Nawigacja

 • POWIATOWE MISTRZOSTWA  W LEKKOATLETYCE

  POWIATOWE MISTRZOSTWA  W LEKKOATLETYCE

  Tomasz Pierzchała
  18 września na stadionie MOSiR w Mielcu lekkoatleci z powiatu mieleckiego rywalizowali w wielu konkurencjach. W naszej drużynie na uwagę zasługują wyniki Kacpra Miłosia w biegu na 100 m, który w finale uplasował się na piątym miejscu i Kuby Jędrzejowskiego, który zajął szóste miejsce w pchnięciu kulą.

 • ZAJĘCIA POZALEKCYJNE Z WYCHOWANIA FIZYCZNEGO

  ZAJĘCIA POZALEKCYJNE Z WYCHOWANIA FIZYCZNEGO

  Tomasz Pierzchała
  Dużą popularnością cieszą się sportowe zajęcia pozalekcyjne. 
  Ostro ruszyło Szkolne Koło Rowerowe – odbyły się dwie wycieczki do Połańca. Zajęcia z unihokeja przyciągają dużą ilość uczniów chcących doskonalić swoje umiejętności.

 • ROCZNICA NAPAŚCI ZSSR NA POLSKĘ

  ROCZNICA NAPAŚCI ZSSR NA POLSKĘ

  Michała Opałacz
  17 września 1939 roku Armia Czerwona wkroczyła na ziemie walczącej  od 1 września z niemieckim okupantem Polski, wspomagając tym samym hitlerowską armię. Społeczność uczniowska naszej szkoły, w trwającym roku stulecia odzyskania niepodległości, w sposób szczególny upamiętniła  to wydarzenie i przyłączyła się do obchodów 79. rocznicy napaści ZSRR na Polskę. Członkowie Samorządu Uczniowskiego wraz z przedstawicielami poszczególnych klas  udali się pod pomnik  na borowskim rynku upamiętniający ofiary bombardowania podczas II wojny światowej, by odmówić wspólną modlitwę i złożyć znicz pamięci o ofiarach tych tragicznych wydarzeń.

    

   

 • ŚWIĘTUJEMY DZIEŃ KROPKI

  ŚWIĘTUJEMY DZIEŃ KROPKI

  Alicja Mazur
  17 września 2018r w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto kreatywności, rozwijania talentów, wiary we własne możliwości i odwagi w  pokonywaniu  trudności.

  Historia bierze się z książki Reynoldsa o małej Vashti, która dzięki swojej nauczycielce odkrywa talent do ... rysowania kropek. To dzięki wychowawczyni, która powiesiła jej małą kropkę w swojej  galerii dziewczynka zaczyna w siebie wierzyć. A co najważniejsze tę wiarę w siebie przekazuje dalej! Pomaga kolejnej osobie odkryć swoje mocne strony! Czy może być piękniejsze przesłanie niż takie? Dobro, które się mnoży. Każdy coś potrafi, każdy ma jakiś talent.. Historia ta uświadomiła uczniom, że każdy z nas ma jakieś ukryte zdolności, talenty, które gdzieś tam drzemią głęboko i czekają na nasze odkrycie. Tak jak nasza bohaterka szukaliśmy naszych mocnych stron, by podnieść poczucie wartości wszystkich uczniów. Dzień pełen twórczej radości pokazał uczniom, że jest dziedzina, w której są najlepsi, a wiara we własne siły jest początkiem drogi do sukcesu.

  Tego dnia również dostrzegaliśmy kropki tam, gdzie wcześniej nikt na  nie zwracał uwagi. Okazało się, że kropki towarzyszą nam w naszym codziennym życiu. Każde pisanie zaczynamy od postawienia kropki, bo od kropki wszystko się zaczyna.

