Ewa Cybulska
26.01.2018r. w GOK-u w Borowej odbyło się uroczyste spotkanie z okazji Dnia Babci i Dziadka pod hasłem „Kochamy Was”. Dziadkowie to wielki skarb dla wnuków, są cierpliwi, umieją pocieszyć, a przede wszystkim bezgranicznie kochają. Seniorzy mieli okazję podziwiać umiejętności swych wnuków prezentujących z przejęciem wiersze, piosenki i tańce. W ten sposób dzieci z oddziałów przedszkolnych podziękowały za trud włożony w ich wychowanie. Goście ze wzruszeniem patrzyli na swe pociechy i wielkimi brawami nagradzali występy. Na koniec odśpiewano wspólnie tradycyjne „Sto lat”, a przedszkolaki obdarowały Babcie i Dziadków upominkami w postaci laurek. Dopełnieniem święta był słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Był to cudowny dzień, pełen radości i wzruszeń.
DZIEŃ BABCI I DZIADKA W ODDZIAŁACH PRZEDSZKOLNYCH
09.02.2018
UROCZYSTA SESJA RADY GMINY BOROWA
08.02.2018Janusz Krawczyk
W dniu 25.01.2018 odbyła się sesja Rady Gminy Borowa, w części poświęcona nagrodzeniu najlepszych sportowców ze szkół z terenu gminy, którzy w 2017 roku osiągnęli wysokie wyniki w rozgrywkach drużynowych oraz dyscyplinach indywidualnych. Uhonorowano również młodych sportowców, którzy uprawiają różne dyscypliny sportowe w mieleckich klubach takich jak: Stal Mielec, Gryf Mielec, Mielecki Klub Tenisa Stołowego, Mielecki Klub Sztuk Walki „Iron Dragon”. Uroczystość przebiegła w przyjemnej atmosferze, o którą zadbał młodzieżowy zespół muzyczny z Gminnego Ośrodka Kultury w Borowej.
Najlepszym sportowcom puchary oraz nagrody wręczyli: Wójt Gminy Borowa Władysław Błażejowski
i Przewodniczący Rady Gminy Marian Taran.Nagrody i trofea otrzymali:
Lekkoatleci –Konrad Matusiak, Igor Serafin, Rafał Bogdan, Kacper Wójtowicz, Adrian Wiącek, Bartosz Bogdan, Józef Jurkowski, Katarzyna Struzik, Alicja Struzik, Piotr Stafiej, Jakub Jachym.
Tenisiści stołowi: Zuzanna Nieć, Klaudia Trzpis, Kamil Kwiatkowski.
Szermierze: Wojciech Ćwięka, Stanisław Klamut.
Zawodnicy Ju-Jitsu: Wiktoria Miąso, Igor Wójtowicz.
Drużyny unihokeja ze szkół: Szkoły Podstawowej w Borowej, Niepublicznej Szkoły w Glinach Małych, Niepublicznego Zespołu Szkół w Górkach.
Drużyna piłki nożnej ze Szkoły Podstawowej w Borowej.Na koniec Wójt Gminy Borowa złożył wszystkim młodym sportowcom życzenia dalszych sukcesów, oraz podziękował obecnym na sesji dyrektorom szkół za wspieranie sportu szkolnego. Na tym sesję zakończono.
BABCIU! DZIADKU! KOCHAMY WAS!
