Nawigacja

 • ZAKOŃCZENIE SPOTKAŃ BIBLIOTECZNYCH W ZERÓWKACH

  ZAKOŃCZENIE SPOTKAŃ BIBLIOTECZNYCH W ZERÓWKACH

  Małgorzata Sierpina, Leokadia Polak
  14 czerwca 2018 r. dzieci z oddziałów zerowych po raz ostatni w tym roku szkolnym odwiedziły Gminną Bibliotekę Publiczną w Borowej. Kończymy już nasze tegoroczne spotkania biblioteczne pod hasłem „Cała Polska czyta dzieciom. Spotkanie z bajką- i my też czytamy”. Wiodącym tematem naszej wizyty w bibliotece było zachowanie bezpieczeństwa podczas wakacyjnych zabaw. Pani bibliotekarka wykorzystując utwory literackie przekazała dzieciom cenne wakacyjne rady. Podczas tego spotkania niektórzy nasi wychowankowie zostali nagrodzeni za udział w bibliotecznym konkursie plastycznym „Piękna nasza Polska cała”. Na zakończenie wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe medale „Przyjaciela książki i biblioteki”. A my w podziękowaniu wręczyliśmy Paniom kwiatki. Bardzo serdecznie dziękujemy Paniom bibliotekarkom za współpracę oraz organizację ciekawych i kształcących spotkań bibliotecznych, służących rozwijaniu zainteresowań czytelniczych u naszych przedszkolaków.   

 • UNIHOKEJ  W  GLINACH  MAŁYCH

  UNIHOKEJ  W  GLINACH  MAŁYCH

  Tomasz Pierzchała
  11 czerwca  odbył się turniej unihokeja o Puchar Dyrektora szkoły w Glinach Małych. Drużyna dziewcząt i chłopców klas gimnazjalnych zajęła II miejsce a młodsi koledzy i koleżanki ze szkoły podstawowej zajęli III miejsce.

 • GRECKI DZIEŃ W ZERÓWKACH

  GRECKI DZIEŃ W ZERÓWKACH

  Leokadia Polak
  W związku ze zbliżającymi się wakacjami ostatnim krajem naszej "Wędrówki po Europie" była Grecja – kraj słońca, bogów i oliwek. Któż z nas po  długim roku szkolnym nie chciałby spędzić kilku dni wakacji na jednej z malowniczych wysp tego kraju? Rodos, Mykonos, Santorini, Kefalonia, Kos, a może Kreta?  Dzieci w tym dniu wystąpiły w pięknych antycznych strojach. Po sali spacerowali przystojni bogowie oraz piękne boginie. Na samym początku odwiedziliśmy górę Olimp – uważaną za siedzibę bogów greckich, w tym najważniejszego – Zeusa. Z tego miejsca bogowie mieli kierować ludzkimi losami. Zwiedziliśmy również Ateny – stolicę Grecji, Akropol, świątynię Posejdona. Znamy już kolory Grecji (biały i niebieski), flagę, godło i hymn. Nie obca nam jest historia teatru oraz igrzysk olimpijskich. Właśnie pierwsze igrzyska olimpijskie odbywały się w Olimpii w Grecji i były  rozgrywane co 4 lata. Na czas tych igrzysk zaprzestawano wszelakich wojen, by wojownicy mogli wziąć udział w zawodach, a widzowie bezpiecznie dotrzeć do Olimpii.  Nagrodą dla zwycięzcy był wieniec z gałązek oliwnych – laur olimpijski. Wiemy, co przedstawia flaga olimpijska. Pięć złączonych okręgów symbolizuje przyjaźń mieszkańców i sportowców pięciu kontynentów. Z wielkim zainteresowaniem słuchaliśmy niektórych bajek Ezopa, których przesłania są aktualne mimo upływu czasu (Nie czyń drugiemu, co tobie niemiłe, Kto pod kim dołki kopie, sam w nie wpada, Powolny, ale wytrwały wygrywa  wyścig itp.). Równie ciekawe były mity greckie. My poznaliśmy Mit o początku świata i Mit o Prometeuszu. Gdy dobrze opanujemy technikę czytania na pewno przeczytamy je wszystkie. Dowiedzieliśmy się też ,co lubią jeść Grecy. Nam najlepiej smakowała  sałatka grecka z serem feta, oliwkami, pomidorami, ogórkami, papryką i czerwoną cebulką – była przepyszna. Na koniec uczyliśmy się podstawowych kroków słynnego tańca greckiego – Zorby. Przygoda z Grecją trwała cały dzień, szkoda, że tak szybko się skończyła.