 • BEZPIECZNIE NA WSI - KONKURS KRUS

  BEZPIECZNIE NA WSI - KONKURS KRUS

  Marcelina Kaczówka
  19 września 2018 r. odbył się w nasze szkole konkurs dotyczący bezpieczeństwa dzieci na wsi. Organizatorem konkursu była Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego oddział w Mielcu. Uczniowie klas czwartych rozpoczęli wydarzenie od pogadanki, przeprowadzonej przez pracownika działu prewencji KRUS. Następnie wyemitowano film edukacyjny, pokazujący zachowania ryzykowne i właściwe podczas pomagania w pracach gospodarczych. Ostatecznie uczniowie przystąpili do testu sprawdzającego ich wiedzę z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy w rolnictwie. Po ogłoszeniu wyników, wszyscy uczestnicy otrzymali piękne nagrody.

  Organizatorom konkursu dziękujemy, a uczniów naszej szkoły zapraszamy do udziału w obecnie trwającym konkursie plastycznym KRUS, o którym informacje zawarte są na stronie internetowej instytucji.

 • WYBORY SAMORZĄDU SZKOLNEGO

  WYBORY SAMORZĄDU SZKOLNEGO

  Marta Jędrzejowska, Elżbieta Wieczerzak
  Rozpoczął się nowy rok szkolny, a wraz z nim nadszedł czas na wybór nowych członków Samorządu Uczniowskiego. Nowa przewodnicząca i opiekunowie zostali wybrani w tajnym głosowaniu 11 września 2018 roku. Fakt ten został poprzedzony kampanią wyborczą przygotowaną przez dwie kandydatki na funkcję przewodniczącego. Społeczność naszej szkoły największym zaufaniem obdarzyła Julię Dziekan - uczennicę  z klasy VII a, która zgodnie z regulaminem SU została nową przewodniczącą naszej szkoły. W tym roku funkcje opiekunów będą pełnić p. Jolanta Kapała i p. Janusz Krawczyk. 
  Nowo wybranym „władzom” życzymy powodzenia i wytrwałości!!!

 • NARODOWE CZYTANIE „PRZEDWIOŚNIA” STEFANA ŻEROMSKIEGO

  NARODOWE CZYTANIE „PRZEDWIOŚNIA” STEFANA ŻEROMSKIEGO

  Michał Opałacz, Edyta Gawżyńska
  Narodowe Czytanie to ogólnopolska akcja publicznego czytania najbardziej znanych  polskich dzieł literackich. Celem tego przedsięwzięcia jest zwrócenie uwagi na potrzebę dbałości o polszczyznę, kontakt z literaturą oraz wzmocnienie poczucia wspólnej tożsamości narodowej. Narodowe Czytanie zostało zainicjowane w 2012 roku przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej.   W trwającym roku stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości Prezydent Andrzej Duda zaprosił Polaków do wspólnego czytania „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego oraz wybranych wierszy o tematyce patriotycznej.Społeczność naszej szkoły na czele z Panią Dyrektor, Kazimierą Smoleń,  również aktywnie zaangażowała się w realizację tej wyjątkowej akcji. 10 września br. w sali widowiskowej GOK-u w Borowej miało miejsce zorganizowane przez Gminną Bibliotekę Publiczną  niecodzienne spotkanie miłośników polskiej literatury.

  Fragmenty „Przedwiośnia” oraz wybrane utwory zaliczane do kanonu polskiej poezji czytali wspólnie wójt gminy Borowa, przewodniczący rady gminy, dyrektorzy  i nauczyciele, samorządowcy, uczniowie naszej szkoły  oraz czytelnicy miejscowej biblioteki. „Przedwiośnie” to ostatnia powieść Stefana Żeromskiego, która została opublikowana w 1924 roku. Pisarz dokonał w niej bilansu pierwszych lat niepodległości Polski, zwracając uwagę na entuzjazm, chęć odbudowy państwa, ale także na błędy i zaniechania. Książka stanowiła zachętę do wspólnej debaty nad kształtem II Rzeczypospolitej.