25.01.2018Elżbieta Wieczerzak
BABCIU! DZIADKU! KOCHAMY WAS! To hasło tegorocznych obchodów Dnia Babci i Dziadka zorganizowanych przez Szkołę Podstawową im. Adama Mickiewicza w Borowej. Od wielu już lat w kalendarz uroczystości szkolnych na stałe wpisane jest to święto. Uroczystość została przygotowywana przez przedszkolaków i najmłodszych uczniów szkoły pod bacznym okiem wychowawczyń. 19 stycznia 2018 roku babcie i dziadkowie oraz zaproszeni goście licznie przybyli do naszej szkoły, aby podziwiać występy swoich wnucząt. Wspaniała publiczność gromko oklaskiwała swoje ukochane wnuki, które przedstawiły przepiękne Jasełka, śpiewały i tańczyły. Na zakończenie uroczystości wszyscy mali aktorzy wraz odśpiewali „Sto lat”, zaś mili goście otrzymali życzenia wraz ze słodkim upominkiem. Babcie i Dziadkowie nie żałowali pochwał dla swoich wnuków, a panie wychowawczynie zgodnie orzekły, że Dziadkowie są najmilszymi odbiorcami „sztuki” dziecięcej. Kochanym Babciom i drogim Dziadkom jeszcze raz życzymy samych pięknych chwil w życiu i tego, aby zawsze byli dumni ze swych wnuków. Sto lat!
26. FINAŁ WOŚP
19.01.2018Ilona Drozdowska - Nieć
W niedzielę 14 stycznia 2018 roku już po raz dwunasty zagraliśmy z Orkiestrą Jurka Owsiaka. 25 wolontariuszy rozpoczęło zbiórkę 26. Finału WOŚP od samego rana. Nasi uczniowie byli obecni na terenie Borowej, Glin Małych i Górek.A oto oni: Kacper Łaz, Marlena Serafińska, Julia Kalicka, Weronika Stachowicz, Gabriela Pazdro, Patrycja Banaś, Karolina Rucka, Aleksandra Jachym, Sandra Sztuka, Martyna Majocha, Natalia Majewska, Zuzanna Nieć, Dominik Jędrzejowski, Nicole Walska, Anna Cebula, Klaudia Trzpis, Iwona Kieszek, Izabela Ciejka, Alicja Ciepła, Piotr Siembab, Julia Szczucińska, Agata Działowska, Agata Ćwięka, Aleksandra Musz, Magdalena Drożdż.
W tym roku zebraliśmy łącznie: 9 198,31 złotych, 7,07 euro i 0,15 GBP. To nasz kolejny rekord w tej szlachetnej Akcji!
Pieniądze te przekazaliśmy na konto WOŚP "dla wyrównania szans w leczeniu noworodków" Wolontariusze byli również obecni w Gminnym Ośrodku Kultury, gdzie miała miejsce licytacja gadżetów WOŚP, pokazy taneczne i fitness. Atrakcją tego wieczoru był pokaz Boksu Olimpijskiego w wykonaniu zawodników Sekcji Bokserskiej MUKS "Iryda" Mielec. Podczas prezentacji publiczność zapoznała się z historią boksu i zasadami tej olimpijskiej dyscypliny sportu. Największe wrażenie na publiczności wywarły walki sparingowe młodych pięściarzy. Zawodnicy MUKS "Iryda" przekazali do licytacji na rzecz WOŚP klubową koszulkę, która osiągnęła najwyższą cenę spośród licytowanych przedmiotów.
Zakupione w wyniku licytacji przedmioty oraz wolne datki zebrane w GOK-u w Borowej zasiliły konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy kwotą: 1037,25 złotych.Podsumowania tegorocznego finału WOŚP dokonali członkowie Sztabu w składzie: Ilona Drozdowska-Nieć - Szef Sztabu, Alicja Polak, Edyta Gawżyńska, Michał Opałacz.
Sztab składa serdeczne podziękowanie za udział, zaangażowanie i wsparcie 26.Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy:
- wszystkim ofiarodawcom
- Pani Dyrektor Kazimierze Smoleń
- Pani Wicedyrektor Teresie Czerwiec
- Przewodniczącemu Rady Gminy w Borowej Panu Marianowi Taranowi
- Radnym Gminy Borowa: Andrzejowi Magdziakowi, Sebastianowi Stachowiczowi, Michałowi Opałaczowi, Augustynowi Basztura
- Dyrektor GOK w Borowej Pani Agnieszce Adamczyk
- zaproszonym gościom:
- Sekcji Boksu Olimpijskiego MUKS "Iryda" Mielec
- Pani Ewelinie Opiela
- Pani Magdalenie Jędraszek-Krupa
- wolontariuszom
- oraz wszystkim ludziom o Wielkim Sercu!