  Wszystkim rodzicom serdecznie dziękujemy za pomoc w realizacji cyklu „Wędrówek po Europie”.

 • JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM

  JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM

  Anna Podraza
  8 czerwca 2018 roku o godzinie 10.00 uczniowie i nauczyciele naszej szkoły jednocześnie czytali wybrane przez siebie książki. Tym samym wzięliśmy udział w III edycji największej akcji czytelniczej w Polsce „Jak nie czytam, jak czytam”, której celem jest promowanie czytania dla przyjemności. Bez przymusu, w miłej atmosferze, wraz z rówieśnikami, nauczycielami, często rodzicami. Symbolem tej wspólnej akcji jest rekord w liczbie osób czytających w jednym momencie.
  Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli do ręki dowolną książkę i w ten sposób zaznaczyli swój udział w akcji masowego czytania.

 • SZKOLNY KONKURS LITERACKI – CZY ZNAMY BAŚNIE?

  SZKOLNY KONKURS LITERACKI – CZY ZNAMY BAŚNIE?

  Lucyna Wal
  W dniu 29 maja 2018 roku w naszej szkole odbył się konkurs literacki – Czy znamy baśnie? przeznaczony dla uczniów klas IV i  V.

  Jego celem było:

  • rozwijanie zainteresowań tematyką baśni,
  • rozbudzanie wrażliwości, fantazji oraz wyobraźni twórczej,
  • skierowanie uwagi dzieci i młodzieży na ponadczasowy przekaz wartości zawartych w baśniach,
  • odróżnianie świata prawdopodobnego od fantastycznego,
  • kształcenie sprawności posługiwania się językiem literackim.

  Uczniowie chętnie zmierzyli się z zagadnieniami dotyczącymi świata baśni i jej twórców. Najlepsze wyniki w zmaganiach konkursowych uzyskali:

  • I miejsce  - Paweł Stafiej – klasa IV a
  • II miejsce  - Magdalena Dziadzio – klasa V b
  • III miejsce  - Martyna Skop – klasa V b

  Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów w nauce.

   

 • WYCIECZKA NA ŚCIEŻKĘ PRZYRODNICZĄ

  WYCIECZKA NA ŚCIEŻKĘ PRZYRODNICZĄ

  Ilona Drozdowska Nieć
  W bieżącym roku szkolnym już po raz drugi został zorganizowany wyjazd uczniów do Nadleśnictwa w Kolbuszowej nad Zalew w Wilczej Woli na ścieżkę przyrodniczą. Tym razem wzięli w niej udział gimnazjaliści z klasy II i uczniowie klasy VI wraz z wychowawczyniami. Wyjazd na ścieżkę edukacyjno – wypoczynkową „Maziarnia” nastąpił 8 czerwca 2018 roku.  W  kolbuszowskich lasach uczniowie spędzili całe piątkowe przedpołudnie. Aktywny spacer obejmujący 9 przystanków to wspaniała okazja do przeprowadzenia zajęć terenowych przez nauczycieli biologii i geografii. Uczniowie pracując w grupach zapoznawali wszystkich uczestników ścieżki z florą i fauną tych terenów, z procesami erozji wodnej i wietrznej, z zawodem leśnika, z działalnością człowieka w lesie zarówno tą pozytywną jak i negatywną. Scharakteryzowane zostały m. in. szkody wyrządzone przez ludzi oraz przyczyny i skutki pożarów lasów. Uczniowie poznali też rys historyczny  tego regionu. Ostatni fragment ścieżki prowadził przez Królewski Trakt Piastowski jaki powstał w Puszczy Sandomierskiej podczas panowania Kazimierza Wielkiego. Spacer po lesie był też okazją do rozpoznawania różnych gatunków drzew, do przypomnienia sobie wiadomości na temat porostów i ich roli jako bioindykatorów zanieczyszczeń powietrza, do obcowania z piękną przyrodą. Po intensywnym marszu miało miejsce wspólne grillowanie, gra w piłkę oraz ogólnopolska akcja głośnego czytania! Udział w  ścieżce przyrodniczej to niezwykła okazja do aktywnego i zdrowego wypoczynku!

