23 listopada w grupie 4-latków B odbył się Dzień Życzliwości. Była to wspaniała okazja, aby okazać swoją życzliwość rówieśnikom i dorosłym. Dzieci wysłuchały opowiadania "Zaczarowany flet", wspólnie zaśpiewały i zatańczyły piosenkę "Podajmy sobie ręce" oraz przypomniały sobie magiczne słowa: 'proszę', 'przepraszam', 'dziękuję'. Przedszkolaki wykonały również wesołe słoneczka z własnych dłoni. Na koniec dnia każdy dostał kupony, dzięki którym będzie mógł 'rozdawać' swój uśmiech. Dzień ten przypomniał wszystkim, że warto okazać uprzejmość i obdarzyć drugiego człowieka uśmiechem i miłym słowem.
ŚNIADANIE DAJE MOC
23.02.2021W listopadzie tuż przed przejściem na zdalne nauczanie uczniowie klas I-III uczestniczyli w ogólnopolskiej akcji "Śniadanie daje moc", której celem jest zwiększenie świadomości na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka. Było smacznie, zdrowo, kolorowo. Przygotowania do śniadania przebiegały etapowo. Najpierw uczniowie wykonali kolorowe zaproszenia na śniadanie , które daje moc dla swoich rodziców i rodzeństwa.
Z kolei zaprosili uroczyście całą rodzinę do wspólnego spożywanie śniadania. Najwięcej emocji przeżyli w czasie przygotowania śniadania i oczekiwania na wspólny posiłek co uwiecznili na poniższej fotorelacji.16
MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRAW DZIECKA W ODDZIAŁACH PRZEDSZKOLNYCH
23.11.2020„Niech się wreszcie każdy dowie i rozpowie w świecie całym, że dziecko to także człowiek, tyle, że jeszcze mały. Dlatego ludzie uczeni, którym za to należą się brawa, chcąc wielu dzieci los odmienić, stworzyli dla Was mądre prawa. Więc je na co dzień i od święta próbujcie dobrze zapamiętać…”. 20 listopada przypada Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. W tym dniu grupa 3-latków oraz 4-latków A i B poznawała swoje prawa dzięki: oglądaniu prezentacji na temat praw dzieci, słuchaniu piosenki, zabawom ruchowym, pląsom oraz wspólnym wykonywaniu prac plastycznych. Na zakończenie każde dziecko otrzymało odznakę Szeryfa Praw Dziecka.
33
SZKOŁA DO HYMNU
19.11.2020Każdego roku nasza szkoła przystępuje do akcji #szkoladohymnu. W tym roku zaśpiewano Hymn Polski poprzez konferencje zdalną.
ŚWIATOWY DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI JĄKANIA
17.11.2020Obchody Światowego Dnia Świadomości Jąkania mają miejsce 22 października i odbywają się od 1998 roku.
Celem Światowego Dnia Świadomości Jąkania jest zwrócenie uwagi społeczności szkolnej na złożoność problemu niepłynności mowy i sytuację osób, które zmagają się z tym zaburzeniem. Chodzi zwłaszcza o szerzenie postaw akceptacji oraz wyraźny sprzeciw wobec wszelkich przejawów dyskryminacji w stosunku do osób jąkających się.
Symbolem Święta jest wstążka w kolorze zieleni morskiej. Obchody Międzynarodowego Dnia Jąkających w naszej szkole przybrały formę konkursu.
Do logopedy wpłynęło wiele prac. Dziękujemy uczniom za zaangażowanie.