Pamiętajcie!!! W Borowej "GRAMY DO KOŃCA ŚWIATA I O JEDEN DZIEŃ DŁUŻEJ!"
RODZINNE KOLĘDOWANIE W ODDZIAŁACH PRZEDSZKOLNYCH
19.01.2018Ewa Cybulska
Radosny i niepowtarzalny nastrój zapanował w grupach przedszkolnych: „Biedronek”, „Mrówek”, i „Pszczółek” 18 stycznia 2018 r., kiedy to wszyscy chętni spotkali się na „Rodzinnym Kolędowaniu”. Wspólny śpiew kolęd i pastorałek stał się okazją do kultywowania tradycji związanych z Bożym Narodzeniem i wzmocnienia więzi między rodzinami i przedszkolem. W spotkaniu uczestniczyły dzieci, rodzice, dziadkowie, nauczyciele i inni pracownicy oddziałów przedszkolnych. Przybył też ks. Stanisław, który przybliżył wszystkim zebranym historię związaną z dzieleniem się opłatkiem i uroczyście go poświęcił. Wyjątkowa atmosfera tej uroczystości zainicjowała „falę” z serca płynących życzeń, które najpierw skierowała do wszystkich Pani Ewa Cybulska, a później wszyscy począwszy od tych najmłodszych przekazywali sobie nawzajem.
Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli wspólnie z nami spędzić czas w ten piękny zimowy dzień.
SPOTKANIE Z DIETETYKIEM
17.01.2018Ewelina Wiącek Sasor
W dniu 10 stycznia 2018 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie dla dzieci z grup przedszkolnych oraz uczniów klas VII z Panią Agatą Anuszewską dietetykiem z Polskiego Centrum Dietetycznego „Projekt Zdrowie”. Podczas spotkania dzieci i młodzież dowiedziały się, w jaki sposób żywność wpływa na nasze zdrowie i codzienne funkcjonowanie. Pani dietetyk tłumaczyła dlaczego należy ograniczać słodycze i słodkie napoje, a zwiększyć spożycie warzyw i owoców oraz wody. Wyjaśniła również dzieciom, że oprócz dobrego żywienia bardzo ważna jest aktywność fizyczna. Dla młodszej grupy Pani dietetyk oraz jej asystentka zorganizowały zabawę, która polegała na umieszczeniu w odpowiednie miejsce produktów które są zdrowe, niezdrowe oraz takie które można spożywać raz w tygodniu. Wszystkie dzieci chętnie brały udział w segregowaniu tych produktów. Starsi uczniowie zaś przygotowali z pomocą pani dietetyk całodniowy plan zdrowego posiłku.Zachęcamy wszystkich uczniów do wprowadzenia poznanych zasad do swojego życia. Powodzenia!
Paniom z Polskiego Centrum Dietetycznego „Projekt Zdrowie” serdecznie dziękujemy za interesujące spotkanie.
KOLĘDOWANIE KLASY V A
16.01.2018Ks. Stanisław Stachoń
Dnia 10 stycznia br. uczniowie klasy Va pod opieką ks. katechety Stanisława Stachonia podjęli się trudu pielęgnowania pięknej, polskiej tradycji kolędowania. Grupa kolędnicza odwiedziła: Dyrekcję Szkoły oraz dzieci w Oddziałach Przedszkolnych. Wiele radości sprawiła scenka kolędnicza wykonana przez uczniów, którzy z tej okazji wcielili się w postacie biblijne.