   

 • WYCIECZKA W PIENINY

  WYCIECZKA W PIENINY

  Monika Chmielowiec

  4 czerwca uczniowie klas IV a, IV b, V a i V b udali się na wycieczkę w Pieniny do miejscowości Kluszkowce. Maszerując ścieżką edukacyjno – przyrodniczą wiodącą przez stary kamieniołom na szczyt góry Wdżar (767 m n.p.m.), wszyscy podziwiali przepiękne widoki rozpościerające się na całą okolicę. Na szczycie można było zobaczyć m.in. cztery parki narodowe (Pieniński, Gorczański, Tatrzański, Babiogórski), Jezioro Czorsztyńskie, Tatry oraz całą Kotlinę Nowotarską. Ciekawostką jest przeszłość góry, gdyż jest ona wygasłym wulkanem. Obserwowaliśmy również miejsce anomalii magnetycznej, jedno z dwóch w Europie, gdzie kompas nie wie gdzie jest kierunek północny.  Po czym zjechaliśmy ze szczytu kolejką krzesełkową z piękną panoramą na Tatry, co sprawiło wszystkim wiele frajdy. Następnym punktem programu było zwiedzanie zamku Czorsztyn oraz rejs statkiem po Jeziorze Czorsztyńskim pomiędzy zamkiem Czorsztyn a Niedzica. W czasie rejsu zetknęliśmy się z wyjątkową urodą pienińskich gór. Udaliśmy się na koronę zapory w Niedzicy z trójwymiarowym malowidłem, które przedstawiało fale wody przelewające się po ścianach obiektu. Po pysznym obiedzie na uczniów czekały wspaniałe atrakcje Spiskiej Krainy (Park Rozrywki i Park Miniatur).To był ostatni punkt naszej wyprawy, pełni wrażeń wróciliśmy do autokaru i wyruszyliśmy w drogę powrotną do domu. Wycieczka była traktowana nie tylko jako rekreacyjne spędzenie czasu wolnego, ale wzbogaciła naszą wiedzę o regionie, pokazała piękno i różnorodność krajobrazu Pienin.

 • DZIEŃ BUTA

  Marta Jedrzejowska, Magdalena Drożdż kl. VII a
  24. 05. 2018 r. w naszej szkole miało miejsce ciekawe zdarzenie, to jest "dzień buta”. W pierwszej chwili każdy kto usłyszał to hasło, zastanawiał się -  A cóż to za nowe święto. Pomysł naszych samorządowych działaczy polegał na tym, że każda osoba, która założyła w tym dniu  dwa różne buty - nie była pytana z żadnego przedmiotu. Wszystkim uczniom bardzo spodobała się ta inicjatywa. Chodząc szkolnymi korytarzami można było zauważyć, że każdy z uczniów mających dwa różne buty wyróżniał się z tłumu, a niekiedy wyglądał bardzo śmiesznie.

  PS. My uczniowie żałujemy, że nauczyciele nie wczuli się w tą sytuację równie dobrze jak ich podopieczni. Nie pytalibyśmy ich przecież w tym dniu o nic. Wszyscy mamy nadzieję, że następnym razem będzie inaczej. 

