Patriotyzm, Ojczyzna oraz Niepodległość to ważne słowa, które powinien znać każdy przedszkolak oraz każdy Polak, szczególnie w tym roku, kiedy przypada 100- lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości. Wychowanie patriotów jest procesem długotrwałym i zaczyna się od najmłodszych lat. Żywa wyobraźnia małego dziecka, duża wrażliwość emocjonalna, zaciekawienie światem sprzyja kształtowaniu obrazu Ojczyzny, który pozostaje na całe życie. Przez cały najbliższy tydzień klasy zerowe będą uczestniczyły w różnego rodzaju zajęciach patriotycznych. Zajęcia te będą miały na celu przede wszystkim: poznanie historii Święta Niepodległości Polski, zrozumienie znaczenia symboli narodowych, kształtowaniu tożsamości narodowej i współuczestnictwa w pielęgnowaniu tradycji. 5 listopada odbyły się zajęcia patriotyczne pod hasłem „Przedszkolaki dla swojej Ojczyzny”, które zapoczątkowały tydzień patriotyzmu w zerówkach. Dzieci z klas 0a i 0b poznawały historię rozbiorów Polski, która ściśle wiąże się z utratą niepodległości oraz okres, w którym nasz kraj powrócił na mapę Europy. Zerówkowicze chętnie opowiadali o symbolach narodowych. Nauce towarzyszył również śpiew piosenek o treści patriotycznej, takich jak: „Jesteśmy Polakami”, „Cieszymy się, Polsko!”. Na znak miłości do swojej Ojczyzny przedszkolaki przyklejały serca na konturze granic Polski, tworząc piękny biało-czerwony kraj. Uroczyste odśpiewanie hymnu państwowego było pięknym zakończeniem naszych zajęć.

 • PROGRAM OBCHODÓW ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

                                                        
  Program uroczystości: 
  09.45 – zbiórka pocztów sztandarowych przed budynkiem GOK Borowa 
  09.50 – przejście uczestników uroczystości do Kościoła Parafialnego w Borowej 
  10.00 – uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny 
  11.00 – modlitwa przy pomniku ofiar bombardowania i złożenie  wieńców
  11.30 – widowisko słowno-muzyczne w wykonaniu dzieci i młodzieży ze Szkoły Podstawowej w Borowej

  PROGRAM OBCHODÓW ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI - Obrazek 1

   

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Borowej
  39-305 Borowa 248
 • 175815594

Galeria zdjęć