POTYCZKI SPORTOWO – MATEMATYCZNE
15.01.2018Lucyna Skop
12 stycznia 2018 roku, aby zachęcić uczniów do nauki matematyki, w naszej szkole zostały zorganizowane potyczki sportowo-matematyczne. Udział w nich brali uczniowie klas IV, V, VI i VII. W pierwszej części spotkania pięcioosobowe zespoły młodzieży biegając, przeciągając szarfy i odbijając piłkę sprawdzały swoją sprawność fizyczną. Sprawdzano również znajomość tabliczki mnożenia, ponieważ na końcu toru przeszkód, na każdego uczestnika czekało proste zadanie z tej dziedziny. Uczniowie wkładając całą energię rywalizowali między sobą, a każdy chciał być najlepszy. W następnym zadaniu współpracując ze sobą uczestnicy rozwiązywali krzyżówki matematyczne, chcąc wykonać je poprawnie i jak najszybciej. Tym zadaniem pokazali, że umieją pracować w grupie i są zgranymi zespołami klasowymi. W dalszej części spotkania uczestnicy rywalizowali w zawodach sportowych skacząc przez hula-hop i wykonując dzielenie z resztą, które pokazały ogromne zaangażowanie uczestników. Kolejne zadanie wykonywali przedstawiciele każdej z klas, odpowiadając na pytania matematyczne. Następnie zespoły klasowe układały hasła promujące uczenie się matematyki, np. „Matematyka to potęga, która bardzo wysoko sięga”, „Matma, matma fajna sprawa, ucz się jej to niezła zabawa” lub „Łokieć, pięta dwa kalosze, ucz się matmy bardzo proszę” i „Jeśli nie chcesz kopać dołów, ucz się matmy, chodź do szkoły” itp., świetnie się przy tym bawiąc. Zmagania oceniało jury w składzie pani dyrektor Kazimiera Smoleń, wicedyrektor Teresa Czerwiec oraz nauczyciel języka polskiego Lucyna Wal. Jury sprawdzało poprawność wykonania zadań oraz przydzielało punkty za prawidłowe rozwiązania i szybkość ich wykonywania. Spotkanie zakończyło się ogłoszeniem wyników. Pierwsze miejsce zdobyła klasa VIIb, drugie klasa Va, a trzecie klasa VI. Każda ze zwycięskich klas otrzymała dyplom i słodkie upominki ufundowane przez Radę Rodziców. Dodatkową nagrodą był dzień bez pytania dla zwycięzców, wybrane dwa przedmioty bez pytania dla zdobywców drugiego miejsca i jeden przedmiot bez pytania dla zdobywców trzeciego miejsca. Spotkanie prowadziła nauczycielka matematyki Lucyna Skop, a pomagali jej nauczycielka matematyki Iwona Maziarz i nauczyciel WF Janusz Krawczyk. Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem uczniów.
MORSKIE PODRÓŻE KLAS ZEROWYCH
09.01.2018Leokadia Polak, Małgorzata Sierpina
Dzieci z klas zerowych brały udział w X Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „SŁOŃCE, WODA I PRZYGODA” pod hasłem „Małe i duże morskie podróże” zorganizowanym przez Szkołę Podstawową Nr 2 i Przedszkole Publiczne Nr 15 w Rzeszowie. Celem tego konkursu było rozbudzenie zainteresowań tematyką morską i wodną. Konkurs cieszył się wielkim zainteresowaniem. Wpłynęło 16035 prac dzieci z placówek przedszkolnych, szkół podstawowych i Domów Kultury z całej Polski. Nasi wychowankowie wykonali piękne, bardzo pomysłowe i kolorowe prace z wykorzystaniem rożnych technik plastycznych. W nagrodę otrzymaliśmy podziękowania i gratulacje za twórcze przygotowanie dzieci
do konkursu.
CUD NOCY BETLEJEMSKIEJ
07.01.2018Renata Leśniak, Marta Załucka
W piątek 22 grudnia, tuż przed świętami, najmłodsi uczniowie z zerówek i z klas I-III wprowadzili wszystkich w świąteczny nastrój. Kilka tygodni przygotowań zwieńczyło wspaniałe przedstawienie w wykonaniu najmłodszych uczniów. Dzieci przedstawiły historię narodzin Pana Jezusa, wcielając się w role postaci biblijnych, aniołów i pastuszków. Nie zabrakło również kolęd, także tych mniej znanych. Całości dopełniała efektowna scenografia. Po spektaklu pani dyrektor Kazimiera Smoleń podziękowała aktorom za udany występ i wprowadzenie wszystkich widzów, wśród których nie zabrakło również przewodniczącej Rady Rodziców pani Moniki Jagusiak, wielu rodziców, babć i dziadków, w świąteczny nastrój. Pani dyrektor życzyła wszystkim spokojnych i radosnych świąt, po czym zaprosiła dzieci i wychowawców do podzielenia się opłatkiem i wspólnego spożycia postnego dania.