 • ZOSTAŃ MISTRZEM

  ZOSTAŃ MISTRZEM

  Małgorzata Sierpina, Leokadia Polak 
  „Czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci”

  W ramach programu „Szkoła promująca zdrowie” 8 czerwca 2018 r. dzieci z oddziałów zerowych wzięły udział w konkurencjach sportowo- rekreacyjnych, sprawdzających ich sprawność fizyczną. Nasz turniej sportowy pod hasłem „Zostań mistrzem” zawierał zabawy i ćwiczenia ruchowe dostosowane pod względem trudności do kondycji fizycznej najmłodszych. Rywalizacja była na najwyższym poziomie. Pogoda dopisała, humory także, a emocje wśród startujących sięgały zenitu. Nie było przegranych, gdyż ideą naszych zmagań sportowych była wspólna zabawa, wzmacnianie wiary we własne możliwości oraz propagowanie zdrowia i sportu wśród dzieci. Na zakończenie każdy przedszkolak chętnie poczęstował się pysznym i zdrowym sokiem owocowym. Mamy nadzieję, że turniej „Zostań mistrzem” przyniósł naszym wychowankom wiele korzyści, a w przyszłości wyrosną z nich zdrowi nastolatkowie i dorośli.

 • NAGRODA MILENY W WOJEWÓDZKIM KONKURSIE PLASTYCZNYM

  NAGRODA MILENY W WOJEWÓDZKIM KONKURSIE PLASTYCZNYM

  Joanna Gil
  09.06. 2018 r. uczennica naszej szkoły, Milena Serafińska, odwiedziła Archiwum Państwowe w Rzeszowie. Celem tej wizyty był odbiór dyplomu i nagrody przyznanej przez Organizatora w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym „ Moja miejscowość dawniej i dziś”. Nasza uczennica z klasy VII a przedstawiła „wczoraj i dziś” swojej rodzinnej miejscowości i gminy Borowa i zajęła III miejsce w kategorii klas VII i gimnazjalnych. A było z kim konkurować, bo w konkursie wzięło udział ponad 150 uczniów z całego województwa, zaś nagrodzonych i wyróżnionych jedynie 15. Milena znalazła się w tej szczęśliwej „ piętnastce”. Jak i inni przybyli do Archiwum  uczniowie, miała okazję zwiedzić piękny, nowoczesny budynek Archiwum Państwowego w Rzeszowie, co było dodatkową atrakcją dla przybyłych uczniów, nauczycieli i rodziców. Po zwiedzeniu sali wystawowej, gdzie zaprezentowano prace plastyczne nagrodzone i wyróżnione w konkursie, goście mogli zobaczyć też magazyn z dokumentami oraz czytelnię. Poznali w ten sposób pracę  Archiwum, które nie tylko przechowuje i udostępnia stare dokumenty, ale też popularyzuje wiedzę historyczną wśród dzieci i młodzieży. Milenie gratulujemy, a innych zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach.

   

   

 • ROWERAMI DO CZERMINA

  ROWERAMI DO CZERMINA

  Tomasz Pierzchała
  Ostatnia w tym roku wycieczka szkolnego koła rowerowego wyruszyła do Czermina. W zaprzyjaźnionej miejscowości ugościł nas pan Mariusz bardzo dobrą pizzą. Zapraszamy w przyszłym roku szkolnym na nowe wyzwania rowerowo – rolkowe. 