  Urozmaiceniem spotkania były prezentacje multimedialne  związane tematycznie z „Przedwiośniem” oraz fragmenty filmu w reżyserii Filipa Bajona, a także występy wokalne w wykonaniu podopiecznych Gminnego Ośrodka Kultury w Borowej. Sporym zainteresowaniem cieszył się także konkurs. Uważni słuchacze Narodowego Czytania mieli bowiem okazję sprawdzić swoją wiedzę na temat najważniejszych wydarzeń tamtych czasów. Wśród tych, którzy jako pierwsi rozwiązali krzyżówkę i podali właściwe hasło, znaleźli się pracownicy i uczniowie naszej szkoły – pani Renata Piekara oraz Milena Serafińska i Filip Skop. Zwycięzcy otrzymali z rąk pani Krystyny Sroki, kierownika tutejszej biblioteki, cenne nagrody książkowe. Udział w kolejnej  edycji Narodowego Czytania zorganizowanego przez  Gminny Ośrodek Kultury i bibliotekę publiczną był okazją,  by przypomnieć sobie słynne dzieło Stefana Żeromskiego i na nowo odkryć wyjątkowy charakter  powieści o Polakach – naszych sukcesach, ale i o niewykorzystanych szansach.

 • UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE NOWEGO ROKU SZKOLNEGO

  UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE NOWEGO ROKU SZKOLNEGO

  Elżbieta Wieczerzak
  W dniu 3 września w naszej szkole miała  miejsce uroczysta  inauguracja  nowego roku szkolnego 2018/2019. Rozpoczęła się ona mszą świętą odprawioną  przez ks. proboszcza Stanisława Polka, po której wszyscy przeszli  pod pomnik upamiętniający ofiary bombardowania Borowej w czasie II wojny światowej. Zgromadzeni odmówili modlitwę za poległych, a delegacja uczniów złożyła wiązankę kwiatów.  Następnie  udaliśmy się do budynku szkoły, gdzie na sali gimnastycznej  uczniów oraz przybyłych rodziców  powitała  pani  dyrektor Kazimiera  Smoleń,  Pani dyrektor przekazała ważne informacje  dotyczące  organizacji  nowego roku szkolnego i życzyła społeczności uczniowskiej samych sukcesów w nauce. Do uczniów i pracowników szkoły słowa skierowali również przybyli  goście – wójt gminy Borowa Władysław Błażejowski i przewodniczący rady gminy Borowa Marian Taran.  Po uroczystości uczniowie udali się do sal, gdzie spotkali się ze swoimi wychowawcami by zapoznać  się z planem zajęć na nowy rok szkolny. 
  Wszystkim uczniom życzymy wielu sukcesów w nauce a nauczycielom satysfakcji i radości z wykonywanej pracy.

 • UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

  UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

  Lucyna Wal
  W dniu 22 czerwca 2018 roku w Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Borowej miała miejsce doniosła uroczystość. Rozpoczęła się od wprowadzenia szkolnego sztandaru i odśpiewania hymnu narodowego przez nauczycieli, społeczność uczniowską, rodziców i zaproszonych gości. Następnie pani Dyrektor Kazimiera Smoleń serdecznie przywitała wszystkich zgromadzonych  w sali, a szczególnie dostojnych gości - Wójta Gminy Borowa - pana Władysława Błażejowskiego, Przewodniczącego Rady Gminy Borowa - pana Mariana Tarana, Wicedyrektor - panią Teresę Czerwiec, przedstawicieli Banku Spółdzielczego w Borowej - pana Mariusza Dąbrowskiego i panią Barbarę Trzpis, Przewodniczącą Rady Rodziców Szkoły Podstawowej w Borowej – panią Monikę Jagusiak, Księdza Prałata - Stanisława Polka. 
  W kolejnej części akademii pani Dyrektor dokonała podsumowania mijającego roku szkolnego, który wypełniony był wytężoną pracą nauczycieli i zdobywaniem wiedzy przez uczniów w miłej oraz życzliwej atmosferze panującej w szkole. Pani Kazimiera Smoleń wręczyła statuetkę „Prymusa  Szkoły" najlepszej uczennicy Mai Serafin, która osiągnęła znaczące wyniki w nauce i wyróżniała się zaangażowaniem w wielu dziedzinach życia szkolnego. Z kolei na środku sali gimnastycznej pojawiali się uczniowie z poszczególnych klas starszych, aby odebrać świadectwa z czerwonym paskiem, nagrody książkowe i dyplomy za swoje osiągnięcia w nauce i wzorowe zachowanie. Towarzyszyli im rodzice, którzy wspierali ich swoją cierpliwością, oddaniem i troską o rozwój intelektualny. To oni także otrzymali podziękowania i dyplomy od pani Dyrektor oraz wychowawców. Następnie doceniono uczniów za liczne sukcesy sportowe, wręczając im dyplomy i stypendia.
  Również opiekunki Samorządu Uczniowskiego – pani Marta Jędrzejowska i pani Elżbieta Wieczerzak podkreśliły zasługi uczniów, którzy aktywnie uczestniczyli w wielu przedsięwzięciach tej organizacji i włączali się w życie szkoły. Potem przedstawiciele Banku Spółdzielczego w Borowej - pan Mariusz Dąbrowski i pani Barbara Trzpis z dumą poinformowali, że nasza szkoła zdobyła 1.  miejsce w województwie podkarpackim w konkursie ''Oszczędzanie w SKO procentuje w Banku Spółdzielczym" w ramach V edycji Programu TalentowiSKO Banków Spółdzielczych. Serdecznie pogratulowali też opiekunkom SKO w Borowej – pani Iwonie Maziarz i pani Renacie Leśniak za rozwijanie u dzieci zainteresowań ekonomicznych. 
  Po tych niezwykle wzruszających chwilach pani Dyrektor oświadczyła, że nauczycielka Joanna Gil w następnym roku szkolnym przechodzi do pracy w innej placówce oświatowej. Nauczyciele, rodzice i uczniowie podziękowali Jej za wspólne lata pracy, wieloletnie zaangażowanie w pracę zawodową, ogromną troskę o szkołę i jej dobre imię oraz za trud włożony w wychowanie wielu pokoleń młodzieży.
  Następnie wystąpili dostojni goście tj. pan Wójt, przewodniczący Rady Gminy i przewodnicząca Rady Rodziców, którzy wyrazili swoje uznanie dla wszystkich sukcesów uczniów, podkreślili ogromną rolę nauczycieli w rozbudzaniu ich zainteresowań, pogłębianiu wiedzy, budowaniu właściwych relacji z rówieśnikami oraz kształtowaniu właściwych postaw społecznych.
   
  Na samym końcu głos zabrała pani Dyrektor, która podziękowała nauczycielom i rodzicom za życzliwość, poświęcenie, wysiłek włożony w edukację i wychowanie młodego pokolenia. Natomiast uczniom życzyła słonecznych i bezpiecznych wakacji, udanego wypoczynku oraz powrotu do szkoły z bagażem bogatych przeżyć.

 • PRZEDSTAWIENIA TEATRALNE W ODDZIAŁACH PRZEDSZKOLNYCH

  PRZEDSTAWIENIA TEATRALNE W ODDZIAŁACH PRZEDSZKOLNYCH

  Kinga Maziarz, Anna Struzik
  Mija kilka lat, od kiedy przedszkolaki biorą udział w przedstawieniach teatralnych w wykonaniu aktorów z teatru „Skrzat” z Krakowa. Aktorzy wcielali się w różne postacie, a każda z nich miała wielobarwny strój oraz wykazywała odmienne cechy charakteru. Niejednokrotnie w humorystyczny sposób przybliżali dzieciom zasady właściwego zachowania się w różnych sytuacjach, uczyli wierzyć we własne siły, uświadamiali dzieciom, że dobro zawsze zwycięża. Przedszkolaki poznały również znaczenie przyjaźni, wiedzą co to odwaga, odpowiedzialność  czy umiejętność odnalezienia się w trudnej sytuacji. Dzieci aktywnie uczestniczyły w spektaklach, które zachwycały dialogami, rekwizytami i ciekawą fabułą. Wspólnie z aktorami śpiewały fragmenty piosenek, poznawały przysłowia. Z niecierpliwością czekamy wszyscy na kolejne przedstawienia.