W opinii komisji konkursowej najlepsze prace wykonali uczniowie:
Amelia Stala -kl. VB
Aleksandra Majocha -kl. IA
Lewicki Szymon-kl. IA
Piątkowska Magdalena-kl. A
GRATULUJEMY
ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI W ODDZIAŁACH PRZEDSZKOLNYCH
12.11.2020Dnia 10 listopada obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości. Z tej okazji wszystkie dzieci zebrały się wraz z nauczycielami w swoich grupach, aby świętować ten wyjątkowy dla nas Polaków czas. Podczas zajęć dzieci słuchały wiersza patriotycznego, przypomniały sobie polskie symbole narodowe: godło, flagę oraz hymn państwowy. O godzinie 11.11 przedszkolaki dumnie odśpiewały„ Mazurka Dąbrowskiego”, za co zostały nagrodzone gromkimi brawami. Ponadto dzieci aktywnie uczestniczyły w zabawach ruchowych o tematyce narodowej, między innymi układały w parach flagę Polski. Odwiedziły również największe miasta w Polsce – Kraków, Warszawę, Wrocław, Gdańsk oraz Zakopane, wszystko to odbyło się w ciekawej zabawie ruchowej z wykorzystaniem piosenki pt.: „ Jedzie pociąg z daleka”. Głównym celem zajęć tego dnia, było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury, tradycji oraz przypomnienie symboli narodowych. Dzień Niepodległości stał się bardzo miłym dniem w naszej szkole, z pewności zapadnie on w pamięci naszych małych Polek i Polaków.
35
KONKURS PATRIOTYCZNY ,,DLA MOJEJ OJCZYZNY”
11.11.2020Aby uczcić 102 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, opiekunowie Samorządu Uczniowskiego zorganizowali konkurs patriotyczny pt. ,,Dla mojej Ojczyzny”. Uczestnicy mogli zaprezentować swoje zdolności w dwóch kategoriach. Pierwszą z nich było wykonanie kartki z życzeniami dla Polski. W drugiej należało przygotować nagranie wiersza lub piosenki patriotycznej. Wszystkie nadesłane prace zasługują na wyróżnienie. Uczestnicy konkursu otrzymają pamiątkowe nagrody i dyplomy. Dziękujemy i zapraszamy do obejrzenia filmiku.
1
ZDALNE ODŚPIEWANIE HYMNU NARODOWEGO
10.11.2020Data 11 listopada jest wyjątkowa dla każdego Polaka i wymaga wyjątkowej oprawy. Nauczanie zdalne nie przeszkodziło klasie IVB uczczeniu tego dnia. O godzinie 11.11 uczniowie wraz z panią Magdalena Swół i panią Karolina Frysztak w stojach galowych odśpiewali Hymn Narodowy.
ŚWIĘTO BIBLIOTEK SZKOLNYCH
11.11.2020Za nami miesiąc październik, w którym swoje święto obchodziły biblioteki szkolne.
„Z książką Ci do twarzy” to hasło tegorocznego Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych. Odnosi się ono do ogromnej roli, jaką odgrywa biblioteka w życiu szkoły, pomagając uczniom w nauce oraz rozwijając umiejętności i zainteresowania czytelnicze. Nasi uczniowie – czytelnicy aktywnie włączyli się w obchody MMBSz. Chętnie odwiedzali bibliotekę, wypożyczali książki. Dodatkową motywacją do tego były ogłoszone na początku października konkursy czytelnicze. „Najaktywniejszymi czytelnikami miesiąca października” zostały uczennice klas drugich Laura Kalicka i Julia Majocha. Miano „Najbardziej zaczytanej klasy miesiąca października” wywalczyła II a. Poszczególne klasy dla „solenizantki” przygotowały niespodzianki w formie oryginalnych prac plastyczno – technicznych i literackich, które stały się ozdobą naszej biblioteki. Dużym zainteresowaniem cieszył się konkurs fotograficzny „Z książką mi do twarzy”. Jego celem była zachęta innych do czytania, poprzez pokazanie, że można to robić wszędzie, nawet w nietypowych i zaskakujących miejscach. Komisja konkursowa uznała, że wszystkie nadesłane zdjęcia są bardzo ciekawe, a ich autorzy otrzymają równorzędne nagrody.
Najbardziej aktywnym uczniom dziękujemy za zaangażowanie. Uczestnikom konkursów gratulujemy. Pamiątkowe dyplomy i nagrody zostaną wręczone po powrocie do szkoły.
W zakładce Biblioteka znajdziemy wiersze o bibliotece szkolnej autorstwa naszych uczniów. Serdecznie zapraszamy do ich przeczytania.