 • WYJAZD KLAS III DO CENTRUM JANA PAWŁA II

  WYJAZD KLAS III DO CENTRUM JANA PAWŁA II

  Renata Leśniak, Marta Załucka
  Tradycją jest, że uczniowie klas trzecich odbywają pielgrzymkę po po przyjęciu I Komunii Świętej. W tym roku udaliśmy się do Centrum Jana Pawła II w Krakowie. Dzieciom towarzyszył ksiądz proboszcz, rodzice i wychowawczynie. Sanktuarium zrobiło na wszystkich ogromne wrażenie . Dzieci w skupieniu uczestniczyły w Mszy Świętej. Następnie z uwagą wysłuchały informacji na temat miejsca, w którym się znalazły. Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się” zostało wzniesione na Białych Morzach w Krakowie. Budowa tego wspaniałego obiektu poświęconego pamięci wielkiego papieża Polaka, św. Jana Pawła II, rozpoczęła się 11 października 2008 roku. 27 maja 2006 roku papież Benedykt XI poświęcił kamień węgielny pod mające powstać sanktuarium. Cały okres budowy, a później poświęcenia kościoła został udokumentowany na fotografiach mistrza Adama Bujaka. Zdjęcia przedstawiające piękno świątyni i proces jej wznoszenia zostały zgromadzone w książce „Dom Świętego. Sanktuarium Jana Pawła II”. Miejsce powstania Centrum nie zostało obrane przypadkowo. Białe Morza to miejsce, gdzie niegdyś znajdowała się fabryka sody. Właśnie tam w latach okupacji, w pocie czoła pracował Karol Wojtyła. W roku 2011 w nowopowstałej świątyni złożono relikwie świętego papieża. 
  Następnym, jakże wyczekiwanym punktem programu była zabawa w parku rozrywki w Inwałdzie. Zbudowany na dużym obszarze kompleks nie okazał się dużym wyzwaniem dla naszych uczniów. Korzystali ze wszystkich dostępnych atrakcji. Mogli również odpocząć w parku miniatur, gdzie zgromadzono modele najsłynniejszych obiektów architektonicznych świata. Kolejną atrakcją był zamek, gdzie  można było zobaczyć smoka ziejącego ogniem i zobaczyć warunki życia w średniowiecznym grodzie.

 • DOŚWIADCZALNIE NA LEKCJACH PRZYRODY!

  DOŚWIADCZALNIE NA LEKCJACH PRZYRODY!

  Ilona Drozdowska Nieć 
  Uczniowie klasy VI bardzo aktywnie uczestniczą w lekcjach przyrody. Najbardziej podobają im się doświadczenia przyrodnicze. Solidnie przygotowują się do eksperymentów, przynoszą potrzebne materiały i pomagają w ich przeprowadzeniu. Są również inicjatorami pomysłowych doświadczeń, które wykonują dodatkowo. Ostatnio trzy uczennice: Aleksandra Adamczyk, Zuzanna Czaja i Natalia Kalicka zaprezentowały klasie erupcję wulkanu. Za to grupa chłopców w składzie: Jakub Rządzki, Sławomir Skop i Adrian Juranty przygotowali trzy pokazowe doświadczenia.  Szóstoklasiści mogli zobaczyć  piękne, niepękające bańki, śledzić na żywo proces filtracji pepsi oraz przekonać się o wpływie octu na wapienną skorupkę jajka!

 • KSIĄŻKA ŹRÓDŁEM WIEDZY

  KSIĄŻKA ŹRÓDŁEM WIEDZY

  Małgorzata Sierpina,  Leokadia Polak
  17 maja 2018 r. dzieci z oddziałów zerowych po raz kolejny odwiedziły Gminną Bibliotekę Publiczną w Borowej. Przedszkolaki poznały książkę jako źródło wiedzy i ważnych wartości dla każdego człowieka. Dowiedziały się, w jaki sposób powstają książki i kto przyczynia się do ich tworzenia. Dzieci miały także możliwość wykonać swoją książkę pt. „Jesteśmy w bajce czyli w zaczarowanym świecie książek”. Każda grupa z zaangażowaniem przystąpiła do wykonywania kolejnych zadań, w wyniku czego powstały kolorowe i ciekawe książki. Dla naszych przedszkolaków było to kolejne interesujące i pouczające spotkanie.

   

 • KONCERT PROFILAKTYCZNY „CZY SŁOWEM MOŻNA ZRANIĆ?

  KONCERT PROFILAKTYCZNY „CZY SŁOWEM MOŻNA ZRANIĆ?