 • FESTYN RODZINNY W ODDZIAŁACH PRZEDSZKOLNYCH

  FESTYN RODZINNY W ODDZIAŁACH PRZEDSZKOLNYCH

  Agnieszka Stachowicz, Ewa Cybulska
  W dniu 19.06.2018r. w oddziałach przedszkolnych odbył się Festyn Rodzinny. Wspólne świętowanie rozpoczęło się występami artystycznymi poszczególnych grup. 3 – latki zaprezentowały rodzicom taneczne  zabawy przy muzyce w strojach żabek , 4 – latki tańce, wiersze  i piosenki, a 5 – latki wyrecytowały życzenia dla rodziców oraz zaśpiewały piosenki. Wszystkie występy zostały nagrodzone gromkimi brawami, a Pani Dyrektor złożyła życzenia dzieciom i rodzicom z okazji ich święta. Po części artystycznej przedszkolaki wręczyły rodzicom upominki. Festyn uatrakcyjniły bańki mydlane, malowanie twarzy, przejazd wozem strażackim, wspólne tańce i pląsy oraz grillowanie. Na pamiątkę tego dnia zostało stworzone „Drzewo Przedszkolnej Rodziny”, na którym każdy uczestnik festynu mógł zostawić odcisk swojego palca z podpisem. Był to miły, rodzinny dzień, pełen radości, wzruszeń i wzajemnej życzliwości.

   

   

 • DZIEŃ SPORTU SZKOLNEGO

  DZIEŃ SPORTU SZKOLNEGO

  Janusz Krawczyk
  W dniu 20.06.2018 odbył się w naszej szkole festyn sportowo-rekreacyjny, w którym wzięli udział wszyscy uczniowie i nauczyciele. Wychowawcy wraz z uczniami przygotowali wiele atrakcji sportowych, w których każdy z uczestników mógł się sprawdzić pod kątem własnej sprawności. Rozegrano wyścigi na wesoło we wszystkich grupach wiekowych. Było także wiele stanowisk, przy których można było popisać się swoją siłą, zręcznością i innymi talentami. Starsza młodzież rozegrała turnieje piłki nożnej dla dziewcząt i chłopców oraz piłki siatkowej dla dziewcząt. Panie z Rady Rodziców przygotowały dla wszystkich smaczną kiełbasę z grilla oraz lody i napoje. Świętu temu sprzyjała dobra pogoda oraz pogodny nastrój uczestników.

 • PIKNIK NA POWITANIE LATA W I A

  PIKNIK NA POWITANIE LATA W I A

  Barbara Magdziak
  21 czerwca uczniowie klasy I a uczestniczyli w pikniku klasowym  Powitanie lata. Były kiełbaski, plażowanie i wodne zabawy.  Wszyscy bawili się świetnie. We wspaniałych humorach wrócili do swoich domów. 

 • ,,ZWIEDZAMY PASIEKĘ”

  ,,ZWIEDZAMY PASIEKĘ”