9
„Z KSIĄŻKĄ MI DO TWARZY” – KONKURS FOTOGRAFICZNY
11.11.2020Oto niepowtarzalna kolekcja zdjęć, która na pewno zachęci wszystkich do czytania i przekona, że w każdym miejscu, nawet tym nietypowych można zaczytać się w swojej ulubionej książce.
15
ŚWIAT POSTACI BAJKOWYCH – SPOTKANIE CZYTELNICZE
11.11.2020W związku z obchodami Dnia Postaci z Bajek bibliotekarka szkolna odwiedziła przedszkolaków, prezentując im fragmenty znanych i lubianych bajek takich, jak „Kopciuszek”, „Pszczółka Maja”, "Śpiąca królewna". Spotkanie to stało się doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród najmłodszych. Wartościowe książki kształcą w dzieciach odpowiednie postawy moralne, rozwijają dziecięcą fantazję, pamięć, bogacą słownictwo. Warto wybierać więc bajki, gdzie dobro zwycięża, a zło zostaje ukarane.
DZIEŃ JEŻA
10.11.2020Pewnie nie wszyscy wiedzą, że nawet kolczaste jeże mają swoje święto i przypada ono właśnie w listopadzie. W związku z tym w poniedziałek, 9 listopada w oddziale przedszkolnym 4-latków B obchodziliśmy Dzień Jeża, czyli święto kłujących ssaków. Podczas zajęć przedszkolaki miały możliwość poszerzyć oraz utrwalić swoją wiedzę dotyczącą sposobu życia jeży w ich naturalnym środowisku. Była to również świetna okazja do uświadomienia najmłodszym, co zagraża tym zwierzętom i jak można im pomóc. Nie zabrakło też lubianej przez wszystkich zabawy „Na dywanie siedzi jeż…”, wesołych zabaw przy muzyce, zabawy matematycznej związanej z liczeniem kolców oraz interesujących zajęć plastycznych.
16
"CZYTAM SOBIE - PIERWSZA KLASA"
09.11.2020Uczniowie klasy I b w roku szkolnym 2020/2021 wezmą udział w akcji „Czytam sobie. Pierwsza klasa!” realizowanej przez Centrum Edukacji Obywatelskiej i Wydawnictwo HarperCollins Polska we współpracy z programem Szkoła Ucząca Się. Program ma na celu zachęcić dzieci do nauki samodzielnego czytania, pokazać, że czas z książką może być przyjemny, ale też aktywny i twórczy oraz ma pozytywny wpływ na własną przyszłość.
Celem działań jest budowanie w uczniach pasji czytelniczej poprzez różne zabawy i aktywności wokół książek. Pakiet startowy już dotarł do naszej szkoły.
Uczniowie otrzymają: jedną z dziesięciu książek z serii „Czytam sobie” wybranych do akcji, koło Zabaw Młodych Czytelników – do zaaranżowania w przestrzeni klasy, karty czytelnika dla uczniów, zakładki do książek, plany lekcji, magnesy, dyplomy.
Rodzice otrzymają poradnik: „Jak wspierać naukę i rozbudzać pasję czytelniczą u swoich dzieci”.
DZIEŃ POSTACI Z BAJEK W ODDZIAŁACH PRZEDSZKOLNYCH
08.11.2020Jak co roku, 5 listopada odchodzimy Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Dlatego też w ten dzień nasze sale przedszkole gościły wiele ciekawych postaci, za które przebrane były przedszkolaki. Cudowne, kolorowe kostiumy pomogły przenieść się w bajkowy świat. W ten dzień przedszkolaki słuchały bajek, układały historyjki obrazkowe, puzzle, rozwiązywały zagadki, tańczyły, wykonywały prace plastyczne związane z ulubionymi bohaterami, a nawet pomogły biednemu Kopciuszkowi odnaleźć zgubiony pantofelek. Dzieci z radością opowiadały o swoich przebraniach oraz o bajkach, które najczęściej czytają z rodzicami, bądź oglądają. Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek jest doskonałą okazją aby zachęcać dzieci do czytania bajek, baśni, dzięki czemu wpieramy rozwój ich zainteresowań czytelniczych.
33
ZUCHY PAMIĘTAJĄ...