  Ewelina Wiącek - Sasor
  16 maja 2018 r. do Szkoły Podstawowej w Borowej zostali zaproszeni dwaj muzycy z Radzynia Podlaskiego – Jacek Musiatowicz z synem Michałem. Spotkanie to zorganizowane zostało przy współpracy z Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Borowej. Jacek Musiatowicz – laureat nagrody Prezydenta RP za wybitną osobowość twórczą za 1997 rok. Laureat 33 Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie, laureat nagrody literackiej im. Józefa Kraszewskiego, autor tekstów do najnowszej płyty Patrycji Markowskiej i do płyty Iwony Węgrowskiej. Na rynku muzycznym w Polsce istnieje już od 15 lat. To poeta, piosenkarz, muzyk. Michał Musiatowicz –  niezwykle utalentowany młody gitarzysta. Michała pamiętamy z 10. edycji programu „Must Be The Music. Tylko Myzyka”, podczas którego zaprezentował swój talent gry na gitarze. Wspaniała gra Michała Musiatowicza wzbudzała ogromne zainteresowanie wśród zgromadzonej publiczności. 
  Program słowno-muzyczny w wykonaniu Jacka Musiatowicza i jego syna Michała wzbudził spore zainteresowanie uczniów. Autorzy spotkania m.in. Jacek Musiatowicz mówił o sprawach dotyczących konsekwencji podejmowanych decyzji przez młodych ludzi, zgubnych skutków uzależnienia od substancji psychoaktywnych. Ponadto Pan Jacek przestrzegał i ukazywał negatywne konsekwencje wejścia na drogę uzależnienia. W interesujący sposób pokazał młodzieży w jaki sposób różnego rodzaju uzależnienia  (alkohol, narkotyki, dopalacze) mogą zniszczyć ludzkie życie. Jego wypowiedzi przeplatane były utworami muzycznymi. Nie zabrakło humorystycznych akcentów. Mówił o swoich doświadczeniach, gdy był uzależniony od narkotyków, zwracając szczególną uwagę na fakt, iż jeśli ktoś już raz wszedł na drogę uzależnienia, musi uważać i pracować nad sobą, żeby na tą drogę nie wrócić, a wymaga to ogromnego wysiłku. Poruszył kwestię poczucia własnej wartości, angażowania się w swoje zainteresowania i pasje, szacunku do rodziców i do siebie samych. Odwoływał się również do wiary, choć był i taki czas w jego życiu, kiedy odwrócił się od Boga. Ten sens „życiowej drogi” stracił po śmierci matki, która przez długie lata była w śpiączce i z tej śpiączki już się nigdy „nie obudziła”. Wyraz swoich doświadczeń zapisał w słowach utworów muzycznych. Dodajmy, że Jacek Musiatowicz prowadzi również programy w zakładach poprawczych, domach dziecka, zakładach karnych, szkołach”. Podkreślił, iż w Polsce mamy najwięcej Domów Dziecka.