  Lucyna Skop, Aleksandra Adamczyk
  W dniach  13 i  14 czerwca uczniowie klas II- gich  i klasy VI wybrali się do pobliskiej pasieki. Osobą, która oprowadzała przybyłych po sadzie z ulami był pan  Ryszard Krawczyk. Na początku pszczelarz opowiadał o  życiu pszczół i ich hodowli, mówił o tym bardzo szczegółowo. Wszyscy bacznie słuchali nowych informacji, o których właściwie nie mieli pojęcia. Następnie kilku ochotników ubrało specjalny strój pszczelarza i udało się oglądać w ulach życie owadów. Pszczelarz opowiadał o metodach dokarmiania, o tym jak dbać o pasiekę, co robić by zapobiec pasożytom groźnym pszczołom, tłumaczył jaką rolę odgrywa rój z  królową na czele.  Na koniec spotkania uczniowie zadawali nurtujące ich pytania, a potem wszyscy poczęstowali się  miodem z tej właśnie pasieki.  Po zakończonym spotkaniu wszyscy wyszli ze świadomością trudu jaki trzeba włożyć, by prowadzić taką hodowlę. Ich wiedza  poszerzyła się o nowe doświadczenia  oraz zrozumieli jak ważną rolę w przyrodzie odgrywają pszczoły.

 • GMINNY PRZEGLĄD TEATRÓW PROFILAKTYCZNYCH

  GMINNY PRZEGLĄD TEATRÓW PROFILAKTYCZNYCH

  Anna Podraza, Ewelina Wiącek - Sasor
  13 czerwca 2018 r. odbył się po raz kolejny  Przegląd Teatrów Profilaktycznych organizowanym przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Borowej. Uczniowie z gminy Borowa zaprezentowali swoje umiejętności teatralne o charakterze profilaktycznym. Przedsięwzięcie miało na celu przede wszystkim promocję zdrowego trybu życia, trzeźwości i abstynencji przez upowszechnianie wzorców i postaw prozdrowotnych. Uczniowie naszej szkoły z klasy VI, czyli „Wesoła gromadka”, zaprezentowali spektakl pt. „Bajki z innej bajki”. Cały zespół otrzymał nagrodę. Indywidualną nagrodę dla najlepszego aktora zdobył uczeń Jurkowski Józef.  Opiekunami „Wesołej gromadki” były panie -
  Anna Podraza i Ewelina Wiącek - Sasor.
  Gratulujemy wszystkim aktorom!

   

 • SUKCES ZOSI LUBASZEWSKIEJ

  SUKCES ZOSI LUBASZEWSKIEJ

  Marta Załucka
  Zofia Lubaszewska z klasy II b została laureatem Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego „Zawsze Razem” organizowanego przez Wojewódzką Stację Sanitarno Epidemiologiczną w Rzeszowie. W naszej szkole w klasach edukacji wczesnoszkolnej był realizowany program pt. „Zawsze Razem”.  Poprzez udział w tym programie uczniowie kształtowali właściwe postawy i zachowania. Pogłębili wiedzę dotyczącą chorób zakaźnych i przewlekłych. Uczyli się podejmowania zdrowych wyborów życiowych, unikania sytuacji ryzykownych dla zdrowia oraz tolerancji. Podsumowaniem programu był udział w konkursie plastycznym „Zawsze Razem”.
  W konkursie wzięło udział 10 uczniów naszej szkoły. Zofia Lubaszewska została laureatem tego konkursu.

 • "PRZEZ OKRĄGŁY ROCZEK " W KLASIE II B

  "PRZEZ OKRĄGŁY ROCZEK " W KLASIE II B

  Alicja Mazur
  Przez okrągły roczek to projekt teatralny realizowany w klasie IIb. To cykl inscenizacji wystawianych w ciągu roku szkolnego dla kolegów z klas starszych i młodszych. Za pomocą tańca,  recytacji i śpiewu uczniowie opowiadali w swoich przedstawieniach  o zmieniającej się przyrodzie. O jej rytmie, o tym jak się zmienia, ile ma barw i odcieni, wreszcie o wpływie na nasze zdrowie. Kochamy wiosnę  pachnącą  cudownie.  Kochamy lato, że jest takie ciepłe i kolorowe. Jesień za to, że pozwala nam się pluskać w kałuży,  a zimę, że jest jak wielka puchowa poduszka.