ŚWIĄTECZNA WIZYTA W OREW W WOLI PŁAWSKIEJ
07.01.2018Ewa Lubera
Szkoła Podstawowa w Borowej od wielu lat w okresie świątecznym odwiedza Ośrodek Rehabilitacyjno- Edukacyjno-Wychowawczy w Woli Pławskiej. Również w tym roku 21 grudnia 2017 z wielką radością gościliśmy w ośrodku. Samorząd uczniowski oraz członkowie SKO już na początku grudnia przeprowadzili akcję zbiórki świątecznych upominków: zabawek, słodyczy. Zorganizowany został również kiermasz pierniczków i ozdób świątecznych wykonanych własnoręcznie przez uczniów, z którego pozyskane fundusze również przekazano podopiecznym ośrodka. Cała społeczność szkolna zarówno uczniowie, nauczyciele jak i rodzice włączyli się w pracę, aby Mikołaj odwiedzający dzieci z OREW był dla nich "bogaty". Wszystkie prezenty sprawiły im wiele radości. Uczniowie klasy IVa przygotowali piękne kolędy. Podczas spotkania wspólnie śpiewaliśmy przy akompaniamencie gitar. Uczniowie naszej szkoły mieli możliwość poznać specyfikę nauki swoich rówieśników podczas zwiedzania ośrodka. Spotkanie zakończyło się życzeniami i słodkim poczęstunkiem.Dziękujemy za życzenia i emocje, które zawsze nam towarzyszą podczas wizyty w ośrodku.
IV GMINNY KONKURS POEZJI RELIGIJNEJ „USŁYSZ, PANIE, MOJE SŁOWA”
15.01.2018Alicja Mazur
20 grudnia 2017 r. odbył się gminny konkurs poezji religijnej. W konkursie tym nasi uczniowie zdobyli wiele nagród i wyróżnień.
Kategoria RECYTACJA
Nagrody otrzymali :- Krzysztof Bigaś grupa 5 latków
- Karol Skop kl. III b
- Oskar Gnida - kl. II b
- Kamil Borowiec- Wróbel- kl. I b
- Zofia Lubaszewska- kl. II b
- Aleksandra Opałacz -kl. III a
- Aleksandra Trela- kl. III a
Wyróżnienie:
- Julia Niwa- kl. I b
- Magdalena Gnida- kl. II b
- Jakub Miłoś- kl. II b
Kategoria POEZJA ŚPIEWANA
Nagrody :- Aniela Moryto-opiekun- kl. I a
- Kinga Basztura- kl. II a
- Wiktor Jagusiak - kl. III b
Wyróżnienie:
- Marcelina Stefanowicz - kl. III b
- Zuzanna Twardy – kl. I b
- Angelika Pazdro -kl. II b
- Gabriela Proczek i Julia Polak - kl. I a
DZIEŃ PATRONA SZKOŁY
30.12.2017Lucyna Wal
Dnia 19 grudnia 2017 roku w naszej szkole odbyła się podniosła uroczystość z okazji Dnia Patrona Szkoły. Jej celem było przybliżenie życia i ukazanie poetyckiej twórczości Adama Mickiewicza. Na początku akademii wprowadzono sztandar szkoły. Następnie nauczyciele i uczniowie odśpiewali hymn narodowy. Młodzież z klas V - VII bardzo ciekawie zaprezentowała niezwykłą inscenizację, składającą się z utworów literackich wieszcza narodowego. Najpierw dwóch uczniów żywiołowo zaśpiewało w rytmie rapu biografię Adama Mickiewicza. Pozostali wykonawcy w scenkach teatralnych doskonale przedstawili dwie ballady: „Powrót taty” i „Świteziankę” oraz fragmenty II części „Dziadów”. Program artystyczny wspaniale urozmaiciły liryczne piosenki, które współgrały z treścią utworów