06.11.2020Zuchy przez cały rok dbają o mogiły ludzi ważnych dla historii naszej gminy. Tuż przed Dniem Wszystkich Świętych takie zadania traktują szczególnie. 29 października wybrały się na cmentarz parafialny. Zgodnie z poznanym I pumktem Prawa Zucha – „Zuch kocha Boga i Polskę” dzieci złożyły kwiaty, zapaliły znicze i oddały hołd poległym i pomordowanym za Ojczyznę w latach 1939 – 1945. Była to bardzo ważna lekcja wychowania patriotycznego, która na stałe wpisana jest w kalendarz zuchowy. Znicze i kwiaty przygotowali członkowie Samorządu Szkolnego w ramach szkolnej akcji „Znicz”.
2
ŚNIADANIE DAJE MOC
06.11.2020Wiadomo, że śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy początek nowego dnia.
Zapraszamy uczniów klas 0-III Szkoły Podstawowej w Borowej do włączenia się do ogólnopolskiej akcji: "Śniadanie daje moc". W tym roku proponujemy wspólne przygotowanie talerza warzyw!
8 listopada zjedz zdrowe i smaczne śniadanie ze swoją rodziną. Prześlij fotorelację do Ewy Lubery.
OBIETNICA ZUCHOWA
06.11.202027 października odbyła się w Gromadzie Zuchowej "Leśne Duszki” uroczysta Obietnica Zuchowa z udziałem Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej w Borowej Kazimiery Smoleń. Po cyklu zbiórek z Prawem Zucha, zapoznających dzieci ze znaczeniem poszczególnych punktów prawa, zuchy mogły otrzymać swój własny znaczek, który od tej pory będą z godnością nosiły na piersi. Przed złożeniem obietnicy każdy zuch przeszedł pomyślnie trudne, ale ciekawe i zabawne próby, szczegółowo przemyślane i przygotowane przez drużynowe. Na zakończenie zbiórki wszyscy uczestnicy zawiązali Krąg Przyjaźni i pożegnali się piosenką „Znaczek zucha”.Złożenie obietnicy było dla dzieci dużym przeżyciem. Po raz pierwszy wystąpiły w mundurkach zuchowych.
Na koniec dzieci otrzymały upominki przygotowane przez rodziców. Niespodzianka sprawiła wszystkim wiele radości.
13
„JESTEŚMY JUŻ UCZNIAMI…”
30.10.2020Każdego roku w progach naszej szkoły witamy nowych pierwszoklasistów. Pierwsze 2 miesiące to czas na poznanie szkoły, jej zwyczajów, zdobytych nowych wiadomości i umiejętności. Wszystkie te działania mają przygotować dzieci do wielkiego wydarzenia – ślubowania. Ten szczególny dzień odbył się 21 października w naszej szkole. Czas pandemii spowodował, że w hali sportowej zjawili się tylko pierwszoklasiści wraz z wychowawcą. Wszystko odbywało się oczywiście w pełnym reżimie sanitarnym – z zachowaniem dystansu, w maseczkach oraz z dezynfekcją rąk przed wejściem na halę. Jedynie bohaterowie tego dnia podchodzili do wszystkiego bardzo naturalnie – z radością, z entuzjazmem i pełnym zaangażowaniem - zapewniają w szkole.
Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie przez dzieci uroczystego ślubowania w obecności sztandaru. Po ślubowaniu pani Dyrektor pasowała pierwszoklasistów na uczniów Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Borowej.
Na zakończenie uczniowie otrzymali Dyplomy Pasowania na Ucznia oraz medale. Naszym najmłodszym uczniom życzymy samych sukcesów i radości ze zdobywanej wiedzy.
3
Nagłówek
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sint, adipisci, quibusdam, ad ab quisquam esse aspernatur exercitationem aliquam at fugit omnis vitae recusandae eveniet.
Inventore, aliquam sequi nisi velit magnam accusamus reprehenderit nemo necessitatibus doloribus molestiae fugit repellat repudiandae dolor. Incidunt, nulla quidem illo suscipit nihil!Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit.
Archiwum Aktualności
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Wszystkie