 • DZIEŃ MATKI I OJCA

  DZIEŃ MATKI I OJCA

  Edyta Gawżyńska
  Dnia 28 maja 2018 roku w Szkole Podstawowej im. A. Mickiewicza w Borowej odbyła się uroczystość z okazji Dnia Matki i Ojca. 
  Spotkanie rozpoczęło się akcentem patriotycznym w celu uczczenia pamięci naszej wspólnej Matki – Ojczyzny. Korzystając z obecności wielu znamienitych gości, licznie przybyłych Rodziców oraz przedstawicieli Samorządu Terytorialnego, w naszej szkole rozpoczęto obchody setnej rocznicy odzyskania niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej. Odbyło się uroczyste otwarcie Schodów Niepodległości, które zostały ozdobione fotografiami upamiętniającymi historię godła Polski, reprodukcjami obrazów przedstawiających poczet władców polskich oraz najważniejszymi datami z historii Polski jak i naszej Małej Ojczyzny – Gminy Borowa. Symbolicznego przecięcia wstęgi otwierającej Schody Niepodległości dokonali zaproszeni goście: Wójt Gminy Borowa – Władysław Błażejowski, Przewodniczący Rady Gminy Borowa – Marian Taran oraz były, wieloletni dyrektor naszej szkoły – Zofia Krawczyk. Po części oficjalnej rozpoczął się program artystyczny przygotowany przez uczniów naszej szkoły. „Serca Rodziców to księga, którą czytają dzieci” – tak brzmiało hasło przewodnie tego niepowtarzalnego spotkania. Jak już zostało wpisane w tradycję naszej szkoły, uczniowie wyrazili słowem, piosenką i tańcem miłość oraz wdzięczność swoim ukochanym Rodzicom, dziękując sercem za wspaniałe, pełne miłości serca Matek i Ojców. Pogram artystyczny dostarczył zaproszonym gościom wielu emocji.Występom towarzyszyły głębokie refleksje, a nawet  łzy wzruszenia. Uczniowie po raz kolejny zaprezentowali swoje zdolności recytatorskie, wokalne i taneczne. Pod adresem Rodziców padło wiele ciepłych słów, pełnych miłości, wdzięczności, szacunku i oddania, bo przecież nikt inny jak właśnie Oni kształtują poglądy, serce i charakter dziecka, udzielają praktycznych wskazówek, przekazują doświadczenie. To Rodzice dają dziecku dobry przykład, „są jak księga, którą czytają dzieci”, czerpiąc z niej wzorce moralne. Nie zabrakło również krótkich scenek kabaretowych w wykonaniu niezastąpionych w tej dziedzinie uczniów oddziałów gimnazjalnych. Te  z kolei wywołały uśmiech na wszystkich twarzach zaproszonych gości i wprowadziły w radosny nastrój. Atrakcją wieczoru okazał się również satyryczny występ absolwenta gimnazjum –  Damiana Trzpisa, który wcielił się w rolę Górala na zakupach w galerii handlowej.

  Na zakończenie części artystycznej wszyscy Rodzice i zaproszeni goście otrzymali symboliczną różę jako wyraz miłości i wdzięczności za trud wychowania. Po części artystycznej przyszedł czas na wspólną zabawę. Rodzice mieli okazję zmierzyć się w turnieju „Familiada”. W rywalizacji wzięły udział dwie drużyny: Drużyna Mam i Drużyna Tatów. Wszyscy uczestnicy turnieju wykazali się dużą kreatywnością i dowcipem, ale zwycięzca może być tylko jeden. Wygrali Tatusiowie, którzy w nagrodę otrzymali słodkie upominki.

  Na zakończenie spotkania przygotowaliśmy niespodziankę – karaoke prowadzone przez nasze szkolne gwiazdy piosenki – dwie Klaudie. Wspólne śpiewanie znanych przebojów wyzwoliło we wszystkich ogromne emocje, a być może pomogło odkryć niejeden uśpiony talent wokalny. Dzięki tej konkurencji każdy z uczestników mógł się na chwilę poczuć jak gwiazda estrady. Uroczystość cieszyła się ogromnym uznaniem obecnych na niej gości. Dostarczyła wieluwzruszeń oraz pozytywnych wrażeń. Rodzice miło spędzili ten majowy wieczór, oprócz przygotowanych dla Nich wielu różnorodnych atrakcji, mieli również okazję spotkać się przy kawie i słodkiej niespodziance.

   

 • ZDROWE CIACHO

  Marta  Jedrzęjowska
  W ramach programu „Szkoła Promująca Zdrowie” Samorząd Uczniowski zorganizował wystawę i degustację produktów od hasłem „Zdrowe Letnie Ciacho”. Chętni uczniowie oraz nauczyciele mogli pochwalić się swoimi zdrowymi wypiekami, a reszta społeczności mogła zajadać się czymś pysznym- a zdrowym. Wypieki rozeszły się „z prędkością światła”.