literackich. Widzowie, zaproszeni do odkrywania nieprzemijających wartości wynikających z twórczości wybitnego poety, Adama Mickiewicza, odbyli podróż po świecie niesamowitych, pełnych grozy ballad, a także mieli możliwość zajrzeć do krainy wielkich miłości i romantycznych uczuć. Swoiste spotkanie z poezją Mickiewicza podczas wspólnej wędrówki w czasie i przestrzeni do epoki, w której żył i tworzył poeta, wzbogacone zostało przejmującą recytacją fragmentów „Pana Tadeusza” i brawurowym tańcem zbójników. Całość przedstawienia dopełniły gustowne stroje oraz starannie wykonane dekoracje. W drugiej części akademii przedstawiciele z poszczególnych klas zaprezentowali postacie z utworów Adama Mickiewicza. Na szkolnej scenie wcieli się w role Świtezianki, Pana Twardowskiego, Pani Twardowskiej, Telimeny, księdza Robaka, Mefistofelesa, Guślarza, Pastereczki Zosi oraz Rózi i Józia. Jury, pod przewodnictwem Pani Dyrektor Kazimiery Smoleń, po burzliwych obradach wyłoniło zwycięzców, którzy zachwycili wszystkich niebanalnymi pomysłami na strój bohaterów z twórczości Mickiewicza.- I miejsce – Klaudia Leśniak z VII A jako Guślarz
- II miejsce – Karolina Proczek z IV A jako Pani Twardowska
- III miejsce – Igor Wójtowicz z IV A jako Pan Twardowski
- Wyróżnienie zdobyła Gabriela Gaj z V B, która zaprezentowała się jako urocza i czarująca Telimena z „Pana Tadeusza”
Na zakończenie tej wyjątkowej uroczystości głos zabrała Pani Dyrektor Kazimiera Smoleń, która podkreśliła niesłychane znaczenie twórczości patrona naszej szkoły, wybitnego Polaka, sławnego poety i patrioty. Jednocześnie przypomniała uczniom, że nauka w szkole noszącej imię Adama Mickiewicza to powód do dumy i jednocześnie szansa dla nich, by zostali wielkimi ludźmi.
POSUMOWANIE PROJEKTU "Z BIEGIEM WISŁY"
27.12.2017Anna Podraza
14 grudnia podsumowaliśmy projekt edukacyjno - czytelniczy „Z biegiem Wisły”. Klasy IV – VII zaprosiły wszystkich na wspaniałą wyprawę po Polsce, prezentując w bardzo ciekawy sposób regiony naszego pięknego kraju, rozciągające się po obu stronach Wisły, poczynając od najbliższego nam Podkarpacia, skończywszy na Pomorzu. Uczniowie oprócz informacji, ciekawostek, wierszy, inscenizacji, zaprezentowali tańce i piosenki charakterystyczne dla danego regionu. Mogliśmy również skosztować specjałów kulinarnych, przygotowanych specjalnie na tę okazję. Trzeba przyznać, że wszystkie klasy wspaniale przygotowały się do swoich prezentacji, zarówno od strony artystycznej jak i wizualnej, tj. przemyślanej scenografii i strojów.Klasy młodsze, które miały okazję podziwiać poczynania artystyczne starszych koleżanek i kolegów również miały swój udział finalny w projekcie. Po wylosowaniu z „magicznego kuferka” baśni lub podania, uczniowie zapoznali się z ich treścią, a następnie wykonali bardzo ciekawe prace plastyczne.