 • ZAKOŃCZENIE AKCJI "PRZYWRÓĆMY DZIECIOM UŚMIECH"

  ZAKOŃCZENIE AKCJI "PRZYWRÓĆMY DZIECIOM UŚMIECH"

  Marta Załucka
  Zakończyła się akcja „Przywróćmy Dzieciom Uśmiech” organizowana przez fundację Przyjazny Świat Dziecka.

  Przez cały rok szkolny 2017/2018  uczniowie naszej szkoły zbierali makulaturę. Pieniądze ze zbiórki tego surowca wtórnego mają pomóc Rodzinnym Domom Dziecka. Do akcji włączyło się 36 uczniów wraz z rodzicami oraz nauczyciele. Łącznie zebrano 1877,50 kg makulatury.

  Do uczniów, którzy zebrali największą ilość makulatury w szkole należą:

  Klaudia Polak kl. VII a – 365 kg

  Kamil Rzeźnik kl. III a – 203 kg

  Arkadiusz Karkosza kl. V a – 117 kg

  Jakub Rządzki kl. VI – 100 kg

  Uczniowie, którzy najaktywniej włączyli się do akcji otrzymali dyplomy i nagrody.

  Wszystkim, którzy angażowali się w akcję serdecznie dziękuję.

   

 • SPOTKANIE Z MISJONARZAMI

  SPOTKANIE Z MISJONARZAMI

  ks. Stanisław Polek
  W dniu 19 czerwca 2018 r. w naszej szkole miało miejsce szczególne wydarzenie. Przybyli do nas księża pracujący w Republice Środkowej Afryki, ks. Leszek Zieliński - rodak borowski i ks. Stanisław pochodzący z diecezji Bonar.  Przybliżyli nam prace na misjach oraz trudne warunki, w jakich żyją i uczą  się dzieci w tym kraju poprzez  relacje i zdjęcia, które wyświetlali. Zachęcali dzieci i młodzież do modlitwy za ten kraj oraz podejmowania trudu  zdobywania wiedzy, by móc wyjechać w te tereny do pracy jako misjonarze,  misjonarki czy wolontariusze świeccy.

 • TURNIEJ WIEDZY „BEZPIECZNE WAKACJE”

  TURNIEJ WIEDZY „BEZPIECZNE WAKACJE”

  Małgorzata Sierpina
  18 czerwca 2018 r. dzieci z oddziałów zerowych uczestniczyły w ostatnim już turnieju wiedzy z cyklu „Jestem mądrym sześciolatkiem” pod hasłem „Bezpieczne wakacje”. Głównym celem turnieju były planowane działania wychowawczo- edukacyjne na rzecz profilaktyki bezpieczeństwa. Wszystkie zadania w tym obszarze tematycznym dostosowano do poziomu dzieci przedszkolnych. Dotyczyły one wiadomości na temat odpowiedniego zachowania się w sytuacji zagrożenia, orientowania się w bezpiecznym poruszaniu się po drogach, wykazania się wiedzą na temat zagrożeń płynących ze strony obcych ludzi, roślin, zwierząt i unikania ich,  samodzielnego i bezpiecznego spędzania czasu wolnego w miejscach dozwolonych, a także zachowania ostrożności przy korzystaniu z urządzeń technicznych. Ku naszemu zaskoczeniu przedszkolaki wykazały się dużym zasobem wiadomości i potrafiły odpowiedzieć na pytania, jak zachowałyby się w konkretnej sytuacji. Wiedza z tych dziedzin na pewno będzie przydatna w ich życiu nie tylko podczas wakacji i pozwoli uniknąć przykrych doświadczeń. Teraz każdy przedszkolak  powie: „Wiem, jak podczas wakacji dbać o bezpieczeństwo własne i zdrowie”.  Na zakończenie turnieju wszystkie dzieci otrzymały symboliczne nagrody i poczęstowały się bananami.

   

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Borowej
  39-305 Borowa 248
 • 175815594

Galeria zdjęć