 • ARTTERAPIA W ZERÓWKACH

  ARTTERAPIA W ZERÓWKACH

  Małgorzata Sierpina, Leokadia Polak 
  21 maja 2018 r. dzieci przedszkolne z oddziałów „Motylków” i „Żabek” odwiedzili niezwykli goście. Były to panie, które przyjęły nasze zaproszenie i przyjechały do nas aż z Niska. Nasi goście na co dzień prowadzą warsztaty z artterapii i na początku opowiedziały dzieciom o swoich zajęciach. Przedszkolaki dowiedziały się, że taka forma aktywności ma za zadanie przede wszystkim wyciszyć, odstresować, wprowadzić nas w dobry nastrój i wywołać pozytywne emocje. Dlatego wszyscy bardzo chętnie zaangażowaliśmy się w nasze plastyczne zajęcia. Pani Simona zaproponowała dzieciom wykonanie serduszek techniką decoupage. Ponieważ zbliża się Dzień Mamy pomysł ten bardzo spodobał się naszym przedszkolakom. Wszyscy chętnie pracowali, starannie ozdabiając serduszka. Powstały piękne i niepowtarzalne prezenty. Naszym gościom składamy podziękowania za ciekawą pogadankę na temat artterapii i przeprowadzenie praktycznych warsztatów, które wzbogaciły wiedzę i umiejętności dzieci.   

 • PRZEGLĄD POEZJI PATRIOTYCZNEJ

  PRZEGLĄD POEZJI PATRIOTYCZNEJ

  Marta Załucka, Renata Leśniak
  W 2018 roku obchodzimy 100 -lecie odzyskania niepodległości przez Polskę. Uczniowie naszej szkoły włączyli się do obchodów tej ważnej dla każdego Polaka rocznicy. W dniu 25 maja klasy I -III przygotowały "Przegląd poezji patriotycznej". Na początku przedstawiciele klas III zaśpiewali piosenkę pt. "Dzień dobry biały ptaku", tym samym wprowadzili wszystkich zebranych w klimat patriotycznej uroczystości. Z poszczególnych klas zgłosiły się 23 osoby, które na forum szkoły zaprezentowały przygotowane przez siebie utwory.Wszyscy uczniowie wczuwali się w treść recytowanych wierszy i starali się jak najlepiej oddać ich przesłanie, czyli miłość do kraju ojczystego i jego piękno.Widzowie nagradzali wszystkie wystąpienia gromkimi brawami. Wystąpienia urozmaiciły tańce narodowe w wykonaniu klas pierwszych. Aby mogli wykazać się również pozostali uczniowie przeprowadzono quiz wśród widowni sprawdzający  znajomość historii Polski. Uczniowie chętnie i licznie zgłaszali się do odpowiedzi, tym samym udowodnili, że historia Polski jest im znana i bliska. Na zakończenie Pani wicedyrektor Teresa Czerwiec podziękowała wszystkim uczniom za aktywny udział w uroczystości i przypomniała czym jest patriotyzm.   Każdy recytator otrzymał pamiątkowy dyplom i drobny upominek. Zwieńczeniem uroczystości było wspólne odśpiewanie naszego hymnu narodowego.

 • ORZEŁ BIAŁY - NASZA DUMA

  ORZEŁ BIAŁY - NASZA DUMA

  Joanna Gil
  Na początku marca w naszej szkole przeprowadziliśmy szkolne eliminacje do Ogólnopolskiego Konkursu „Orzeł Biały nasza duma”. Na konkurs wpłynęło 13 prac z klas IV – VII przedstawiających polskie godło wykonane różnymi technikami plastycznymi, ale wysłać mogliśmy tylko 3, dlatego zorganizowaliśmy etap szkolny konkursu.  Jury w składzie Joanna Gil, Barbara Magdziak i Ewelina Wiącek - Sasor  wybrało najciekawsze prace, które miały reprezentować naszą placówkę w kolejnych etapach konkursu. Po dogłębnej analizie wytypowano  prace trzech uczniów z klas VII i przyznano im miejsca:

   

  I miejsce: Maksymilian Kapinos VIIb

  II miejsce: Aleksandra Musz VIIb

  III miejsce: Angelika Kalicka VII a

   

  Przyznano też wyróżnienia dla Witolda Walasa Va, Emilii Peret VII a i Filipa Skopa Va

   

  A najlepsze 3 prace 9 marca przekazano do Biura Senatorskiego p. Alicji Zając w Jaśle.

  Czekamy na wyniki z niecierpliwością.

   

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Borowej
  39-305 Borowa 248
 • 175815594

Galeria zdjęć