„AWANTURA O ŻABĘ” - SPOTKANIE Z TEATREM KURTYNA
27.12.2017Ewelina Wiącek Sasor
13 grudnia po raz kolejny krakowski Teatr „Kurtyna” wystawił dla uczniów Szkoły Podstawowej w Borowej spektakl pod tytułem „Awantura o żabę”. Była to wesoła opowieść o pożytkach płynących z pracowitości, dobrego zachowania, akceptacji, szacunku do ludzi, posłuszeństwa wobec opiekunów i osób starszych. Bardzo wyraziście ukazana została przestroga przed tym, aby unikać lenistwa, próżności, samolubstwa, agresji czy kłótliwości. Spektakl „Awantura o żabę” to zabawna, a zarazem wzruszająca opowieść o stawaniu się dobrym i mądrym dzieckiem. Żabka Klementynka podobnie jak każde dziecko ma marzenie: chciałaby stać się sławną, podziwianą, wielbioną, mądrą i wyjątkową księżniczką. Chce, aby stało się to w taki sposób, żeby nie trzeba było nad tym pracować i poświęcać temu czasu. Klementynka nie chce nic dać od siebie, chce za to otrzymać jeden magiczny pocałunek od bajkowego księcia, który sprawi, że jej życie zmieni się w bajkę. Ale wokół Klementynki są tylko inne żabki, z pozoru takie same jak ona, a księcia nie widać. Dlatego bohaterka spektaklu „Awantura o żabę” udaje się do lekarza, by tam znaleźć lekarstwo na swoje rozterki. Jednak mądre rady medyka nie podobają się Klementynce. „Trzeba dbać o zdrowie, regularnie ćwiczyć, unikać picia brudnej wody? – jak to? do czystego źródełka trzeba skakać prawie 5 minut?”. To nie dla naszej żabki, bo trzeba włożyć w to za dużo pracy. Żabka szuka sposobu na stanie się kimś wyjątkowym, kimś takim u którego stóp leży cały świat. Czy Klementynka zagubi się w swojej próżności i lenistwie szukając księcia z bajki, czy być może posłucha mądrych i pożytecznych rad tych, dla których ważne jest jej dobro? Odpowiedzi na to pytanie uczniowie klas 0 –III szukali podczas spektaklu. Czy w nas ludziach niekiedy nie kryje się owa Klementynka? Czy pracujemy nad zmianą w swoim postępowaniu wobec rówieśników, dorosłych?
ŚWIĄTECZNE PRZYGOTOWANIA PRZEDSZKOLAKÓW
27.12.2017Ewa Cybulska
Święta Bożego Narodzenia to najpiękniejszy czas, pełen radości i wzruszeń. Dzieci z oddziałów przedszkolnych wraz z wychowawczyniami włączyły się w przygotowania do tego niezwykłego wydarzenia. Poprzez realizację tematyki kompleksowej związanej ze świętami, pogłębiały wiedzę nt. obyczajów i tradycji bożonarodzeniowych. Były one motywami przewodnimi prac plastycznych naszych przedszkolaków. Dzieci z zapałem wykonywały ozdoby, którymi przystrajały choinkę. Wielkim przeżyciem było dla nich przygotowywanie pachnących, słodkich pierniczków. Ciasteczkami, które im bardzo smakowały, obdarowały też rodziców oraz pracowników różnych instytucji, przy okazji składania świątecznych życzeń. Wszystkie te działania wprowadziły nas w prawdziwie magiczny nastrój Bożego Narodzenia.Życzymy wszystkim Wesołych Świąt !
SZKOLNA WYMIANA POCZTÓWEK
20.12.2017Alicja Mazur
W tym tygodniu obchodzimy urodziny Adama Mickiewicza patrona naszej szkoły. Z tej okazji klasa II b przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji "Szkolnej wymiany pocztówek”. Cały grudzień z zaprzyjaźnionych szkół noszących imię Adama Mickiewicza, przychodziły kartki z życzeniami dla naszej szkolnej społeczności. Akcja stała się nie tylko urozmaiceniem zajęć dla uczniów, ale przede wszystkim atrakcyjną formą utrwalenia wiadomości o patronie szkoły oraz sposobem na rozwijanie kompetencji kluczowych. Uczniowie przypomnieli sobie poprawne adresowanie pocztówek, redagowanie pozdrowień, z naciskiem na estetykę pisma i formy grzecznościowe, poznali nowe miasta na mapie oraz utrwalili kierunki świata na mapie. Każda otrzymana pocztówka wywoływała fale ciekawości u dzieci, a urokliwe miejscowości, zaznaczyliśmy na przygotowanej w klasie mapie. Myślę, że taka forma okazania życzliwości innym i chęć nawiązania współpracy z rówieśnikami ze szkół noszących takie samo imię szkoły jest doskonałą okazją do podsumowania obchodów Święta Patrona Szkoły, a jednocześnie skłania do rozmów o alternatywnych formach komunikacji międzyludzkiej, która w dobie elektroniki i telefonów komórkowych często zostaje zapominana.
W OCZEKIWANIU NA BOŻĄ DZIECINĘ
20.12.2017Anna Struzik, ks. Stanisław Stachoń
W oddziałach przedszkolnych przygotowanie do Bożego Narodzenia trwa przez cały adwent. W tym roku szkolnym warto podkreślić dwa wydarzenia, które wywarły wiele radości i niosły ze sobą konkretną wiedzę. Otóż 5 grudnia dzieci odwiedził św. Mikołaj Biskup. Dzieci zostały obdarowane nie tylko drobnymi słodkościami, ale także mogły poznać i nazwać poszczególne elementy stroju biskupiego. Zaś 14 grudnia dzieci, wychowawcy wraz z ks. katechetą Stanisławem Stachoniem uczestniczyli w Procesji Światła, poznając życie i tradycje związane ze Świętą Łucją, której imię znaczy z języka łacińskiego ŚWIATŁO. To wydarzenie wpisuje się w adwentowe oczekiwanie nie światłość, którą jest Boża Dziecina. Wszyscy z lampionami w ręku i śpiewem piosenek o tematyce religijnej na ustach udali się w procesji poszukiwania Światłości, którą jest przychodzący Jezus Chrystus.
UNIHOKEIŚCI W FINALE WOJEWÓDZKIM
21.12.2017Tomasz Pierzchała
12 grudnia w Padwi Narodowej odbył się półfinał mistrzostw województwa w unihokeju chłopców. Do turnieju przystąpiło 8 drużyn z powiatów: mieleckiego, dębickiego, niżańskiego, tarnobrzeskiego, stalowowolskiego, kolbuszowskiego, ropczycko-sędziszowskiego. Po rozegraniu sześciu meczów nasza drużyna zajęła III miejsce dające awans do finału wojewódzkiego.
KARTKA BOŻONARODZENIOWA W JĘZYKU NIEMIECKIM
20.12.2017Marcelina Kaczówka
Nasza szkoła bierze udział w ogólnopolskim projekcie „Deutsch hat Klasse” realizowanym przez Goethe Institut w Warszawie. Jednym z założeń projektu było zorganizowanie szkolnego konkursu na kartkę bożonarodzeniową z użyciem języka niemieckiego. Uczniowie przygotowywali swoje prace od połowy listopada. 14 grudnia 2017 r. zostały wręczone nagrody. W konkursie prym wiodły uczennice klas siódmych. A tak prezentuje się lista zwycięzców:- miejsce I Aleksandra Musz (VII b)
- miejsce II Klaudia Polak (VII b)
- miejsce III Agnieszka Wyzina (VII a) oraz Angelika Kalicka (VII a)
Wszystkim uczestnikom i nagrodzonym serdecznie gratulujemy!
Zachęcamy do wspierania naszej grupy projektowej w dalszych działaniach!
Nagłówek
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sint, adipisci, quibusdam, ad ab quisquam esse aspernatur exercitationem aliquam at fugit omnis vitae recusandae eveniet.
Inventore, aliquam sequi nisi velit magnam accusamus reprehenderit nemo necessitatibus doloribus molestiae fugit repellat repudiandae dolor. Incidunt, nulla quidem illo suscipit nihil!Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit.
Archiwum Aktualności
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Wszystkie